Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
dokladnie, jak juz to CUP, CUC juz wycofany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#82 PostWysłany: 15 Lis 2022 23:50 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
Bardzo dobra rada przed wyjazdem - zabrać jak najwięcej drobnych banknotów EURO (monety rzadko przyjmują). Za wszystkie usługi płaci się w euro: taxi, colectivos, posiłki w casa, usługi dodatkowe np. wynajem rowerów itp.
Przy płatności w restauracji walutą Euro, resztę dostaniemy w CUP (jest to też dobry sposób na wymianę pieniędzy, o ile kurs nam pasuje- trzeba wcześniej o to zapytać).
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 16 Lis 2022 00:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
@agencik kiedy ostatnio byles na Kubie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Lis 2022 11:43 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
Koniec października-początek listopada 2022, wróciłem w zeszłym tygodniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 16 Lis 2022 13:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
super, czy moglbys powiedziec ile wynosi oficjalny kurs wymiany euro - peso, a ile uliczny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 22 Lis 2022 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Ja byłam na Kubie na przełomie września i października to kurs wynosił w banku chyba ok 120 pesos za 1 eur. Ja bez problemu wymieniłam u gospodarza w casa particular po 160 a jakby się poszukało to można też było po 180 ale to była dla mnie dobra cena a transakcja była wygodna i bezpieczna. Generalnie teraz po tych przelicznikach są naprawdę dobre ceny na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 23 Lis 2022 22:31 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
Październik/listopad było dokładnie tak jak wspominała alison. Wymieniałem w banku w Havanie (na ul. Obispo), mój gospodarz nie wymieniał, a nie potrzebowałem dużej ilości gotówki, więc zadowoliłem się kursem bankowym. Aczkolwiek nie byłoby problemu z wymianą na ulicy, co chwilę ktoś proponował.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 04 Gru 2022 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jestem świeżo po powrocie z Kuby. Wymieniałem EUR na CUP w kantorze CaDeCa na lotnisku w HAV (terminal 3). Kurs to 122 CUP za 1 EUR. Jeśli Wam się nie spieszy, to po wyjściu z terminala jest osobny pawilony "handlowo-usługowy" i w jego ostatniej części jest też punkt telekomunikacji ETECSA, gdzie można nabyć słynne karty zdrapki na internet na 1 h i 5 h. Polecam załatwić to od razu tam, bo na mieście do placówek są spore kolejki a nie zawsze mają karty. :/
Mnie na mieście również proponowano często kurs czarnorynkowy 160 CUP za 1 EUR, ale nie skorzystałem. Natomiast miałem problem z walutą w drodze powrotnej, bo moich pozostałych CUP bank ani kantory w Havanie nie chciały wymienić na EUR i obsługa była wielce zaskoczona, że o to pytam. A ponieważ ceny na mieście są naprawdę niesamowicie niskie i nie miałem zbyt wiele okazji do ich wydania, to udało mi się wymienić CUP za PLN dopiero w kantorze Redar w Warszawie pod Rotundą (kurs już oczywiście mało korzystny) a i tutaj panie musiały konsultować się z kierownikiem, bo nie wiedziały, że CUC już nie istnieje. Za rum, cygara czy kawę w "oficjalnych" sklepach płaci się kartą a ceny są w USD.
W strefie odlotów (wracałem WK via CUN do ZRH z Terminala 2) ceny również wyrażone w USD, preferowana płatność kartą lub w gotówce w EUR / CAD, ale resztę już mogą wydawać w CUP. ;) Widziałem kilku zdenerwowanych Szwajcarów, którzy nie mogli zapłacic gotówką w CUP i CHF.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Gru 2022 13:37 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Kursy można sprawdzać na bieżąco na stronach.

oficjalny na stronie Cadeca:
https://www.cadeca.cu/

czarnorynkowy tu:
https://eltoque.com/tasas-de-cambio-de- ... n-cuba-hoy
aktualnie 175 CUP, przy czym najpewniej turysta dostanie nieco mniej.

To by się potwierdzało z tym, co pisze @travellista - jeżeli pierwsza propozycja była 160 CUP za 1 EUR, to pewnie dałoby się trochę ponegocjować.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JanuszOnTour uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group