Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: tickets.pl
#241 PostWysłany: 18 Sie 2022 09:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
A 1100 pln za MXP-SEZ jest ok? Kupiłaś za późno, biletu w tej cenie nie było, jedynie w normalnej cenie czyli 3300 i dlatego chcieli dopłatę. Taki urok firm gdzie bilet wystawiany jest ręcznie a nie automatycznie. Na przyszłość to polecam kupowanie na stronie linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: tickets.pl
#242 PostWysłany: 18 Sie 2022 09:58 

Rejestracja: 18 Sie 2022
Posty: 5
-- 18 Sie 2022 09:57 --

Nie kupiłam lotów za 1100, tylko za prawie 4000 zł

-- 18 Sie 2022 09:58 --

teraz chcieli jeszcze dopłaty więc dużo taniej wyszłoby emirates albo qatar'em


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Sie 2022 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#243 PostWysłany: 18 Sie 2022 10:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
W ogóle nie kupiłaś żadnych biletów - przeczytaj ich regulamin. Ze zrozumieniem, zanim znowu zaczniesz bić pianę...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#244 PostWysłany: 18 Sie 2022 12:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
Umowa przewozu (czyli mówiąc potocznie: zakup biletu) jest zawierana w momencie wystawienia biletu (nie rezerwacji!) na daną trasę/daty/pasażerów. W wielu OTA dzieje się niemal jednocześnie z dokonaniem rezerwacji, najwyżej proces ticketowania (automatyczny) trwa kilka minut. W tickets i niektórych innych OTA robią to agenci ręcznie - czasem wiele godzin po "zakupie" - jeśli linia do tego czasu wycofa / podwyższy taryfę zwykle nie dojdzie do zawarcie umowy na wcześniej dostępnych warunkach i tyle.

Nauczka na następny raz - kupować na stronie linii (bilet jest wystawiany od razu), albo u pośredników, którzy działają automatycznie a nie manualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#245 PostWysłany: 18 Sie 2022 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Pierwszy tekst, że było taniej to zaryzykowałam, no to proszę teraz to ryzyko zaakceptować, a nie bluzgać na pośrednika, pretensje możesz mieć tylko do siebie, ja kupiłem najpierw 2 bilety na stronie przewoźnika, drożej, potem zgłosili się znajomi i doszło jeszcze 6 biletów, policzyłem sobie i te 6 biletów było na stronie TK o 900 zł drożej, ale kupiłem znowu bezpośrednio, ale mam bilety ze stopem w ist i jak się pojawią zamiany w rozkładzie, a jest dużo czasu to pewnie się pojawią to będę próbował zmienić miejsce wylotu i przylotu,
A tak chytry 2x traci
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#246 PostWysłany: 11 Wrz 2022 03:15 

Rejestracja: 27 Gru 2013
Posty: 16
Hej,
Wrocilem niedawno z Azji i chcialbym opisac swoje przygody z tickets.pl
Tym, ktorym nie chce sie czytac napisze krotko: odradzam - stanowczo...

A jak wygladala moja "przygoda" z nimi:

W marcu 2022 kupilem bilety dla 3 osob na trasie Frankfurt-Singapur-Bangkok-Singapur-Frankfurt (wszystkie loty obslugiwane przez Singapore Airlines, wylot 13 sierpnia, powrot po 2 tygodniach).
Miesiac przed wylotem dowiedzialem sie o zmianie godzin wylotu lotu powrotnego. Zaden problem. Dostalem propozycje innego lotu, ktora zaakceptowalem. Po dwoch tygodniach dotarla do mnie wiadomosc, ze linia odrzucila moj wniosek. No ok, bywa. Ale dostalem kolejna propozycje - na inny lot, 3 dni pozniej, ktora zaakceptowalem. Stwierdzilem, ze najwyzej zostane w Azji kilka dni dluzej i sobie cos wiecej zwiedze. W miedzyczasie zaczal sie moj urlop. Wiec polecialem nie wiedzac kiedy i jak wroce. Bo zadnej informacji, czy druga propozycja zostala zaakceptowana do dnia wylotu nie uzyskalem. A na infolinie dzwonilem setki razy. Prosze czekac, wszystko bedzie ok, czekamy na odpowiedz od linii lotniczej. Support ze wschodnim akcentem sciemnial mnie za kazdy razem, ze wszystko jest ok i ze otrzymam niedlugo nowe bilety na lot powrotny.

Bedac juz w Azji dostalem informacje, ze i druga propozycja zostala odrzucona przez linie lotnicza i tickets.pl anuluje moja rezerwacje na lot powrotny. Zaproponowano mi zwrot srodkow za ostatni segment lotu i powiedziano mi, ze powinienem sobie poszukac sam biletow na powrot do Europy. Gdy sprawdzilem ceny, to okazalo sie, ze za 1 osobe w jedna tylko powrotna strone zaplace wiecej, niz za 3 osoby w obie strony wczesniej...(loty rezerwowane w marcu kosztowaly 7 tysiecy zl z ogonkiem dla 3 osob w obie strony. Lot szukany juz z Azji dla jednej osoby oscylowal w okolicy 8-9tys zl!)
Przypomnialo mi to sytuacje z filmu Miś: nie mamy pana plaszcza i co nam pan zrobi... Po chwilowej panice wpadl mi do glowy pomysl: bylem w centrum Singapuru, 200m od Orchard Road, gdzie miesci sie biuro Singapore Airlines. Wpadlem do nich na 20 min przed zamknieciem. Mily i przyjazny personel ogarnial temat z 30 minut. Ostatecznie zaproponowano mi alternatywny lot - ze wzgledu na zmiany na tydzien przed lotem powrotnym i brak miejsc lot byl dzielony (przylot z Bangkoku do Singapuru okolo polnocy, a wylot z Singapuru do Frankfurtu okolo 11 rano) Tak wiec doszedl mi koszt noclegu - ale to duperela - oczywiscie na propozycje przystalem i ostatecznie wrocilem do Europy. A z ciekawostek: powiedziano mi, ze tickets.pl nigdy nie wystapilo do nich o nowy, alternatywny lot po zmianie godzin mojego odlotu. Czyli przez prawie 2 miesiace bezczelnie mnie oklamywano, a ostatecznie tickets.pl zostawilo mnie bez biletu powrotnego 12tys km od domu i bez jakiegokolwiek supportu i na dodatek oklamujac mnie, ze cos probowali robic.

Mam na koncie grubo ponad 1500 lotow. Nigdy wczesniej zadna firma nie oszukala mnie tak jak tickets.pl. Odradzam kazdemu - w przypadku problemow nikt Wam nie pomoze. Nie wiem jak taka firma moze funkcjonowac i bezkarnie oszukiwac klientow. Juz po powrocie z urlopu zaczalem czytac opinie o tej firmie i widze, ze nie jestem odosobniony w swoich spostrzezeniach. Dla mnie to najgorsze firma w jakiej kupowalem bilety - nigdy wiecej.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#247 PostWysłany: 28 Wrz 2022 22:44 

Rejestracja: 21 Gru 2021
Posty: 3
Hej.
Kupilem loty laczone Krakow <-> Vietnam/Tajlania. W rezerwacji mam wyszczegolnione, ze przysluguja mi dwi walizy i bagaz podreczny ale prozno szukac infromacji o ich wielkosci oraz wadze. Na stronir Lufthansy znalazlem informacje, ze moja taryfa to:
Klasa Ekonomiczna, Economy Restricted (S). Tez brak jakichkolwiek informacji o bagazu. Ktos moze orientuje sie jak to wyglada?

Załączniki:
Screenshot_20220928-214910_Firefox.jpg
Screenshot_20220928-214910_Firefox.jpg [ 58.18 KiB | Obejrzany 4520 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#248 PostWysłany: 28 Wrz 2022 22:57 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@losmacko masz pewnie podręczny w standardowych rozmiarach + 2 walizki rejestrowane po 23kg. Takie tylko są dostępne taryfy na EVA Air bo pewnie przez nich masz wystawiony bilet.

Załącznik:
eva.png
eva.png [ 31.42 KiB | Obejrzany 4511 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#249 PostWysłany: 28 Wrz 2022 23:39 

Rejestracja: 21 Gru 2021
Posty: 3
Wyglada na to ze masz racje. Numer rezerwacji wchodzi zarowno na stronie Lufthansy jak i Eva Air. Dzieki za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#250 PostWysłany: 05 Gru 2022 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Czekaliście kiedyś na zwrot pieniędzy od tickets.pl? Ja już półtora miesiąca - Eurowings odwołał loty z uwagi na strajk pilotów i jeden z odcinków był odwołany - zero alternatywnych tras = zwrot biletu. Kontakt z nimi mogę ocenić jako fatalny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#251 PostWysłany: 05 Gru 2022 13:17 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@pawi ja stosuję od dawna zasadę, "nie ma zwrotu w ciągu 30 dni = chargeback". Także nie czekaj tylko działaj w banku.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#252 PostWysłany: 05 Gru 2022 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@mucha już zgłosiłem przedwczoraj do mBanku
czytałem wiele negatywnych opinii nt. tickets.pl jeśli chodzi o same zwroty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#253 PostWysłany: 05 Gru 2022 14:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
Oni są generalnie mało kompetentni - także w przypadku konieczności zmian , czy modyfikacji. Wiele ich agentów jest kompletnie niekumatych.
Generalnie lepiej omijać, zwłaszcza przy jakiś poważniejszych rezerwacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#254 PostWysłany: 05 Gru 2022 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Dlatego to była pierwsza i ostatnia rezerwacja tego typu u nich - loty tego samego dnia w dwie strony z przesiadkami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#255 PostWysłany: 06 Gru 2022 01:38 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
pawi napisał(a):
Czekaliście kiedyś na zwrot pieniędzy od tickets.pl? Ja już półtora miesiąca - Eurowings odwołał loty z uwagi na strajk pilotów i jeden z odcinków był odwołany - zero alternatywnych tras = zwrot biletu. Kontakt z nimi mogę ocenić jako fatalny.



kopałem się z nimi trzy miesiące, na tej śmiesznej infolinii ciągle te same teksty, w regulaminie mają niby 3 miesiące na rozpatrzenie, więc po 90 dniach po prostu złożyłem chargeback, po dwóch miesiącach Revolut przychylił się do prośby. Aha, po złożeniu chargebacku magicznie się odezwali i grozili mi "właściwymi organami państwowymi do badania nadużyć finansowych i nieuczciwych transakcji." :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#256 PostWysłany: 06 Gru 2022 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@atid99 atid99 To mogli na siebie te organa nasłać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#257 PostWysłany: 17 Sty 2023 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
mucha napisał(a):
@pawi ja stosuję od dawna zasadę, "nie ma zwrotu w ciągu 30 dni = chargeback". Także nie czekaj tylko działaj w banku.


Procedura chargeback dziś zakończona pozytywnie.

Informacyjnie -
- bilety kupione 11.10.2022 na loty w dniu 18.10.2022
- informacja o anulacji jednego z segmentów podróży 16.10.2022
- od razu podjęte działania w celu ustalenia alternatywnej trasy - bezskutecznie
- zgłoszenie o zwrot środków w tickets.pl 17.10.2022
- kilka maili odbijających, bezsensownych, jakby z automatami lub osobami nie rozumiejącymi dobrze języka polskiego
- rozpoczęcie procedury chargeback w mBanku 01.12.2022 + kilka maili z mBankiem z uzupełnieniem dokumentacji
- w międzyczasie mail z tickets.pl z zapytaniem o co w ogóle mi chodzi z tym chargeback przecież wszystko jest ok ;-) (oczywiście w luźnym przetłumaczeniu sensu maila)
- 17.01.2023 zwrot środków na konto przez mBank po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji

Nigdy więcej tickets.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#258 PostWysłany: 26 Kwi 2023 17:20 

Rejestracja: 26 Kwi 2023
Posty: 1
Nie polecam, oszuści . Brak profesjonalizmu, podają błędne rezerwacje, obsługa słabo rozmawia po polsku . Za błąd w nazwisku w ostatniej literce , która nie zmienia brzmienia nazwiska chcieli wyłudzić od nas 3500 pln od osoby. Tickets.pl twierdził że linie lotnicze sobie takie pieniądze naliczają . Jest to nieprawda po kontakcie z linią BRITISH AIRWAYS pani bez problemów i bezkosztowo mogłaby to zmienić gdybyśmy zakupili bilety bezpośrednio u nich w liniach lotniczych .Chcesz mieć stres przed wylotem kup bilet w Tickets .pl


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 17 Sie 2023 10:57, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#259 PostWysłany: 26 Kwi 2023 17:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
A wystarczyło 2 razy przed kliknięciem Kup Teraz sprawdzić czy dane się zgadzają
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: tickets.pl
#260 PostWysłany: 11 Maj 2023 14:31 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Tickets.pl oferuje najtańsze bilety na trasie DXB-MNL, na której nawet 2 razy dziennie lata Cebu Pacific. Chyba w taki przypadku (lot bezpośredni) nie ma zbyt dużego ryzyka z tym OTA? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group