Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 06 Kwi 2021 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Jak zawsze. Dokładne trzepanko.
Bardzo dokładnie bagaże + lista wygodnych i mniej wygodnych pytań + spacery po czeluściach terminalu gęsiego ;)
Ostatnio miałem też foto całego paszportu robione przez kilka osób telefonami komórkowymi. Dziwny zwyczaj.
Jak ktoś się nie spieszy i ma luza to można w tym teatrzyku brać udział. Ciekawa przygoda za pierwszym razem.
Natomiast jak ktoś się denerwuje, ceni swoją prywatność albo lubi krótkie przesiadki to odradzam podróż via TLV, bo tam szybko przez terminal nie idzie przemknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#902 PostWysłany: 06 Kwi 2021 18:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@bonifacy
Ja robiłem trasę GDN-TLV-ADD-JNB i z powrotem bez żadnych niespodzianek.
Ale mam tam już pewnie swoją kartotekę, bo wcześniej w tym samym roku byłem parę dni docelowo w Izraelu oraz tranzytowo do i z Jordanii. Były to więc moje 7-10 przekroczenia granicy izraelskiej w jednym roku.
Po przylocie z Afryki strażniczka nawet sobie żartowała z naszej eskapady, więc wszystko odbywało się z uśmiechem na ustach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 06 Kwi 2021 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
ok, @marcinsss dla większości forumowych bywalców, to nic nie warte sięganie do swoich początków, ale może skróci nieco drogę nowicjuszom.

Musiałem trochę przeredagować, ale kontekst mniej więcej jest zachowany.

Kolega @Velbandito zapytał o możliwość stopu w Istanbule lecąc RT TLV-ADD-DEL(stop)-MLE , MLE-IST(stop) - TLV?
Nie ma takiej opcji, ponieważ IST leży w trzecim regionie tj. "Europe", a stawka na loty pomiędzy 3 regionami wyniesie 30k OW.
Gdyby tak nie było, to moglibyśmy wówczas złożyć podróż MLE-IST-WAW-TLV za 15k i zrobić no show na ostatnim odcinku.
Druga sprawa, że nie można zarezerwować podróży OJ lecąc w jedną stronę pomiędzy 2 regionami, a wracając pomiędzy 3 (tak myślę) :) . Na pewno nie w stawce 30k, no i gdzie wówczas miałyby być te stopovery?
Poza tym system czytałby to jako 2xOW, a wtedy dupa. Obowiązuje przecież zasada, że każda podróż RT(nie 2xOW) musi się odbyć pomiędzy minimum dwoma regionami, wówczas dopuszczalne są stopovery - po 1 w każdą ze stron.

Chcąc lecieć z TLV do MLE w stawce milowej 30k RT wg mnie są tylko takie możliwości:
1. ET+AI TLV-ADD-DEL(Stop)-MLE
2. AI+ET MLE-DEL (stop) - ADD-TLV
ewentualnie
3. AI MLE- BLR/TRV/DEL (Stop) lub dodajemy lot BLR/TRV-BOM(Stop) i kończymy podróż w DXB/AUH/MCT dokąd lata AI pomijając przeloty ET.
@Velbandito dowiedział się na infolinii
Cytuj:
Stawka byłaby możliwa 15k ze stopem w DEL ale niestety potwierdziło się to, że dopłaty AI na lotach międzynarodowych są wysokie.MLE-DEL to ok 1300 zł.

W nawiązaniu do #871
Cytuj:
Czy w BOM możemy zrobić stop skoro to ten sam region co MAA z którego wylatujemy?

W BOM jak najbardziej, ale nie w ADD ponieważ jest w regionie z którego wylatujemy.
Stopovery możemy zrobić w regionie do którego się udajemy. Gdybyśmy odwrócili trasę na MLE-TLV RT to tych stopoverów w Indiach już nie moglibyśmy zrobić.
Nie ma też możliwości zrobienia stopu w IXZ(o który pytał kolega)wracając z MLE, bo zawsze wyjdzie zbyt dużo segmentów podróży.
MLE (1) - TRV/BLR (2) - MAA(3)- IXZ(4) - DEL (5) - DXB ? tu mamy 5 odcinków, a dozwolone są 3.
MLE(1) - DEL(2) - IXZ(3) - DEL (4) - DXB ? tu mamy 4.

Potwierdzam słowa @Sudoku leciałem podobną trasą tj. W6 WAW-TLV, ET TLV-ADD-NBO-JNB bez najmniejszych problemów, niemal w ekspresowym tempie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#904 PostWysłany: 06 Kwi 2021 19:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
oskiboski napisał(a):
Dlaczego ?

Oski No nie żartuj :-) mega upierdliwe kontrole na granicy i mnostwo durnych pytań
Miejscowej straży granicznej i często również innych miejscowych służb.
Loty EL Alem i tranzyt w TLV się poprostu omija
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#905 PostWysłany: 06 Kwi 2021 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Nie no, bez przesady... bierzecie np. lot za 30K mil zamiast za 15K, bo ktoś Wam przetrzepie majty w walizce? :)

W tym temacie raczej dyskutuje się co zrobić żeby wycisnąć M&M jak cytrynę, kontrole są jakie są, było tyle lotów za grosze do Tel Avivu lub Ejlat, że pewnie większość z piszących tutaj wie z czym się je kontrolę w Izraelu. Moim zdaniem omijanie TLV, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo mil, jest grubą przesadą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#906 PostWysłany: 06 Kwi 2021 19:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No cóż, bojkot kosztuje, a stopa nie wróci do Izraela. Taki piękny kraj jest na północy, Liban, gdzie także można polecieć za 15k mil
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#907 PostWysłany: 06 Kwi 2021 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
ncn napisał(a):
Nie no, bez przesady... bierzecie np. lot za 30K mil zamiast za 15K, bo ktoś Wam przetrzepie majty w walizce? :)

W tym temacie raczej dyskutuje się co zrobić żeby wycisnąć M&M jak cytrynę, kontrole są jakie są, było tyle lotów za grosze do Tel Avivu lub Ejlat, że pewnie większość z piszących tutaj wie z czym się je kontrolę w Izraelu. Moim zdaniem omijanie TLV, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo mil, jest grubą przesadą :)


Majty w walizce mogą sobie trzepać, nie miałbym z tym problemu. Ale co z wytrawnymi forumowiczami, bywalcami loungów posiadaczami złotych i platynowych statusów, którzy zamiast relaksować się w saloniku przy drinku spędzą czas w towarzystwie smutnych pań i panów grzebiących w ich komputerach, notatnikach, wertujących paszporty i zadających pozornie bezsensowne, redundantne pytania.
Kolega po powrocie z Somalilandu via ADD i TLV (leciał w C), zwykle zrelaksowany i bardzo asertywny człowiek mówił, że stracił cierpliwość jak sfingowali zagubienie paszportu. Najpierw mu go zabrali a potem przyszła inna osoba i poprosiła o paszport, zdziwiona, że nie ma go przy sobie. Półtorej godziny spędził z "miłą" obsługą w tzw. strefie tranzytowej a jakieś 10 minut w saloniku dla pasażerów C.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#908 PostWysłany: 15 Kwi 2021 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
przeglad starych rzeczy w kategorii do 20k mil

Załączniki:
icnhnl.JPG
icnhnl.JPG [ 27.98 KiB | Obejrzany 2165 razy ]
hnloka.JPG
hnloka.JPG [ 32.85 KiB | Obejrzany 2165 razy ]
pptper.JPG
pptper.JPG [ 25.5 KiB | Obejrzany 2165 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
ZFR uważa post za pomocny.
 
      
#909 PostWysłany: 24 Kwi 2021 08:22 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Luxair LUX-DXB dopłaty 8.63 EUR. Zarówno w economy (20k mil) jak i business (35k mil).
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#910 PostWysłany: 30 Kwi 2021 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Zdaję się że kolega @Zeus pytał ostatnio o klasy First za mile.
W tej chwili możliwe są rezerwacji bezpośrednich lotów tylko na 9 trasach wykonywanych Boeingami 747-8i
Do wyboru mamy :

*Hong Kong
Załącznik:
hkg-fra.PNG
hkg-fra.PNG [ 40.67 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*Buenos Aires
Załącznik:
eze-fra.PNG
eze-fra.PNG [ 39.76 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*Chicago
Załącznik:
ORD-FRA.PNG
ORD-FRA.PNG [ 40.04 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*Johannesburg
Załącznik:
jnb-fra.PNG
jnb-fra.PNG [ 42.08 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*Los Angeles
Załącznik:
lax-fra.PNG
lax-fra.PNG [ 42.18 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*Meksyk
Załącznik:
Mex-FRA.PNG
Mex-FRA.PNG [ 40.11 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*Shanghai (jest też taryfa first flex plus, która znacznie obniża podatki)
Załącznik:
pvg-fra.PNG
pvg-fra.PNG [ 46.2 KiB | Obejrzany 1571 razy ]

*A także Sao Paulo 111k + ok 50$ oraz Bangkok 111k + 300$ (niestety nie znalazłem w wyszukiwarce dostępnych przykładów).
Załącznik:
mapa.PNG
mapa.PNG [ 156.59 KiB | Obejrzany 1571 razy ]


Powyższe przykłady znalazłem pomiędzy grudniem i marcem 2022.

I jeszcze informacja dla tych co mają miliony mil którym się kończy ważność bądź nie wiedzą co z nimi robić.

Kupując bilety w klasie Pierwszej poza niesamowitymi przeżyciami w powietrzu możemy skorzystać z szeregu dodatkowych udogodnień już na lotnisku.
Np. we Frankfurcie nasz osobisty asystent towarzyszy nam podczas kontroli bezpieczeństwa, a także zajmuje się procedurą odprawy.
Pracownicy Sixt Valet Service wyładują bagaż z naszego Seicento i przewiozą go do stanowiska odprawy bagażowej. Auto zostanie za nas zaparkowane i posprzątane. Można też poprosić o odprowadzenie wypożyczonego samochodu.
Ponadto mamy oczywiście wstęp do terminalu klasy pierwszej gdzie do naszej dyspozycji pozostają ciche pomieszczenia z łóżkami do odpoczynku, cztery łazienki z prysznicami (jedna z wanną) oraz Cigar Lounge. A także bar z ponad 130 różnymi whisky
Do Terminalu Klasy Pierwszej można zaprosić osobę towarzyszącą, pod warunkiem że posiada ona rezerwację na ten sam rejs liniami Lufthansa,
Z dedykowanych saloników możemy skorzystać również po przylocie.

Dla porównania przykładowa cena połączenia HKG-FRA gdybyśmy zdecydowali się na płatność złotówkami ( U Norwega pewnie taniej 😉)
Załącznik:
$$$.PNG
$$$.PNG [ 23.45 KiB | Obejrzany 1571 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#911 PostWysłany: 30 Kwi 2021 16:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie pytałem, chyba Oski pytał. Ale dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#912 PostWysłany: 01 Maj 2021 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
A propos FCT i FCLs (aktualnie sa nieczynne) - w przypadku rozpoczecia podrozy we FRA, oczywiscie polecam wizyte w FCT, jesli tranzyt, to FC lounges, z ktorych tez zawioza do samolotu 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#913 PostWysłany: 08 Maj 2021 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
chyba było w innym wątku, ale warto przypomnieć.
Gdyby ktoś nie dysponował dużą ilością mil proponuję wziąć pod lupę wakacyjne loty do Albanii.
Załącznik:
waw-tia.PNG
waw-tia.PNG [ 54.52 KiB | Obejrzany 1493 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#914 PostWysłany: 23 Cze 2021 13:55 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
hej, rozglądam się za biletami za mile m&m na loty United; niestety nie widzę na stronie M&M większości lotów United; sprawdzam bezpośrednio na stornie United i tam jest duża dostępność lotów nagród na tych trasach; czy jest jakaś opcja poza telefonem do M&M, aby sprawdzić stawki milowe na interesujących mnie trasach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 23 Cze 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@lukasz666 jeśli pokazuje Ci się na danej trasie cokolwiek innego niż UA to stawka milowa będzie identyczna - różnica będzie pewnie w dopłatach. Jak nie pokazuje się nic to można stawkę odnaleźć w właściwej tabelce - szukasz jaki region wylotu jaki przylotu i tam jest to podane.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#916 PostWysłany: 23 Cze 2021 15:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@lukasz666 Niestety wyszukiwarka M&M pokazuje tylko loty grupy LH.
Dostępność na poszczególnych połączeniach można sprawdzić na wyszukiwarce United, a nawet Aegeana (w tym przypadku nie wiem tylko, czy trzeba mieć odpowiednią ilość mil, żeby sprawdzić).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 23 Cze 2021 15:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Tak, trzeba mieć wystarczająco mil. Albo dzwonić do A3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 23 Cze 2021 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2326
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Pokazuje też niektore loty łączone (np. Air Canada), ale też nie wszystkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 29 Cze 2021 16:34 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Hej, jestem w podróży i na telefonie ciężko mi szukać, a dzisiaj muszę dokonać zakupu, bo jutro część mil przepadnie. Czy jakaś dobra dusza ma chwilę i może sprawdzić jaki widzi najdalszy termin lotu z Miami lub jeszcze lepiej z Nowego Orleanu do Anchorage lub do Honolulu? Ja widzę najdalszy termin na luty. Z góry wielkie dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 29 Cze 2021 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Na stronie United nie ma problemu z dostępnością biletów-nagród na koniec maja 2022, więc myślę że przez telefon Miles-More również powinno dać się zabookowac taki lot.
Mowa tu o wszystkich kombinacjach, czyli z Miami i z Nowego Orleanu, czy to na Alaskę, czy na Hawaje.
Warto sięgnąć po telefon i bookować przez infolinię.
Dodatkowo nie wiem, czy widziałeś w drugim temacie:
viewtopic.php?f=1574&t=1394&view=unread#p1448368
loty zabookowane do 31 lipca możesz sobie bezpłatnie później przekładać.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group