Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 18 Paź 2019 17:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Cóż powiem tak, myślę że MSZ by to uwzględnił. Poza tym moje doświadczenie mówi, że można wywieźć więcej niż 40 sztuk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#82 PostWysłany: 18 Paź 2019 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4522
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Zauważyłem Twoje zamiłowanie do polemiki, ale są jednak pewne granice (w tym przypadku lądowe).

Zacytuję fragment Twojej relacji:

"Kolejka chyba na sto samochodów. Wszyscy się znają, wychodzą z aut, podają sobie dłonie. Nikt nie ma wizy turystycznej, wszyscy szmuglują."

Twoja sytuacja różniła się tym, że miałaś wizę turystyczną i nie znałaś stojących w kolejce. Zostałaś szmuglerką z wizą turystyczną ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 18 Paź 2019 18:49 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Więc proszę powiedz mi kiedy była aktualizacja, bo ja widziałam takie informacje nawet na tablicach informacyjnych na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 18 Paź 2019 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4522
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Dostałaś już tę informację 11 lat temu:

https://www.strazgraniczna.pl/pl/niezbe ... ludzi.html

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_pl.htm


Swoją drogą to zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Do Rumunii i Estonii można wwieźć tylko 2 paczki papierosów, nawet przylatując tam samolotem.


Ostatnio edytowany przez pabien, 18 Paź 2019 19:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Paź 2019 19:06 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Nie zliczę lat, od kiedy 40 sztuk obowiązuje na graniach lądowych - już mieszkając na Cyprze 11 lat temu, zawsze mieliśmy kontrolę wracając z tureckiej części/strony wyspy i ta ilość była dokładnie zaznaczona, jak również suma łączna podarków i zakupów w poszczególnych kategoriach.

Być może była tylko ogólna informacja o wszystkich, na którą pobieżnie spojrzałaś, utwierdzając się teraz w błędzie. A może całość była cyrylicą i też nie do końca przemówiła do Ciebie, tylko wytłuszczone cyfry mogły wprawić w pewne "senne marzenia", że oto nagle nasz rząd chce pozwolić sobie na takie duże straty na akcyzie;)

Śmigam kilka razy w roku na Ukrainę i Białoruś (papierosy nawet po 1 zł, a litr najtańszej wódy po 1,30 EUR) i sytuacja jest ta sama oraz czasem nawet kontrolują dogłębniej autko, a to, że w majtach, za pazuchą, w skarpecie, kapturze czy w silniku skitrasz jeszcze 2-4 paczki lub więcej, to już inny temat;)

Myślę, że te zasady praktycznie są od wejścia do UE.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 18 Paź 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Madzik1988 napisał(a):
Maktravel ,

Powiem szczerze, że idąc Twoim tokiem myślenia, zastanawiałam się nad tym czy opisywać to w taki sposób. Mi nie zależy, żeby tam podkręcił się ruch turystyczny. Żeby podniesiono ceny noclegów, biletów wstępu i otworzyli knajpy typowo pod turystów. Nie zależy mi żeby przedzierać się przez tłum, żeby cokolwiek zobaczyć. A już na pewno nie chciałabym stać dłużej na granicy!!!! :o :shock: :x Właśnie Kaliningrad jest piękny, bo nie jest dotknięty turystyką, jest autentyczny. Przynajmniej dla mnie. Ja zjadłam kęs i mam ochotę na kolejny. Ale nie każdemu musi smakować to samo. Miasto jest specyficzne i trzeba być wrażliwym i czułym na ukryte piękno.

Kochana, obwód jest dotknięty turystyką, czego najlepszym dowodem jesteś Ty z Twoim wywodem.
Mówię to jako osoba będąca pierwszy raz w obwodzie prawie 20 lat temu oraz wielokrotnie później i odwiedzająca ten zakątek.
Koła nie wynalazłaś a gównoburze zrobiłaś.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Paź 2019 23:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Rzeczywiście Kaliningrad jest tak turystyczny jak Plac świętego Piotra


Ostatnio edytowany przez Madzik1988, 18 Paź 2019 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 18 Paź 2019 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4522
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Tu o "niedotknięciu turystyką" Kaliningradu:

https://kaliningrad.rbc.ru/kaliningrad/ ... 8733337f96

"niedotknięcie turystyką"
"perełka" ...

trudno stwierdzić co u Ciebie znaczą,
obawiam się, że mają się do powszechnego rozumienia tych pojęć jak suszona ryba do świeżości.


el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 19 Paź 2019 10:11 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
e-prezes napisał(a):
Jak chodzi o ryby to muszą być wypatroszone, czyli nie żywe lub inaczej obrobione (suszone, wędzone, etc).
Papierosów można 2 paczki, czyli 40 sztuk, więc nie wiem skąd ta informacja o 100 szt?! W samolocie 200 szt.


Jednak muszę przyznać Ci rację. Pofatygowałam się i zadzwoniłam do znajomego strażnika. Można wywieźć 40 sztuk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 19 Paź 2019 17:27 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
ciachu25 napisał(a):
Nie zliczę lat, od kiedy 40 sztuk obowiązuje na graniach lądowych - już mieszkając na Cyprze 11 lat temu, zawsze mieliśmy kontrolę wracając z tureckiej części/strony wyspy i ta ilość była dokładnie zaznaczona, jak również suma łączna podarków i zakupów w poszczególnych kategoriach.
(...)
Myślę, że te zasady praktycznie są od wejścia do UE.


pabien napisał(a):
Dostałaś już tę informację 11 lat temu (...)


Tak. 11 lat temu z wejściem w życie przepisów z rozporządzenia Rady (WE) nr 274/2008. Zaraz po wstąpieniu do UE były wyższe normy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 20 Paź 2019 02:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Madzik1988 napisał(a):
Nie widzieliśmy pijących (ani nawet pijanych) ludzi, krzyczących czy budzących jakikolwiek niepokój. Nie widzieliśmy też wojska ani milicji, które miały być wszechobecne na ulicach. Nie licząc jednego pieszego patrolu na Placu Zwycięstwa. To co cieszy - nie ma tłumów, zarówno ulice jak i chodniki są puste, zupełnie jakby w tej wielkiej płycie nikt nie mieszkał. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni i mamy chrapkę na więcej. Z pewnością tu wrócimy, tym razem nad morze zobaczyć Mierzeję Kurońską. Uważam, że jest to perełka na mapie świata, którą warto odkryć.


Jak byłem w sierpniu to były tłumy ludzi i pełno milicji, zwłaszcza jak były fajerwerki ;) Kto był w tym czasie to wie ocb. ;)
Ludzi pijących na ławkach i przy kanale też było od groma, a wojsko to tylko na Vokzalu i prześwietlanie bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1315
Loty: 103
Kilometry: 191 238
srebrny
@Madzik1988
widzę, że miałaś okazję zapoznać się z tambylczą gastro-ofertą :)
- po ile można nabyć "czysty" spirytus? (miałbym na nalewki)
- mają w Rosji jakieś wina swojej roboty w sprzedaży?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 21 Paź 2019 08:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Rasputin Na granicy można kupić za około 20 zł/litr Przy czym on ma 70% i jest polecany właśnie do nalewek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 18 Gru 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Z kronikarskiego obowiązku podaję moje obserwacje.

Dwa tygodnie temu byłem w Kaliningradzie i zastanawiałem się jak to opisać, ale już wiem.
Otóż główna ulica, prospekt Lenina jest bardzo podobna do Grochowskiej na warszawskiej Pradze, którą to ulicą wczoraj jechałem.

Po jednej i po drugiej stronie bloki, na dole sklepy, jest most/wiadukt, chodzą smutni ludzie, częściowo przepici, ktoś biedny wyprzedaje resztki majątku, (lub przepity żul sprzedaje co ukradł, równie prawdopodobna teza). Czasem zdarza się jakiś pojedynczy budynek, który jest ładny tylko dlatego, że tło jest szpetne.

Jak ktoś lubi tego typu klimaty, to może jechać, ale MOIM ZDANIEM, Kaliningrad na pewno nie zasługuje na miano "perełki na mapie świata", jak określiła to @Madzik1988
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 18 Gru 2019 15:41 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1623
niebieski
Skąd wiesz jak Madzik by opisała ul. Grochowską. Może zrobiła by lepszą promocję niż PFN. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 18 Gru 2019 15:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
-- 18 Gru 2019 14:45 --

No nie mówcie, że Warszawska Praga Was nie urzeka :D

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

-- 18 Gru 2019 14:47 --

eskie napisał(a):
Z kronikarskiego obowiązku podaję moje obserwacje.

Dwa tygodnie temu byłem w Kaliningradzie i zastanawiałem się jak to opisać, ale już wiem.
Otóż główna ulica, prospekt Lenina jest bardzo podobna do Grochowskiej na warszawskiej Pradze, którą to ulicą wczoraj jechałem.

Po jednej i po drugiej stronie bloki, na dole sklepy, jest most/wiadukt, chodzą smutni ludzie, częściowo przepici, ktoś biedny wyprzedaje resztki majątku, (lub przepity żul sprzedaje co ukradł, równie prawdopodobna teza). Czasem zdarza się jakiś pojedynczy budynek, który jest ładny tylko dlatego, że tło jest szpetne.

Jak ktoś lubi tego typu klimaty, to może jechać, ale MOIM ZDANIEM, Kaliningrad na pewno nie zasługuje na miano "perełki na mapie świata", jak określiła to @Madzik1988


A jedzenie? :)


Ostatnio podbity przez Madzik1988, 18 Gru 2019 15:47
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group