Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#281 PostWysłany: 21 Maj 2022 02:37 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@mathew77 próbowałeś kontakt z infolinią?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#282 PostWysłany: 21 Maj 2022 12:37 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
-- 21 Maj 2022 12:30 --

malawita napisał(a):
@mathew77 próbowałeś kontakt z infolinią?

Mnie opodo juz dawno pieniadze zwróćiło. Od 3 dni są na koncie.
Ja nigdy z Opodo nie miałem problemów.
W przeciwienstwie do W6 czy FR.
I zeby nie było.Ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie pracuje dla Opodo :D

-- 21 Maj 2022 12:37 --

Adventure95 napisał(a):
Ich infolinia to dramat - połączenie odbierają jacyś hindusi i nie zawsze można za bardzo dogadać się po angielsku, natomiast całkiem dobrze funkcjonuje ich niemiecka infolinia. W sprawie odwołanego lotu przez linie lotniczą z przyczyn covidowych - maj 2020 - skłądałem reklamacje o zwrot 2 razy dzwoniąc na angielską infolinie - rozmowa dramat - ciężko było cokolwiek zrozumieć. Po 2 miesiacach sprawa stałą w miejscu więc zadzwoniłem na niemicką infolinie. Tam rozmawiało się w miare normalnie - po niemiecku. Niestety sprawa ciągłą się bardzo długo - po kolejnych 2 telefonach wreszcie zwrócili co do grosza ale wszystko trwało prawie 5 miesięcy.

To tak na przyszłośc dla CIebie jak i innych kupujących coś na Opodo lub innych OTA.
Jak kupujesz bilet to do ceny biletu dodaj sobie:
- ubezpieczenie od lotu
- mediation fee.
- poproś o invoice (firma lub osoba prywatna)
W moim przypadku było to 8PLN
Zwrot pieniedzy gwarantowana zawsze do 7 dni. Otrzymujesz do 3 dni roboczych.
Jedyny mój problem z Opodo jest taki, że nie mogą mi wysłać linka do zresetowania hasła :)
P.S.
Jak tu czytałem te wpisy, że OPODO ściąga po 900€ z konta :) za bilet warty 40€ to taka rada
- włączyć limity na transakcje online: max np. 500-1000PLN to ok 100-200€
- włączyć weryfikację transakcji SMS. Żadne pieniądze nie zostaną pobrane z konta, poki nie potwierdzicie ich SMSem.
- i nie bardzo rozumiem co to jest "charge back". Za dokonaną transakcję bank nie zwraca pieniedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#283 PostWysłany: 21 Maj 2022 12:48 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
mathew77 napisał(a):
Kupiłem bilet w Opodo. Mam 3 miesiące do lotu. Dziś o 20 dostałem informacje, ze mam już karty pokładowe.
Poki co sie nie przejmjuje czy z nimi polece, czy nie. Wydałem 40PLN wiec nie będe płakał.
FV jest na firmę lotniczą, wiec kase mi zwrócą, tak czy siak.


Ma się rozumieć, że masz firmę lotniczą?

Pozdrawiam.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#284 PostWysłany: 21 Maj 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
mathew77 napisał(a):
- i nie bardzo rozumiem co to jest "charge back". Za dokonaną transakcję bank nie zwraca pieniedzy.

Zwraca jeśli po dokonanej transakcji usługa nie została zrealizowana lub towar nie został dostarczony, taka jest idea tego zabezpieczenia.
W przypadku Opodo charge back był dla mnie jedyną skuteczną metodą odzyskania należności za anulowane loty w Covidzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#285 PostWysłany: 21 Maj 2022 13:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@mathew77
Cytuj:
W moim przypadku było to 8PLN

Czyli aż prawie 20% ceny biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#286 PostWysłany: 21 Maj 2022 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W dużym skrócie - nie znam się, więc się wypowiem :lol:
mathew77 napisał(a):
-- 21 Maj 2022 12:30 --


- i nie bardzo rozumiem co to jest "charge back". Za dokonaną transakcję bank nie zwraca pieniedzy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#287 PostWysłany: 27 Maj 2022 12:27 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Hose napisał(a):
mathew77 napisał(a):
- i nie bardzo rozumiem co to jest "charge back". Za dokonaną transakcję bank nie zwraca pieniedzy.

Zwraca jeśli po dokonanej transakcji usługa nie została zrealizowana lub towar nie został dostarczony, taka jest idea tego zabezpieczenia.
W przypadku Opodo charge back był dla mnie jedyną skuteczną metodą odzyskania należności za anulowane loty w Covidzie.

Mam konta w 3 bankach.
Zaden nie ma opcji "charge back".
Chciałem odzyskac pieniadze za niezrealizowane loty, czyli jak napisałes "niezrealizowaną usługę lub nie dostarczony towar".
Panie w bankach odpowiedziały: "Pieniadze przelane za uslugę. Mogę jedynie reklamację do firmy składać, ze jej nie dostarczyły/nie zrealizowały. Bank nie zwraca pieniedzy.".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#288 PostWysłany: 27 Maj 2022 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@mathew77 bo chargeback jest tylko dla płatności kartą. Nie działa dla zwykłych przelewów (np. pay-by-link)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#289 PostWysłany: 01 Cze 2022 11:26 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
skrzat napisał(a):
@mathew77 bo chargeback jest tylko dla płatności kartą. Nie działa dla zwykłych przelewów (np. pay-by-link)

Płacone kartą to płacone kartą. Nie wazne jakiego banku.
Pieniadze są sciagane z konta. Przelewane na konto. I nie ma mozliwości zwrotu za zaplacone usługi/towary. Tak mi powiedziano w bankach.
Tak więc chetnie się dowiem jaki to bank ma "chargeback" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#290 PostWysłany: 01 Cze 2022 11:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
W jakich to tych 3 bankach masz konta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#291 PostWysłany: 01 Cze 2022 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@mmathew chyba każdy bank daje możliwość skorzystania z chargebacku.
Jeśli płaciłeś blikiem, przelewem lub paybylinkiem (płacę z ...) to chargebacku nie ma. Działa tylko gdy płaci się kartą.
BTW do BLIKa jest planowane wprowadzenie chargebacku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#292 PostWysłany: 01 Cze 2022 12:19 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Mąż mi tu podpowiada , że nie pisze/dzwoni się do banku tylko do bezpośrednio do Visa/Mastecard… ale jest szansa, że mąż się na tym jednak nie zna ;)więc nie jestem pewna czy ta informacja jest użyteczna
Edit: tzw. mąż doprecyzował i mówi, że przez bank… przepraszam za zamieszanie. Nie mniej jednak 33funty zwrócili (płatność kartą) za niezrealizowany przejazd autobusem w UK


Ostatnio edytowany przez justysia75, 01 Cze 2022 12:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#293 PostWysłany: 01 Cze 2022 12:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
No to tak pierwszy z brzegu przykład: https://www.pekao.com.pl/o-banku/reklam ... #section-0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#294 PostWysłany: 06 Cze 2022 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Cytuj:
Opodo to straszne gów.. nigdy więcej nic tam nie zarezerwuje.
Cytuj:
Tak, a Opodo, eDreams i Travellink to jedna i ta sama firma i też nigdy więcej u nich nie zarezerwuję!

Taaa, pewnie, do nastepnego razu, gdy beda miec blad i bedzie sie dalo kupic bilety za ulamek wlasciwej ceny.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#295 PostWysłany: 16 Cze 2022 02:23 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
A po anulacji EF użeranie się o zwrot. ;)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#296 PostWysłany: 16 Cze 2022 08:26 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 111
Kilometry: 217 591
To może dorzucę kilka moich doświadczeń z OPODO. Są to doświadczenia zdecydowanie negatywne, wcześniej korzystałem z OTA, ale po tych przygodach wolę dopłacić kilka złotych, kupić w linii i mieć święty spokój. Ale do rzeczy ...
miałem bilety na Reunion przewoźnik Air France, bilety kupiony 6 mc przed wylotem. Po kilku tygodniach AF istotnie zmieniło loty, na stronie OPODO nic nie było widoczne, bliżej wylotu próbowałem się z nimi skontaktować żeby mi powiedzieli co i jak. Kilkanaście telefonów i rozmów, za każdym razem miało być załatwione za kilka dni i nic. Kompletna niekompetencja. Co więcej jak dzwoniłem na AF to mi powiedzieli że nie ma problemu ze zmianą lotu, tylko musze zrobić to przez OPODO - oni mogą dopiero 48 godzin przed wylotem. A średnio mi się uśmiechało organizować cały wyjazd 48 godzin przed wylotem. Odpuściłem wystąpiłem o chargeback przez stronę santandera i po 4 mc kasa wróciła na konto. Generalnie jak jest wszystko ok to super, ale jak się zaczynają jakieś kłopoty na rezerwacji to dramat i tragedia - kontakt i jakość obsługi jest wręcz katastrofalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#297 PostWysłany: 07 Lip 2022 20:57 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Wlasnie mi anulowali lot z Berlina do Londynu, jest to czesc pierwsza mojej podrozy, bo potem lot jest do San Francisco i na stronie BA jest tylko informacja, ze nam bardzo przykro i w sumie powodzenia.
No i skontaktowalem sie z nimi, to mowia, ze oni nic nie moga, bo kupowane przez posrednika (Opodo)
Opodo na stronie twierdzi, ze lot jest confirmed i w sumie teraz wisze na sluchawce, ale wisze i wisze i niewiadomo, czy sie dodzwonie.

Co w takim wypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#298 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
...to samo co poradzono Ci w wątku o BA :D
Góra
 Profil Relacje PM off
dziend0bry uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#299 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:15 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Brzmi super! Zglosilem proforma chargeback w banku :D


Jest sposob na dostanie sie na czacie do prawdziwego czlowieka, po prostu trzeba uzyc popularnego angielskiego slowa na f konczacego sie na uck.
Wtedy bot proponuje kontakt z agentem, szacowany czas to byl 36 minut, natomiast polaczylo mnie po ponad 2h.
Napisalem, Pan Hindus zdecydowanie bardzo ladnym angielskim potwierdzil, ze lot anulowany, ze ogarna dla nas alternatywne polaczenie i do 72h dostane odpowiedz, wzial maila i telefon, mam nadzieje, ze mnie nie oklamuja, dam znac, co dalej!

Czat FB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#300 PostWysłany: 11 Lip 2022 10:19 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Poniedzialek rano, zero kontaktu ze strony Opodo, wiec uzylem znow magicznego slowa na F na czacie i niemal natychmiast dostalem polaczenie UK od Rajesha, ktory po ustaleniu z linia lotnicza zaproponowal lot wczesniejszy, bodajze o 2h (ten, ktory przynajmniej NA RAZIE nie zostal odwolany)
Potwierdzilem, ze zmiana mi jak najbardziej pasuje i mam zaraz otrzymac nowe potwierdzenie (mam nadzieje, ze dostane :D)
Wiec wydaje sie, ze calkiem spoko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group