Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Wrz 2016 07:33 

Rejestracja: 13 Paź 2015
Posty: 12
Mój plan na jeden dzień w Londynie
1. Z Victorii na Monument - i podziwianie Londynu ze SKy Garden ( mam już bilety na określoną godzinę )
2. Metrem na Westminster , spacer wzdłuż Tamizy - i dojście pieszo na leicester square ( nie wiem czy lepiej podjechac metrem z uwagi na czas )
3.Leistersqer , M&M World ( dzieko juz się cieszy ze tam będzie ) , chińska dzielnica
4.Piccadilly - przejazd metrem na St. James park
5.St Jame's park - i spacer w stronę Buckingham Palace
6. Powrót na Victorię Station i odjazd o 16.20 na lotnisko
Czy ta się to ogarnąć - ewentualnie z czego zrezygnować jeśli czasowo nie dalibyśmy rady ?
I przy okazji pytanie - czy doładowanie Oyster Card - to po angielsku "top on " - to znaczy kupując oyster card mam prosić o " Oyter card with top up 6,5 pound " ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 12 Wrz 2016 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Fajny spacer wzdluz Tamizy jest po drugiej stronie rzeki, wiec z Monument mozna przejsc na druga strone i dojsc do South Bank, przejsc kolo Oka, do Westminster Bridge. Tam mozna zrobic zdjecia Parlamentu z drugiej strony rzeki, przejsc przez most, zwiedzic okolice Westminster. Z Westminster na Trafalgar Square, stamtad to Chinskiej dzielnicy, Leicester Square i Convent Garden.

Doladowanie karty to Oyster top up. Sama karta zdaje sie 3 funty, nie wiem czy doladuja Ci za koncowke polowki funta, w automatach doladowania sa za wielokrotnosci 5 funtow.

Czy da sie to zobaczyc w jeden dzien: jak jestes piechurem to moze, ale watpie, szczegolnie jak masz zamiar wchodzic do wspomnianych atrakcji, to wszystko zajmie czas. Do tego musisz doliczyc czas na patrzenie na mape i trase.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Londyn w 1 dzień
#43 PostWysłany: 12 Wrz 2016 08:46 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Do tego jeszcze z dzieckiem. Nie wiem ile ma lat ale wydaje mi sie to średnio wykonalne, a juz na pewno nie bedzie to zwiedzanie efektywne tylko byle zaliczyć. Chyba jednak nie o to chodzi.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn w 1 dzień
#44 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
z drugiej strony praktycznie wszystkie punkty to zwiedzanie na piechotę, a nie chodzenie po muzeach. Nie popadajmy w paranoję i konieczność spędzania po 2h w China Town, nad Tamizą albo koło Buckingham, bo inaczej to będzie tylko "zaliczenie", to nie muzea, jeżeli nie jesteś koneserem architektury to wystarczy się pokręcić dookoła.
Moim zdaniem wszystko zależy od wieku i kondycji dziecka, jeżeli to maluch to nie dasz rady, jeżeli nastolatek to być może OK (skoro M&M to główna atrakcja dla dziecka to obstawiam, że z maluchem nie dasz rady tyle chodzić).
Zobacz sobie na google maps ile czasu zajmuje dojście pomiędzy punktami, przeznacz po ok. 30 min na każdy z punktów na miejscu, dolicz godzinę na lunch i sam sobie odpowiesz na pytanie co chcesz ominąć. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn w 1 dzień
#45 PostWysłany: 23 Wrz 2016 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Jeśli ktoś lubi samoloty (a wnioskując po nazwie forum pewnie tacy się znajdą), to ciekawą opcją na koniec dnia jest zwiedzenie Muzeum Lotnictwa. Wstęp oczywiście bezpłatny, jest to ok. 1 km od stacji metra Colindale (zona 4, bilet z centrum ok 5 GBP, linia północna do Edgeware). Muzeum całkiem ciekawe, ekspozycja cała pod dachem i dość duża, choć nie równa się naszemu w Krakowie, czy kijowskiemu - niemniej warto zobaczyć. Mają np. egzemplarz Harriera, czy samolot-łódż do zwalczania łodzi podwodnych. Jest też hisotira bitwy o Angilię, z udziałem polskich dywizjonów.

http://www.rafmuseum.org.uk/

Po wyjściu można się udać spacerkiem 4 km na Brent Cross, gdzie na dworcu autobusowym jest ostatni przystanek autobusów National Express kursujących do lotniska w Luton.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Paź 2016 19:46 

Rejestracja: 19 Wrz 2016
Posty: 5
Czy ktoś orientuje się jak długie są kolejki po bilety w listopadowy weekend do Tower of London oraz Westminister Abbey?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Paź 2016 20:14 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Ląduję o 8 rano na Stansted wylatuję o 20.30 z Luton .
Jestem pierwszy raz w Londynie .Jak zaplanować dzień by ogarnąć
tylko centrum i nie spóźnić się na samolot?
Krótki plan
1) Old Street
2) St. Paul's Cathedral
3) London Bridge
4) Spacer wzdłuż Tamizy
5) Westminster Bridge/London Eye/ Westminster Abbey
6) Buckingham Palace
7) Muzeum Historii Naturalnej
8) Spacer wzdłuż Knightbridge i Piccadilly Street
9) Piccadilly Circus
10) Spacer wzdłuż Regent Street, potem Oxford Street
11) dojście do Baker Street.
Liczę na waszą kreatywność.
Jestem przyzwyczajona do marszu więc chcę zobaczyć najwięcej
w maksimum 6 godzin zakładając że wszystko oglądam od zewnątrz
Chyba ,że macie inne pomysły ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Paź 2016 20:37 

@‌gdanszczanka76‌ chcesz to wykonać całość pieszo? To będzie maraton.... ;)
Góra
 PM off  
      
#49 PostWysłany: 22 Paź 2016 20:41 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Maraton ma 43km ,ten spacerek jest trochę chyba mniejszy?
Zresztą 4 listopada nie będzie gorąco więc ???
Co wywalić z planu ,co ominąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Paź 2016 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
@gdanszczanka76
Maratron to może nie ale wyjdzie pod 20 km :)
Według mnie to plan raczej mało realny. Po Londynie spaceruje się baaardzo powoli. Co chwilę skrzyżowania, światła, pełno samochodów, wszędzie trzeba czekać. W 6 godzin jest wprawdzie szansa wszystko to obejść ale prawie w biegu.
A jeżeli w biegu, to w sumie po co iść pod Muzeum Historii Naturalnej ? Jak się tam wejdzie, to obejrzenie na szybko samych atrakcji zajmie ze 2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Paź 2016 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Taka praktyczna rada - zrób i wydruk sobie mapkę (z zaznaczonymi atrakcjami).
Wydrukuj sobie mapkę linii metra (wystarczy strefa 1 i 2).
I "targasz z buta" ;)

W razie W metrem podjedziesz (najszybciej) w dowolne miejsce.

Rozpocznij od wytyczenia pieszej trasy w mapach google. Zobacz jaki jest szacowany czas.
Dołóż tak z 1-2h - na jakiś posiłek, postoje, wc, fotki ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 24 Paź 2016 22:49 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Ok zrobię jak radzicie.
Chyba ,że tym razem się z Londynu nie wydostanę
(na razie nie kupiłam powrotnego do Polski).
To mój 5 raz jak mam bilet do tego miasta i nigdy
nie doleciałam 8-)
Wszyscy się z tego nabijają, widocznie nie było mi pisane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Lut 2018 12:08 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Będę na Victorii około 10:30, następny dzień autobus o 16:40 z Victorii do lotniska. Nocleg w pobliżu Muzeum Wojny.

Pierwszy dzień:

Buckingham Palace, St James's Park, Opactwo Westminister, Wzduż Tamizy - Big Ben, Westminster Bridge, Londyn Eye, Tate Modern, London Bridge,Tower Bridge, Tower of London, na końcu Muzeum Brytyjskie??

Drugi dzień
Spacer wzdłuż Knightbridge i Piccadilly Street, Piccadilly Circus, spacer wzdłuż Regent Street, potem Oxford Street.

Chyba wykupię Karta Oyster i trochę skorzystam z komunikacji miejskiej na pierwszy dzień, a drugi dzień tylko pieszo.

Plan jest ok? co byście zmienili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:52 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Drugiego dnia dodałbym jeszcze Trafalgar Square bo jest niedaleko Piccadilly Circus.
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Lut 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Alexis93
Jak już będziesz obok Tate Modern to proponuję przejść się pieszym mostem Milenium Bridge do Katedry św. Pawła, a wracając tą samą kładką będziesz mieć fajny widok na Szekspirowski teatr Globe. W obie strony nadłożysz ok. 1,5 km. Po drodze do London Bridge warto też zobaczyć żaglowiec Golden Hinde. British Museum jest bardzo oddalone od tej trasy wycieczki, więc nie wiem czy zdążysz tam dojechać. W dodatku tylko w piątki jest on czynne do godziny 20:30, a w pozostałe dni tylko do 17:30. Ja bym raczej z niego zrezygnowała całkowicie, albo przynajmniej przeniosła je na drugi dzień. Za to jeśli byś miał nieco czasu pierwszego dnia to polecam zwiedzić Tower Bridge. Spacer po górnych kładkach pozwala podziwiać okolicę z wysoka co pozwala fajnie obejrzeć Twierdzę Tower, a dodatkowo można przejść się po szklanych fragmentach kładki z widokiem na most i Tamizę w dole. Bilet kosztuje ok. 10 funtów, ale jest na liście objętej promocją 2for1, więc przy większej liczbie osób można zmniejszyć koszty. Więcej informacji tu: uk-50-londyn-2-za-1-i-podobne,1594,66695&hilit=2for1
A drugiego dnia tak jak @strus77 polecam dodać Trafalgar Square. I tu bym raczej zastąpiła spacery po Knightbridge, Regent Street i Oxford Street chociażby godzinną wizytą w Muzeum Brytyjskim.
Drugi dzień polecam zorganizować tak:
1) ze stacji Lambeth Nord przejechać linią Bakerloo do stacji Piccadilly Circus,
2) pieszo zwiedzić Piccadilly Circus oraz Trafalgar Square,
3) ze stacji Charing Cross linią Northern przejechać do stacji Tottenham Court,
4) zwiedzić Muzeum Brytyjskie,
5) w zależności od czasu albo wrócić metrem do Victoria Station (najlepiej linią Piccadilly ze stacji Holborn, z przesiadką na stacji Green Park),
albo 6) wrócić na stację Tottenham Court i wtedy zrobić sobie spacer Oxford Street i Regent Street oraz Piccadilly Street i ze stacji Green Park podjechać do Victoria Station albo nawet przejść przez Green Park i na pożegnanie pomachać królowej w Pałacu Buckingham ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 09 Mar 2018 20:22 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Wie ktoś czy ta kolejka linowa nad Tamizą jeszcze działa i czy w marcu będzie można z niej skorzystać.Chciałbym zaliczyć przejazdzkę nią i dostać się na szczyt the shard.Mam nadzieje że te dwie rzeczy wciągu dnia radę obskoczyć tempem turysty.Myślę ze dałbym radę dorzucić tour po stadionie Chelsea.co o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group