Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Gru 2013 19:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Trochę głupi tytuł wątku, ale nie mam pomysłu na lepszy :)


Załóżmy sytuację następującą:

Kupuję bilet wystawiony na CodeShare LO, a loty wykonywane na metalu BA i DL. Każda linia z innego sojuszu i innych programów lojalnościowych. Gdzie mam prawo naliczyć sobie mile?

I powiedzmy (nie wiem czy to w sumie w ogóle w teorii możliwe), że bilet wystawiony na numerze czwartego sojuszu/programu. Jak w takiej sytuacji?

:)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 10 Gru 2013 19:31 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Poszukaj, już kiedyś była dyskusja na ten temat.

Najłatwiej będzie naliczyć mile do programu linii, która realizuje dany odcinek lub ewetnualnie do programu innej linii, należącej do tego samego sojuszu. Oczywiście każdorazowo trzeba sprawdzić, czy mile się należą.

Co do drugiego pytania - badałem temat i uważam, że stock nie ma wpływu na przyznawalność lub nieprzyznawalność mil. Liczą się zasady konkretnego programu lojalnościowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Gru 2013 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
W zależności gdzie zbierasz mile sprawdź na stronach przewoźników, co Ci się najbardziej opłaca dla danej klasy. Są tam tabelki i przeliczniki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Gru 2013 21:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Z przelicznikami nie zawsze jest to takie proste i oczywiste po przy biletach w c-s dochodzą kwestie mapowania taryf między przewoźnikami co w zależnosci od programu moze przyniesc niekoniecznie korzytny wynik koncowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Gru 2013 21:29 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
to gdzie ja bym chcial to ja wiem. chodzilo mi tylko czy moge sobie wybrac. to ze najlatwiej u przewoznika ktorego samolotem lece to podejrzewalem. ale czy np. moge u przewoznika na ktorego code share sobie lece?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Gru 2013 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Przy tym samym sojuszu oczywiście. Na stronie rezerwacji, albo podczas check-in podajesz program i nr.
Pytanie czy program coś naliczy, bo np. przy niskich klasach przelicznik może być 0-25%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Gru 2013 21:52 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
No, ale ja pytałem o RÓŻNE SOJUSZE właśnie :)

No mówię. Powiedzmy kupuję bilet na stacku LOTowskim, codeshare LO, ale lece 2 legi LH i 2 DL. i 2 BA.
Z LH wiadomo - moge wrzucic w M&M. a DL? Moge sobie wybrac czy to ma byc SM czy M&M czy jestem zmuszony do jakiejs opcji? I to samo z BA?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Gru 2013 22:06 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
możesz sobie wybrać każdy odcinek w innym programie, ja tak robiłem na 100 % sprawdzone...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Gru 2013 22:56 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Jeśli lecisz DL na numerach LO to M&M nie dostaniesz. Sprawdź najpierw warunki konkretnego programu, ale jeśli lot jest wykonywany przez linię spoza sojuszu do którego należy linia do programu której chcesz naliczyć mile to będzie ciężko. Są takie opcje ale to zależy od warunków konkretnego programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Gru 2013 23:09 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 16
najlepiej juz po wykorzystaniu biletu zrobic Retroactive Mileage Claim (nie wprowadzac zadnego numeru progamu lojalnosciowego przed odlotem lub go wykasowac)

na kazdy odcinek wysylasz o naliczenie mil do linii ktora leciales albo programu z sojuszu do ktorej ta linia nalezy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Gru 2013 00:43 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
W M&M nie przyznając ci mil ani za DL, ani za BA. Musisz odpowiednio zaliczyc to do jakiejkolwiek linii ze ST i OW. Także, LO raczej nie ma umów codeshare z BA i DL.

Podam też dla obrazu swój przykład - leciałem CDG-GIG-SCL-LIM-GRU-LHR na bilecie TAM, jednak odcinki SCL-LIM, LIM-GRU były operowane przez LAN. Dwa inne sojusze, ale był codeshare bo mieli umowe partnerska (teraz sie w ogóle łączą tworząc LATAM). Probowalem retrospektywnie wszystko wrzucic do M&M i oczywiscie za te dwa odcinki nie dostałem mil, wrzuciłem do topbonus AB. O to mniej więcej ci chodziło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Gru 2019 23:26 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
odświeżę stary temat

zamierzam kupić bilet wystawiony (prawdopodobnie) przez KLM
pierwszy odcinek obsługuje HOP a kolejny Copa Airlines
powrotny rejs: pierwszy lot Avianca a potem KLM
mam silver w FB i golda w *A

zaczynam jako silver w FB, pytanie czy będę mógł zmienić na lotnisku w Panamie numer karty na mojego golda by wejść do saloniku i by naliczyć mile?
podobna sytuacja na lotach powrotnych
będę nadawał bagaż jako gold więc dostanę zawieszę bagażową plus dodatkowy bagaż na całą trasę?
wstęp do saloniku? (tylko w miejscu skąd wylatuję czy też na lotniska pośrednie? nie należy się bo gold na kolejny lot to już inny sojusz ale czy system to rozgraniczy, znaczy wydrukuje jeden boarding pass z przywilejami a inne bez?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Gru 2019 23:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
zaczynam jako silver w FB, pytanie czy będę mógł zmienić na lotnisku w Panamie numer karty na mojego golda by wejść do saloniku i by naliczyć mile?
podobna sytuacja na lotach powrotnych

Nie powinno być żadnego problemu ze zmianą. Aczkolwiek czasem może się zdarzyć, że mile za całą podróż naliczą się do jednego lub drugiego programu, o ile w danej konfiguracji lotów/programie to jest oczywiście możliwe.

będę nadawał bagaż jako gold więc dostanę zawieszę bagażową plus dodatkowy bagaż na całą trasę?

tak , jeśli będzie nadany od razu na całą trasę

wstęp do saloniku? (tylko w miejscu skąd wylatuję czy też na lotniska pośrednie? nie należy się bo gold na kolejny lot to już inny sojusz ale czy system to rozgraniczy, znaczy wydrukuje jeden boarding pass z przywilejami a inne bez?

Zasadą wstępu jest posiadanie prawa do wejścia przed danym lotem, więc liczy się kto operuje kolejny lot, aczkolwiek w rzadkich przypadkach mogą być wyjątki / wyłączenia. Zatem w Twoim wypadku nie wejdziesz przed pierwszym lotem dlatego, że masz złotą kartę w sojuszu linii operującej kolejny lot, ale przed nim już wejdziesz, mimo że bilet wystawił inny przewoźnik nie z tego sojuszu, o ile dana linia na danym lotnisku oczywiście udostępnia poczekalnię dla paxów statusowych
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group