Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 21 Wrz 2019 07:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@michalp tu sprawdzałeś? https://www.gotogate.pl/wyswietl-potwie ... zamowienia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#362 PostWysłany: 21 Wrz 2019 07:49 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
No właśnie w tym cały ból ze nie mam numeru zamówienia. Nie dostałem od nich żadnego maila oprócz tego ze będą się tym zajmować i dadzą znać w 72h
Ale równocześnie przyszedł mail od Ryana gdzie mam Ryanowy numer, wiec costam musieli już kupić...
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 19 Paź 2019 18:26 

Rejestracja: 19 Paź 2019
Posty: 4
Mam do Was pytanie!

Chcę kupić bilety Kraków -> San Francisco (przesiadka w Monachium) obsługuje Lufthansa

San Francisco -> Kraków (przesiadka w Monachium) Obsluguje United i Lufthansa

przez Gotogate, gdzie widnieje informacja o braku bagażu rejestrowanego w wybranej opcji,a innej wybrać nie moge.
Czy chcąc dokupić bagać rejestrowany 23 kg czy mam to zrobić przez infolinię Gotogate / Lufthanse i United z osobną? Czy na miejscu mogę dokupić?

Drugie pytanie - jakie macie doświadczenie z Gotogate?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 22 Paź 2019 14:12 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 9
Witam wszystkich,
Kupiłem bilety WAW-BKK liniami Turkish airlines za pośrednictwem Gotogate.no
Cały lot jest realizowany przez turkish z 2h przesiadką w Stambule.
Platnosc poszła bez problemu, żadnych dodatkowych opcji nie wybrałem, platnosc kartą również bez prowizji.
Dostałem niemal natychmiast potwierdzenie na maila, mam nr e-biletów, pseudo fakturę, kod rezerwacji, czyli wyglada na to ze wszystko jest.
W apce Tureckich linii znajduje swoje bilety, nawet wybrałem sobie juz miejsca na wszystkie loty :).

Ale nie mogę w żaden sposób tej rezerwacji zapisać w aplikacji, za każdym razem musze wklepac PNR kod lub nr biletu aby podejrzeć status rezerwacji.
Niby wszystko wyglada dobrze. W checkmytrip rezerwacja ma status „potwierdzone”...

Ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii w przypadku zmian lotów, mam obawy co do gwarancji mojej podróży. Po pierwsze - mam lot z krotką przesiadką w Stambule, na jednym bilecie czyli teoretycznie ewentualne opóźnienia nie są moim zmartwieniem tylko turkish. Tyle ze ludzie w sieci piszą ze w przypadku np opoźnienia pierwszego lotu, mieli problem ze zdążeniem na przesiadkę bo przy zakupie przez pośrednika linie lotnicze nie dbają o to abym dotarł na miejsce mimo ze mam jeden bilet. Czy to jest prawda??

Kolejna sprawa - odprawa online. W przypadku Turkish airlines check-in można zrobić na 24h przed wylotem. Czy po wpisaniu nr biletu (teraz check-in mam nieaktywny) bede mógł normalnie zrobić odprawę online za pomocą aplikacji, nadać bagaż bezpośrednio do Bangkoku i czy dostane karty pokładowe?

Jesli jest inaczej to proszę podpowiedzcie jak wyglada odprawa w przypadku zakupu u pośrednika?

Z gory dziekuje Wam za wszelką pomoc i rozwianie wątpliwości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 22 Paź 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
Kiokio napisał(a):
Tyle ze ludzie w sieci piszą ze w przypadku np opoźnienia pierwszego lotu, mieli problem ze zdążeniem na przesiadkę bo przy zakupie przez pośrednika linie lotnicze nie dbają o to abym dotarł na miejsce mimo ze mam jeden bilet. Czy to jest prawda??

Nie.
Cytuj:
Kolejna sprawa - odprawa online. W przypadku Turkish airlines check-in można zrobić na 24h przed wylotem. Czy po wpisaniu nr biletu (teraz check-in mam nieaktywny) bede mógł normalnie zrobić odprawę online za pomocą aplikacji, nadać bagaż bezpośrednio do Bangkoku i czy dostane karty pokładowe?

Odprawisz się on-line, ale bagaż i tak będziesz musiał nadać na lotnisku. Nadasz w WAW od razu do portu docelowego (czyli w Twoim przypadku Bangkoku).
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Kiokio lubi ten post.
Kiokio uważa post za pomocny.
 
      
#366 PostWysłany: 22 Paź 2019 15:27 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 9
@Apocalipse dziekuje za odpowiedz. Czyli wszystko odbywa sie tak jak w przypadku zakupu u przewoźnika. Zatem skąd tyle negatywnych informacji o GTG?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 22 Paź 2019 15:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Bo problemy z pośrednikami często zaczynają się w momencie zmiany dat/godzin lotów - wtedy wchodzą czasami problematyczne kwestie przebukowania, zwrotu pieniędzy, itp. A poza tym zgodnie z internetową zasadą - złymi doświadczeniami ludzie się dzielą prawie zawsze, dobrymi dużo rzadziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kiokio uważa post za pomocny.
 
      
#368 PostWysłany: 22 Paź 2019 16:18 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 9
Kashpir napisał(a):
Bo problemy z pośrednikami często zaczynają się w momencie zmiany dat/godzin lotów - wtedy wchodzą czasami problematyczne kwestie przebukowania, zwrotu pieniędzy, itp. A poza tym zgodnie z internetową zasadą - złymi doświadczeniami ludzie się dzielą prawie zawsze, dobrymi dużo rzadziej.


Tak masz racje, ale jesli ja sam nic nie kombinuje, nie probuje przekładać lotów (BTW to chyba bez wykupionej uslugi zmiany terminu i tak nie moge tego zrobić) GTG również chyba nie ma prawa mi lotu przełożyć bez mojej zgody? A ewentualne opóźnienia. Lub zmiana terminu odlotów/przylotów przez linie lotnicze to tez nie moje zmartwienie pod warunkiem ze termin mi nadal odpowiada.
Dla mnie najważniejsze jest aby dostać się do BKK i z tamtąd wrócić, oraz abym nie został na ktoryms z lotnisk z powodu opóźnienia lotu (miałem takie opóźnienie rok temu jak leciałem na Sri lankę Swissem - ale był jeden bilet i samolot w Zurichu po prostu na nas czekał, mam nadzieje ze w przypadku zakupu przez GTG bedzie taka sama sytuacja gdyby były jakies poślizgi)

BTW.
Ciekawa sprawa, bo jak sprawdzam moją rezerwacja na saudia.com, to widzę nr agenta, końcówkę karty kredytowej którą pośrednik zapłacił za moje bilety, oraz dokładną kwotę.... i tu jest zagadka - ja za dwa bilety zapłaciłem 8860 NOK, a pośrednik 5600 NOK za każdy z biletów.... czyżby GTG dołożyło do interesu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 22 Paź 2019 16:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@Kiokio najczęściej linia lotnicza zmienia rozkład i trzeba wybrać alternatywne połączenie, bilet przepisać. Gdy kupisz bezpośrednio od linii to wszystko załatwisz w 5min na infolinii przewoźnika. W przypadku agenta (np. GtG) musisz nastawić się na wymianę korespondencji trwającą wiele dni albo telefon do Hindusa z którym spędzisz co najmniej 30min aż zmieni rezerwację. Regulamin pozwala im też pobrać za takie przebukowanie opłatę, chociaż zazwyczaj udaje się przebukować za darmo w przypadku gdy linia anulowała jakiś rejs.

GtG dopłaca do biletów gdy kupujesz z przekierowania z metawyszukiwarek. Zarabia na usługach dodatkowych które można wybrać w trakcie zakupu albo właśnie na opłatach za zwroty/przebukowania/itp. Ostatnio musiałem zmienić bilet w Qatar Airways gdzie taryfa pozwalała na bezpłatną zmianę. Ale GtG pobrało sobie 485zł opłaty manipulacyjnej, mimo że zmiana zajęła agentowi kilka minut.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 22 Paź 2019 17:53 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 9
Najgorzej ze w turkish odprawa jest dostepna na 24h przed lotem, do tego ja lecę w niedziele :/ czy coś się może wyłożyć juz po odprawie i bede to musiał załatwiać z GTG które w weekendy nie pracuje? Czy tez po odprawie zalatwie wszystko na lotnisku z liniami lotniczymi?

Sorki ze zawalam forum takimi pytaniami, ale coraz bardziej zaczynam zalować ze połaszczyłem sie na bilet 300pln tańszy, bo jak nie polecę to strace o wiele wiecej :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 22 Paź 2019 18:33 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Kiokio: zrelaksuj się i czekaj na wyjazd. ;-) nic nie powinno się wydarzyć. Przeważnie na 48-24h przed odlotem obsługę biletu przejmuje na siebie linia lotnicza więc nawet gdyby coś wszystko załatwisz na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kiokio lubi ten post.
Kiokio uważa post za pomocny.
 
      
#372 PostWysłany: 22 Paź 2019 19:22 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 9
No najbardziej obawiam sie teraz tej odprawy, po tych wszystkich historiach jakich sie naczytałem. Ale skoro piszesz że w zasadzie po odprawie online juz linie lotnicze przejmują temat to troche mnie uspokoiłeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 18 Lis 2019 08:11 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
Witajcie
Kupiłem przez g2g bilety na Zanzibar z Berlina. W apce KLM mam dostępne 13 cyfrowe numery biletów i z tymi biletami udaje się na lotnisko tak?

A odprawa będzie na lotnisku, czy w apce się pojawi później opcja? Ew czy na lotnisku ta odprawa jest płatna czy darmowa? Bo od maila otrzymanego z g2g zaraz po zakupie jest stronka https://console.passnfly.com/checkin/ i tam dane do odprawy mogę wpisać już teraz numer paszportu itp

Więc nie wiem już co robić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 18 Lis 2019 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
Wpisz sobie w wyszukiwarce 'klm zarządzanie rezerwacją' i pierwszy niebędący reklamą link pozwoli na dostanie się do rezerwacji, ewentualnie dokupienie dodatkowych usług, etc.

Pod względem wyboru miejsc klm jest trochę jak ryanair - jeżeli chcesz wybrać miejsce z góry to musisz płacić. W przeciwnym wypadku możesz się oprawić 30h przed lotem za darmo on-line i wybrać miejsce. Możesz jednak wybrać bez płacenia jedynie miejsca 'zwykłe'. Jeżeli siedzisko należy do którejkolwiek kategorii 'premium' (extra miejsce na nogi, miejsce z przodu ?!?) to nadal trzeba zapłacić.

Możesz też wszystko powyższe olać i udać się z samym paszportem na Tegla w dniu odlotu i poprosić o fajne miejsca na odprawie na lotnisku. Za darmo.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz Skwira uważa post za pomocny.
 
      
#375 PostWysłany: 18 Lis 2019 09:33 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
I to jest rzeczowa odpowiedź dziękuję.

Apocalipse napisał(a):
Możesz też wszystko powyższe olać i udać się z samym paszportem na Tegla w dniu odlotu i poprosić o fajne miejsca na odprawie na lotnisku. Za darmo.

Niestety niemiecki został u mnie na poziomie Ich bin du bist :D
Także skorzystam z odprawy online ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 18 Lis 2019 09:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Podpowiedź: na lotniskach zazwyczaj znają angielski, chociaż w minimalnym stopniu ;) W Berlinie będzie możliwe dogadanie się po angielsku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz Skwira uważa post za pomocny.
 
      
#377 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:17 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
-- 18 Lis 2019 12:32 --

Wiem wiem :) żartowałem sobie z odprawa must be online.

-- 18 Lis 2019 14:12 --

A jeszcze jedno pytanie jak mam rezerwację jak na zdjęciu Operated by KLM a numer lotu
KQ1818 to w końcu czym lecę? Kenya?

To na lotnisku powinniem się udać z bagażem do KLM czy KA o ile takowe są na Tegel.

Na powrocie nie mam problemu bo numery lotów są z KLM więc bez wątpliwości

-- 18 Lis 2019 14:17 --

Zapomniałem o screenie :roll:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Idziesz do KLM (nie będzie nawet stanowiska KQ w TXL). To jest umowa code-share, czyli KQ sprzedaje loty, które są wykonywane przez KLM
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz Skwira uważa post za pomocny.
 
      
#379 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:36 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
Nawet na FR można sprawdzić że kod KQ przechodzi w KLM

Image

Dziekuje :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 14 Gru 2019 21:43 

Rejestracja: 22 Kwi 2019
Posty: 9
Witam ponownie,
No i stało się - odprawiłem się on-line na turkish airlines (bilety kupione przez G2G)
No i są schody (a może tylko mi się wydaje)??
Lot WAW - BKK z przesiadką w Stambule. Na G2G kupiłem bilety z bagażem rejestrowanym 25kg, natomiast na odprawie nie było żadnej wzmianki o tym bagażu mogę jedynie dokupić sobie bagaż dodatkowy za 550€
Na kartach pokładowych również nie ma żadnej informacji o jakimkolwiek bagażu. Jest jakiś kod który klasyfikuje bilet jak class Y.

Czy mam się czym martwić??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pajacyk, system89 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group