Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Pozwolę sobie tu skopiować z innego tematu wrzutkę @blasto - gdyż uważam, że to też jeden z ciekawszych sposobów na spalenie mil M&M (swoją drogą był też inspiracją do założenia tego działu, by wyszukiwać więcej takich perełek :) ) - miejsce do którego zbyt tanio się nie dostaniemy za gotówkę, a za mile już tak :)

Całą trasę widać na screenie. Blasto nie robi stopoverów, ale powinno się dać w każdą stronę po jednym jeśli ktoś potrzebuje :)

blasto napisał(a):
Z cyklu 'dobre wykorzystanie mil'

Telefon na infolinię M&M:
- Ja: chciałbym kupić bilet na trasie MAD-Galapagos-LHR i podaję szczegóły lotów:

- Odpowiedź na infolinii polskiej: część odcinków jest wykonywana przez Avianca Ecuador (dawniej AeroGal), który nie jest naszym partnerem i nie da się tego kupić.

- Odpowiedź na infolinii niemieckiej: można to kupić, ale nie widzę dostępności na jeden z lotów.

- Odpowiedź na infolinii amerykańskiej: strasznie wolno działa nam dzisiaj system, ale spróbujemy.

Po 30 minutach udało się im zrobić rezerwację. Wysokość dopłat na poniższej trasie to 129 USD, koszt to 80k. M&M.

Załącznik:
MAD_SCY_GPS_LHR_AV_Feb_2016.jpg
MAD_SCY_GPS_LHR_AV_Feb_2016.jpg [ 125.95 KiB | Obejrzany 14209 razy ]




No i dorzucam mapkę od siebie:

Załącznik:
Zrzut ekranu 2015-10-14 o 20.14.25.png
Zrzut ekranu 2015-10-14 o 20.14.25.png [ 301.69 KiB | Obejrzany 14209 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 27 Mar 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy myślicie, że jest szansa na zrobienie tego w jedną stronę w C?
Zaczynam konstruować sobie dłuższą trasę na styczeń 2017 i takie polaczenie byłoby super!
Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to czy koszt milowy bedzie wynosił 80.000?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
W C nie ma problemu, ale czemu miałoby wyjść tyle samo co w Y?
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2016 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Bo - o ile dobrze zrozumiałem - w opisanym wyżej przypadku 80.000 mil było za lot w Y w obie strony, a mi chodzi o lot tylko w jedną stronę. Jeśli tak było faktycznie, to w Y koszt w 1 stronę byłby za 40.000 mil, a podejrzewam, że koszt C to Y x 2. Czy dobrze liczę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
za C stawka jest 135 k mil RT czyli połowa za OW.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
a, to jeszcze lepiej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2016 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Tylko, że przy bilecie w jedną stronę nie ma stopów >24h, więc trochę kicha jak chcesz zahaczyć o parę miast po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
kurczę, to rzeczywiście gorzej, bo takie stopy bardzo chętnie bym zrobił...
Czy przy locie w jedną stronę jest jakiś sposób, żeby te stopy były jednak możliwe? Żal byłoby nie poświęcić troszkę więcej czasu na Bogotę, czy jakieś inne miasta przesiadkowe, które wchodzą w grę...
Dodam, że po Galapagos chciałbym polecieć dalej, np. gdzieś w Am. Płd. i potem do NZ lub AU, albo od razu do NZ lub AU, skąd zrobiłbym jeszcze "skok w bok" do NAN lub podobnego miejsca, a potem kierowałbym się już dalej w kierunku do Europy, z przynajmniej jednym jeszcze przystankiem (tyle, że to już raczej za mile w OW).
Jak nie, to w ostateczności będę musiał się wyrobić w interesujących mnie miejscach w czasie poniżej 24 h :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Mar 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Najprościej dodać bilet w jedną stronę w strefie "South America" za 27,5k - wtedy będzie jeden stop w miejscu łączenia biletów i przy okazji też więcej transferów możliwych, więc nie trzeba zaczynać z MAD.

Teoretycznie, po wydaniu dodatkowych 30k można sobie kupić możliwość wykorzystania lotów w dowolnej kolejności, więc można by i stopy wymusić. Dalej tylko 3 segmenty będą, więc przy 2 stopach trochę sie marnuje - gdyby dołożyć tą opcję do bardziej skomplikowanego biletu to można ciekawe efekty uzyskać :-).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Mar 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Proszę o wybaczenie, ale moje możliwości percepcyjne wciąż jeszcze nie dają rady, by ogarnąć tajniki M&M :D

Czy dobrze rozumiem, że ta pierwsza opcja, o której piszesz, to:
1) WAW - BCN (lub MAD) - BOG - GYE - jako jeden bilet OW za mile M&M
2) "stopover" (w szerokim tego słowa znaczeniu) w GYE o długości zależnej od mojego widzimisię
3) GYE-GPS-GYE za pieniądze (bo za mile chyba nie warto, skoro taki lot kosztuje coś ok. 1000 PLN)
4) GYE-X....... kolejny OW za mile, itd.

Jeśli źle zrozumiałem, to poproszę o bardziej łopatologiczne wyjaśnienie :D

A co do wersji z dodaniem 30k mil, to już w ogóle się pogubiłem, więc prośba analogiczna do powyższej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Pierwsza opcja najprostsza, tak jak piszesz. Skomplikować możesz od 4 punktu, zależnie jakie mile chcesz wykorzystać (wtedy też opcja +30k).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Maj 2016 16:51 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Witam,
Mam w zasadzie dwa pytania, z góry sorki jeżeli naiwne, ale MM to coś czego nie ogarniam do końca.
Planuje spalenie mil na trasie do Ameryki Pd i Galapagos wygląda świetnie. Lot RT.
Czy jest szansa przy tym rozkładzie lotów, który znajduje się w wątku na 2 stopovery: w Kolumbii (lot tam) i w Ekwadorze (powrót)? jeżeli tak to czy są jakieś limity czasowe na stopovery?
BTW czy ktoś ostatnio rezerwował ten lot przez polską infolinię MM?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Maj 2016 16:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Na stopovery nie ma limitów czasowych w granicach okresu standardowej ważności biletu czyli roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Kwi 2017 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Potwierdzam, że na polskiej infolinii M&M można już rezerwować loty Avianką (w tym Aerogal / Avianca Ecuador obsługujące połączenia na Galapagos).
Standardowa stawka za lot z Quito / Guayaquil (UIO/GYE) na Galapagos (Baltra GPS / San Cristobal SCY) lub odwrotnie wynosi 12,5 tys. mil + ok. 75zł dopłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Kwi 2017 20:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie wiem czy dobrze interpretuje, że nagroda w strefie South America (obejmującej Galapagos) to 30k RT w economy i 55k w C ?

Czy taka nagroda ma ograniczenia co do liczby segmentów i czy są dozwolone stopovery ? Interesuje mnie połączenie z prowincjonalnego lotniska w Brazylii skąd operuje Avianca Brazil - nie wiem czy są szanse na złożenie takiego połączenia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Kwi 2017 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
kspr napisał(a):
Potwierdzam, że na polskiej infolinii M&M można już rezerwować loty Avianką (w tym Aerogal / Avianca Ecuador obsługujące połączenia na Galapagos).
Standardowa stawka za lot z Quito / Guayaquil (UIO/GYE) na Galapagos (Baltra GPS / San Cristobal SCY) lub odwrotnie wynosi 12,5 tys. mil + ok. 75zł dopłaty.


Tak, ostatnio na trasie UIO - GPS - GYE płaciłem 25 k m&m plus 218,67 zł tax
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Kwi 2018 16:54 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 14
Piszę z pytaniem odnośnie rezerwacji trasy opisanej w tym temacie. Chciałem zarezerwować taki lot dla dwóch osób na sierpień. Dzwoniłem na infolinię polską i niemiecką, ale w obydwu miejscach nie mają jeszcze (?) dostępnych miejsc na sierpień. Czy warto dzwonić na inne infolinie? Z jakim wyprzedzeniem można rezerwować takie bilety? Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Kwi 2018 16:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
sierpień 2018 czy 19 ? ;)

bo jeśli to pierwsze, to pewnie nie ma JUŻ miejsc, a nie JESZCZE

bilety milowe można rezerwować mniej więcej ok. 355 dni na przód, aczkolwiek niektóre linie mogą nieco później udostępniać inwentarz taryf awardowych na swoje rejsy, ale bo też na niektóre loty w ogóle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Kwi 2018 13:35 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 14
Chodziło mi o sierpień 2018 :) Dzięki za odpowiedź! Dopiero co uzbierałem mile na loty, więc się za to zabrałem. Zależy mi na połączeniu Kolumbii i Galapagos lub Peru i Boliwii z dolotem z LHR/BCN/MAD. Spróbuję jeszcze zadzwonić na infolinię w USA, bo czytałem, że na niektóre loty mają lepszą widoczność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Kwi 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
marcin_krk napisał(a):
Dzwoniłem na infolinię polską i niemiecką, ale w obydwu miejscach nie mają jeszcze (?) dostępnych miejsc na sierpień. Czy warto dzwonić na inne infolinie? Z jakim wyprzedzeniem można rezerwować takie bilety? Z góry dzięki!


Zdecydowanie warto dzwonić na inne infolinie. Na polskiej powiedziano mi, że można rezerwować loty Aviancą, ale akurat te na Galapagos są obsługiwane przez Aerogal i nie dało się jej rezerwować. Dzwoniłem do M&M w Stanach i bezproblemowo zarezerwowałem loty, na 3 tygodnie przed lotem. Gdy sprawdzałem te połączenia ok. 6 miesięcy wcześniej, cena (mile+podatki) była dokładnie taka sama.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group