Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2013 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Szybko i rzetelnie . Bardzo dobrze zobrazowane zdjęcia przedstawiające Londyn :)
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 22 Lip 2013 22:46 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Ale Ci się udało ustrzelić tego faceta z parasolką przy taksówce ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2013 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Widać, że masz smykałkę do fotografii.
Udanych kolejnych podróży :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2013 23:15 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
No, zdecydowanie ma :-) Jeszcze mi się podobały samochody na Moście Westminsterskim, kobziarz, biznesmeni i klatka schodowa w Muzeum Historii Naturalnej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lip 2013 00:23 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 4
Świetna relacja. :) w ciągu 1 dnia zwiedziliście wszystkie miejsca, na które ja poświęciłem tydzień :) zdjęcia świetne, możesz napisać z jakiego korzystasz aparatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lip 2013 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
Super relacja - jedna z moich ulubionych :) gratuluje udanego wypadu !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lip 2013 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
wow, świetne foty i fajna relacja. oby takich więcej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lip 2013 09:19 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
A na stronie głównej piszą o promocji na bilety do Luton.
Chyba się skuszę :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Sie 2013 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Trzeba sie wybrać , ale czy w wrześniu albo październiku będą oferty, kto wie. Widzialem że na teraz to jedynie jednodniówka jest na listopad
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2013 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Relacja gdzieś uciekała - wrzucam jeszcze raz.


Cytuj:


Śledząc relacje z wyjazdów na forum fly4free znalazłem kilka opisów jednodniówek. Postanowiliśmy z żoną również coś sobie zorganizować i padło na jednodniówkę w Londynie. Bilety na koniec kwietnia dla dwóch osób zarezerwowałem w marcu 2013r. Linia WizzAir, płatność z konta Wizz ( posiadam kartę City Wizz + Wizz Discount Club). Całą kwotę biletu opłaciliśmy z uzbieranych punktów za transakcje kartą City.

Lot : 141zł (koszt biletu dla dwóch osób 136zł + 5zł za smsowe powiadomienie o locie)
Image


Na miejscu w centrum Londynu mieliśmy mieć na zwiedzanie ok 8h.

Szukałem taniego i szybkiego dojazdu z lotniska Luton do centrum Londynu w okolice dworca Victoria. Przejrzałem forum i wybrałem transfer Wizz. Pod uwagę brałem jeszcze minibusik Easybus, są to głównie małe busy na kilka osób, natomiast transfer Wizza to linia Greenline 757. Dodatkowy plus to również możliwość zapłacenia z konta Wizz ( transfer opłaciliśmy również z uzbieranych punktów za transakcje kartą City). Cena transferu Wizz to 47zł/os. Natomiast cena za EasyBus na tamten moment to było ok 10£.

Wizz przysłał mi potwierdzenia, mapę skąd odjeżdżają autobusy, rozkład itd. Wybraliśmy na odjazd godzinę 8.30. jednak spokojnie można odjechać jakimkolwiek wcześniejszym/późniejszym autobusem.

Transfer : 84zł Dojazd z lotniska i powrót na lotnisko: 84zł ( 2x 47zł )


Na lotnisku Okęcie byliśmy ok godziny 4.30. Szybka odprawa i jesteśmy na pokładzie. Samolot wystartował o czasie ( 6:00 ).

Image

Image


Po 2,5h wylądowaliśmy na lotnisku Luton.

Image

Image

Szybkie cofnięcie zegarka o 1 godzinę i stanęliśmy w kolejce do odprawy. Odczekaliśmy swoje czyli ok 1h.

Krótka wizyta w WC oraz rozglądanie się chwilę po lotnisku to był błąd. Akurat równolegle z naszym lotem przyleciały samoloty chyba z Bułgarii, Węgier i Włoch i przez tę krótką przerwę trafiliśmy na sam koniec kolejki.

Lotnisko jest małe i nie ma możliwości żeby się zgubić. Zaraz przed wyjściem jest przystanek linii Greenline 757, a tuż obok przystanek EasyBus.

Autobus już czekał. 8.45 odjeżdżamy z lotniska. Kierowca przy wejściu skreślił i postawił parafkę na wydrukowanym potwierdzeniu, które mailem otrzymaliśmy z Wizz. Droga minęła szybko i przyjemnie.

Po drodze okazało się, że autobus zatrzymuje się na kilku przystankach. Nie wiedzieliśmy wcześniej o tym. Po czasie zorientowaliśmy się, że zatrzymywał się przy stacji Baker Street tuż obok Galerii Madame Tussauds. W planie mieliśmy ją odwiedzić i nawet miałem przygotowany kupon na wejście. Był to planowany ostatni punkt do zwiedzania „jak starczy czasu”. Jednak nie starczyło. Jak wiedzielibyśmy wcześniej, że można tam wysiąść to zwiedzilibyśmy ją jako pierwszą ( voucher dla 2os. w cenie 1 pobrany ze strony poleconej na forum LINK )

Dojechaliśmy na dworzec/stację Victoria ok godziny 9.45.

Po lekturze forum zaplanowaliśmy kupić karty Oyster. Karty te doładowuje się gotówką. Maksymalne pobranie z karty na dzień przy jeździe metrem+bus to 7 £. Planowaliśmy doładować karty po 8 £ + 5 £ depozytu za kartę. Udaliśmy się w tym celu na dworzec szukać automatu lub jakiegoś „kiosku”. Nie zauważyliśmy nic takiego więc krótka pogawędka z obsługą i pokierowali nas do informacji turystycznej. Tutaj mała kolejka i po odczekaniu 20 min. stoimy przy kasie. Poprosiłem o kartę Oyster, ale miła Pani z obsługi doradziła nam bilet jednodniowy. Kosztował nas tyle samo co zapłacilibyśmy przy płaceniu naładowaną kartą, a odpadało późniejsze zdawanie karty i odbieranie depozytu.

Koszt transportu po Londynie:14 £ ( 2 x 7£ )

Mamy już bilety więc wchodzimy do metra żeby dojechać do stacji Westminster.
Image

Image


Tu rozpoczynamy spacer po mieście. Big Ben, Opacstwo Westminsterskie, okolice London Eye, Most Westminster, Pałac Westminsterski i okolice. W planie mieliśmy przejażdżkę London Eye lub odwiedzenie London Aquarium (voucher wydrukowany, ale na miejscu zrezygnowaliśmy) za dużo czasu byśmy tu spędzili, a mieliśmy kilka innych miejsc do zwiedzenia.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Następnie w planie mieliśmy odwiedzenie National Gallery. Kierunek to Trafalgar Square. Po drodze Downing Street, Straże Konne. Zwiedziliśmy National Galery szkoda tylko, że „Słoneczniki” Van Gogha były akurat wypożyczone do Amsterdamu :)

Image

Odpoczęliśmy chwilę, zjedliśmy kanapki, zrobiłem kilka fotek autobusom, zdjęcie w budce i ruszyliśmy dalej w kierunku parku.

Image

Image

Image

Park St. James i okolice.

Image

Image

Image

Image


Chwila w Parku i wróciliśmy w okolice stacji Westminster. Następnym naszym celem był Tower Bridge. Chcieliśmy go obejrzeć z odległości, jednak źle wysiedliśmy z metra i nie było sensu już podjeżdżać. Zobaczyliśmy okolice stacji metra Monument oraz zrobiliśmy krótką przerwę na piwo.

Image

Image

Image

Image


Kolejne zaplanowane odwiedziny to Natural History Museum. W tym celu dojechaliśmy metrem do stacji Sout Kensington. Przed muzeum zrobiliśmy sobie krótką przerwę na jedzonko i następnie weszliśmy zwiedzić muzeum.

Image

Image

Image

Image


Sekwoja robi ogromne wrażenie.

Image

Image

Image

Image


Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na spacerek w kierunku Royal Albert Hall.

Image

Image

Posiedzieliśmy w parku krótką chwilę i następnie w planie była przejażdżka autobusem. Przejechaliśmy kilka przystanków linią (?)* w kierunku (?)* i przesiedliśmy się do metra. W metrze obowiązkowo kolejne sprawdzenie wydrukowanej mapki metra i przemyślenie jak najszybciej dojechać w okolice pałacu Buckingham.

*Nie pamiętam numerów linii.

Dojechaliśmy do stacji Victoria i spacerkiem przeszliśmy pod Pałac.

Image

Image


Kilka chwil i krótka przerwa na ławeczce, a następnie powrót na dworzec. Tu kupiliśmy butelkę wody i magnes na pamiątkę. Przystanek Greenline 757 znajduje się po przeciwnej stronie drogi od miejsca, w którym wysiedliśmy rano. Nie było więc problemów ze znalezieniem miejsca odjazdu. Ruszyliśmy na lotnisko przed 17. Podobnie jak rano kierowca przekreślił wydruk otrzymany od WIZZ i postawił na nim swoją parafkę.


Po dotarciu na lotnisko skierowaliśmy się do odprawy. Samolot miał ok 1h opóźnienia. Na Okęciu wylądowaliśmy kilka minut po 24.

Podsumowanie kosztów:
Lot : 141zł
Transfery z i na lotnisko: 84zł ( 2x 47zł )
Bilety w Londynie: 14 £ ( 7£ x 2 )
Piwko, magnes, woda mineralna, lody, toaleta ~70zł
Woda i napój w samolocie : 22zł
Jedzenie (batony, kanapki ) w podręcznym

To tak w skrócie :) zdjęć starałem się wrzucić tylko kilka bo napstrykałem jak zwykle za dużo.

_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Paź 2013 22:19 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 10
świetna relacja ! :) Zainspirowała mnie i w tę sobotę też lecę na 1 dzień do Londynu :)
Mam 1 pytanie, czy odprawa paszportowa w luton w drodze powrotnej do Warszawy też była tak czasochłonna jak po wylądowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Paź 2013 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
fajnie, że się podoba :)

odnośnie powrotu to nie było żadnej kolejki. odprawa poszła bardzo szybko .
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Paź 2014 15:57 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
szkodaczasu napisał(a):
Relacja gdzieś uciekała - wrzucam jeszcze raz.


Cytuj:


voucher dla 2os. w cenie 1 pobrany ze strony poleconej na forum LINK


niestety link nie działa, prośba o informację gdzie wydrukować kupon 2 za 1
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Paź 2014 17:06 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london

Na London Eye niestety obecnie nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Paź 2014 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
warzywo440 napisał(a):
http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london

Na London Eye niestety obecnie nie ma.



ajjj zmienia się to z dnia na dzień niedawno patrzyłem to był :/ mam nadzieje że do 28 listopada znowu dadzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:02 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Dzięki za informację.
Prośba jeszcze o podpowiedz jakiego rodzaju bilety są uznawane z tym voucherem? travelcard kupiona w okienku i najtanszy bilet NR z tego dnia? Rpozumiem, że karta Oyster z biletem jednodniowym nie przejdzie?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lis 2014 14:31 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 20
Jak na jednodniówkę to zobaczyliście na prawdę mnóstwo miejsc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group