Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Co do punktu 3., to nie wiem, czy już to czytałeś, więc podrzucam 2 recenzje:

https://onemileatatime.com/eva-air-787- ... ss-review/

https://samchui.com/2019/01/24/eva-air- ... iBQV7fdiJ0
Góra
 Profil Relacje PM off
mkranik uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#662 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
ncn napisał(a):
Już zdradziłeś na myflightradar :lol:

ehh zapomniałem że tu sami szpiedzy na tym forum ;)

@tropikey
dzięki, czytałem i oglądałem - na ten moment wybrałem miejsce przy oknie (to głębiej) dające więcej prywatności. Ja mam lot na B787-10 via BKK co tylko wydłuży mój miejmy nadzieje przyjemny pobyt na pokładzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
ad 1. Wez dolny poklad i najedz sie w saloniku. Po C w LH na trasie HKG-FRA mam same złe wspomnienia. Ponad połowa ludzi na górnym pokładzie odpuściła obiad i teraz wiem czemu :D

ad / nie ad 3: Salonik EVA w BKK jest wspaniały - futurystyczne kolory, dobre żarcie i spokojna muzyka z głośników. Pomiń TK i TG i uderzaj tam :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mkranik uważa post za pomocny.
 
      
#664 PostWysłany: 22 Sty 2020 16:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
mkranik napisał(a):
2. Jeden z odcinków to lot NZ kupiony za mile M&M. Poza stroną M&M nie mogę nigdzie podejrzeć tej rezerwacji, a szczególnie na stronie przewoźnika - wymagana jest ostatnia literka H, a tymczasem moja rezerwacja ma inny kod. Tym samym nie mogę wybrać wcześniej miejsca bo na stronie M&M jest to niemożliwe.


M&M przesyła tekstowy plik z danymi rezerwacji. Jeśli lot NZ nie jest na innych blachach (a pewnie nie jest) poszukaj takiej sekcji:

FLIGHT LO 137 - LOT POLISH AIRLINES FRI 24 JANUARY 2020
-----------------------------------------------------------------------------
DEPARTURE: WARSAW, PL (FREDERIC CHOPIN) 24 JAN 19:50
ARRIVAL: ISTANBUL, TR (ISTANBUL AIRPORT) 25 JAN 00:30
FLIGHT BOOKING REF: LO/XXXXXX

A jak jednak tam jest numer z Amadeusa to zadzwoń na infolinie M&M. Oni powinni mieć kod rezerwacji NZ.
W przypadku NZ dobrze mieć status *A. Można wybrać lepsze miejsca, chyba że lecisz w C.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
mkranik uważa post za pomocny.
 
      
#665 PostWysłany: 22 Sty 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
apadlo napisał(a):
ad 1. Wez dolny poklad i najedz sie w saloniku. Po C w LH na trasie HKG-FRA mam same złe wspomnienia. Ponad połowa ludzi na górnym pokładzie odpuściła obiad i teraz wiem czemu :D

ad / nie ad 3: Salonik EVA w BKK jest wspaniały - futurystyczne kolory, dobre żarcie i spokojna muzyka z głośników. Pomiń TK i TG i uderzaj tam :)


Zdecydowanie salonik BR jest najlepszy z tych wszystkich, ale w TK masz darmowy masaż 15 minut jak lubisz ;) polecam także salonik Omanu, jeżeli miałbyś przy sobie PP - dla mnie jedzenie jeszcze lepsze niż BR i większy wybór alkoholu.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#666 PostWysłany: 22 Sty 2020 17:03 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 17
Loty: 351
Kilometry: 327 053
Ciekawostka: dzwoniłem na niemiecką infolinię M&M, szukając informacji o biletach OW na trasie NRT-HNL liniami ANA. Otrzymałem informację, że w chwili obecnej nie ma możliwości zarezerwowania takiego biletu (jest tylko United Airlines) ale nie oznacza to, że nie będzie to możliwe w późniejszym terminie tj. 1-2 miesiące przed terminem wylotu (interesował mnie początek maja). Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Jeśli tak, to z doświadczenia kiedy jest najlepszy czas na szukanie biletów względem terminu podróży? Zastanawiam się czy warto czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 22 Sty 2020 17:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
przemos74 napisał(a):
polecam także salonik Omanu


Jest te dobrym wyborem, jeśli ktoś chce na szybko wziąć prysznic a w innych są kolejki - tam niemal zawsze można to zrobić z biegu.

@tgpl: bardzo możliwe
niektóre linie dodają dostępność milową krócej przed datą lotu , jak algorytmy wyplują, że miejsca pozostaną niesprzedane. Inne dają raz i więcej nie uzupełniają, jeszcze inne cały czas dodają i zdejmują.
Góra
 Profil Relacje PM off
tgpl uważa post za pomocny.
 
      
#668 PostWysłany: 22 Sty 2020 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
tgpl napisał(a):
Ciekawostka: dzwoniłem na niemiecką infolinię M&M, szukając informacji o biletach OW na trasie NRT-HNL liniami ANA. Otrzymałem informację, że w chwili obecnej nie ma możliwości zarezerwowania takiego biletu (jest tylko United Airlines) ale nie oznacza to, że nie będzie to możliwe w późniejszym terminie tj. 1-2 miesiące przed terminem wylotu (interesował mnie początek maja). Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Jeśli tak, to z doświadczenia kiedy jest najlepszy czas na szukanie biletów względem terminu podróży? Zastanawiam się czy warto czekać.


ANA lubi dokladac loty blisko dnia wylotu. Jesli widzisz spora dostepnosc na UA to mozesz poczekac chwilę i zaryzykować czekanie na Flying Honu NH :) Ogolnie im blizej dnia wylotu tym wieksza dostepnosc C a na 2-3 dni do wylotu nawet i F, co na tej trasie jest do rozważenia.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#669 PostWysłany: 22 Sty 2020 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@apadlo co kraj to obyczaj. ANA stosuje zasadę wypełnienia samolotu. Jak są miejsca, wrzuca do systemu. Ale nie jest tak z każdą linią lotniczą. Wszystko zależy od Ciebie, jeśli możesz sobie pozwolić na niepewność, to spokojnie czekaj i sprawdzaj. Ale nigdy nie wiesz. Czasami lepiej zapłacić więcej za lot i mniej za hotele niż miałoby się okazać, że czekasz na kilka dni czy na miesiąc przed wylotem i hotele, które mogłeś kupić z wyprzedzeniem na np. 100USD/noc teraz kosztują 300USD/noc - i wszystko się zniweluje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 22 Sty 2020 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
No to wlasnie napisalem :P
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#671 PostWysłany: 23 Sty 2020 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
tasma napisał(a):
A jak jednak tam jest numer z Amadeusa to zadzwoń na infolinie M&M. Oni powinni mieć kod rezerwacji NZ.
W przypadku NZ dobrze mieć status *A. Można wybrać lepsze miejsca, chyba że lecisz w C.

Udało mi się ustalić numer na infolinii M&M, sprawdzam rezerwację na stronie NZ i tutaj zdziwienie - nie ma opcji wyboru miejsc, nie chodzi o to, że jest płatna czy coś tylko nie ma takiej opcji na podglądzie rezerwacji. Nie spotkałem się z tym wcześniej, lot jest w Y co prawda, ale to jednak taryfa Flex i wydawało mi się, że taka opcja powinna chociaż się pojawić na podglądzie rezerwacji.
przemos74 napisał(a):
Zdecydowanie salonik BR jest najlepszy z tych wszystkich, ale w TK masz darmowy masaż 15 minut jak lubisz ;) polecam także salonik Omanu, jeżeli miałbyś przy sobie PP - dla mnie jedzenie jeszcze lepsze niż BR i większy wybór alkoholu.

No to już wiem jaki salonik zaliczę. Liczyłem jeszcze na twoją opinię odnośnie wyboru dolnego/górnego pokładu w C na B748 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 23 Sty 2020 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
To prawda nie ma takiej opcji, ale za to mozesz sobie wybrac posilek wegetarianski ;) Probowalem nawet edytowac rezerwacje z poziomu Airpoints (ich programu lojalnosciowego) ale tez w podgladzie rezerwacji nie ma tej opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 23 Sty 2020 18:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
tasma napisał(a):
W przypadku NZ dobrze mieć status *A. Można wybrać lepsze miejsca, chyba że lecisz w C.


No niestety tak było - z doniesień na FT wynika, że NZ też dopadły "enhancements" i obecnie tylko NZ *G mają taką możliwość.
Online się nie da, ale na lotnisku podobno nadal jest szansa.

Dewaluacja *G postępuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#674 PostWysłany: 31 Sty 2020 16:55 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
Hej,
jestem zielony w ty temacie i potrzebuję troszkę Waszej pomocy :)

Otóż mam 35K mil i chciałbym je wydać na bilet,a mianowicie na lot KRK-LAX z przesiadką chyba w Warszawie w terminie lipiec 2020. I teraz, w którym momencie jest możliwość "wydania" tych mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 31 Sty 2020 17:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Jak zielony, to polecam sprawdzić ten temat
programy-lojalnosciowe-lotnicze-hotelowe-inne-pomysly-na-podroze-za-mile-star-alliance,forum,1553
miles-more-promocje-milowe-i-nie-tylko,1574,1394

naimilszy Poniedzialek LOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 31 Sty 2020 17:30 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
W Najmilszym Poniedziałku nigdy nie ma lotów z przesiadką. Dodatkowo loty do USA w terminie lipcowym, do tego w promocji, chyba graniczy z cudem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 31 Sty 2020 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Adriano85 napisał(a):
Hej,
jestem zielony w ty temacie i potrzebuję troszkę Waszej pomocy :)

Otóż mam 35K mil i chciałbym je wydać na bilet,a mianowicie na lot KRK-LAX z przesiadką chyba w Warszawie w terminie lipiec 2020. I teraz, w którym momencie jest możliwość "wydania" tych mil?

Przy takich konkretnych założeniach to raczej w żadnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#678 PostWysłany: 31 Sty 2020 18:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Adriano85 napisał(a):
Hej,
jestem zielony w ty temacie i potrzebuję troszkę Waszej pomocy :)

Otóż mam 35K mil i chciałbym je wydać na bilet,a mianowicie na lot KRK-LAX z przesiadką chyba w Warszawie w terminie lipiec 2020. I teraz, w którym momencie jest możliwość "wydania" tych mil?

O panie ile ja bym rzeczy chciał.
Realistycznie zero szans, to szczyt sezonu za miłe nic nie dostaniesz na tej trasie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 01 Lut 2020 09:49 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
Aha! :o No nic, dziękuje za sprowadzenie mnie na ziemię :) W takim razie spróbuję podwyższyć standard lotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 01 Lut 2020 10:34 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Nie mam doświadczenia w praktyce, ale z tego co piszą ludzie podwyższanie standardu, raczej średnio się opłaca. 35k mil możesz spokojnie wydać na lot z Warszawy do Tokio w najmilszym z jakimiś śmiesznie niskimi dopłatami. Według mnie, to ciekawsza opcja na wykorzystanie takiej ilości.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group