Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Paź 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
W naszym przypadku to było tak, że pracownik wypożyczający nam samochód (Gelly) analizował dokładnie voucher, który otrzymaliśmy od cubacation. Ważne jest zatem aby go ze sobą mieć :)

Procedura rezerwowania jest taka:
1. Znajdujesz samochód w konkretnej lokalizacji i składasz zapytanie.
2. Do 3 dni dostajesz potwierdzenie, że samochód będzie (jeżeli nie przychodzi potwierdzenie to znaczy, że auta nie ma). Przychodzi mejl.
3. W serwisie cubacation płacisz za auto.
4. Dostajesz voucher na mejl.
5. Na miejscu idziesz z nim do wypożyczalni i na podstawie tego papierka wypisywana jest umowa.
6. Płacisz dodatki na miejscu (depozyt, ubezpieczenie) zgodne z voucherem - w Varadero udało się zapłacić kartą M&M mBank.
7. Odbierasz samochód, u nas paliwo w baku było 3/4.
8. Sukces, jeździsz.
9. Oddajesz samochód nienaruszony i z 3/4 baku.
10. Depozyt wraca na kartę.
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#82 PostWysłany: 25 Paź 2017 19:29 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 6
Heja. 7-14 listopada będziemy na Kubie. Startujemy i kończymy w Varadero. Jeżeli ktoś chętny na samochodowe zwiedzanie Kuby (hawana, vinales, trinidad, cayo coco, varadero) to proszę o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Paź 2017 23:44 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 17
Ja korzystałem z Cubaism. Potwierdzam to co powyżej
- obsługa przez agenta super, szybka reakcja, wszystkie pytania wyjaśnione itd, nie mają jednak przełożenia na to co dzieje się na miejscu przy odbiorze
- proces rezerwacji jest dość archaiczny - na stronie rezerwuje się jeden z dostępnych samochodów, dostaje się mail z informacją o przekazaniu zapotrzebowania do dostawcy, potem kolejny z ofertą ... ale na inny samochód (tamtego jednak nie ma...), płatność kartą przez telefon (oddział w Londynie)...
- samochodów jest mało i jeśli się zdecydowało na własny transport to nie ma co czekać i wybrzydzać, taniej nie będzie
- mój BYD załapał się do kategorii medium (economico juz nie było) i kosztował GBP 500 za 8 dni, był w promocji "insurance included"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 04 Lis 2017 20:52 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
We dwójkę bierzemy samochód 15-23 listopada i szukamy współtowarzyszy. Zapraszam na PW gdyby ktoś/coś...
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Lis 2017 02:28 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 2
RadekZamulacz napisał(a):
We dwójkę bierzemy samochód 15-23 listopada i szukamy współtowarzyszy. Zapraszam na PW gdyby ktoś/coś...



Hej...
...ktoś/ coś... :) Tyle tylko, że nie mogę pisać na priv (mam za mało postów). My akurat 15 - go planujemy opuścić Havanę i ruszyć dalej. Można wiedzieć jaki macie plan na te 8 dni? Na zachód w stronę Vinales, czy raczej w kierunku Cienfuegos i Trinidadu? Samochód już macie zarezerwowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:14 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 1
Loty: 223
Kilometry: 374 015
chasquis napisał(a):
RadekZamulacz napisał(a):
We dwójkę bierzemy samochód 15-23 listopada i szukamy współtowarzyszy. Zapraszam na PW gdyby ktoś/coś...



Hej...
...ktoś/ coś... :) Tyle tylko, że nie mogę pisać na priv (mam za mało postów). My akurat 15 - go planujemy opuścić Havanę i ruszyć dalej. Można wiedzieć jaki macie plan na te 8 dni? Na zachód w stronę Vinales, czy raczej w kierunku Cienfuegos i Trinidadu? Samochód już macie zarezerwowany?


Czesc, ja niestety tez nie moge wyslac prywatnej wiadomosci, wiec od razu przepraszam za ''zasmiecanie forum''. Razem z mezem ladujemy w Havanie 14.11, 15.11 planujemy wyruszyc do Vinales, nastepnie Cienfuegos i Trinidadu. Auta nie mamy, ale jak ktos chcialby razem wynajac to jestesmy chetni (takze na wspolna taksowke). Aby nie prowadzic dyskusji na forum, podaje adres mail: martazal@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
martazal napisał(a):
ladujemy w Havanie 14.11
[...]
Auta nie mamy, ale jak ktos chcialby razem wynajac to jestesmy chetni

Chcialbym Was tylko ostrzec ze na Kubie nie ma tak dobrze ze przylatujecie, pojdziecie do wypozyczalni i od reki dostaniecie samochod. Jesli zostal tydzien do Waszego wyjazdu to macie jeszcze pewna szanse dzisiaj cos zarezerwowac ale z tak krotkim wyprzedzeniem niestety slabo to widze.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Lis 2017 15:47 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 125
Loty: 214
Kilometry: 457 230
Zabieram się do wypożyczenia samochodu w Cubacation w Hawanie i oddania w Varadero . Może polecicie, którą lokalizacje biura wybrać w Havanie raczej centrum gdzie udało się pożyczyć bez większych komplikacji, może zamiast hotelu lepiej wybrać 24h punkt odbioru?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Sty 2018 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Czy ktoś może potwierdzić, że nadal bez problemu honorowane jest polskie prawo jazdy do wypożyczenia auta i jazdy po Kubie? Na stronie MSZ rekomendują zabranie międzynarodowego prawka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 28 Sty 2018 11:26 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Potwierdzam ważność standardowego p.jazdy przy wynajęciu auta w Hawanie w ubiegłym tygodniu. W wypożyczalni w hotelu Libre nikt nie pytał o międzynarodowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:29 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Trzy krótkie pytania:
1. W wypożyczalniach płacimy gotówką czy przechodzi karta (bo różnie wynika z postów powyżej)?
1a. paliwo?
1b. zabezpieczenie?
1c. inne (opłaty "lotniskowe" etc.)?
2. Na stacjach zapłacimy kartą czy tylko gotówka?
3. Przejazd groblą do Santa Maria jest chyba płatny. Tu zakładam płatność na 99,9% gotówką? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 16 Lut 2018 12:34 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 125
Loty: 214
Kilometry: 457 230
Opłaty dla potomnych
Rezerwacja poprze cubacation:
Wypożyczalnia: Rent a Car Vía
cena samochodu tak jak wylicza na stronie cubacation tu cena jest bez ubezpieczenia.
Ubezpieczenie 10CUC za dobę.
ja pożyczałem w Havanie oddawałem w Varadero dodatkowa opłata za OW to 25 CUC.
Kaucja zwrotna 200 CUC można płacić gotówką lub blokada na karcie (ja płaciłem gotówką zwrot bezproblemowy)
brak opłaty za paliwo zwrot z taką samą ilością.
aktualna cena paliwo 1.2 CUC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 23 Lut 2018 13:46 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
bugs napisał(a):
Trzy krótkie pytania:
1. W wypożyczalniach płacimy gotówką czy przechodzi karta (bo różnie wynika z postów powyżej)?
1a. paliwo?
1b. zabezpieczenie?
1c. inne (opłaty "lotniskowe" etc.)?
2. Na stacjach zapłacimy kartą czy tylko gotówka?
3. Przejazd groblą do Santa Maria jest chyba płatny. Tu zakładam płatność na 99,9% gotówką? :)

Odpowiem sam sobie, może komuś się przyda:
1. Wypożyczalnia Cubacar: oficjalnie płatność i zabezpieczenie możliwe za pomocą karty. W rzeczywistości czytnik "broken" :) Dużo słów, odesłanie do bankomatu itd. Ostatecznie zgodziłem się na opłaty (ok 70 CUC) w gotówce ale zabezpieczenia nie dałem. Pomocno okazała się osoba właściciela Cubacation.
(w bonusie atrakcja: w biurze Cubacar może dojść do próby wyswatania zagranicznego kawalera z córką jednej z pań z obsługi :D)
2. Na stacjach przy autostradzie bez problemu płatność kartą. Na prowincji czytnik kart "broken" :)
3. Przejazd groblą płatne w okienku 2 CUC.

Na marginesie: olbrzymia ilość partoli na autostradzie. Co ciekawe, nie widziałem, aby byli wyposażeni w radary. Nie wiem na jakiej podstawie zatrzymywali kierujących.
Aha: 2 x spotkane partole na prowincji. W obu przypadkach, tuż za przejazdami kolejowymi (obowiązkowe zatrzymanie pojazdu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:51 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
To ja się też podzielę swoim doświadczeniem:

1. Wypożyczalnia: Cubacation
2. Proces odbioru auta: bez większych opóźnień, aczkolwiek pomimo tego że byłem umówiony na odbiór auta w hotelu w centrum, przyjechał koleś, i powiedział że ma dla mnie auto w Hemingway Marina (czyli na drugim końcu Hawany) i mnie tam zawiózł i w tamtym biurze załatwiałem odbiór
3. Ubezpieczenie: 10 CUC/day
4. Kaucja: 200 CUC, płaciłem w gotówce, zwrot bezproblemowy
5. Dostałem auto z pustym bakiem, oddałem z pustym
6. Dostałem "chińczyka", niby wypasiony, automat, wyglądał nie najgorzej, ale po ok 100 km zapaliła się kontrolka "Check engine". Na początku się przejąłem, z pomocą Kubańczyka zadzwoniłem na assistance z wypożyczalni (nikt ani słowa po angielsku tam nie zna), i powiedzieli żeby tylko sprawdzić poziom oleju i podjechać do jakiegoś warsztatu. Olej był ok, warsztat olałem, ale będąc w Vinales znalazłem biuro Cubacation i tam podszedłem, no ale powiedzieli mi: "to chińczyk, ma problemy z elektroniką, jak jeździ to niech się Pan nie przejmuje". Więc to olałem i do końca (jakieś 1000 km) jeździłem z tą kontrolką. Przy oddawaniu powiedzieli mi to samo
7. Zwrot auta (wypożyczane w Havanie) w Cayo Guillermo: dopłata 55 CUC
8. Kilka kontroli rutynowych z policji typu sprawdzanie dokumentów
9. Wbrew temu co mnie zapewniano w wypożyczalni, to poza dużymi miastami, nie ma tam stacji benzynowych na każdym kroku, więc raz miałem problem przez ~100km znaleźć i dojechałem na oparach do stacji. Na stacjach płaciłem gotówką (bo miałem), nie próbowałem kartą
10. Niestety na godzinę przed oddaniem auta jadąc groblą do Cayo Guillermo, dostałem mandat. Tam jest ograniczenie do 60 km/h, jechałem min 100. Dojechałem do jakiegoś policjanta na motorze i mnie zatrzymał (jak również taksówkarza jadącego za mną) i wlepił mandat (chyba najwyższy): 60 CUC. Nie szło za bardzo z nim dyskutować, nie był zbyt przyjemny, po angielsku też za bardzo nie mówił. Płatność nie była u niego, tylko dał kwitek i wpisał adnotacje do kwitów z wypożyczalni i mi po prostu potrącili z depozytu tą kwotę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 11 Mar 2018 18:39 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 5
Witam,
Planujemy z zona objazdowke po Kubie, przylatujemy do Havany 04.04.2018, wylatujemy 17.04.2018. Szukamy współkompanów do podróży jednym autem, plan wycieczki do dogadania. Slowo o nas: zgrane spokojne malzenstwo M30, K28. Chetnych zapraszam na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:21 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Właśnie wróciliśmy z Kuby. Ponad 3000 km wynajętym autem, korzystaliśmy z pośrednictwa Cubacation. Oprócz oczekiwania na samochód na lotnisku w Hawanie (ok godziny - mieli lunch, a samochód był w drodze), wszystko działało ok. Samochód nowy z niskim przebiegiem. Nie ma problemu z prowadzeniem samochodu poza miastami, bo na Kubie jest bardzo mały ruch. W miastach trzeba uważać na pieszych, rowerzystów, bryczki. Problemem jest natomiast jakość dróg - na głównych nie jest źle ale na podrzędnych tragicznie. Trzeba uważać,żeby nie stracić koła w dziurze albo nie zaczepić podwoziem, co nam się zdarzyło ale na szczęście bez konsekwencji. Zwrot auta szybki w hotelu w Hawanie - bez problemu oddali kaucję. Używaliśmy GPS (maps me) Jakby się ktoś wybierał w podobny sposób służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 31 Maj 2019 13:24 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
@Hanna Maria

A możesz powiedzieć na jak długo wynajęliście auto i z jakim kosztem się to wiązało? Próbowałem sprawdzić na ich stronie ale nie mają jeszcze cen na listopad.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Lip 2019 22:30 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Sorry,że tak późno - 17 dni - 4500zł z pełnym ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:09 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 3
hej !

czy ktoś może leci na Kubę z Warszawy (lot+condor) 10-24 grudnia i chciałby wspólnie wynająć auto ? (na cały okres, tydzień albo krótszy okres -wszystko do dogadania)

jesteśmy parą oboje 31 lat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group