Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Cze 2016 21:23 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 14
zakupiłem kartę turysty na Kubę z pieczątką Air Canada, lecę z Niemiec Eurowingsem, czy ktoś kiedyś korzystał już z takiego rozwiązania = czy były jakieś kłopoty przy wjeździe na Kubę? dziękuję za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#102 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zerknij prosze:

http://www.hawana.msz.gov.pl/pl/konsula ... tMode=true
http://www.szpilki-w-podrozy.pl/2016/01 ... be_31.html

Kod:
Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 08 Cze 2016 04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
pajuś napisał(a):
zakupiłem kartę turysty na Kubę z pieczątką Air Canada, lecę z Niemiec Eurowingsem, czy ktoś kiedyś korzystał już z takiego rozwiązania = czy były jakieś kłopoty przy wjeździe na Kubę? dziękuję za informacje


Nie będzie najmniejszego problemu. W październiku 2014 leciałam na Kubę z kartą turysty kupioną na ebay, która miała pieczątkę kanadyjskiego biura podróży. Wszystko było OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 08 Cze 2016 08:46 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 14
*zuza* napisał(a):
pajuś napisał(a):
zakupiłem kartę turysty na Kubę z pieczątką Air Canada, lecę z Niemiec Eurowingsem, czy ktoś kiedyś korzystał już z takiego rozwiązania = czy były jakieś kłopoty przy wjeździe na Kubę? dziękuję za informacje


Nie będzie najmniejszego problemu. W październiku 2014 leciałam na Kubę z kartą turysty kupioną na ebay, która miała pieczątkę kanadyjskiego biura podróży. Wszystko było OK.


Dzięki za konkretna odpowiedź. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:51 

Rejestracja: 19 Cze 2016
Posty: 10
Witam wszystkich ,
mam takie pytanko.Jako ze mieszkam w Holandii zakupiłem w holenderskim biurze wycieczke na Kube.Zaznaczyłem równiez przy zamawianiu wycieczki ,aby biuro załatwiło dla nas wizy.Wszystko ładnie a tu wczoraj telefon z biura ze oni nie wiedzą czy bedą mogli mi załatwic wize poniewaz nie mam holenderskiego obywatelstwa.Dodam ze juz mi wysłali wizy do domu.Szybko przejrzałem dokumenty ,które mi wyslali droga elektroniczna i tam jak byk jest napisane,ze dla osób majacych adres POCZTOWY na terenie Holandii oraz jezeli jestm obywatelem Unii Europejskiej nie ma zadnego problemu .Gdybym nie był obywatelem Unii to musze sobie sam poradzic z wiza.
Zadzwonilem do biura i mowie im co i jak .Teraz najwidoczniej odebrała inna osoba i powiedziała ,ze raczej nie powinno byc zadnego problemu,ale musze czekac do poniedziłaku tj.20-06 ,,bo oni sie dowiedza co i jak.
No ok,ale poniewaz do wyjazdu pozostał tydzien ,wiec trzeba cos wymysli na wypadek problemów.Znalazłem miejsca gdzie moge kupic wize na Kube i teraz mam pytanie.Wiem ze rowniez przysyłaja takie wizy in blanco do wypełnienia samemu.
Jak zakupie taka wize to nie bedzie zadnego problemu z wjazdem na Kube?
Czy na wizie powinny byc jakies stemple z ambasady kubanskiej czy cos w tym stylu?

Edit:dziaiaj odebrałem poczte z biura podrózy .Dostałem dwie wizy in blanco tylko ze stemplem biura na odwrocie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 19 Cze 2016 14:27 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Czy wizy kupowałeś lub możesz kupić gdzieś w necie, jak na przykład na ebay?

Dzięki za wieści!

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 19 Cze 2016 14:38 

Rejestracja: 19 Cze 2016
Posty: 10
Do mnie przyszły wizy ,które wysłało mi biuro podrózy.Zakup planowałem jezeli cos by było nie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 19 Cze 2016 15:23 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
No a ten ewentualnie planowany zakup to gdzie miał być, masz jakiś link, szukałem na ebya, ale nic nie widzę? Ktoś inny to oferuje legalnie?

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 02 Sie 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
... mam dziwne przeczucie, że za chwilę ten wątek będzie bardzo popularny... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 02 Sie 2016 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
OradeaOrbea napisał(a):
... mam dziwne przeczucie, że za chwilę ten wątek będzie bardzo popularny... ;)

Nie bedzie, bo zanim zdaza tu napisac to dostana anulacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 05 Sie 2016 14:55 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Jest jakiś problem z kupieniem tej karty na lotnisku?
Może długie kolejki?
Warto dopłacać i kupować ją jeszcze przed wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 11 Sie 2016 09:14 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Czytałem, że na niektórych lotniskach europejskich można zakupić "Visa tarjeta del turista" . Zapytałem mailem jak to wygląda na Malpensie (mam lot Meridianą z MXP) :
"we inform you that it is possible to get a tourist visa for Cuba by ARE ticket counter at Milan Linate and Milano Malpensa Terminal 1." (czy ktoś może mi rozjaśnić skrót ARE?) .
Podobno jest również możliwość zakupienia wizy po wylądowaniu na Kubie : http://havana.airportcuba.net/customs.html pkt.2 - strona nieoficjalna lotniska w Havanie ( informacja niepotwierdzona).

Czy ktoś próbowałem kupować kartę turysty po wylądowaniu na Kubie ? Czy obsługa lotniska wylotowego może robić problemy podczas odprawy jeśli nie posiada się wizy ?

p.s. Wysłałem maila również do Meridiany z zapytaniem jak to u nich wygląda, dostałem odpowiedź następującej treści: "Dear Customer, landind cards given on board." - niestety nie wiem co pani miła na myśli pisząć "landing card" - prawdopodobnie chodziło o deklaracje celne "custom declaration form"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 11 Sie 2016 17:29 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Ja leciałem liniówką i przy osprawie w WAW proszono o pokazania karty. Później na ostatnim odcinku i tak obsługa samolotu je rozdawała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 11 Sie 2016 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
jonsoul napisał(a):
Jest jakiś problem z kupieniem tej karty na lotnisku?
Może długie kolejki?
Warto dopłacać i kupować ją jeszcze przed wyjazdem?


O ile dobrze pamiętam, to na Okęciu pośrednik, który ją sprzedaje pracuje w określonych godzinach. Jeśli będziesz leciał w innych godzinach, to możesz karty nie kupić. Tym samym nie polecisz. Sprawdzają karty drobiazgowo przy nadawaniu bagażu. Tych bez kart odsyłają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 21 Wrz 2016 14:09 

Rejestracja: 28 Lut 2012
Posty: 176
temat jest niezwykle wielowątkowy i rozciągnięty stąd będę wdzięczny za odp na poniższe pytania:
1/ czym różni się wiza od karty turysty?
2/ jaki dokument najlepiej wyrobić lecąc do Hawany przez Paryż lub Amsterdam (Air France/KLM)?
3/ gdzie obecnie najlepiej wyrobić wizę lub kartę turysty? (po tym co czytałem zakładam, że jest możliwość w ambasadzie lub w biurze podróży?)
4/ czy zarówno wyrabiając kartę turysty czy wizę trzeba mieć już zabukowany co najmniej jeden nocleg na miejscu?

z góry dziękuję za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 22 Wrz 2016 20:20 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
30 dniowa wiza turystyczna na Kube to wlasnie "karta turysty". Nie majac jej, mozesz zostac nie wpuszczony na poklad. Lecac z Kanady ponoc mozesz dostac ja za darmo. W Polsce to jest jakis biznes robiony przez posrednikow i jak mniemam Kubanosow z ambasady, Jesli chcesz osobiscie w ambasadzie, ktora pracuje tylko kilka dni w tygodniu i to jeszcze przez tylko kilka godzin dziennie, to zaplacisz 22 Euro. Jesli u posrednikow to, w zaleznosci czy na miejscu, czy na odleglosc, to spread wyniesie od PLN 140 do 200. Jesli na odleglosc to przedzial zmienia sie ood PLN 155 do ∞. ;)
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
konstabl lubi ten post.
konstabl uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 04 Paź 2016 08:23 

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 1
Witam Wszystkich forumowiczow,

Mam pytanie odnosnie karty turysty. Nie wiecie moze jak wyglada sytuacja w przypadku zalatwienia karty turysty dla obcokrajowca ? Moja zona nie ma polskiego pochodzenia, a jej kraj nie ma stosunkow dyplomatycznych z Kuba co oznacza, ze nie w jej kraju ambasady kubanskiej. Mial ktos z Was podobny przypadek ?

Myslicie, ze moge pojsc osobiscie do biura podrozy lub pojechac do ambasady i otrzymac dwie karty turysty ?

Dzieki z gory za odpowiedzi,
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Paź 2016 08:34 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Zadzwoń do Dertour w PL (Warszawa), zapytaj czy sprzedadzą kartę turysty bez hotelu. Jeśli nie to kup dobę hotelową a kartę turysty (bez dodatkowych kosztów) wyślą Ci listem.
Korzytałem i polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 02 Gru 2016 00:01 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Hej
Moglbym prosic o aktualne informacje w sprawie wizy w konsulacie? Chcialbym sie przeleciec do Wawy, odwiedzic nasza piekna stolice i przy okazji zalatwic wize.
Czy aktualne godziny pracy konsulatu to: Wtorek, Czwartek 09.00-14.00?
Czy wize mozna dostac od reki czy czas oczekiwania to 2 tygodnie? Znalazlem sprzeczne informacje w tej sprawie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 06 Gru 2016 13:54 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
xyrxis napisał(a):
Hej
Moglbym prosic o aktualne informacje w sprawie wizy w konsulacie? Chcialbym sie przeleciec do Wawy, odwiedzic nasza piekna stolice i przy okazji zalatwic wize.
Czy aktualne godziny pracy konsulatu to: Wtorek, Czwartek 09.00-14.00?
Czy wize mozna dostac od reki czy czas oczekiwania to 2 tygodnie? Znalazlem sprzeczne informacje w tej sprawie.



Odpowiem sam sobie, moze komus ta informacja sie przyda. Obecne godziny przyjec to wtorki i czwartki 9:00-12:00
Na wizyty nie trzeba sie umawiac - mozna wejsc "z ulicy".
Czas oczekiwania to kilka dni.
Po odbior nie trzeba sie zglaszac osobiscie. Mozna kogos poprosic albo zamowic kuriera zeby odebral.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group