Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 04 Paź 2019 14:50 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
@seal tak, tylko musisz znaleźć segmenty oddzielnie i telefonicznie złożyć
Góra
 Profil Relacje PM off
seal uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#602 PostWysłany: 06 Lis 2019 13:00 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 15
Cześć, proszę o jakieś pomysły w jaki sposób można sensownie spalić około 250k mil (bilety dla dwóch osób). Z uwagi na ograniczoną ilość czasu w grę wchodzą wyjazdy do 7-10 dni. W związku z tym odpada Australia/NZ, etc - chyba nie ma sensu lecieć tam na tydzień. Myślałem o locie do Nowego Jorku LOTem w biznesie - nigdy jeszcze tam nie byłem i pewnie baaardzo wątpliwe żebym miał jeszcze szansę kiedyś lecieć w biznesie za swoją kasę. Zastanawiałem się też nad składakiem w economy WAW - JFK (zwiedzanie) a potem dolot za mile do GIG, stop na zwiedzanie i powrót biznes klasą do Europy na pokładzie Lufthansy (wszystko na pojedynczych biletach, bez wchodzenia w 3 regiony). Tutaj pytanie: czy biznes klasa Lufthansy jest lepsza niż LOT? Jestem otwarty na inne pomysły. Zależałoby mi, aby odwiedzić NY, szczególnie teraz gdy w przyszłym roku nie będzie wiz.
Dziękuję za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 06 Lis 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@FTR
Na początek zajrzyj tutaj http://lojalnypasazer.pl/miles-more/
250k to sporo, łatwo je przehulać na bezsensowne przeloty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Pomysł z GIG fajny, natomiast pamiętaj, że Polaris United (wg. mnie najlepsza opcja) to tylko loty do GRU (z EWR). Poza tym z NYC to tylko AV przez Bogotę na 330/320 - raczej średni produkt (w porównaniu np z 787 AV) i Copa przez PTY na wąskim kadłubie.

C w LH moim zdaniem zdecydowane lepsze od LO, szczególnie, że GIG jest obsługiwane przez 744, a GRU przez 748 i szczególnie jeżeli lecisz w dwójkę to górny pokład jest oazą spokoju i prywatności. Przy wylocie z GRU do Europy masz też opcję LX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
No nie wiem czy nie warto, byłem w NZL tydzień, objechałem całą płn wyspę, w Australii byłem 10 dni, też spoko, będzie okazja to polecę jeszcze raz, teraz siedzę w samolocie do toronto, 5 dni i zastanawiam się co tam będę robić tyle czasu ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#606 PostWysłany: 14 Lis 2019 16:25 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 15
Dziękuję za odzew! W sumie trochę zacząłem myśleć o dalszej trasie i zastanawiam się też nad np. Tasmanią. Najłatwiej chyba (i najtaniej) dolecieć LOTem do Tokio, potem ANA do Sydney i ANZ do Hobart? Korzystając jeszcze z wyszukiwarki pokazuje mi trasę WAW - LAX - SYD, niemniej opłaty są już stosunkowo duże (~1900 zł). Ewentualnie do Auckland (koszt z WAW ~600zł + 300 zł z NRT - AKL), tydzień powinien mi jako-tako wystarczyć na Wyspę Północną.
Dziękuję za pomoc i komentarze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 14 Lis 2019 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
ANZ nie lata SYD-HBA. Tylko Qantas, Virgin i Jetstar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 29 Lis 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Hej, kupiłem ostatnio bilety z promocji Qatar na Palau jednak im więcej czytam o tym miejscu tym bardziej skłaniam się ku zmianie planów.
Mam uzbierane trochę mil i zastanawiam się czy nie jest to najlepszy moment, żeby je wykorzystać i tu chciałbym zapytać o waszą opinię.

Bilety, które mam kupione to CPH-DOH-ICN-ROR-ICN-DOH-CPH, rozważam trzy opcje.

1. Podróż dookoła świata przez Polinezję [117.000mil + 920 PLN]
ICN - AKL 30.000mil + 180PLN
AKL - PPT 17.000mil + 90PLN
PPT - SFO 40.000mil + 570PLN
SFO-(CPH)-WAW 30.000mil + 80PLN

2. Podróż dookoła świata przez Mikronezję [80.000mil + 1060 PLN]
ROR-(GUM)-HNL 30.000mil + 730PLN
HNL-(LAX)-WAW 50.000mil + 330PLN

3. Rozbudowanie Palau o sąsiadujące wyspy za mile
Guam [ROR-GUM-ROR] 60.000mil + 710PLN
Manila [tutaj nie mogę znaleźć żadnych biletów, ale przypuszczam że muszą być bo w połączeniach na dalsze zakątki pokazuje przesiadki przez Manilę]

Do opcji 1. brakuje mi jeszcze trochę mil, ale wydaje mi się najbardziej atrakcyjna i korzystna cenowo pod kątem wyjazdu z placakiem i dostępności infrastruktury packpackerskiej dla podróżnika solo.
Opcja 2. jest dla mnie przystępna, ale nie do końca jestem przekonany co do spalenia mil w taki sposób. Wiem też, że istnieje coś takiego jak Island Hopper, ale bez możliwości zwiedzenia wysepek też średnio mnie interesuje latanie dla samego latania.
Opcja 3. to coś czego cały czasu szukam. Guam wygląda totalnie niekorzystnie. Inne opcje to Seul (przez który lecę) i Manila w której byłem już wielokrotnie ale wiem jest to fajna baza wypadowa (z tym, że tu z kolei nie widzę żadnych biletów :( )

Co myślicie o tych opcjach, może coś innego jeszcze przychodzi Wam do głowy? A chcę zmodyfikować podróż, bo zdałem sobie sprawę, że Palau na dwa tygodnie to zbyt drogi interes i poza nurkowaniem i kajakowaniem chyba nie ma tam za bardzo co robić.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#609 PostWysłany: 29 Lis 2019 12:40 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1711
@piotrek_89 a nie myślałeś skorzystać z lotu UA154?
Piękny hopper po wysepkach, pod RTW jak się patrzy.
Ten zaproponowany przez Ciebie routing strasznie smutny.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 29 Lis 2019 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
tylko ze hopper z GUAM ma koszmarne dopłaty, opłaca się go brać jak się startuje z USA
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_89 lubi ten post.
 
      
#611 PostWysłany: 29 Lis 2019 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
piotrek_89 napisał(a):
Bilety, które mam kupione to CPH-DOH-ICN-ROR-ICN-DOH-CPH, rozważam trzy opcje.

1. Podróż dookoła świata przez Polinezję [117.000mil + 920 PLN]
ICN - AKL 30.000mil + 180PLN
AKL - PPT 17.000mil + 90PLN
PPT - SFO 40.000mil + 570PLN
SFO-(CPH)-WAW 30.000mil + 80PLN

2. Podróż dookoła świata przez Mikronezję [80.000mil + 1060 PLN]
ROR-(GUM)-HNL 30.000mil + 730PLN
HNL-(LAX)-WAW 50.000mil + 330PLN

Nie mozesz ominac ICN/ROR, bo linie skasuja ci odcinki pozniejsze.
Czy po prostu swiadomie chcesz zrobic "throw away" i uzyc aktualny bilet jako ow?
Opcja nr 1. bardziej interesujaca.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 29 Lis 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
-- 29 Lis 2019 17:27 --

znam temat hoppera ale tak jak pisałem nie koniecznie mnie kręci latanie dla samego latanie bez możliwości zobaczenia czegoś na miejscu.
a dopłaty do hoppera chyba takie same jak przy trasie ROR-GUM-HNL 730zł co przy tej trasie wydaje się być jeszcze znośne (normalne bilety są strasznie drogie, a i wesepki mają całą masę lokalnych podatków żeby regulować ruch turystyczny)

@p.wl tak jestem świadomy skasowania rezerwacji powrotnej, dlatego właśnie rozważam później całą trasę za mile.

-- 29 Lis 2019 19:09 --

Poszukiwań ciąg dalszy. Doszedłem do wniosku, że nie chcę palić na siłę mil na podróż dookoła świata która miałaby trwać krócej niż 4 tygodnie i tylko po to żeby przeskoczyć do Europy. Ogólnie bilety które, kupiłem na Palau bardzo mi się podobają :mrgreen: i też bardzo chętnie wrócę na pokładzie Qatar do Europy :D
Problem pojawił się tylko z czasem pobytu na Palau. Nie chcę tam być dłużej niż 1 tydzień (a dotarło to do mnie dopiero po zakupie biletów) :mrgreen:

Udało mi się jednak dokopać do tabeli-cennika M&M https://www.miles-and-more.com/content/dam/mmg/pdf/Praemientabelle_EN_NEU_0419.pdf i zauważyłem, że Palau jest w grupie cenowej Southeast Asia a to oznacza, że podróż w dwie strony z Koror do destynacji w Brunei, Cambodia, Indonesia, Laos, Malaysia, Myanmar (Burma), Philippines, Singapore, Thailand, Vietnam powinna kosztować 35000mil i to mnie by już bardzo satysfakcjonowało tylko jak znaleźć takie połączenia? Przewertowałem już prawie cały kalendarz z kombinacjami Wietnam, Kambodża, Birma i nic :( Jak tego szukać?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 30 Lis 2019 16:03 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Hej, ze względu na to, że jestem zbyt zielony jeżeli chodzi o M&M i sensowne palenie mil w związku z tym postanowiłem napisać, licząc na jakąś poradę / wskazówkę bardziej doświadczonych graczy.

Posiadam obecnie 220 000 mil i w przyszłym roku wraz z 3 znajomych chcielibyśmy je wykorzystać na loty dla nas wszystkich. Planujemy podróż w listopadzie 2020 bądź początek 2021 roku na okres około 10-14 dni. Do tego czasu na koncie powinno być około 300 000 mil.

Kierunki jakie by nas interesowały to Ameryka Południowa, zachodnie USA bądź jeżeli będzie się to opłacało to Nowa Zelandia (+ jakieś wyspy Pacyfiku - bierzemy pod uwagę zakup osobnych biletów na wyspy). No właśnie tu pytanie czy jest to do zrobienia biorąc pod uwagę ilość mil i 4 bilety dla nas wszystkich. Czy w przypadku takich kierunków opłaty lotniskowe nie będą za wysokie w stosunku do możliwości kupienia biletów w normalnych cenach / promocjach na tych trasach.

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 30 Lis 2019 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
myślę, że najlepiej polecieć do USA Lotem, z okazji milowych (niskie dopłaty), a ze stanów do Ameryki Południowej też są niskie dopłaty, czyli Lot rt za 25kx4 daje 100k i po przylocie do stanów, APołudniowa np United albo Avianca do Kostaryki, Peru czy gdzie indziej, powrót do USA i Lotem do domu
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#615 PostWysłany: 04 Gru 2019 14:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Pa dość długim porodzie, udało mi się dziś wystawić OW na jednym bilecie (20K) DXB - SAW (TK) - pełen dzień w Stambule - IST - PRG (TK) - 24 godziny stop over PRG - WAW - WRO (LO)
Powiem tak, tylko nasza, Polska infolinia, była w stanie to wystawić. A dokładniej, jednak mają dostępność do lotów wykonywanych przez LO, które nie są widoczne w systemie dla nas ani nawet w centrach w USA, DE czy TK.

Ponieważ wcześniej miałem wystawiony inny bilet, dodatkowo, dowiedziałem się pewnej ciekawostki, że zwrot mil i opłat lotniskowych, za nie wykorzystany bilet można zrobić przez dwa lata od wystawienia biletu!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 04 Gru 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Hm, a przy tych regionach nie przysługują 3 odcinki tylko? Jak to się stało, że masz aż cztery? :)
Ile Ci wyszło dopłaty? Coś koło 400pln?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 04 Gru 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
No chyba jednak nie obowiązuje limit 3 odcinków. Kolega leciał ze mną do Dżibuti ale strtował z WRO. Miał routing: WRO-WAW-VIE-ADD-JIB na jednym bilecie, za 20 kmil. Rezerwacja zrobiona przez polską infolinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 04 Gru 2019 21:13 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Też mnie to zdziwiło, ale jak najpierw mówili o dwóch osobnych biletach, to jednak po namyśle wystawili na jednym. Opłaty wyszły na 496PLN.
Wcześniej miałem kombinację DXB-SAW (TK) - stop over 24 godziny - IST - WAW - WRO (LO), przy takiej wersji opłaty były za 390PLN.
Może nasze krajowe centrum nie zalicza krajowych dolotów jako kolejnego segmentu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 04 Gru 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Dolot krajowy jest na legalu jeżeli jest w kraju wylotu - to sam testowałem - działa.
Natomiast nie słyszałem aby odcinek krajowy "doliczyli" w kraju docelowym! To jest dla mnie nowość.

Albo miałeś fuksa :) albo jest coś o czym nie wiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 16 Gru 2019 21:48 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Podrzućcie pls pomysł na spalenie 70k tak, żeby sobie jak najwięcej polatać jakimś fajnym C i nie wydać majątku na dopłaty.
Wcześniej planowałem coś w stylu EWR-MNL by SQ, ale niestety zniknęło C z wyszukiwarki :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group