Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Mar 2018 14:45 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 12
Loty: 9
Kilometry: 6 494
Polecam pierwszego dnia od razu kupić więcej godzin, niż potem stać w kolejkach i ostrożnie zdrapywać numer. Nam się dwie cyfry za mocno zdrapały na karcie na 5h i potem godzinę wymienialiśmy. Nie wymienią ci tego w tych małych punktach tylko trzeba do specjalnego biura iść. U nas na szczęście było blisko, ale i tak formalności trwały długo i łącznie z godzinę to zajęło z szukaniem biura.

Lepiej brać karty po 1h, niż karty od razu na 5h, bo łatwiej wtedy korzystać we dwie osoby. Nie trzeba czekać aż jedna skończy, żeby druga się mogła zalogować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#42 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:20 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Zmieniło się coś od zeszłego roku?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 284
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@Fafikdog stan na kwiecień 2019: nic się nie zmieniło, dalej w użyciu karty ze zdrapkami
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Szykują się spore zmiany w dostępie do internetu na Kubie.
https://edmontonjournal.com/news/world/ ... 277593ca48
Już w lutym w niektórych miejscach (w casas particulares i knajpach) było wi-fi, które działało w ten sposób, że właściciel używał zdrapki ETECSA i przez router udostępniał sygnał. W Vinales w wielu knajpach wi-fi (z bardzo słabym sygnałem, ale działające) było dostępne na okrągło, czyli właścicielom najwyraźniej opłacało się zainwestować w zdrapki ten 1 CUC na godzinę, żeby ściągnąć klientów.
Teraz ta praktyka będzie zalegalizowana, więc pewnie upowszechni się na całej wyspie i być może doprowadzi do powstania kafejek internetowych. Chociaż pewnie prowadzenie tych ostatnich będzie wymagało osobnej papierologii niezależnie od legalizacji routerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 31 Maj 2019 07:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Internetowa rewolucja na Kubie. Władze legalizują prywatne sieci Wi-Fi Na Kubie dostęp do internetu to niemal nowość. Komunistyczne władze w końcu zgodziły się na to, żeby internet był dostępny dla szerokich mas. Powszechny internet ma pomóc gospodarce, która przeżywa kryzys o skali nieznanej od dwóch dekad. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS. (http://www.tvn24.pl)

https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie, ... 40567.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Cze 2019 22:56 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
W niektórych casach działało to tak, że jakakolwiek osoba korzystająca ze zdrapki umożliwiała dostęp dla wszystkich podłączonych do tego samego routera.

W hotelu Nacional w Hawanie (który dało się wyrwać w bardzo przyzwoitej cenie na kilka miesięcy przed wyjazdem) internet działający bardzo przyzwoicie był w cenie w czasie całego pobytu tak w pokoju jak i częściach wspólnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Wrz 2019 04:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Kupilem 4 karty po 5h kazda.

Pierwsze dwie karty po ok godzinie korzystania wywalaly komunikat "hacking" i juz nic sie nie dalo zrobic. Trzecia przestala dzialac po 30 minutach uzytkowania. Syf jakich malo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Lut 2020 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
Działa bluetooth hotspot, wiec wystarczy ze jedna osoba skorzysta z karty i udostępni neta reszcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Lis 2022 23:44 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
W Havanie w punkcie ETECSA mieli tylko karty 1h - i warto tylko takie karty kupować. Po połączeniu się przez publiczną sieć nie da się zatrzymać czasu - udało mi się to tylko jeden raz, przypadkiem - może ktoś ma na to jakiś działający sposób? ;) Samo wyłączenie WiFi nie zatrzymuje czasu, trzeba się wylogować. Za to jest sposób na zatrzymanie czasu po połączeniu się przez prywatny router jeżeli ma się do niego dostęp - wyłączyć go :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Captivity uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 08 Maj 2023 10:16 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 24
Najłatwiej dostęp do internetu uzyskać poprzez "załatwienie" sobie karty SIM, najlepiej przez hosta, ale widziałem też sprzedawców kart SIM na ulicach.
Ja za swoją kartę zapłaciłem 1000 pesos, ale 500 miałem już do wykorzystania na karcie.
Dokupowanie GB polega na tym, że idziecie do punktu ETECSA, a tam obsługa doładowuje wam kartę określoną ilością pesos. Działa to troche tak jak karta prepaidowa, ale doładować można ją tylko w punktach ETECSA, a nie np. kupując zdrapki.

Następnie te pieniądze na koncie można przeznaczyć na rozmowy, smsy, internet, jakieś usługi łączone itp. itd. Ja za 1000 pesos kupiłem sobie 12 GB internetu LTE (tak, oni mają tam rozróżnienie na 3G i LTE), co wystarczyło mi praktycznie na cały wyjazd. Ogólnie usługi takie jak rozmowy czy internet kupujemy za pomocą odpowiednich kodów i menu, które pojawia się po "wydzwonieniu" danego kodu. Nie pamiętam już numeru na jaki trzeba było się wdzwonić, żeby wyskoczyło to menu, ale praktycznie każdy wam z tym pomoże.

Natomiast w każdej chwili można sprawdzić ilość posiadanych pesos na koncie, minut, smsów oraz GB internetu łącząc się pod numer *220#

Co do kart zdrapek - brakowało mi cierpliwości na zdrapywanie tego tak, żeby nie uszkodzić karty. Totalnie bez sensu, gdy internet mobilny jest całkiem tani i zasięg jest całkiem niezły (LTE w każdym mieście, gorzej na wioskach i między miastami).
Góra
 Profil Relacje PM off
Captivity uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 14 Lut 2024 11:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeśli ktoś nie chce się bawić na miejscu w doładowywanie, kombinowanie, wizyty w punktach itp. to polecam zakup za ok. 25-30 $ (są różne opcje) przed przyjazdem 30-dniowej karty "turystycznej" SIM z odbiorem jej z imiennej listy na lotnisku po przylocie (uwaga: stanowisko w strefie odbioru bagaży, a nie po wyjściu). Nie jest to oczywiście najtańsza możliwa opcja, ale za to 1) daje gwarancję otrzymania karty (w punktach z ulicy nie zawsze wszystkie opcje są dostępne), 2) zapewnia dostęp do sieci natychmiast po przylocie, + najważniejsze 3) internet działa absolutnie niezawodnie (wszędzie w Hawanie, nie byłem na prowincji) - nie odczuwałem praktycznie żadnej różnicy w stosunku do korzystania z neta przez telefon w Polsce czy Europie. Sieć działała też dużo lepiej niż np. WiFi dostępne w apartamencie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 19 Lut 2024 12:07 

Rejestracja: 19 Lut 2024
Posty: 1
@marek2011 Możesz napisac coś więcej na temat wspomnianych różnych planów taryfowych?

dla turystów znalazłem jedynie ten (6GB/100SMS/100min) za 34,99USD https://suenacuba.com/tourist_sim_card_cuba_buy
Jeśli jest możliwość zakupu czegoś choćby o 5$ tańszego to mi wystarczyłaby znacznie uboższa opcja, a niestety nie mam telefonu z eSim aby skorzystać z wirtualnej karty Aiano https://www.airalo.com/pl/cuba-esim/cayo-7days-1gb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group