Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Tutaj macie spojrzenie na Rygę z perspektywy REDAKTORA @Hubuus
http://www.mamasaidbecool.pl/riga-thank-you-very-much/
;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 11 Kwi 2016 10:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jakbym podróż do Rygi rozpoczynał od hotelu w dzielnicy rosyjskiej i tam siłą rzeczy musiał się przemieszczać, i ta część miałaby być pierwszą, którą widzę, to średnio też bym miał dobre wrażenie z tego miasta :P
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 11 Kwi 2016 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@michzak, proszę Cię
wstawki o kfc, Rosjanach czy "i Ci ludzie. Styl ubioru jak z lat 90tych" itd. są słabe :evil:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Kwi 2016 10:44 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Widzę, że dyskusja o Rydze rozgorzała zarówno pod postem na blogu jak i tutaj. Moje wrażenia z Rygi są niezmiernei pozytywne, chociaż sam spędzilem tu 24 godziny latem 2014 roku jako część większej trasy Helsinki-Tallin-Ryga-Wilno-Poznań. Nocleg miałem praktycznie przy starówce, może dlatego nie zdążyłem zniechęcić się "rosyjskojęzycznymi" - natomiast byłem pod wrażeniem otwartości ludzi tam przebywających - właśnie rosyjskojęzycznych, gdzie podczas pobytu w hostelu - sami zagadali skąd ja, dokąd itp - po czym zaproponowali, by iść razem na wspólne biesiadowanie i poznawanie uroków miasta - a moje protesty, że nie znam języka skwitowali "durak, budiesz pić wódka, budiesz paniał wsie jazziki mira".
:D

Żałuję, że spędzilem, w Rydze tak malo czasu, bo nie licząc starówki, Siedziby łotewskiej akademii nauk, i spaceru nad rzeką plus hal hargowych - nie zwiedziłem za dużo. Każde z tych miasteczek - Tallin - który jest w sumie bardziej skandynawski - Wilno które jest kulturowo z duchem polskim, a architektoniczne postsowieckie oraz właśnie Ryga - w swej najnowszej historii postsowiecka a w tej dalszej niemiecko-hanzatycka - czegoś mnie nauczyły. W róznorodnosci miejsc i osob tkwi piekno otaczającego nas świata.

Dlatego, nie mogę się zgodzić, że czas spędzony w Rydze mozna traktować jako czas zmarnowany. To urokliwe miasteczko. Moze atmosfere zwiedzania zepsulo piszacym te slowa niespecjalna pogoda? Na nieco mniejsza skalę niż w Tallinie ale tu rowniez czuc dziedzictwo sredniowiecza. Dla mnie i chyba kazdego z piszących te slowa - to miasto coś w sobie ma - dla kazdego z nas, jest to zapewne cos innego - szkoda po prostu, ze Wam nie udalo sie tego odnalezc.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Kwi 2016 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Jeśli chodzi o atrakcyjność, to Ryga zdecydowanie jest ciekawsza od Helsinek, które znam bardzo dobrze i mam do nich wielki sentyment.
O Rosjanach zazwyczaj negatywnie wypowiadają się ludzie, którzy nigdy w Rosji nie byli i nie znają Rosji a jedyny kontakt jaki z Rosjanami mieli to noworuskie w kurortach na Cyprze czy na Kanarach.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 11 Kwi 2016 10:54 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 73
Loty: 9
Kilometry: 23 941
W maju lecę do ARN z przesiadką w Rydze,mam 9 godz czasu.Warto wyrwać się w tym czasie na miasto,jeśli tak co warto tak na szybko zobaczyć,gdzie pojechać etc..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
9h chcesz siedzieć na lotnisku w Rydze? Ja to bym nawet pojechał na miasto dla sportu, żeby nie siedzieć i nie mieć poczucia zmarnowanych 9h z mojego życia...

Co zobaczyć, przeczytaj relacje
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
cumel1977 napisał(a):
W maju lecę do ARN z przesiadką w Rydze,mam 9 godz czasu.Warto wyrwać się w tym czasie na miasto,jeśli tak co warto tak na szybko zobaczyć,gdzie pojechać etc..

Zdecydowanie starówka - bardzo przyjemne miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:59 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 73
Loty: 9
Kilometry: 23 941
Nie chcę siedzieć dlatego zapytałem co warto zobaczyć,gdzie warto pojechać itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Kwi 2016 12:26 

@cumel1977 W 9 godzin spokojnie się wyrobisz, lotnisko jest bardzo blisko. Oczywiście starówka, hangary (targ). Możesz faktycznie wjechać do baru w Radissonie, widok spoko. Ja niestety byłem wieczorem i było pełno bogatej młodzieży, a więc głośny klimat nieustającej imprezy. Od którejś godziny wejście do klubu jest płatne, ale ci co chcą zobaczyć panoramę mają 'wjazd' za darmo. Możesz pokusić się o zwiedzanie Jurmali, jak mocno się sprężysz. Dojazd tam i nazad to jakaś godzina. Pociągów i marszrutek/ autobusów jest mnóstwo.
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Kwi 2016 12:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Poczytaj i złap inspirację, tutaj jest dużo konkretnych informacji :)

ryga-w-dwa-dni-czyli-mala-stolica-z-wielka-dusza,1509,92128
ryga-na-weekend-relacja-ze-zdjeciami,1509,81907
tallin-ryga-marzec-2015,1509,67720
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Kwi 2016 12:41 

Rejestracja: 20 Sty 2016
Posty: 219
Zbanowany
@cumel1977 - maj to idealny miesiąc do spacerowania po Rydze. 4-5 godzin spacerku po mieście Tobie bardzo dobrze zrobi. Można nawet spacerować "w ciemno" bez znajomości miasta (trudno się zgubić), jest wiele urokliwych miejsc po drodze, na których warto "zawiesić oko". Ważne by pogoda dopisała, inaczej może być troszkę nudno. Ogólnie warto również zwiedzić parki (w maju są one bardzo urocze), w tym można przejść się mostem dla zakochanych (w załączniku zdjęcie). Ewentualnie przy nieco gorszej pogodzie, można udać się do zoo (na prawdę warto).

Załączniki:
ryga.jpg
ryga.jpg [ 125.68 KiB | Obejrzany 3697 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Kwi 2016 14:04 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@michzak dzięki :) co do pogody, to jak na luty była rewelacyjna :)
@cypel jeszcze na Malcie nie byłam to nie wiem ;) dzięki :)
@Kalispell miałam o tym pisać i zapomniałam :) W Rydze jest kilka punktów widokowych i właśnie jeden z nich to Sky Bar http://www.skylinebar.lv/
W tej cerkwi byłam, prze-pię-kna :) zdjęć w środku nie można niestety robić ;)
Hangary oczywiście też odwiedziłam ale to nie moje klimaty ;)

Odnośnie języka, ubioru, ludzi to wstrzymam się od komentarza ;) Ja biorę Rygę taką jaką jest i taka mi się podobała :D

@cumel1977 spokojnie przejdziesz w kilka godzin starówkę a i naokoło :) W maju już pewnie będzie bardziej zielono w mieście. Ach ależ zazdroszczę :D
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Kwi 2016 14:35 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 73
Loty: 9
Kilometry: 23 941
dzięki wam za wszystkie wskazówki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Maj 2016 07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 11
@jekyll Super zdjęcia i relacja. Właśnie zastanawiam się nad ruszeniem w objazdówkę po wschodnich stolicach, więc dobrze, że jest co poczytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 17 Maj 2016 19:55 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@Łysy dziękuję :D Cieszę się, że się podobało :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group