Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2016 23:33 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@mussten, a czy na 4 godziny to wogóle ma sens (zakładam, że na godzinę przed odlotem najpóźniej jesteśmy na lotnisku)? Czy coś w tym czasue zdoła się zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Można wjechać na Citta Alta, zjeść pizzę i lody, wypić kawę - czyli całkiem sporo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2016 20:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Taka sama cena 15.12 (piątek). Brzmi nieźle, lecieć do Włoch na dobrą pizzę na lunch :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2016 21:28 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Eh, ja bym się chyba spóźniła na samolot w drodze powrotnej. Ciężko by mi się było rozstać z pięknymi widoczkami w tak krótkim czasie. A ile zajmuje dojazd z lotniska, bo tego nie uwzględniliśmy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2016 21:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W tym temacie możecie pisać o jednodniówkach, żeby nie śmiecić gotowych planów podróży umieszczonych w tym dziale.

Proszę o wklejenie linku do postu, o którym planie mowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Przejazd z lotniska w Alesund do miasta to ok. 25 minut, ale godziny odjazdów niestety dość mało korzystne (szczególnie w weekendy), co dosyć mocno ogranicza nasze możliwości w czasie półdniówki z Gdańska.

Wklejam rozkład i cennik:
http://www.frammr.no/Portals/0/Dokumenter/Buss/AALESUND%20FLYBUSS%2008.16_v3.pdf


Ostatnio edytowany przez silvershark, 27 Wrz 2016 11:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
@‌silvershark‌
Ale to co piszesz, to dotyczy Alesund, a rozmowa była o Bergamo.
W Bergamo jest idelany dojazd z lotniska - 15 minut autobusem i jeżdżą praktycznie co 20 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Faktycznie, pomyłka. Podobna dyskusja była w temacie o Aalesund, które ostatnio mocno śledzę i jakoś tak z rozpędu wyszło. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Paź 2016 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Pytanie do was. Co warto robić/zwiedzić przez 7 godzin w Oslo Torp? Przylatuje o 7:35 a wylot 16:35. Jakieś propozycje?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Paź 2016 11:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Ruiny fortyfikacji Wału Atlantyckiego, bodajże Sundsbatteriet to się nazywa. Szczegóły są w wątku "Gotowe plany na jednodniówki z GDN" lub jakoś podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Co robić po przylocie do Oslo Torp powstały tu opasłe tomy, propozycji jest dużo - poszukaj ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Jednodniówka w Londynie z WAW.
Start z WAW 6:00 powrót lądowanie w WAW 0:20 Dosyć długo w podróży ponad 20 godzin.
Naprawdę długi dzień ale warto zrobić tą trasę w szczególności jak tanio kupimy bilety. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Kwi 2017 20:20 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Byłem już na paru jednodniówkach i generalnie...myślę, że jednak nie warto - lepiej dozbierac trochę eurosów i pojechać na 2 dni.

Mieszkam w Poznaniu i byłem na 4 jednodniówkach.

Londyn: Tutaj ok, jeżeli byliśmy już w Londynie i mamy konkretny plan, np połazić sobie po parkach, jakieś muzeum, tylko zakupy czy zjeść sobie orientalne jedzenie lub ot tak mieć fajny przerywnik i popatrzeć na inne kolorowe twarze - opcja super.

Byłem w lutym 2016 r. Wizzair Poznan - Londyn - Poznan - 78 złotych + easy bus w dwie strony jakieś 35 złotych. Na miejscu opcjonalnie metro (choć da radę bez ale trzeba mieć konkretny plan). Na knajpki piwko i mały primark wraz z metrem wydałem za jednodniówkę 260 zł. Loty są pięknie poukładane bo wylatuje się o 6 rano a wylatuje z powrotem o 21:30.

Oxford Street, Primark, Muzeum Freuda, Big Ben, Katedra św. Pawła, Camden Town, Golders green i kawka w irańskiej knajpie, piwko przy Baker Street. Tyle zdążyłem ogarnąć.

W styczniu 2016 r. byłem w Bergamo: Berlin SXF - Bergamo - Berlin SXF. Dojazd do Berlina PolskimBusem (idealnie na czas), powrót jednak do Wrocławia także PB skąd później pkp do Poznania.

Citta Alta + San Vigilio - 9 godzin wystarczyło spokojnie.

Generalnie wyczerpujące na maxa (mimo cudownych widoków, świeżego powietrza i super pizzy ;) ) - myślę, że warto odżałować trochę kasy i zalatwic nocleg. na 2 dni można w sumie obskoczyć mediolan (must see) i na drugi dzień bergamo. Ale nocleg musi być, i porządne wyspanie się. Mój koszt jednodniówki to 260 złotych

Sandefjord: 2 lata temu w kwietniu. Loty w dwie strony 78 zł + pociąg 44 złote (można spokojnie złapać stop, na pewno ktoś podwiezie do samego Sandefjord). można być na miejscu 4 godziny - wystarczy. Świeże powietrze, morze, jakaś kawka, przytłaczająca cisza w Sandefjord, spokój i charakterystyczne domki a także wzgórze z którego rozciąga się panorama Sandefjord. Opcja fajna. Pamiętam wylatywałem o 14:30 a o 23:30 byłem już w domu :)

Koszt to 150 złotych (da radę obciąć poprzez brak pociągu).

Bruksela: byłem w grudniu 2016 r. Berlin SXF - Bruksela - Berlin SXF. Jechałem na Schonefeld samochodem w nocy, zostawiłem przy lotnisku na parkingu (8 euro). Zdecydowanie za mało czasu. Chociaż zdołałem wszystko obejść to jednak byłem wycieńczony (z powrtem zrobiłem chyba 3 przystanki bo ledwo widziałem na oczy). Zdecydowanie warto zatrzymać się w najtańszym hostelu/couchsurfing cokolwiek) i poczuć trochę atmosferę miasta.

Widziałem Rondo Schumana, ścisłe centrum, parlamentarium, frytki, rynek, piwko w knajpce, Manneken Pis jarmarki "świąteczne" (piszę w cudzysłowiu, albowiem ze świętami ten politycznie poprawny jarmark nie ma nic wspólnego - ale wyglądało to fajnie). Na Atomium już czasu zabrakło.

Całkowity koszt wyjazdu to niecałe 300 zł (kupiłem trochę prezentów, czekoladki itp).


Co kto lubi, ja po swoich doświadczeniach stwierdzam, że jak jednodniówka to w konkretnym celu i braku czasu (vide: Londyn) a tak to w sumie szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group