Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prezenty
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2015 00:33 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
Kiedyś się mówiło, że wystarczą mydełka, przechodzone ubrania, długopisy, itd
Teraz takie przedmioty nie robią wrażenia.

Jeśli lecicie w njbliższym czasie na Kubę z Madrytu lub Barcelony (AirEuropa) zabierzcie z sobą gazety po hiszpańsku (nawet te z samolotu)
Był to dla nich ciekawy prezent i inne spojrzenie na świat.
Dostaliśmy w zamian tamtejszą gazetę GRANMA, która wciąż czeka na przeczytanie
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Prezenty
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2015 07:33 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Znajoma była z rok temu i mówiła, że rozdała chyba z kilogram długopisów.
Ostatniego dnia podszedł do niej nieśmiało student, który z wielkim wstydem i zażenowaniem zapytał właśnie o długopis.
Niestety naprawdę nie miała już żadnego i było jej tak żal, że ta historia jest teraz dla każdego najciekawszym punktem jej opowieści z Kuby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2015 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Wróciłem kilka dni temu z Kuby. Co najmniej kilkukrotnie na ulicach pytano mnie o długopis. Niestety nie doczytałem wcześniej, że długopisy to pożądany towar i nie bardzo miałem co rozdawać.

Mydełka też miałem i dałem w prezencie właścicielom casy, którzy byli mili. Byli bardzo pozytywnie zaskoczeni. Może nie jest to jakiś super wartościowy prezent, bo mydełko można tam kupić za jakieś 0.5 CUC, ale przyjemność na pewno sprawi.

Ktoś gdzieś pisał na forum, żeby wziąć jakieś swoje nieużywane telefony. Wziąłem dwie niezłe Nokie (E50, Music Xpress 5310) i nosiłem je w plecaku, nie bardzo wiedząc, co mam z nimi zrobić. Czekałem na moment, gdy polubię kogoś na tyle, aby dać mu prezent w postaci telefonu, albo "zapłacić" nim za nocleg lub jego część. Sytuacja nie przychodziła, aż w końcu ktoś na ulicy zagaił mnie, czy nie chcę sprzedać swojego telefonu. Powiedziałem, że swojego to nie chcę, ale mam dwa inne do zaoferowania. Umówiliśmy się na spotkanie i doszło do transakcji. Dwa telefony "oddałem" za 10 CUC, nie mając serca bawić się negocjacje ze spotkanym jegomościem. O tym jak dobry musiał to być dla niego deal, dał mi do zrozumienia dopiero właściciel casy, który po tej transakcji kilkukrotnie dopytywał mnie, czy nie mam jeszcze innych telefonów do zaoferowania i strasznie żałował, że nie zapytał mnie o to wcześniej. Zachęcam więc do wzięcia starego sprzętu i sprezentowania, czy odsprzedania za symboliczną kwotę na Kubie. Radość mieszkańców bezcenna.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:29 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Przed wylotem zastanawiałem się dość długo co z przedmiotów dla nas normalnych, dostępnych na każdym kroku lub co więcej zalegających w naszych domach w nadmiarze mogłoby uszczęśliwić mieszkańców Kuby. Będąc 1.5 miesiąca temu rozdaliśmy około 50 długopisów, kilka highlighterów, breloczków, kilka książeczek dla dzieci, notesików i około 3 kg słodyczy z Europy.
Długopisy rozdawaliśmy głównie w casach. Resztą staraliśmy się obdarowywać dzieci spotkane w camión lub spacerując codziennie w biednych nieturystycznych dzielnicach miast. Radość dzieci rozpakowujących słodycze - bezcenne. Ludzie w Europie (i nie tylko) jedząc słodycze nawet nie delektują się ich smakiem. Wręcz połykają je. Natomiast prawie wszystkie kubańskie dzieci jedząc z wolna rozkoszują się kawałeczek po kawałeczku chcąc jak najdłużej napawać swoje podniebienia smakiem łakoci. Przypominało mi to chwile, gdy mój dziadek w podobny sposób jadł słodycze mimo już ich powszechnej dostępności w Polsce w latach 90.
Co bym zabrał jadąc teraz na Kubę? Na pewno spinacze do prania i może choć jeden sznurek na pranie. Sznurki na pranie w kubańskich domach (o ile są) są mocno wyeksploatowane, a spinacze pamiętają pewnie czasy młodości Fidela. Co jeśli nie ma spinaczy? Dla mieszkańców Kuby to nie problem. Potrafią tak umiejętnie zawiesić (zakręcić) pranie, że spinacze są zbędne.
Mydła, szampony i nawet żele pod prysznic są dostępne na Kubie, lecz ich cena zapewne jest przeszkodą nie do pokonania dla wielu ludzi (minimum 0.5CUC za mydło, reszta kosmetyków nawet kilka CUC). Myślę jednak, że nie ma sensu wozić z Europy mydła czy szamponu na prezent. Już lepszym rozwiązaniem będzie kupienie kosmetyków na miejscu i danie ich komuś w potrzebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2015 00:46 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
dzięki za wskazówki, wszystko co napisaliście już zakupiliśmy ;) Przychodzi Wam coś jeszcze do głowy, co mogłoby im się przydać a jest nieosiągalne (czy to przez ceny, czy brak dostępu) tam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2015 15:50 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 18
deska sedesowa uniwersalna ;P tylko w jednej restauracji widziałem. to musi być jakiś rarytas; a ile wspomnień przy wiezieniu czegoś takiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#7 PostWysłany: 13 Kwi 2015 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Deska sedesowa? Nie byłem w żadnej restauracji dla turystów, więc toalet też nie zwiedzałem, ale w prawie każdej casie mieli deskę sedesową :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#8 PostWysłany: 13 Sie 2015 14:38 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 22
Podbije troche temat. Lece na Kube 5 wrzesnia. Kupilam juz troceh rzeczy (kosmetyki wlasnie - szampony, balsamy, zele, bo jak podczas mojego ostatniego pobytu na Kubie zobaczylam, ile kosztuje szampon do wlosow Sayos to sie prawie przewrocilam - 7cuc podczas gdy wiekszosc moich znajomych zarabia 10 cuc na miesiac....). Kupie tez jakies przyprawy (lekkie to a chyba mi tego nie cofna w bagazu rejestrowanym), wezme jakies winko :)

Serio mowicie,ze dlugopisy...?

Pozdrawiam z gorracego prawie jak Hawana Krakowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#9 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:10 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Podbijam temat. Lecę w marcu może coś się zmieniło? Słyszałam, że warto na prezent kupić struny do gitary oraz farby. Ktoś potwierdzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#10 PostWysłany: 19 Sie 2016 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 63
Kosmetyki (mydło, szampon), zapalniczki, akcesoria wędkarskie i różne takie drobiazgi.
_________________
Natura nie łamie swych praw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#11 PostWysłany: 20 Sie 2016 12:22 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 6
Kuba to nie 3 świat, nie przesadzajcie, że tam niczego nie ma i ludzie cieszą się z takich rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#12 PostWysłany: 20 Sie 2016 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 63
3. świat nie, ale zdziwiłbyś się jak wiele podstawowych produktów im brakuje.
_________________
Natura nie łamie swych praw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#13 PostWysłany: 17 Lis 2016 21:41 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 7
Witam,

w tym tygodniu wróciłem z Kuby. Pokonaliśmy tam samochodem ponad 2.5 tysiąca kilometrów. Jeśli chodzi o prezenty z których się bardzo cieszą, to w przypadku kobiet to przede wszystkim perfumy, kremy itd (wielokrotnie spotykałem się z prośbą o perfumy w przypadku następnego przyjazdu). Dzieciaki cieszą się bardzo z najmniejszych słodyczy i różnych rzeczy którymi mogą się bawić (piłeczki tenisowe itd). Często mężczyźni pytali o maszynki do golenia oraz... o prezerwatywy. Stare telefony (szczególnie iphone, nawet z rozbitą szybką!) to również marzenie wielu młodych Kubańczyków.

Swoją drogą, poszukuję kogoś kto leci na Kubę (Havana) w najbliższym czasie i byłby w stanie dostarczyć właśnie kilka prezentów dla znajomej (stary telefon, kosmetyki itd) - malutka paczuszka, zmieści się nawet w kieszeni (niestety wysłanie tego pocztą jest równoznaczne z wyrzuceniem tego do kosza - podobno bardzo mało paczek dociera bez wcześniejszego jej ograbienia). Paczuszkę można zostawić w hotelu w okolicach Havana Vieja / Malecon. W zamian mogę zapłacić lub odwdzięczyć się dokładną relacją i praktycznymi wskazówkami dot. wyjazdu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#14 PostWysłany: 22 Lis 2016 15:38 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 1
Hej, lecę 3. grudnia na Kubę, więc mogę coś przekazać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#15 PostWysłany: 02 Gru 2016 21:33 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 7
Niestety prośba o przekazanie małej paczuszki dalej aktualna (oczywiście cała zawartość do sprawdzenia, bez obaw :) ). Mimo wysłania paczki do kolegi fredi0001 nie dotarła ona na czas, i nie mógł jej zabrać :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#16 PostWysłany: 18 Mar 2017 02:36 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Ja wziąłem trochę kosmetyków i miałem problem z rozdaniem ich. Nikt nie chciał nic więcej niż pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2017 14:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Miałem ze sobą obrazki Jana Pawła II i naklejki Roberta Lewandowskiego

To było jeden z nielicznych krajów, ze furorę robiły naklejki Roberta (wszędzie) i mniej JPII.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2017 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mnie najczesciej pytano o dlugopis czy mydlo. Jeden starszy gosc zapytal nawet o papier toaletowy.
Mialem wrazenie, ze dlugopisy, mydelka, szampony etc. byly wiekszym rarytasem, niz. np. czekolada, czy cukierki.
Nie robilem rozeznania przed wyjazdem, dlatego bylem nie za dobrze przygotowany, oddalem moj ulubiony dlugopis, oprocz czekolad, slodyczy i ubran nic nie mialem, ale bralem z hoteli mydelka, szamponiki i rozdawalem na ulicy. ;)
Bylem w domu u Miejscowych poza miastem, widzialem straszna biede, chcielismy dac pieniadze, ale nie chcieli wziasc. Zostawilismy po kryjomu na lodowce pod koszyczkiem.
Prezenty sa zawsze chetnie widziane.
Zamiast drogich cygar kupilem najwiekszemu Biedakowi z ulicy rower, wrocilem do domu bez cygar i to jest wlasnie fajne, ze dziwnym zbiegiem okolicznosci dostaje ciagle od obcych ludzi cygara, wspominalem zreszta w moich relacjach z Antarktydy i Bieguna. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#19 PostWysłany: 21 Sty 2018 15:38 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
wybieramy się do Hawany w lutym, właścicielka naszej casa w tym czasie bierze ślub i dostaliśmy zaproszenie na ich małą uroczystość weselną :) doradzcie proszę, co można im kupić na prezent? czy jakiś sprzęt czy jakieś zestawy kosmetyków dla pani młodej i pana młodego :)
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Prezenty
#20 PostWysłany: 21 Sty 2018 15:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Sprzętu nie kupuj. Kosmetyki to niezły pomysł, ale nie takie zestawy prezentowe, jak byś komus dał w Polsce. A może mają/spodziewają się dziecka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group