Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Maj 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Super! Wspomnienia z Ziemi Ognistej powróciły, aż chce się wrócić! :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 24 Maj 2020 22:52 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Widać troche turystów na trasie do laguny. Zdecydowanie dominuje hiszpanski, troche słychac brazylijski tzn portugalski. Za to niemieckiego, do któregp przywyklismy na statku nie ma w ogóle.Jaka miła odmiana dla ucha ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image

Image

tereny podmokłe jak diabli , naprawdę cięzko znależć suche miejce do postawienia nogi .


Image

Image

Image

Niesamowicie piękne sa liczne, poskręcane drzewa.
Przypominają japońskie bonsai , tylko są duzo wieksze

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 26 Maj 2020 19:58 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dobrze wiedzieć, że na całym szlaku nie ma żadnej gastronomii czy toalety.
Warto więc zaopatrzyć się w duża ilość wody jeszcze w Ushuaia ,bo w obie strony od wejścia na trek , trzeba sobie zaplanować minimum 4 godziny. Oczywiście wszystko zależy kto idzie jakim tempem, jak często się zatrzymuje na podziwianie krajobrazów i zdjecia , ile czasu zamierza spędzić już nas samą laguną .

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ostatnie metry do celu najcięższe ;) Crazy tak blisko ale jeszcze trochę wysiłku .. A potem nagroda

Image

Image

Nagrodą jest oczywiście Laguna Esmeralda czyli szafirowa..
Idziemy na sam jej brzeg

Image

Image

Image

Prawada,że piękne miejsce ? :D
ludzi jest tu trochę, ale spoko tłumów nie ma.. Siadamy sobie na kamieniach i po prostu gapimy się przed siebie. Napawmy sie cudnymi widokami dookoła. Gapimy się w piekne zielone jeziorko,ale i na pobliskie szczyty. Piękny mix, fantastycznie to razem wyglą

Image

Image

Image

Image

Image

Odbijamy trochę w prawo idziemy wzdłuż lini wody wchodzimy w las.
A tam.. ..niesamowicie pokręcone drzewa

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 28 Maj 2020 22:23 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
W lesie nie może zabraknąć kolorowych ptaszków

Image

Image

Image

Image

Image

Jeszcze parę fotek znad laguny i .. pora wracać

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wracamy nie spiesząc się, staramy się w miarę możlwiości iść troszkę inną stroną,aby zobaczyć jeszcze wiecej ,ale też nie skapać się w mokradłach
W tą strone też jest pieknie

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 28 Maj 2020 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Przydałby się szerszy obiektyw :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 30 Maj 2020 09:16 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Po drodze napotykamy kolejne "bonsai"

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Idziemy przez las ,ale taką mniej uczęszczaną trasą, za to troszke dłuższą. Robimy sobie chwilę przerwy na pniach w lesie i ...
Czy było warto ? sami oceńcie..

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jaka puszysta kita prawda ?
To najprawdziwszy lis patagoński !!! usiadł całkiem blisko nas i sie mył :)

Image

To już ostatnie fotki ze Szmaragdowej Doliny. Kończymy nasz piękny spacer . Warto było !!!
Na parkingu po 5 godzinach, na szczęście wciąż czeka nasz kierowca...uff . Jestesmy mega głodni i jednak troche zmęczeni, więc kierowca ddwozi nas na statek .
Nastepnego dnia rano z żalem opuszczamy nasz domek na wodze i wracamy charterem do Wiednia a potem do Wwy.
Cały wyjazd mogę podsumowac jednym zdaniem- to była najpiękniejsza podróż w moim życiu :D Chętnie ją powtórzę w każdej wersji ..

Dziekuje wszystkim ,którzy tu zaglądali i podróżowali razem za mna po lodowej krainie Mam nadzieję, że sie wam podobało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 30 Maj 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Antarktyda to ukoronowanie podróżniczego życia. Oby dane mi było jeszcze kiedyś tam wrócić.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:19 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 49
witam

wspaniała relacja. Jaki jest orientacyjny koszt takiej wyprawy?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 01 Sie 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Lolo081 bylo wspomniane na poczatku.

nelciowata napisał(a):
Z mężem kupujemy najtańszą kabinkę na 2 osoby , wychodzi po 4,4 K E na głowę. Jest na najniższym pokładzie i nie ma okna.

W sumie to nie byla az tak droga opcja, ja zaplacilem wiecej, tak jak wspominalem w mojej relacji z Antarktydy, ale zalezalo mi na kabinie o lepszym standardzie z oknem. :)
Podobno w przypadku gwaltownego sztormu, ze wzgledu bezpieczenstwa najnizszy poklad moze zostac zamkniety dla pasazerow, a poza tym moze byc glosno czy goraco.
Moim skromnym zdaniem im wyzszy standard kabiny, tym lepiej wspominamy, sam mialbym problem spedzic tyle czasu w kabinie bez okien, nie wspominajac o kabinach 3- czy 4-osobowych.
Anyway sam mozesz polukac i oczywiscie doliczyc dodatkowe koszty lotow z Europy do Ushuaia oraz noclegow, w zaleznosci jakie masz wymagania.
Podliczajac wszystkie koszty, Antarktyda to nie jest tania opcja, nalezy sie przygotowac na powazny wydatek. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 02 Sie 2020 20:43 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Podany koszt obejmował również lot z FRA do Ushuaia i z powrotem, oraz transfery na i ze statku, To jest istotne, bo loty w ten rejon nie są na ogół najtańsze
Kabinka pomimo ,że wewnętrzna była całkiem spoko, Oczywiście można wybrac sobie w wyzszym czy dużo wyższym standarcie, za odpowiednio wyższą cenę.
Co ciekawe , w lutym tego roku płyneliśmy w kolejny rejs tym statkiem i wpisałam prośbę o tą samą kabinkę wewn, bo mi pasowało je ułożenie na początku holu. Jakie było moje zdziwienie jak sie okazało,że dostaliśmy upgrade :D Kabinka była nie tylko na wyższym pokładzie,ale dużo większa i z 5 dużymi bulajami. Taka mila niespodzianka za free..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 02 Sie 2020 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@nelciowata w takim razie ostro potanialo, ale to fajnie i inni moga pojechac po tanszych kosztach.
Anyway nie sprawdzalem obecnych cen, ale ciekawe, czy w czasach koronawirusa ceny spadna czy raczej poleca w gore?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 08 Sie 2020 20:58 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Ta linia i ten statek, trzyma podobną cenę od kilku lat. Widzę,że rejsy na najblizsze 2 lata nie podrożały,ale czy ten styczniowy 2021 się w ogóle odbędzie ? to duży znak zapytania :?:
Widzę jak na ich stronie spadają kolejne rejsy z agendy. Na razie pływają tylko rzeczne, Ms Hamurg jest unieruchomiony :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Mar 2022 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Marzy mi się taka podróż! Petarda i wielki szacun :)
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 19 Mar 2022 21:55 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dziękuję bardzo ;)
To marzenie udało mi się spełnić na 200% . W styczniu udało mi się odwiedzić Antarktydę ponownie :D Za drugim razem było równie cudownie jak za pierwszym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 20 Mar 2022 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
nelciowata napisał(a):
Dziękuję bardzo ;)
To marzenie udało mi się spełnić na 200% . W styczniu udało mi się odwiedzić Antarktydę ponownie :D Za drugim razem było równie cudownie jak za pierwszym


Zazdraszczam! Marzy mi się taka wyprawa. Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych podróżach :)
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 20 Cze 2022 13:15 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Będzie może druga relacja? Zdjęć i wspomnień z tak trudno dostępnych miejsc na świecie nigdy dosyć! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 20 Cze 2022 13:47 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
nelciowata napisał(a):
W styczniu udało mi się odwiedzić Antarktydę ponownie :D Za drugim razem było równie cudownie jak za pierwszym

Super, a mogę zapytać jaka trasa, który statek i jakie koszty ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Cze 2022 22:28 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
malawita napisał(a):
nelciowata napisał(a):
W styczniu udało mi się odwiedzić Antarktydę ponownie :D Za drugim razem było równie cudownie jak za pierwszym

Super, a mogę zapytać jaka trasa, który statek i jakie koszty ?

Malawita
Statek ten sam czyli Ms Hamburg. Jednak po renowacji więc nieco odmieniony a kabinki dostałam upgrade,, więc też była zupełnie inna
Trasa w założeniu podobna do tego rejsu co byłam i opisałam , ale było jednak trochę zmian ze względu na pandemię czy warunki atmosferyczne. Były więc i inne wyspy albo te same ,ale od innej strony..
Koszty rejsu , które ja poniosłam były ze względu na specyficzną sytuację nieduże bo "tylko" 3 tys E z lotami Jechałam za koleżankę ,która w ostatniej chwili musiała się wycofać..
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 22 Cze 2022 22:50 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@nelciowata

Dziękuję za informacje.
3 tys E wraz z lotami to prawie za darmo.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:47 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
malawita napisał(a):
@nelciowata

Dziękuję za informacje.
3 tys E wraz z lotami to prawie za darmo.


Tak, miałam na prawdę farta :D
Koszt rejsu był oczywiście większy, ale koleżance udało się jakąś część kasy " uratować" rezerwując rejs w innym terminie.
Widzę ,że na styczeń 2023 ten rejs ma cenę 4.381 w kabinie 4 osobowej a 5.131 w dwójce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group