Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 23 Paź 2018 21:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Do MNL lata kilka razy dziennie NH ex HND i NRT więc nie powinno być problemu ze złożeniem biletu , przy czym pozostaje praktycznie w każde opcji nocka w Tokio + transfer między lotniskami (w razie przylotu na HND) z uwagi na godziny wylotu LO do WAW (jeśli o tę opcję pytasz). Druga sprawa to stawki milowe - jeśli dobrze pamiętam tabelę M&M to Japonia i Filipiny są w różnych strefach więc będzie obowiązywała stawka na 3 regiony niestety. Z tych względów mało opłacalne robić taki bilet przez M&M - w innych programach jak najbardziej możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#382 PostWysłany: 31 Paź 2018 02:29 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Kupic bilet do Seulu za 35000 mil / Najmilszy poniedzialek /
Po odwolaniu lotu / nielegalny strajk / nocka w hotelu Gromada z posilkami plus 600 Euro odlot nastepnego dnia lub przylot 4 h po czasie przy powrocie ten sam scenariusz - lot alternatywny Star Alliance z przylotem powyzej 4 godzin / via Frankfurt . Monachium . Zurych / lub przebookowanie LOT plus 600 Euro :lol:
Koszty: 35000 mil plus 153 PLN
Benefity : 1200 Euro plus ewentualnie hotele i posilki :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#383 PostWysłany: 31 Paź 2018 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Biko a nie było kiedyś tak, że w przypadku przepisania takiego biletu (rejs za mile), mile są zwracane z powrotem na konto M&M? Mimo tych wszystkich benefitów wiem, że kiedyś tak by było. Nie wiem, jak jest teraz, nie chcę wprowadzać w błąd, ale popytaj... a może akurat? ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#384 PostWysłany: 31 Paź 2018 10:57 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 14
Hej, pisze z pytaniem; właśnie próbowałem zarezerwować bilet-nagrodę na trasie KRK-VIE-ADD-CPT JNB-ADD-VIE-KRK. Pan na infolinii wyliczył mi za ten bilet 100,000 mil. Moje wrażenie było takie, że to będzie 60,000 mil. Czy przesiadka w ADD jest traktowana, jakos trzeci region? Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 31 Paź 2018 11:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Tak, to 3. region.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 31 Paź 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Online pokazuje 60k mil w Y.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 31 Paź 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Europa -jeden region, Etiopia(Afryka Pół.+Bliski Wschód )-drugi region, Afryka Płd- 3ci region.
Zatem są to 3 regiony i 100 tys MM
@sko1czek 60 tys pokazuje w opcji KRK-DUS/FRA/MUC-CPT czyli 2 regiony bo Europa-Europa-Afryka Płd

https://www.miles-and-more.com/online/m ... 22667&l=en
https://www.miles-and-more.com/mediapoo ... 183620.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#388 PostWysłany: 07 Lis 2018 12:41 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Jakas dobra propozycja na przelot 18 lub 19 Kwietnia 2019 z Europy Zachodniej do KUL lub SIN w klasie biznes SQ lub CX w jedna lub dwie strony, doplaty gotowkowe nie takie wazne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 07 Lis 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
SIN SQ z WAW za 67k OW i 233 zł dopłat? Chyba że koniecznie musi być Europa Zachodnia
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#390 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:27 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@maginiak : raczej wolabym Zachodnia, ten lot z WAW to nie jest codeshare z LOTem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Nie mam teraz dostępu do strony M&M, ale podejrzewam, że to lot WAW-xxx(w Europie zachodniej)-SIN, więc jedynie dolot do xxx jest LOTem.
Poza tym, wyszukiwarka M&M jest łatwa w obsłudze i daje mnóstwo możliwości samodzielnego wyszukania dogodnych lotów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#392 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Dolot LOTem do CDG a potem SQ do SIN
Ale fakt, znacznie wygodniej Ci będzie poszukać samodzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Strawberry uważa post za pomocny.
 
      
#393 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:56 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Alez bardzo dziekuje, jak zwykle TUTAJ wiekszosc jest bardzo mila i pomocna ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 07 Lis 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@Time2GO Powiem Ci, że im bliżej wylotu tym bardziej egzotyczne loty będą się pojawiać.(Np Thai) Na teraz to obstawiam (bo strony nie otwierałem), że będziesz miał loty przez FRA/MUC z dopłatą po 1k i biznesem takim, żeby pasażerowie firsta wiedzieli, że mają lepiej :D Jak pisali ludzie - sam sprawdzisz najlepiej, bo wiesz które miasto zachodnie Ci bliższe. a CX to za aviosy :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#395 PostWysłany: 07 Lis 2018 15:34 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@ apadlo : tak wiem CX inne mile ale to z punktow hotelowych wiec obojetne mi jakie mile, miasto jak okreslilem zachodnia doloty za kase nie stanowia problemu.
Ale zapomnialem ze na TYM forum lepiej nie zadawac takich pytan, choc bardziej chodzilo mi o porade konkretnego biznesu i jak spalic punkty bo nastepna dewaluacja na horyzoncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 07 Lis 2018 15:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Dlaczego pytasz o loty CX w temacie "Miles & More: jak sensownie wykorzystać mile" wskazującym jednoznacznie na program Miles and More?
Zresztą jakiej pomocy oczekujesz, skoro podałeś tylko miasto docelowe, bez nawet miasta wylotowego, które by ewentualnie pasowały? Przecież masz na ten sam kierunek, np WAW-SIN ze 100 możliwości, przez MUC/FRA/CDG/AMS/LHR/SVO (skoro i tak już mieszasz programy) z różnymi czasami przesiadek, więc skąd mamy wiedzieć co dla Ciebie będzie najwygodniejsze/nabardziej preferowane? Oczekujesz wylistowania propozycji, żebyś mógł wybrać najbardziej pasującą?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#397 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Więc to jednak była ironia...
Skoro tak, to nieśmiało zwrócę uwagę, że to forum to nie usługa concierge ;)

Skoro wiesz dokładnie, kiedy chcesz lecieć, to naprawdę jest to tak mało skomplikowane, by wejść w wyszukiwarkę M&M i tam poszukać samemu, że proszenie tu o wskazanie jakiś konkretnych lotów, to już jednak o jeden krok za daleko. To nie jest przecież tak, jak z lotami za pieniądze, że co wyszukiwarka, to inna cena. Tu jest konstrukcja prosta jak cep. Jedna strona, miejsce początkowe i docelowe, daty, klasa i wio.
Zadawanie tu pytań jest jak najbardziej na miejscu, ale w tym wypadku mówimy o czynności tak prozaicznej i nie wymagającej nadzwyczajnej wiedzy, że każdy da radę :)
Poza tym, jeśli nawet chciałbyś skorzystać z podpowiedzi forumowiczów, to i tak musiałbyś ostatecznie w tą wyszukiwarkę wejść, żeby dany lot zarezerwować (ewentualnie telefonicznie).
A co do CX, skoro wiesz, że to inny program, to po co o to pytać w wątku o M&M?
Jeśli zaś chodziło Ci - jak zdaje się sugerować Twój ostatni wpis - o porównanie klasy biznes w różnych limiach, to z Twojego pierwszego pytania nijak to nie wynikało. Z resztą, na tą kwestię to również niewłaściwy wątek.

No to sobie odbiłem za te wszystkie razy, kiedy to ja tu dostawałem ochrzan :D


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#398 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:48 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@michzak ; nie wiedzialwm ze WAW aspiruje do europy zachodniej, SQ jest chyba w tym podforum a dodatkowo dopisalem jesli ktos bylby laskawy CX (ale tutaj takich nie ma).
@tropikey : jak widze, zeby tez zjadles na programach hotelowych nie wszyscy sa obeznani z dwoma roznymi programami dajacymi punkty/mile ja wole spedzic 10dni w suicie hotelu placac za najnizszy pokoj niz 11h w biznesie samolotu (ekonomiczna jest do przezycia) wiec nie interesuja mnie tajniki rezerwacji tanszych milowo podrozy, a tak wynika z waszych postow ze kupujecie odcinki taniej niz by to wynikalo z kalkulatora odleglosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
No nie ma łaskawych jak widać, nic się z tym nie da zrobić :(

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 07 Lis 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Time2GO napisał(a):
@tropikey : jak widze, zeby tez zjadles na programach hotelowych...

...tak wynika z waszych postow ze kupujecie odcinki taniej niz by to wynikalo z kalkulatora odleglosci.


To pierwsze, to niestety marzenie :) Jedyny program, który ogarniam to Hilton Honors (a i to bez nadzwyczajnych sukcesów, bo status gold, to w sumie mizerny rezultat).

A co do drugiego, to nie mnie raczej masz na myśli. Owszem, szukam (i to mi się czasem udaje) biletów-nagród z niską dopłatą, ale samych stawek milowych z tabeli milowej M&M nie przeskoczę. Jedyne znane mi metody, to lotowskie najMILsze poniedziałki i lufthansowe Meilenschnäppchen, z których jednak nigdy nie korzystałem.

Ta podpowiedź podana przez @maginiak jest bardzo dobra, bo jest niska dopłata. Taka sytauacja występuje właśnie w przypadku SQ i LO. W przypadku LH, czy np. BR doplaty na loty z Europy są dużo wyższe. Możesz poszukać też NH do Japonii, ale i u nich dopłaty poszły w górę. Reasumując, celowałbym w SQ.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group