Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Viazul
#81 PostWysłany: 19 Lut 2018 10:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Małe info na temat samego przejazdu Viazulem.
Trasa Varadero - Trinidad, poranny wyjazd z Varadero. Autobus na postój zatrzymuje się raz (około 20-30 minut), w zajeździe przy autostradzie, gdzie można kupić tosty za 2.5 CUC, piwo 2 CUC oraz pamiątki, które oczywiście są droższe niż w innych miejscach.

Trasa Trinidad - Havana, poranny wyjazd z Trinidadu. Tutaj ponowna historia, z tym że autobus zatrzymuje się na 45 minut. Na miejscu można skorzystać z restauracji bufetowej (10 CUC osoba lub talerz?) lub zjeść tost za 5 CUC, piwo 2 CUC.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Viazul
#82 PostWysłany: 19 Lut 2018 12:55 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
-- 19 Lut 2018 12:03 --

pajacyk napisał(a):

Ja sprawdzałem dostępność biletów ok. 3 miesiące przed i były ...

Jak sprawdzałeś na 3 miesiące naprzód?? Teraz widać tylko do końca marca :-( (ja potrzebuję na maj)

-- 19 Lut 2018 12:55 --

Czy komuś udało się wyjechać VIAZUL-em z Playa Giron w kierunku Havany lub Varadero? Teoretycznie autobus z Trinidadu staje na obu plażach (P. Giron i P. Larga), ale biletu na taką trasę (np. Playa Giron -> Varadero) nie można kupić przez internet. Można za to kupić Playa Giron -> Cienfuegos i potem Cienfuegos -> Varadero ale kiepsko jest jechać "pod prąd", płacić za to dodatkowo i jeszcze czekać kilka godzin na dworcu VIAZUL-a w Cienfuegos :( Jakieś sugestie? Collectivo albo taxi? Może ktoś podpowie rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#83 PostWysłany: 20 Lut 2018 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
przepioor napisał(a):
-- 19 Lut 2018 12:03 --

pajacyk napisał(a):

Ja sprawdzałem dostępność biletów ok. 3 miesiące przed i były ...

Jak sprawdzałeś na 3 miesiące naprzód?? Teraz widać tylko do końca marca :-( (ja potrzebuję na maj)

-- 19 Lut 2018 12:55 --

Czy komuś udało się wyjechać VIAZUL-em z Playa Giron w kierunku Havany lub Varadero? Teoretycznie autobus z Trinidadu staje na obu plażach (P. Giron i P. Larga), ale biletu na taką trasę (np. Playa Giron -> Varadero) nie można kupić przez internet. Można za to kupić Playa Giron -> Cienfuegos i potem Cienfuegos -> Varadero ale kiepsko jest jechać "pod prąd", płacić za to dodatkowo i jeszcze czekać kilka godzin na dworcu VIAZUL-a w Cienfuegos :( Jakieś sugestie? Collectivo albo taxi? Może ktoś podpowie rozwiązanie.
Z P. Larga jechałem żółtym taxi do Hav za 20 cuc. Ale było nas 4. Ja więc przejechałbym tam i przy pierwszym barze stoi taki odwalony gość w białej koszuli i organizuje cały transport i noclegi. Zapomniałem imienia Ale on robi za biuro i nic bez niego się nie dzieje. On w 10 minut załatwi ci transport. Btw P.Larga jest o wiele ciekawsza. Miałem tam domek na plaży..... zrób 1 nocleg i na rano colectivo Cię odbierze z casy.

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#84 PostWysłany: 22 Lut 2018 13:56 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
@mariuszewski Dzięki za odpowiedź - też myślę nad wzięciem taxi ale dla dwóch osób wychodzi drogo... :cry:
Mam jeszcze pytanie co do bagażu w VIAZUL - na stronie piszą tylko o max. wadze (20kg) a nic o liczbie sztuk na osobę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ważą? Liczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#85 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
przepioor napisał(a):
@mariuszewski Dzięki za odpowiedź - też myślę nad wzięciem taxi ale dla dwóch osób wychodzi drogo... :cry:
Mam jeszcze pytanie co do bagażu w VIAZUL - na stronie piszą tylko o max. wadze (20kg) a nic o liczbie sztuk na osobę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ważą? Liczą?
To jest w ogóle ciekawą sprawa. W terminalu bagaż zdajesz do takiej jakby przechowywalni. Wszystkie bagaże (Nie podręczne) muszą przez to przejść. Nie ma że sobie wrzucisz sam. Bagaż dostaje bagtag z numerem i wagą i bagażowy na wózku zawozi pod busa i sam ładuje. Z ważeniem jest różnie. W Hav i Santiago tak. A na innych przystankach nie - prowizorka. Ja bym się nie przejmował. W tym kraju jak kiedyś u nas wszystko to prowizorka. Ale bluza lub kocyk obowiązkowo brrrr :)

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#86 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
mariuszewski napisał(a):
przepioor napisał(a):
@mariuszewski Dzięki za odpowiedź - też myślę nad wzięciem taxi ale dla dwóch osób wychodzi drogo... :cry:
Mam jeszcze pytanie co do bagażu w VIAZUL - na stronie piszą tylko o max. wadze (20kg) a nic o liczbie sztuk na osobę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ważą? Liczą?
To jest w ogóle ciekawą sprawa. W terminalu bagaż zdajesz do takiej jakby przechowywalni. Wszystkie bagaże (Nie podręczne) muszą przez to przejść. Nie ma że sobie wrzucisz sam. Bagaż dostaje bagtag z numerem i wagą i bagażowy na wózku zawozi pod busa i sam ładuje. Z ważeniem jest różnie. W Hav i Santiago tak. A na innych przystankach nie - prowizorka. Ja bym się nie przejmował. W tym kraju jak kiedyś u nas wszystko to prowizorka. Ale bluza lub kocyk obowiązkowo brrrr :)

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
Co do mojego poprzedniego postu. Tę taxi organizował ten gość o którym wspomniałem. On obiecał że załatwi colectivo za 20cuc/osoba. I tak zrobił. A bardzo lubi Polaków. Także warto się pochwalić.....

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#87 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
mariuszewski napisał(a):
przepioor napisał(a):
@mariuszewski Dzięki za odpowiedź - też myślę nad wzięciem taxi ale dla dwóch osób wychodzi drogo... :cry:
Mam jeszcze pytanie co do bagażu w VIAZUL - na stronie piszą tylko o max. wadze (20kg) a nic o liczbie sztuk na osobę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ważą? Liczą?
To jest w ogóle ciekawą sprawa. W terminalu bagaż zdajesz do takiej jakby przechowywalni. Wszystkie bagaże (Nie podręczne) muszą przez to przejść. Nie ma że sobie wrzucisz sam. Bagaż dostaje bagtag z numerem i wagą i bagażowy na wózku zawozi pod busa i sam ładuje. Z ważeniem jest różnie. W Hav i Santiago tak. A na innych przystankach nie - prowizorka. Ja bym się nie przejmował. W tym kraju jak kiedyś u nas wszystko to prowizorka. Ale bluza lub kocyk obowiązkowo brrrr :)

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka


Jechałem ostatnio z Havany i nic takiego nie miało miejsca. Być może powodem była wczesna pora. Ale wymieniłem voucher na bilety, pan podszedł do naszych plecaków, zawiesił zawieszki i tyle. Potem przy wsiadaniu podchodziło się do bagażnika i tam pan po prostu układał je w zależności od celu podróży.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#88 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
mariuszewski napisał(a):
przepioor napisał(a):
@mariuszewski Dzięki za odpowiedź - też myślę nad wzięciem taxi ale dla dwóch osób wychodzi drogo... :cry:
Mam jeszcze pytanie co do bagażu w VIAZUL - na stronie piszą tylko o max. wadze (20kg) a nic o liczbie sztuk na osobę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Ważą? Liczą?
To jest w ogóle ciekawą sprawa. W terminalu bagaż zdajesz do takiej jakby przechowywalni. Wszystkie bagaże (Nie podręczne) muszą przez to przejść. Nie ma że sobie wrzucisz sam. Bagaż dostaje bagtag z numerem i wagą i bagażowy na wózku zawozi pod busa i sam ładuje. Z ważeniem jest różnie. W Hav i Santiago tak. A na innych przystankach nie - prowizorka. Ja bym się nie przejmował. W tym kraju jak kiedyś u nas wszystko to prowizorka. Ale bluza lub kocyk obowiązkowo brrrr :)

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka


Ani w Havanie, ani w Varadero nie widziałem by ktoś ważył plecaki/walizki. Wrzucali wszystko jak leci, obwiązując kolorowymi sznurkami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#89 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:01 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Dzięki za info! A do sztuk się czepiali? Powiedzmy - 2 osoby a 3 sztuki (np. dwie duże/średnie i jedna kabinówka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#90 PostWysłany: 28 Lut 2018 20:27 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 7
Jechałem kilka razy ostatnio 2 osoby + niemowlak i miałem 2 plecaki plus wózek. Zawsze dawałem do luku i nikt o nic nie prosił. Oprócz oczywiście napiwku .... w Viniales był tak perfidny bagażowy ze za każdy plecak włożony chciał 1 cuca. Nie trzeba oczywiście nic dawać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#91 PostWysłany: 01 Mar 2018 08:36 

Rejestracja: 22 Sty 2018
Posty: 10
Wrzucili bilety na kwiecień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#92 PostWysłany: 19 Mar 2018 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dla jadących z VARADERO do HAVANY:

- jeśli macie zaplanowany nocleg w okolicach Capitolu / Starego Miasta - to warto wysiąść z autobusu wcześniej (nie na dworcu VIAZUL)
- kierowca wysadził nas po wyjeździe z tunelu - w okolicy ronda / Maximo Gomez Monument / Jose Marti Monument
- dzięki temu w kieszeni zostało trochę CUC na nocne mojito :lol:
- słyszeliśmy, że autobus zatrzymuje się jeszcze w innym miejscu - warto zapytać
Góra
 Profil Relacje PM off
przepioor lubi ten post.
przepioor uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Viazul
#93 PostWysłany: 22 Mar 2018 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Viazul zawsze zatrzymuje się po wyjeździe z tunelu (przystanek nazywa się Havana Centro).
Potem po drodze do dworca Viazul zatrzymuje się jeszcze koło Uniwersytetu (tu niestety nie wiem, czy każdy kurs).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Viazul
#94 PostWysłany: 05 Kwi 2018 08:18 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Może kogoś zainteresuje - dostałem informację od Departamento de Ventas VIAZUL (dział sprzedaży), że rezerwacje na maj i dalsze miesiące będzie można robić od połowy kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#95 PostWysłany: 07 Kwi 2018 20:39 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
przepioor napisał(a):
Może kogoś zainteresuje - dostałem informację od Departamento de Ventas VIAZUL (dział sprzedaży), że rezerwacje na maj i dalsze miesiące będzie można robić od połowy kwietnia.


UWAGA! Już wrzucili rezerwacje do końca roku!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#96 PostWysłany: 19 Kwi 2018 09:36 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
-- 19 Kwi 2018 10:30 --

Hej! Orientujecie się kiedy będzie nowa trasa z Havany do Cayo Coco? Na stronie coś jest na ten temat, ale nie jest napisane kiedy będzie taka opcja..

-- 19 Kwi 2018 10:36 --

Nie wiem czy kupować bilety do Ciego de Avila a potem brać taxi czy czekać aż wrzucą bilety do Cayo Coco, ale ta informacja o nowej trasie wisi już kilka miesięcy... 15 maja będę pokonywać tą trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#97 PostWysłany: 29 Kwi 2018 21:49 

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 20
Hej,
Mieliście może problem z płatnością online za swoją rezerwację na viazul.com? U mnie jak wchodzę w swoją rezerwację nie ma przycisku do zapłaty. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa awaria i uda mi się kupić bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#98 PostWysłany: 29 Kwi 2018 22:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nie miałem problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#99 PostWysłany: 30 Kwi 2018 14:01 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
A masz wybrane USD czy EUR? Ja chciałem płacić w USD ale mnie automatem przenosiło na Euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#100 PostWysłany: 30 Kwi 2018 14:04 

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 20
Próbowałam już w EUR i USD. W obu przypadkach brak przycisku "Zapłać". Jak wchodzę w moją rezerwację to "nie mam w co kliknąć", żeby zapłacić. Myślałam, że to wina przeglądarki, ale próbowałam już na różnych i dalej nic...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group