Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Wrz 2021 19:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A to nie miała być Łotwa? Czy może też będzie?
Przy korkach, które ostatno nam serwują drogowcy, budowlańcy i nie wiadomo kto jeszcze, PKM urasta niemalże do roli zbawiciela.
A salonik, no cóż... Na pocieszenie dodam, że są jeszcze gorsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#22 PostWysłany: 19 Wrz 2021 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tak, miała być Ryga, ale myśl o biznesie w Dashu mnie przerażała :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Wrz 2021 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@tropikey Ty jak dobre wino. Z wiekiem i ilością live'ow jestes coraz lepszy. Wyciskasz 120% z tematu :-)
A swoja droga ciekaw jestem jak wyglada "biznes" w dashu...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 20 Wrz 2021 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ledwo się w tym Wilnie rozgościłem, a już pora wracać...

Śniadanie w HGI jest identyczne, jak za pierwszym razem, łącznie z lokalnymi specjałami. Sękacz mnie wtedy nie urzekł, za to twaróg z kminkiem i miodem jest palce lizać.
Wymeldowuję się nieco wcześniej, niż planowałem, bo mnie z pracy atakują i muszę coś tam popisać, więc lepiej będzie przenieść się do saloniku lotniskowego, żeby skończyć to zadanie już tam.

Przystanek autobusu 3G, który jedzie bezpośrednio na lotnisko jest dosłownie kilkanaście kroków od hotelu. Tym razem nie ma korków, więc docieram na miejsce w ciut ponad 20 minut.

Budynek zewnętrzny lotniska to ewenement na skalę co najmniej europejską. Gdzieś tu na forum czytałem, że jest jeszcze jakiś inny obdarzony takim charakterem typu vintage, ale nie pamiętam który to. Chodziło zapewne o jakiś dawny kraj "demokracji ludowej", ale ktoś to może skoryguje.

Nie wiem, czy to celowy zamysł, by pozostawić przynajmniej część lotniska w formie sprzed lat, przypominającej bardziej dworzec kolejowy, niż port lotniczy, czy też efekt splotu różnych niezamierzonych okoliczności, ale efekt jest godzien zachowania na wieki, bo mają tu Litwini coś naprawdę wyjątkowego :)

Image

Image

Image

Image

Brutalna prawda jest jednak taka, że to tylko swego rodzaju fasada, a w głębi czai się już terminal współczesny, choć raczej nie jakiś nowoczesny.
Kontrolę bezpieczeństwa przechodzę błyskawicznie przez fast track. Wprost z niego windą wjeżdżam na wyższą kondygnację, gdzie znajduje się tutejszy salonik non-Schengen.

Image

Co ciekawe, jest to nie tylko business lounge, ale również rodzaj ekspozycji producenta mebli Narbutas, którego uczczono również w nazwie tego miejsca.
Wizualnie lokal jest przyjemny, a oferta nie urąga podstawowym potrzebom, ale jak na stoliczny port lotniczy mogłoby być lepiej.

Image

Image

Image

Image

Image

Sprawy zawodowe wciągają mnie na tyle mocno, że jedyne z czego tu korzystam to sok, primitivo i toaleta. A nie, przepraszam, zgarnąłem jeszcze kilka litewskich cukierków :D

Boarding na lot do WAW jest niestety autobusowy, więc trochę żałuję, że nie posiedziałem w saloniku dłużej i nie pojechałem ostatnim pojazdem.
Za oknem widać, że jakoweś dostojniki z Warszawy przyleciały.

Image

Dziś nie mam już miejsca na wyciągnięcie kopyt. Fotel 2A nie ma tego na wyposażeniu. Catering jest jednak znowu w porządku, choć polędwicę "łososiową" (tak to nazywamy u nas) kroiił chyba drwal.

Image

Lot mija błyskawicznie, tym bardziej, że trzeba jeszcze wypełnić oświadczenie zdrowotne (a ci, którzy nie załatwili PLF online, muszą to zrobić dodatkowo i to).
Lądujemy w WAW, gdzie zamiast rękawa jest autobus :( Gdy docieramy do terminala, szybko tworzy się kolejka do pograniczników sprawdzających certyfikaty. Na szczęście idzie to dość sprawnie, a że przede mną jest nie więcej niż 20 osób, to po chwili mogę już iść do Poloneza.
Dziś mam więcej czasu, więc korzystam z opcji ciepłej (chodzi mi o jedzenie, a nie o preferencje intymne :D ). Wybieram krem z zielonego groszku oraz zestaw z dorszem. Mimo, że wygląda to mało efektownie, jestem bardzo miłe zaskoczony snakiem, zwłaszcza ryby.

Image

Image

Nie byłem co prawda już kilka miesięcy w żadnym z saloników LH w Niemczech i może coś się tam zmieniło, ale jeśli jest po staremu-covidowemu, to Polonez (mimo że ciasnawy) bije miejscówki Lufthansy na łeb.

Zjadam swoją rybkę, wypijam sauvignon blanc i ruszam do bramki nr 1, tuż obok Poloneza. Przede mną ostatni lotniczy akcent tego wyjazdu.

Pakowanie do samolotu w WAW trwa wieki. Najpierw kwadrans w autobusie jeszcze przy terminalu, potem kilka minut przy samolocie, a na koniec jeszcze zamieszanie ze zbyt dużą liczbą walizek pokładowych. Odlot miał być o 15:35,, a spod terminala ruszamy dopiero 20 minut później

Teraz siedzę już w pociągu do stacji Gdynia Karwiny, co oznacza definitywny koniec tego wyjazdu.

Tytułem krótkiego podsumowania stwierdzam, że Wilno jest doskonałym miastem na kilkudniowy wypad. Kompaktowe rozmiary (wszędzie chodziłem na piechotę, a przejazdy miałem tylko z i na lotnisko), urokliwe miejsca (nawet przy fatalnej pogodzie), sentymentalne z polskiego punktu widzenia klimaty (nie tylko historyczne, ale i współczesne - np. masa trolejbusów Solarisa), rozsądne ceny, fajne godziny połączeń (jeśli ktoś leci Lotem), itd. Jedyna chyba rzecz, która mnie irytowała to miękka woda w kranach - spłukać się w Wilnie po namydleniu, to nie lada wyzwanie!

A na sam koniec, chciałbym wyrazić pewne swoje zaskoczenie, czy wręcz nawet rozczarowanie z powodu braku jakiejkolwiek reakcji na moje wstępne zagajenie dot. Gandalfa.
No jakże to, nikt nie słuchał trójkowej audycji "Nie tylko dla orłów"?! Nie pamiętacie "Doradztwa intymnego"?!
Dla odświeżenia pamięci lub zobrazowania tej materii zupełnie niezorientowanym, poniżej link do jednego z odcinków. Niestety, tego z żalgirisem nie odnalazłem...



To by było na tyle. Dziękuję za uwagę i z pewną nieśmiałością (bo nie chcę zapeszyć) ostrzegam, że w kolejnym miesiącu - o ile negocjacje z żoną zakończą się sukcesem - jest ryzyko pojawienia się z nienacka mego występu na gościnnych łamach forum, z relacją z jeszcze jednego challengu. Jak to mawiają, "stay tuned" ;) .


Ostatnio edytowany przez tropikey 21 Wrz 2021 13:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 20 Wrz 2021 23:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Dej żonie numer do mnie to ją przekonam,że 25 godzin w Toroncie to super plan
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 21 Wrz 2021 02:05 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Dzięki za tą relację. Jako że o 15 ruszam w służbową trasę WAW-RIX-VNO-WAW, zmobilizowałeś mnie żeby, mimo prognozowanej pogody, wygospodarować trochę czasu i ruszyć się z hotelu i w Rydze i w Wilnie :) Niby już większość widziałem, przy ostatnich wizytach, ale kilku miejsc jeszcze nie odwiedziłem.

I cieszę się, słysząc, że nie tylko mnie Dash do Rygi przeraża :) Ale dzięki temu będę w środę miał okazję sprawdzić nowego A220, ale tylko w Eco.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 21 Wrz 2021 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@oskiboski: dziękuję za ten wysublimowany spoiler (choć plan dotyczył wypadu dłuższego niż 24h) :D
Niestety, żony na razie nie mam do czego przekonywać, bo LO złośliwie podniósł ceny. Muszę szukać innego rozwiązania. Nie poddaję się :)

@krzysiekk86: to Ci się ładnie trafiło z tym A220 :) Czekamy na relację!

A już tak dla zupełnego zamknięcia relacji, poniżej potwierdzenie, że "mission accomplished" (przynajmniej part 1):

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 21 Wrz 2021 13:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zrobisz relacje to ja nie będę musiał efekt podróży będzie ten sam (mam nadzieje). Pamiętaj o kodzie -30%
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Wrz 2021 17:15 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@tropikey - jak patrzę na zdjęcia z tego saloniku to aż nie mogę uwierzyć, że to możliwe.
Dla porównania ja wczoraj w Rzymie zaliczyłem salonik z pustymi bemarami i stołami oraz lodówkami wypełnionymi na maksa tylko wodą butelkowaną - jakbym był w jakiejś hurtowni.
Na szczęście pani za barem miała coś innego do picia. Do jedzenia też miała ale to było absolutnie niejadalne.
Dzięki za relację :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 23 Wrz 2021 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ale za to na statku miałeś gastronomiczne dolce vita! Chyba można tam przytyć :D ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Paź 2021 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Kopie Całunu Turyńskiego to chyba popularna sprawa w kościołach na Wschodzie. We Lwowie też na taką trafiłem. ;)

BTW: świetna relacja. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 10 Gru 2022 05:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ogólnie Litwa to bardzo biedny kraj. Mam dom pod granicą Litewska
(Około 20 km od granicy) i często bywam(w sumie bywałem bo z rok czasu nie byłem). Co da się zauważyć, to im dalej w Litwę, tym nie bardzo lubia Polaków ;)
Z miejsca wartych zobaczenie to Druskienniki i Połąga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group