Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2017 10:13 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Poszukuje multiwyszukiwarki jak np. momonodo czy kayak, w ktorej jest mozliwosc poszukania biletow dla 11 osob (w tym 7 dzieci).

Czytam na stronie United, ze przy rezerwacji dla grupy ponad 10osob nalezy sie z nimi skontaktowac i mozna liczyc na jakies znizki, piorytetowe odprawy itp. Przerabial ktos to w United lub innych liniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2017 11:47 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Ceny w rezerwacjach grupowych mogą być wyższe niż w rezerwacji indywidualnej.
Mogą ale nie muszą.
Możesz zrobić dwie osobne rezerwacje pamiętając aby dzieci nie zostawiając na osobnej rezerwacji.
W twoim przypadku np. 2+4 i 2+3
W takim wypadku możecie siedzieć w dwóch grupach nie zawsze obok siebie.Ale do załatwienie przy check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2017 13:49 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Nie kupisz nigdzie biletu na 1 rezerwacji dla więcej niż 9os. W przypadku gdy podróżuje więcej, trzeba rozdzielić grupę na 2 osobne rezerwacje. Oczywiście nie ma gwarancji jaka będzie cena dla pozostałych.

Rezerwacja grupowa to zazwyczaj droższa opcja od biletów indywidualnych. Plusem jest to że nazwiska można podać na 1-2tyg przed wylotem, płatność też wtedy (przy rezerwacji jedynie zaliczka), możliwość zmiany liczny osób bezpłatnie, itp. Ale z tym jest mnóstwo zachodu i grupę może założyć tylko kasjer lotniczy, linie bardzo niechętnie robią to dla osób indywidualnych.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2017 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
walerek napisał(a):
Ceny w rezerwacjach grupowych mogą być wyższe niż w rezerwacji indywidualnej.
Mogą ale nie muszą.

Nie słyszałem o przypadku gdy były mniejsze bądź równe.
Czy ktoś dostał taką ofertę od linii lotniczej?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2017 14:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Kilka lat temu się dowiadywałem o bilety dla mojej grupy.Grupa miała bodajże liczyć 10 osób.Byłem zaskoczony, że cena będzie wyższa niż gdybym rezerwował dla jednej osoby.Stąd moje stwierdzenie że może być wyższa lub równa bo się może komuś udało utrzymać cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Gru 2017 09:28 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Muszę kupić bilety dla 10 osób do Tajlandii, już głębiłem temat i wiem, że zapewne muszę rozbić to na dwie rezerwacje, ale pozostałe temat płatności - czy są jakieś wyszukiwarki z blokada ceny za powiedzmy 24h? czyli rezerwacja i odroczona płatność? wtedy mam gwarancję rezerwacji dla wszystkich na te same loty oraz ceny;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Gru 2017 10:14 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
na 2 stronasz otwierasz ota i robisz w tym samym czasie rezerwacje dla 2 grup
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Gru 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Nie jestem pewny, czy to gwarantuje sukces. Jak np będzie 8 miejsc w tańszej taryfie, to jak będzie się szukało po 5 to znajdzie się tu i tu. Ale płatność pewnie powiedzie się (pewnie) tylko na jednej przeglądarce.

I wtedy chyba lepiej kupić te 8 biletów za jednym razem, a pozostałe osobno, żeby nie wpaść do wyższej czyt. droższej klasy rezerwacyjnej. Jak leci 10 osób to chyba się znają i mogą się umowić, ze kwotę za bilety dzielą i płacą "po równo"? Problem będzie tylko gdy będzie dostępnych jedynie 8 miejsc. I tu nie wiem co zrobić - choć jeśli to lotu jeszcze dużo czasu, to chyba to nie powinno się zdarzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:28 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
expedia lub orbitz mozesz anulowac bilety w ciagu 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
waldekk-wiadomo ze nie gwarantuje to sukcesu,ale jesli na 2 stronach dochodzi do platnosci to jest duza szansa na sukces
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Sty 2018 03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
zawsze mozesz sprobowac znalezc ota na ktorym mozna placic przelewem (jesli takie istnieje) i sprobowac kupno na dwa razy w tym samym czasie :D wtedy bedziesz wiedzial na czym stoisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Sty 2018 04:19 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Kian napisał(a):
waldekk-wiadomo ze nie gwarantuje to sukcesu,ale jesli na 2 stronach dochodzi do platnosci to jest duza szansa na sukces


Najprawdopodobniej nie dojdzie do płatności - testowane kilkukrotnie na mniejszej grupie, w momencie płatności info że biletów w danej taryfie już nie ma. Zarówno na OTA jak i np. bezpośrednio na stronie Wizz i powrót do wyszukiwania.

IMHO szkoda tracić czas na takie rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Sty 2018 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Można też zarezerwować na raty. Raz rezerwowalem dla 17 osób i dla wszystkich bilety tam były z 15 PLN różnicą. Powrót był bardziej problematyczny bo po rezerwacji cena wzrastała więc musiałem czekać aż ceny spadną. Ostatnią wykonałem na niecałe 2 tygodnie przed wylotem. Miałem ich wykonać 4 więc trwało to kilka miesięcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Sty 2018 13:32 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ryzykowna metoda. co jak bilety sie skoncza zanim dokonasz wszystkich rezerwacji?

generalnie naleszy kupowac duuuuuzo wczesniej-dzieki temu jest szansa ze samolot bedie pusty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Sty 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jasne to sprawdzałem codziennie.
Można jeszcze pokusić się o wylot/przylot z/do innego lotniska powiedzmy jednej grupy. Raczej dla podbramkowych sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group