Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2017 22:12 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 5
Cześć,

Mam pewne pytanie bo mnie zastanawia jedna rzecz. Szukając lotów na momondo chciałem porównać sobie ceny np z gotogate i na stronie qataru. Okazało się, że niby na gotogate bilety są, a na oficjalnej stronie qataru na dany lot nie są już dostępne. Jest to możliwe? Pośrednicy mają jakąś pulę biletów dla siebie, czy poprostu nie aktualizują informacji? Nie chce, żeby okazało się, że kupię bilet np przez momondo, a okaże się że takowych biletów brak :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Paź 2017 23:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Podaj przykład. Raczej mało prawdopodobne aby było tak jak piszesz. Ewentualnie GoToGate czy inny pośrednik może złożyć różne opcje połączeń innymi liniami których na stronie przewoźnika nie wyszukasz. Albo połączenie z dłuższą przesiadką które domyślnie nie pojawi się na stronie linii.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2017 00:06 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 5
Ok może faktycznie coś chyba pomieszałem. Brakowało mi biletu na powrót w klasie economy saver na stronie qataru, ale wybierając wylot economy saver i powrót economy value nawet się to spina, czyli trochę taniej na gotogate. A tak nawiązując to dlaczego może już brakować w economy saver, a w economy value jeszcze są? Przecież to nadal klasa ekonomiczna, te same siedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2017 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ggggtt napisał(a):
A tak nawiązując to dlaczego może już brakować w economy saver, a w economy value jeszcze są? Przecież to nadal klasa ekonomiczna, te same siedzenia.

Inne kondycje i ceny biletow. ;)
http://www.qatarairways.com/ch/de/fare-families.page
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2019 09:08 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 14
Loty: 50
Kilometry: 85 607
Przymierzam się do 1 podróży do Tajlandii.. Ze względu na to że nigdy nie dokonywałem zakupu biletów za pośrednictwem OTA, byłbym wdzięczny za pomoc..choć dla niektórych pewnie będą to pytania prozaiczne. Proszę o wyrozumiałość:) Wiadomo..OTA = korzystniejsza cena..ale czy warto? Próbowałem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, lecz bez rezultatu. Czy jeśli dokonam zakupu na bezpośredni lot z Polski do Tajlandii i linia przesunie termin czy godzinę wylotu to czy OTA bezpłatnie dokona zmiany czy jeśli nie będę miał wykupionej opcji by dokonać ewentualnych zmian lotu dojdzie do tego że będę musiał sporo dopłacić tak jakby to było z mojej winy? czy ewentualnie anulują mi bilet i zwrócą środki? Analogiczna sytuacja ale lot z międzylądowaniem np. w Pekinie. Lot do Pekinu bez zmian ale 2 część lotu tj. Pekin-Tajlandia następuje zmiana terminu wylotu...co wtedy? Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Z góry dziękuję:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
OTA OCIE nie rowne.

Wiekszosc przesunie lot bezproblomowo i to na prawde spora wiekszosc (jak nie wszystkie) - uwazaj na niektore tj. Fluege itp. ale np. Opodo, Edreams, Gotogate, Travelup, Seaty, Tikcetsy sa ok.

Jedyny problem to jak przesuna ci lot o 2 dni i stwierdzisz ze nie chcesz leciec to wtedy sie moga zaczac jakies rozterki co do tego ile kasy ma byc zwroconej. Ale na moich ostanich 100 lotow tylko raz mialem taka sytuajce na krotki locie za grosze wiec odpuscilem sytuacje.

Ja bym kupowal na OTA jezeli cena jest tansza o wiecej niz 5%
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2019 10:55 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 14
Loty: 50
Kilometry: 85 607
Dzięki bardzo za odpowiedź. Korzystne ceny oferuje ticket.dk, travelgenio...miałeś z nimi do czynienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2019 11:18 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Korzystam z OTA, jesli roznica w cenie jest znaczaca. Wplyw na decyzje ma rozniez czas do odlotu - jezeli kupuje cos z rocznym wyprzedzeniem to staram sie raczej kupic bezposrednio u linii. OTA, ktore wymieniasz sa ok. (jak sie nic nie dzieje z lotami to wszystkie sa OK ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2019 12:00 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 14
Loty: 50
Kilometry: 85 607
Dzięki bardzo za opowiedź.
Reasumując ...warto podjąć ryzyko i kupić bilety jeśli uda się sporo zaoszczędzić i liczyć na to że linia nie będzie mieszać w grafiku lotów. Wtedy każde OTE jest godne uwagi. W przypadku zmian niektóre OTE pójdą na rękę..a niektóre zażyczą sobie dopłaty mimo iż to linia zmieniła termin wylotu a nie ja chce sobie z osobistych pobudek zmienić. Dobrze wnioskuję? Przepraszam że pytam tak szczegółowo wręcz infantylnie ..ale wolę wyjść na głupka niż później mieć problemy tym bardziej że planuję zabrać tam swoją partnerkę, która dopiero zaczyna latać Tak więc: np. . Lece do Tajlandii linia X, która ma międzylądowanie w Pekinie i mam 9 h przerwy na 2 lot oczywiście tą samą linią (1 bilet) i lot z Polski do Pekinu bez zmian a 2 część lotu zaszły zmiany .. lot przesunięty o 5 h lub na kolejny dzień. Czy z automatu muszą mi zmienić za darmo ..pytanie tylko czy mi odpowiada i zgodzę się czy mogą zażądać opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2019 12:26 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Miałem bilety kupione przez ticket.no, TAP zmienił godziny wylotu, OTA za anulację rezerwacji policzył sobie po 100 NOK opłaty w każdą stronę :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2019 13:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czasami opłaca się wykupić tzw. usługę premium, czy jak to zwał, Nawet doliczając jej kwotę, może być taniej niż bezpośrednio w linii, a w takim przypadku dokonywanie zmian itp. jest już bezpłatane (oprócz opłat, które mogą być wymagane przez samę linię).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Cze 2019 14:20 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 14
Loty: 50
Kilometry: 85 607
Arcon, Sudoku..dziękuję bardzo za odpowiedź...już wykształtowałem sobie opinię o OTA. Jeszcze raz dzięki....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group