Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Plan wyjazdu jakiś tam był jeszcze po mundialu w Rosji i meczu Chorwacja - Nigeria. O czym można było poczytać tu klik. Po mundialu gruchnęła także informacje że FAN ID ważne do końca roku także wyjazd był przesądzony. Plan więc był taki, aby śledzić terminarz Bałtiki Kaliningrad i pojechać właśnie na mecz tej drużyny. Najpierw chciałem pojechać na mecz z Łucz Władywostok, ale mecz w środku tygodnia więc nie dało rady i wybór padł na Tom Tomsk, zespól który przez 9 sezonów grał w Priemjer-Liga (Премьер-Лига). Najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Rosji, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy), utworzona w 1992 roku. Po drodze oczywiście zatankować bolid do pełna. ;)
Jako środek transportu wybieramy oczywiście samochód. ruszamy z Gdynii o 5:30, na przejściu Grzechotki-Mamonowo byliśmy o 8:05, nowy odcinek "7" jeszcze pachniał nowością także podróż komfortowa i udana. Po stronie Polskiej czas 5 min i tyle, po Rosyjskiej mimo że przed nami były tylko 4 samochody 1h i 10 min. No nic trzeba było to przeżyć. I tak po przekroczeniu granicy możemy przesunąć zegarki o 1 h do przodu. I już potem wita nas piękna prościutka ładna droga wprost do "Kalinki", niestety nie ma co szaleć bo ograniczenie do 70 km/h jest na całej trasie, a milicjanci czyhają na "diengi". Także jazda przepisowa i o godzinie 10:10 czasu Rosyjskiego byliśmy na miejscu, czyli przy parkingu koło Zoopark Kaliningrad, którego nie zwiedziliśmy w czerwcu, i chcieliśmy to nadrobić. Koszt biletu dla studenta(akceptują polską legitymacje) to 100 rubli.

Image

Image

Image

Zoo jest na pewno mniejsze od tego w Gdańsku. Na samym początku jest wybieg Szopów Praczy. Potem są kuraki i następnie jest budynek ze słoniem, surykatkami i żyrafami. Zapach jest tam swojski do tego czystość pozostawia wiele do życzenia. Sam fakt że po budynku latają gołębie i wyjadają pokarm zwierzętom o czymś świadczy. Zaraz obok jest również budynek w którym jest niesamowicie ciepło i jest ogromna wilgotność, a żyją tam dwa hipopotamy i masa tropikalnej roślinności.

Image

Zgodnie z planem zoo który jest w pierwszym zdjęciu, teraz udajemy się do małpiarni w której są też akwaria i terraria. Niestety zdjęć małp nie mam bo był zakaz fotografowania małp. Także w tym budynku jest(prawdopodobnie jedyny) punkt z pamiątkami, a ceny są śmieszne magnes z logiem zoo 75 rubli, figurki od 150 rubli.

Image

Image

Zoo w planach mieliśmy zwiedzić całe i tak też się stanęło. Nie jest ono za wielkie a głównie są tam po 1 szt. danej zwierzyny.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jednak największa atrakcją tego zoo moim zdaniem są niedźwiedzie. Można podejść ich tak blisko i są one stosunkowo młode i żywe, jak się stanie obok wybiegu i czuć jak niedźwiedź stawia łapę na ziemi.

Image

Image

Następnie w drodze powrotnej do samochodu zahaczamy o jeszcze jeden pomnik "Monument to Conquerors of Near Universe".

Image

Powoli przyszedł czas już, aby udać się w stronę stadionu i tutaj wielkie zaskoczenie ponieważ dojechać na stadion po znakach to graniczy z cudem oznakowanie leży i kwiczy. Do tego z godzinami też jest ogromny problem. Na polskim flashscore godzina rozpoczęcia to 14:00, czyli 15:00 czasu rosyjskiego prawda? Na stronie Bałtiki też widnieje godzina 15:00. Podchodzimy do kasy a tutaj zdziwienie bo mecz o godzinie 16:00 o tak sobie. Na stadion wpuszczają tylko godzinę wcześniej. Milicji przed stadionem spora ilość. Bilety w cenie 200, 350 i 500 rubli. Ja kupiłem bilet za 350 rubli i tutaj uwaga w kasie biletowej nie podajemy żadnych danych nic, ale płatność tylko i wyłącznie gotówką!
Niestety, ale stadion świecił pustkami według oficjalnego komunikatu było 4156 widzów. Mało bardzo mało i to było widać pustki jeszcze raz pustki. Doping kibiców prawie nie istniej "młyn" to zaledwie 2 flagi i bęben może ~ 15 osób. Widać że ich ulubieńcem jest Alan Kasaev, przy każdym kontakcie z piłką wybrzmiewał doping dla niego. Ceny za spożywkę jako takie. Herbata czarna/zielona 100 rubli, hot-dog 200 rubli, Cola/sprite 300 mln 350 rubli. Niestety otwarcie jednego punkty na dwie trybuny to jako taki średni pomysł. Bałtika wygrała 1-0, po meczu w którym uczciwe trzeba przyznać przeważała.

Image

Image

Image

Image

Image

Po meczu, udaliśmy się samochodem pod ogromny darmowy parking pod Domem Sowietów. I zaczęliśmy szwendać się po mieście i odwiedzać sklepy. Ceny naprawdę są przystępne jeżeli chodzi o spożywkę. Ceny pamiątek względem czerwca i mundialu tańsze o -30%, a rzeczy z logiem FIFA 2018 są tańsze o połowę.

Image

Image

Image

Image

I ostatni kulminacyjny punkt wycieczki pomnik Lenina, pod którym nadal było sporo świeżych kwiatów.

Image

Po nocnym szwędaniu się o 21 postanowiliśmy udać się już do Polski, na powrót wybraliśmy przejście graniczne Gronowo-Mamonowo, po drodze oczywiście tankowanko do pełna na LUKOIL cena ropy to 43.85, potem tuż przed samym przejściem dotaknkowanie do pełna pod korek, cena była tak sama i czas wracać do Polski. Niestety, ale praca polskich celników taka jak Flash'a z "Zootopia". Jedna mało rozgarnięta celniczka (kolor włosów blond pewnie nie przypadkowy) nie za bardzo ogarniała życie i ciągłe pretensje o wszystko. Cała praca wykonywana powoli, zbędne komentarze i gadanie głupot. Gdzie po Rosyjskiej stornie miło i przyjemnie tak samo jak na w wjeździe do RUS, gdzie pod koniec Pani celniczka z Rosji nam pomachała. No nic wracając do Polski to kolejka była na dokładnie 21 aut i czas kiedy opuściłem granicę to 23.30... Nie dość że szło to wszystko tak powolutku to jeszcze zostałem "całkiem przypadkowo" wyłapany do kontroli osobistej(jednak polecam być miłym dla tych mało kumatych kobiet, mimo wszystko). Chociaż jak Ja mówię że mam w baku 40l a ona wpisuje 35l... No nic na kanał czekałem jeszcze akceptowalne 20 minut, średnio jedne samochód był tam 10 minut. Standardowe pytanie o papierosy i alkohol Ja standardowo że nic tylko paliwko. Kazali wszystko otworzyć popatrzeli zaprosili pieska, obwąchał. Nie chcieli uwierzyć że jechałem tam na mecz Bałtiki, ale jak? po co? na co? Tak normalnie na meczyk, nic nie znaleźli po 10 minutach już puścili i tyle tego dobrego. W domu byłem trochę po 1 coś koło 1:20.
Czy było warto? Oczywiście że tak mecz w "nowym" kraju. Zwiedzenie zoo na które wtedy nie było czasu. Miasto już przybrane w świąteczne ozdoby. Zobaczyłem miasto na co dzień, a nie jak jest wielka impreza. Poczułem klimat "mateczki rossiji". Pan stary wyjadacz paliwowy z kolejki mówił mi, że jak mam do końca roku wjazd to się nie zastanawiać i jeździć na zakupy do Kalinki po paliwko, jak jest okazja. I chyba mnie przekonał bo jeszcze w tym roku tam pojadę chociażby zobaczyć Museum of the World Ocean. Szkoda tylko że Bałtika ostań mecz domowy w tej rundzie gra u siebie za tydzień.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 22 Lis 2018 01:46 

Zazdroszczę tej Fan ID, bo sam bym tam kiedyś pojechał na weekend, tyle, że szkoda zachodu z wyrabianiem wizy ;)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group