Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:54 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
W najbliższą niedzielę o13.10 startujemy z Okęcia i o 15.25 jesteśmy na lotnisku Karola Wojtyły w Bari. Stamtąd szesnastką pod dworzec kolejowy i piechotą jakieś pół kilometra do Francesca, u którego wynajmujemy pokój (z Airbnb). Rzucamy plecaczki, bo z takim bagażem planujemy lecieć, i idziemy poszwendać się po Bari. I tak do wieczora.
W poniedziałek bladym świtem wsiadamy w autobus, który zawiezie nas do Alberobello. Obejrzawszy trulli i co tam jeszcze mają ciekawego (a mają), około południa lub wczesnym popołudniem ruszamy - zależnie od humoru - do Locorotondo albo do Polignano a Mare. Ta pierwsza opcja jest prosta; w autobus i po paru minutach jesteśmy na miejscu. Druga trudniejsza, bo trzeba się dostać najpierw jedynką do Conversano i stąd innym autobusem nad morze. W Polignano a Mare zabawimy do wieczora i wrócimy pociągiem do Bari. Raczej będzie ta druga opcja, bo żona ma wielką ochotę na tamtejszą plażę, a ja na miasteczko. No, chyba żeby Alberobello nas tak zachwyciło, że pozostaniemy tam do wieczora.
Wtorek to Matera, też bladym świtem. Tam spędzimy cały dzień, by wieczorem wrócić do Bari.
Oczywiście w planach mamy skosztowanie miejscowych specjałów, papryczki z Matery, apulijskie i materskie sery i takież pane. Popijane oczywiście miejscowym winem.
W środę odlatujemy o 15.55 więc w planach tylko Bari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sty 2017 21:04 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
Skąd odjeżdża autobus do Alberobello? Jaki przewoźnik i cena?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 510
Kilometry: 603 047
niebieski
Ja jechałem pociągiem za ok. 5 E
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2017 22:11 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
radas86 napisał(a):
Skąd odjeżdża autobus do Alberobello? Jaki przewoźnik i cena?

dworzec Bari Ferrovie del Sud Est, via Giovanni Amendola 106, linia FSE, 4,90 euro. To z moich informacji na dziś, bo jestem jeszcze przed konsultacjami językowymi z koleżanką, która dobrze zna włoski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2017 23:00 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
A to nie jest czasem pociąg? Jeżeli tak to wiem gdzie i jak ;)

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2017 23:39 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Możliwe. Zawsze niepokoił mnie znak pociągu na rozkładzie, choć na stronie na czerwono zaznaczałem autolinee
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2017 09:47 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
O pociągu do Matery,jak trafić na peron,ładnie jest opisane w wątku o Bari.
Mnie do wyjazdu zainspirował wątek o Apulii by gosiagosia.
Urokliwe i blisko jest Trani (na krótki wypad)zamiast wieczora lub ranka w Bari.
Plan dobry,do zrealizowania wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2017 23:53 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
I właśnie tak było
dzień 1: horror (nieplanowany) w Bari
dzień 2: Alberobello, Conversano (pół godziny, ale było), Polignano a Mare
dzień 3: Matera i dolina Graviny
dzień 4: Bari
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Gollum napisał(a):
dzień 1: horror (nieplanowany) w Bari

Może jakiś scenariusz tego horroru ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2017 18:41 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
niebawem w relacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group