Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2019 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Z powodu przejęcia 20% udziałów w LATAM przez Deltę, LATAM opuszcza oneworld
https://www.oneworld.com/news/2019-09-2 ... t-on-LATAM

"LATAM cannot leave oneworld overnight, however, so you can continue to spend Avios, and earn Avios and British Airways tier points, for some time yet."


Ostatnio edytowany przez skrzat, 27 Wrz 2019 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2019 10:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nie klike lubie, bo bardzo nie-lubie. To jest zalamistyczna informacja :(((((
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2019 10:59 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Bad news. Osobiscie uwazam ze to byla najatrakcyjniejsza forma lotow za mile w Ameryce Poludniowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2019 18:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
-- 27 Wrz 2019 11:02 --

To oznacza że oneworld przestanie istnieć w Ameryce Południowej.
Perspektywy Star Alliance też są niepewne, bo nie wiadomo co z dalej Avianca, może się okazać że zostanie wyłącznie Copa.

-- 29 Wrz 2019 18:45 --

Zastanawiam się , czy w świetle zapowiedzi, że po opuszczeniu OneWorld LATAM nie zamierza przystąpić do SkyTeam - nie jest to zapowiedź przyszłego końca wielkich sojuszy, które mogą stracić znaczenie na rzecz karteli złożonych z największych linii.

Delta staje się hegemonem w Amerykach . Mam wrażenie , że zaczyna bardzo ostro grać pod upadek Oneworld.
LATAM zamierza nadal współpracować z British Airways, Iberią i Qantasem, ale nie z AA - w ten sposób Delta pozbędzie się konkurencji ze strony American Airlines, który nie będzie miał żadnego partnera w Ameryce Południowej. Zapewne żadna z linii nie jest zachwycona perspektywą umów bilateralnych z LATAM zamiast współpracą w ramach sojuszu - ale za bardzo nie ma wyboru bo nie znajdzie innego partnera w Ameryce Południowej . Jednocześnie Delta podgryza BA na rynku brytyjskim kontrolując Virgin, a rokowania BA w świetle potencjalnego Brexitu nie są najlepsze.


Z drugiej strony - Delta kontrolując LATAM nie chce się dzielić z innymi członkami SkyTeam którzy będą skazani na Aeromexico i Aerolineas Argentinas które mają bardzo lokalny zasięg. Nie pomoże też im w "wycięciu" konkurencji oneworld w ruchu Europa- Ameryka Południowa, tak jak robi przy połączeniach z Ameryki Północnej do Południowej, bo nadal zamierza współpracować z BA i IB.

Delta zachowuje się trochę LH/A3/SQ czy TG , które na trasach gdzie mają monopol wysyłają linie zależne (EW, EN, OA, WE) nie należące do sojuszu, robiąc w konia pozostałe linie *A.

LH dogadała się z UA i uznaje status UA w swoich liniach zależnych, dyskryminując pozostałych członków *A.
Jeśli UA przejmie Aviance lub Cope (albo obie linie) - gdzie już teraz pompuje spore środki i wystąpią one z *A , to jeśli UA zastosuje podobną taktykę jak LH, może się okazać , że na rynku europejskim i w obu Amerykach kartel UA+LH nie będzie potrzebował żadnych innych partnerów (podobnie jak DL+LATAM).

Taki monopol na pewno nie będzie służył pasażerom. Stąd już krok do końca sojuszy w formie takiej jak obecna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2019 05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
SPLDER napisał(a):
LATAM zamierza nadal współpracować z British Airways, Iberią i Qantasem.

Gdzie znalazłeś tę informację? Oficjalny komunikat LATAM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2019 08:52 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Być może trochę nadinterpretuje, bo nie widziałem całości wypowiedzi, niemniej, dyr handlowy zapowiedział utrzymanie wszystkich umów z wyjątkiem tej z AA:

"The South American airline group will become an unaligned carrier after leaving Oneworld, though it plans to maintain all of its bilateral agreements except the one with American Airlines, said LATAM commercial chief Roberto Alvo during an analyst call on Friday."

https://thepointsguy.com/news/latam-wil ... orld-exit/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Lis 2019 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Koniec ma nastąpić 1.10.2020:

https://loyaltylobby.com/2019/11/21/lat ... er-1-2020/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Gru 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
LATAM chce przyspieszyć opuszczenie OW:

https://loyaltylobby.com/2019/12/03/lat ... the-works/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Sty 2020 11:44 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
czy ktoś widział jakieś nowe informacje na temat terminu wyjścia LATAM z Oneworld?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2020 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Póki co 1/10 bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2020 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 540
Kilometry: 1 001 515
niebieski
Od 1/05 już ich nie będzie w sojuszu oneworld https://www.oneworld.com/news/2020-01-3 ... 1-May-2020
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2020 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Dla mnie kluczowy jest ten oto paragraf komunikatu:

After 30 April, a number of oneworld member airlines plan to maintain frequent flyer agreements with LATAM, which may include lounge access. Customers are advised to contact their airlines for more information.

Zarówno na stronie Iberii jak i BAEC widzę szeroką dostępność na LATAM zarówno na trasy wewnątrz Ameryki Płd. pomiędzy Ameryką Płd. i Płn. oraz pomiędzy Ameryką Płd. i Europą na końcówkę tego roku.

Wygląda na to, że potwierdziły się spekulacje jakoby chodziło tylko o odcięcie Latam od AA. Wszystko wygląda więc na "business as usual" jeśli chodzi o możliwość rezerwowania nagród.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Kwi 2020 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
czy ma ktoś jakąś świeżą wiedzę, do kiedy jest szansa na rezerwowanie lotów LATAM przy użyciu aviosów? Nie wiem, czy brać teraz, póki są (a nie mam jeszcze sprecyzowanych planów i byłoby to trochę na siłę), czy może zaryzykować, licząc na to, że dostępność się utrzyma na poziomie takim, jak teraz? Chodzi mi o loty w listopadzie b. r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Kwi 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Tj napisali koledzy powyżej - 30.04.2020
Takie info jest również na stronie Oneworld
https://www.oneworld.com/news/2020-01-3 ... 1-May-2020

Ja zaryzykowałem i kupiłem za Avios SCL - IPC - SCL na luty 2021
Jeżeli z wiadomych przyczyn ponownie odwołają mi tę trasę to przypuszczalnie będzie kiepsko, aby kupić za Avios w innym terminie IPC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Kwi 2020 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@tropikey Iberia utrzymuje porozumienie z LATAM (to o którym pisałam dwa posty wyżej) - usłyszałam to od dwóch pracowników linii platino przy okazji rezygnacji z biletów za aviosy. Będzie ono działało na tej samej zasadzie na jakiej obecnie działa umowa między Iberią a Aviancą (*A) gdzie można rezerwować bilety za Aviosy (chociaż w przypadku AV tylko telefonicznie).

Oczywiście, nie mogę stwierdzić z pełnym przekonaniem, że pracownicy infolinii nie powiedzieli czegoś na "odczepne", ale mając dwa niezależne źródła przez telefon oraz dodatkowo powyższą informację ze strony OW na temat możliwości zawierania takich umów stwierdziłam, że się wstrzymam z rezerwacjami do przełomu maja/czerwca gdy będę wiedziała coś więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Kwi 2020 23:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Ponieważ LA nie wchodzi w zamian do żadnego sojuszu, to będzie mógł utrzymywać współpracę, także lojalnościową, ze wszystkimi (już ją z resztą ma). To że mogą pozostać partnerem IB jest bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę udział IB na rynku TATL do Am Pd i siatkę LA na kontynencie.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Maj 2020 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Tak więc 1/05 za nami, logo Latam zniknęło ze strony Oneworld i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pozostały sojusze partnerskie poza OW. Wynajduję bez problemu loty LA zarówno przez stronę BA jak i IB.
Nie jest źle. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 26 Maj 2020 08:03 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Chile's LATAM Airlines files for U.S. Chapter 11 bankruptcy protection
https://www.reuters.com/article/us-lata ... SKBN2320GT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Maj 2020 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Trzeba przyznać, że akcję informacyjną (opisaną na https://loyaltylobby.com/2020/05/26/lat ... n-the-u-s/) przygotowali wzorowo. Nie przypominam sobie, by inni, np. Avianca, tak się postarali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:26 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
BA nie pokazuje już żadnych lotów LATAM; wielka szkoda;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group