Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Sty 2019 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Wrzuciłbym to do Finnair'a. Za 10 tys. mil możesz lecieć OW z WAW/GDN do np. Moskwy, St. Petersburga, Reykjaviku itd.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#82 PostWysłany: 13 Sty 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
A ponieważ nie wiadomo, co przyniesie kojelny rok, to warto mieć na uwadze także to https://www.finnair.com/pl/pl/finnair-plus-renewals:
Finnair Plus napisał(a):
Od 31 marca 2018 roku punkty premiowe Finnair Plus nie będą tracić ważności – niezależnie od tego, kiedy je zebrano – jeśli co najmniej raz na 18 miesięcy dokonasz jednej kwalifikującej się transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 17 Sty 2019 22:41 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 26
Czy dzieci które podrózują z rodzicami mogą zbierać mile na swoje konto? Bilet kosztuje dla np 8 latka jak normalnie tymczasem w niektórych programach nie ma możliwości założenia konta dla dziecka jak np w Emirates...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 17 Sty 2019 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
w Miles and More jest program dla dzieci, który nazywa się Jetfriends: https://www.jetfriends.com/en/
Góra
 Profil Relacje PM off
maxmario lubi ten post.
maxmario uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 114
Loty: 90
Kilometry: 198 349
Uprzejmie proszę o krótkie, łopatologiczne objaśnienie tematu.
Naczytałem się, ale nie huhu nie rozumiem.

W zeszłym roku byliśmy w 4 osoby w Tajlandii (Qatar), teraz lecimy również w 4 osoby na Filipiny (Air China).

Czy mogę cokolwiek zrobić, aby otrzymać mile? Jeśli tak, to jak?
Czy pozostałe osoby mogą "oddać" mi swoje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W przypadku lotów Air China możesz skredytować mile do programu Aegeana i tam założyć konto rodzinne. Wówczas mile wszystkich lecących będą w jednej puli. Ale samo przypisanie musi być do konkretnej, lecącej osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 31 Mar 2019 10:53 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 10
Hej,

Zacząłem czytać o tych wszystkich Milach i sam już nic nie wiem.

Czy ktoś mi podpowie co powinienem zrobić, gdzie przenieść punkty itp.

Grudzień 2017 - lot Gdańsk -> Bangkok Finnair - 4500 punktów, wygasają jakoś w czerwcu tego roku x 2os,
Grudzień 2018 - lot Gdańsk -> Bangkok KLM - niezarejestrowane punkty x 2os,

Czy można to jakoś poprzekładać aby było dobrze?
Latamy 1 lub 2 razy do roku.

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 31 Mar 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
A jesteście zapisani do jakiegoś programu ?, bo jeśli tak to możecie je dopisać przez pół roku, gdzie się opłaca sprawdzam na wheretocredit, przykład, ostatnio leciałem Latam i żona dostała więcej punktów w*A niż ja w qatarze mimo, że to ten sam sojusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 31 Mar 2019 14:23 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 10
Nie, jeszcze nigdzie się nie zapisałem.

I tutaj pytanie do was co powinienem zrobić aby jak najmniej stracić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 31 Mar 2019 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Musisz wejść na strony 3 głównych sojuszy, zobaczyć jakie tam są linie i czy nimi latasz i odszukać informację czy któryś sojusz naliczy mile wstecznie jak się zapisało po odbytych lotach ?. ( mi się wydaje, że najpierw trzeba się zapisać, a potem zbierać punkty, ale może są wyjątki), a jeśli nie to i tak warto się zapisać wiedząc, że się będzie latać, np. w M&M można sprawdzić ile się dostaje mil w danej linii będącej w sojuszu, ale także w liniach nie będących w nim, tak jak podałem przykład wyżej, dodatkowo wiele linii z sojuszu ma także własne programy i to też jest opisane na stronach przewoźników
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 23 Kwi 2019 09:40 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
Dzień dobry poświątecznie

To mój pierwszy post, więc witam się ze wszystkimi forumowiczami serdecznie
Nie jestem co prawda pewien czy piszę we właściwym wątku (jesli nie proszę o przeniesienie, w pozostałych działach nie znalazłem jednak bardziej paującego tematu).

Od lutego mam status FTL w M&M. Do końca roku czeka mnie całkiem sporo dodatkowych mil (choć raczej bez szans na Senatora) głównie w LO, LH i AI.
Noclegi (70+) będę miał w Marriott i w Le Meridien. Jeśli chodzi o Bonvoy to mam dopiero świeże konto.

Krótkie pytanie do doświadczonych forumowiczów: czy punkty z Bonvoy lepiej zbierać bezpośrednio czy z automatu przerzucać na mile?
Celem jest skredytowanie w jak największym stopniu przelotu i (ewentualnie) pobytu dla rodziny 2+3 (lokalizacja i termin do wyboru później: teraz jak najefektywniejsze gromadzenie).

Z góry dzięki za pomoc
Zekus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Kwi 2019 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
witaj na forum,

myślę, że warto byłoby zadać to pytanie w dziale dot. Bonvoya (https://www.fly4free.pl/forum/marriott-bonvoy,forum,1617), bo dobrze byłoby, żeby specjaliści od Bonvoya (np. @Time2GO, czy @jaco027) podpowiedzieli Ci, czy w Twoim konkretnym wypadku transferowanie punktów z Bonvoya do M&M w ogóle się opłaca. Moim skromnym zdaniem, przy tak dużej liczbie noclegów, możesz uzbierać pokaźną sumkę punktów (zwłaszcza, jeśli będziesz rejestrować się do różnych promocji), które lepiej chyba wydać na noclegi w Bonvoyu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 23 Kwi 2019 10:29 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
Dzięki @tropikey za szybką odpowiedź.

Niestety nie mogę tam założyć nowego wątku (za świeże konto?), a staram się nie zaśmiecać istniejących, stąd ten wydał się najbardziej odpowiedni.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 23 Kwi 2019 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 23 Kwi 2019 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
no to może moderacja pomoże :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 23 Kwi 2019 10:49 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
..jako świeżak nie mogę, niestety, wysyłać privów, nie mówiąc już o braku listy modów dla danego działu. (kończę offtop i sorry za odejście od tematu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 23 Kwi 2019 11:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A nie lepiej podpytać w jakimś istniejącym już wątku, będącym w podforum podrzuconym przez tropikey? :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 23 Kwi 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jeśli chodzi o program lotniczy to jeśli będziesz latał głównie ekonomiczną w niskiej klasie rezerwacyjnej (Literka w mailu z potwierdzeniem, albo do sprawdzenia na saudiairlines) to wrzucaj do miles and more - zawsze kilka mil wpadnie z bonusu :) Jeśli latasz biznesem to warto pomyśleć o programie aegeana (i zrobieniu tam golda), ale to jeśli zbierzesz mile i spełnisz warunki (w temacie o A3 na forum będzie więcej)

A hotele wrzucaj do Bonvoya - zobacz jakieś wyzwania i korzystaj z ich punktów do spania - zamieniac na mile nie warto.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek737 lubi ten post.
Zekus uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 23 Kwi 2019 11:34 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
apadlo napisał(a):
Jeśli chodzi o program lotniczy to jeśli będziesz latał głównie ekonomiczną w niskiej klasie rezerwacyjnej (Literka w mailu z potwierdzeniem, albo do sprawdzenia na saudiairlines) to wrzucaj do miles and more - zawsze kilka mil wpadnie z bonusu :) Jeśli latasz biznesem to warto pomyśleć o programie aegeana (i zrobieniu tam golda), ale to jeśli zbierzesz mile i spełnisz warunki (w temacie o A3 na forum będzie więcej)


Klasa (bez odcinków do/z FRA, które sa w Y) to G lub P. Biznesa się póki co nie spodziewam, choć patrząc na niewielką różnicę cen i problemy z dostępnością premium economy - nigdy niewiadomo ;)

apadlo napisał(a):
A hotele wrzucaj do Bonvoya - zobacz jakieś wyzwania i korzystaj z ich punktów do spania - zamieniac na mile nie warto.


Korzystam (lub raczej będę korzystać) z "Double Take" (podwójne punkty za nocleg), więc całkiem korzystnie i stąd moje pytanie o jak najefektywniejsze korzystanie z programu.


...korzystam też w miarę często (ale za późno się obudziełem z ich programem - kilkadziesiąt noclegow przepadło) z Wyndham, ale ta sieć mnie jakoś nie przekonuje i tu też mysłałem o bezpośredniej zamianie na mile.. ale może też pozbieram na nocleg...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 23 Kwi 2019 18:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Klasa G to premium eco, P to najtańszy biznes. Jeśli jest wykonanywany przez LH (a nie code share UA) to dużego wyboru nie masz, bo nie daje on żadnych mil w większości programów, w tym Aegeanie i Turkishu.
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy Ci na statusie czy nagrodach.
Jeśli masz latać częściej w P to wrzucał bym do M&M lub UA, chyba ze wskazaniem na ten drugi, bo łatwiej o status i niższe opłaty paliwowe przy nagrodach. W obu programach wybór komplikuje sposób naliczania mil premiowych - jeśli bilet jest wystawiony przez LH/UA to w rodzimym programie mile są liczone od ceny biletu a nie klasy rezerwacyjnej. UA wprowadza właśnie dynamiczną wycenę nagród i nie wiadomo na ile będzie opłacalny po zmianach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 23 Kwi 2019 20:39 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 25
Loty: 173
Kilometry: 209 847
SPLDER napisał(a):
Klasa G to premium eco, P to najtańszy biznes. Jeśli jest wykonanywany przez LH (a nie code share UA) to dużego wyboru nie masz, bo nie daje on żadnych mil w większości programów, w tym Aegeanie i Turkishu.


Mnie w ogóle UA bezpośrednio nie dotyczy (chyba, że FRA-BLR to code share z UA). Odgórne zasady zmuszają mnie do używania premium eco (w LH będzie to pewnie tylko G). W lotach z powrotem korzystam ze "wsparcia" AirIndia - jak na razie w klasie P (BLR-DEL lub CJB-MAA). Przy czym ze względu na niewielką dostępność premium w Egencii jedną podróż mam w N/U (może uda mi się podwyższyć). NIe wiem czy jest w tym przypadku sens rejestrowania się w innych programach *A niż M&M.

Do tego dochodzą jeszcze loty po Europie (w zasadzie tylko Y): WRO-WAW-LWO, WRO-WAW-STR, WRO-MUC-CGN.

SPLDER napisał(a):
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy Ci na statusie czy nagrodach.


Tak jak napisałem: w M&M Golda pewnie mieć nie będę (lub rzutem na taśmę). FTL mam od lutego i jest to pierwszy mój status w programie lojalnościowym (nie licząc silvera w Accorze, którego kiedyś miałem, ale tam to żaden wyczyn). Ze względu na zwiększenie częstotliwości podróży ostatnio i w przyszłości, pomyślałem, że wynagrodzę moją częstą nieobecność rodzinie (2+3) jakąś fajną podróżą (niekoniecznie w ferie 2020 ;) ). Stąd też pomyślałem o przeliczaniu punktów hoelowych na mile, by zwiększyć ilość mil bonusowych (przy tak dużej rodzinie to istotne ;-)
Gdyby jednak jakimś cudem udało się upiec 2 pieczenie na jednym ogniu i mieć jednocześnie golda i nagrody to byłbym bardziej niż zadowolony (zabrałbym pewnie rodzinę za free do saloniku ;-) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group