Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Kwi 2018 16:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Od jakiegoś czasu sprawdzenie dostępności i zakup są możliwe online.

Załącznik:
gps.png
gps.png [ 15.52 KiB | Obejrzany 6491 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 09 Lip 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Patrze jak wykorzystac mile z dealu Iberii i sa opcje lotu z Madrytu do Guayaquil lub Quito. Do tego dolozylabym mile MM. Oplaca sie wykorzystac te mile MM w tamtych rejonach, zeby dostac sie na Galapagos? Sprawdzilam kody lotnisk wspomnianych w temacie, ale nie mam wystarczajaco wiedzy na temat wysp, zeby wiedziec jak to rozegrac organizacyjnie. Powiedzmy, ze polecialabym tam na dwa tygodnie w lutym. Jaka kombinacje lotow najlepiej wybrac i jak to ma sie do tych stop overow przy lotach z Guayaquil lub Quito?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Lip 2018 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Temat przerabiałem w grudniu .
Z braku dostępności najtańszych biletów oraz odpowiedniej ilości mil korzystniej dla mnie było wykorzystać Aviosy i lecieć Lan Ecuador na trasie UIO-GPS i GPS-GYE
W pierwszą stronę zapłaciłem za bilet 3800 aviosów+307 zł. W drodze powrotnej 7500 Aviosów + 252.06 zł.Co ciekawe dostałem za te loty ok 1500 Aviosów !
Z tego co pamiętam to stawka w Star Aliance to 12.000 OW + 70 zl. Do wyboru masz 2 lotniska GPS na wyspie Baltra bądź SCY na San Cristobal. Na pozostałe wyspy można się dostać tylko łodzią.
Gdybyś miała jakieś pytania o wyspy pisz śmiało!
Dodam od siebie, że w mojej hierarchii "naj" Galapagos jest na pierwszym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Lip 2018 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Powiedzmy, ze polecialabym tam na dwa tygodnie w lutym. Jaka kombinacje lotow najlepiej wybrac i jak to ma sie do tych stop overow przy lotach z Guayaquil lub Quito?


Osobiście uważam, że 2 tyg to trochę zbyt dużo jak na te wyspy, nawet jeżeli nurkujesz... ale to moje subiektywne zdanie.

Może warto wylądować na wyspie Santa Cruz, a wracać z San Cristobal ? Transfer promem między wyspami.

Dodam tylko, że na nurkowanie przeznaczyłem tylko jeden dzień ($ 200 za dwa nurki, rezerwowane na dwa miesiące przed przyjazdem ). Miejsce nazywa się Gordon Rocks i jest znane z występujących tam rekinów młotów. Niestety nie miałem szczęścia i było to jedno z najbardziej rozczarowujących nurkowań jakie kiedykolwiek zrobiłem - fatalna widoczność i brak młotów. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że w wodzie nic nie jest zagwarantowane.

Jak już wspominałem w tym wątku, w moim przypadku dwa bezpośrednie loty: UIO - GPS oraz GPS - GYE kosztowały 25 k m&m plus 218,67 zł tax.

http://z-f-r.blogspot.com/2017/05/galap ... ch-17.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Lip 2018 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Ja miałem więcej szczęścia.
Przy drugim podejściu na Gordonie widziałem ok 10 młotów.
Widoczność bajka!

Co do nurkowania to warto wiedzieć, że Galapagos nie jest łatwym miejscem.
Pewna Japonka z naszej grupy, która musiała fiknąć w tył z łódki ( nie ma innej drogi do wody )nie ogarnęła tego spadła jej maska i wypad aparat tlenowy, narobiła przy tym takiego rabanu, że wszystkie stwory pouciekały.
Zniechęcona przez resztę dnia trzęsła się przykryta ręcznikiem.
Na koniec rozdawany był lunch. Gdy wszyscy już z apetytem go pałaszowali padło pytanie "kto chciał bez mięsa"?
Japonka z pełnymi ustami odpowiedziała "Ja" :D
Słabo jak na 190$. Najgorszy dzień w życiu.

Do tego trzeba uważać na silne prądy.

Układając plan podróży pamiętajcie o Isla Isabela chyba najpiękniejszej wyspie archipelagu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 15 Lip 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ile dni rekomendujecie poświęcić na Galapagos? ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 23 Paź 2018 18:22 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Czy orientuje się ktoś dlaczego dostępność segmentu MAD-BOG w wyszukiwarce online jest w Y dosyć dobra aż do okolic czerwca 2019, a już póżniejsze terminy praktycznie brak?
Z kolei dostępność w C bardzo dobra aż do granicznej daty w październiku 2019.

Trzy opcje, które przychodzą mi do głowy:
    - Miejsca już się rozeszły, choć dziwne to ze względu na dobrą dostępność miejsc we wcześniejszych terminach.
    - AV wrzuca miejsca w Y bliżej daty wylotu.
    - AV zrezygnowała z udostępniania miejsc w Y na tej trasie od czerwca 2019.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lis 2018 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nie do końca wiem, gdzie o to zapytać, więc spróbuję tu:

czy leciał ktoś z Was za mile MM lub aviosy BA/IB z Ekwadoru gdzieś dalej? O ile dopłaty za bilety-nagrody na trasie GPS lub SCY - GYE lub UIO są niskie, o tyle lot poza Ekwador wiąże się już z niemałymi sumkami. Mnie interesuje zwłaszcza LIM i "najtańszy" jest MM. Dopłata do SCY-GYE-LIM to prawie 450 zł. Z GPS wychodzi 6 stówek, a za aviosy jeszcze drożej.
Dokąd i z jakimi dopłatami udało się Wam wylecieć z Galapagos, albo z GYE lub UIO?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Sty 2019 23:58 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Mi się udało zabukować routing MUC-BOG-GYE-GPS w Y. O dziwo MUC-BOG to była jedyna trasa, na którą były miejsca w economy.
Dlatego jak nie ma z LHR i MAD sprawdzajcie też niemieckie lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 31 Sty 2019 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A jak dopłaty przy locie z Niemiec? MUC-BOG to pewnie LH, a to raczej podnosi dopłatę.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Sty 2019 00:21 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Nie. Avianca robi tą trasę na 787. Coś koło 400 zł za OW do SCY.
Dalej lecę z GPS do CUN też AV bo okazało się że to dalej ten sam region w M&M i wyszło 17K mil i około 400-500 zł dopłat. A z kolei z CUN wracam do MUC za mile M&B przez Bogotę bo tam Meksyk jest w regionie Ameryka Północna więc wychodzi 30K mil i kilkadziesiąt złotych. Niestety nie dało się do Polski bo M&B wchodzą max dwa odcinki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 31 Sty 2019 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No to kolejny chętny na Galapagos w tym roku :D
Z tą Aviancą na trasie z MUC do BOG to jestem zaskoczony, bo nie wiedziałem, że latają do Bawarii. Warto wiedzieć na przyszłość, bo 400 zł. dopłaty to zbawienie w porównaniu z 1500, czy ile tam sobie LH życzy :)

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 30 Kwi 2019 12:05 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Wygląda że przy aktualnej wersji wyszukiwarki lotów za mile Miles & More nie ma możliwości wybrania lotniska GPS, ani SCY. Pozostaje jedynie wyszukiwarka Avianca, skądinąd bardzo sprawnie działająca.

Ciekawa sytuacja z polskiej infolinii - przy pierwszym kontakcie informacja że dostępność na loty BCN-SCY, BCN-BOG, MAD-BOG na początku roku 2020 jest zerowa we wszystkich klasach.
Po zakończeniu rozmowy szybkie sprawdzenie w wyszukiwarce i okazuje się że np. MAD-BOG duża dostępność w C.
Kolejny telefon ma infolinię i tym razem bezproblemowa rezerwacja w C na przełomie lutego i marca 2020: BCN-BOG-GYE-SCY, 7 dni przerwy, GPS-UIO-BOG, 17 dni przerwy, BOG-MAD za 135000 mil + 770 zł dopłat.
Wygląda że aktualnie te loty w środku tj. Galapagos -> Kolumbia z jakiegoś powodu windują opłaty o ok. $140.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group