Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Piszę o muzyce, a do tej pory nie zauważyłem, że Czechom (ale i Słowakom także) odszedł Bóg
Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#42 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:41 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Tak, wczoraj był pogrzeb...
Nie ukrywam, że sam w dzieciństwie słuchałem wielu jego piosenek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
O, jest nawet wersja po polsku z czeskim akcentem, a myślałem, że tylko Nohavica tak śpiewa.



el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:28 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Vondráčková też po polsku śpiewała wiele razy. Np. dość znaną swego czasu w Czechach piosenkę 'Dlouha noc'

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
...

_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Paź 2019 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tymczasem odejdę od tematyki muzycznej, pozostając jednak przy tabloidzie, z którego zdjęcie już poprzednio załączyłem.
Na ostatniej stronie znalazłem "kalendarz, który was rozgrzeje." Nie jestem wybitnym znawcą takich publikacji, ale te, które dotychczas widziałem miały podobne strony, podobne jednak nieco inne.
Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Paź 2019 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Straż Pożarna również u nas obdarzana jest dużym zaufaniem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 13 Paź 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Moja wczesniejsza podróż w poszukiwaniu innych światów nie była przedsięwzięciem jednorazowym i nie ograniczała się do Północnego Mazowsza. Jednak projekt miał swoje słabe strony. Ileż można oglądać światów okien czy alkoholi? Czasem można jednak znaleźć światy bardziej pociągające, jak ten w Koszycach.

Więcej światów @worldofdifferentworlds na Instagramie - choć na razie kolekcja nie robi wielkiego wrażenia.

Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Paź 2019 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Męczy mnie to, bo pokojarzyć nie mogę... skąd pochodzi sampel zapętlony w kawałku Haskiego?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Paź 2019 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dziś pytanie dziś odpowiedź



el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 13 Paź 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Ha! I jest to odpowiedź bardziej dokładna, niż, to, co mi chodziło po głowie... ale przy pierwszych dźwiękach odblokowała się jakaś klapka i przypomniałem sobie, gdzie jeszcze...

_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 14 Paź 2019 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Wczoraj wieczorem zauważyłem, że w Koszycach nad rzeką jest Dżungla. Jeśli uda mi się sprawnie wstać z łóżka, spróbuję ja troszeczkę dziś poeksplorowaćImage

Można powiedzieć "kto rano wstaje temu Pan Buk daje." Chęć do zobaczenia widoków Dżungli zwiększył poranny obraz z okna. Widok zasnutych mgłą betonowych gór był imponujący. Zdjęcia oddają drobniutką część widoku (wina moich umiejętności i ograniczeń telefonu).

Image

Można też powiedzieć, że kto taniej wstaje, ten jeszcze więcej dostaje. Z bliska widok był jeszcze bardziej spektakularny, acz niemożliwy do sfotografowania. Kiedy podszedłem jeszcze bliżej mgła z większego betonowego pasma już zeszła. Zostało tylko to:
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 14 Paź 2019 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
A na koniec relacji fotograficznej z Dżungli zdjęcie tamtejszego sklepu oraz zdjęcie ogrodzonego betonowym murem terenu zajmującego znaczną część Dżungli. To oddział MSW Słowacji.

Muzyka będzie później.ImageImage

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 14 Paź 2019 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W drodze powrotnej z Dżungli znalazłem martwego kiwi.Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 14 Paź 2019 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Zanim przejdę do muzyki (wybór nie będzie szczególnie wyrafinowany) kolejny dowód, że Dżunglę warto było odwiedzić. Oprócz martwego co prawda ptaka (nota bene moja wizyta na Słowacji zaczęła się od spostrzeżenia martwej sikorki, którą w swojej ignorancji uznałem za wróbla, choć brzuszek był żółty) znalazłem kolejny świat i to nie byle jaki bo świat chuci.

Image

A w kwestiach muzycznych skojarzenie nr 1 jest oczywiste



Ale mi bardziej pasował inny kawałek, nie tej klasy, ale estetyka jakaś taka lepiej mieszcząca się w kontekście



Natomiast kolejny utwór, kojarzący mi się z dżunglą że względu na film, pasuje jako podsumowanie całej wycieczki obejmującej zarówno głosowanie jak i wizytę w dżungli. Przy czym oczywiście dramatyzuję i przeginam. Z tego co mi się wydaje we wstępie pisałem, że dla rozwoju gospodarczego w krótkiej perspektywie wyniki wyborów mogą nie mieć żadnego znaczenia. Inaczej jednak ma się sprawa z rozwojem społecznym, a co za tym idzie średnioterminową perspektywą - ale to wszystko i tak wina Tuska.



el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 14 Paź 2019 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
@pabien a sprawdziłeś, co dokładnie oznaczają te reklamowane jako nowość "produkty z konopi" ? ;)

Załączniki:
fragment.jpg
fragment.jpg [ 69.64 KiB | Obejrzany 4415 razy ]
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 14 Paź 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
The end co prawda już się pojawił, ale to nie oznacza końca relacji.

Z perspektywy wyborczej, a to w końcu był istotny element tych impresji podróżnych, muszę podzielić się konstatacją, że jak widać nie chcemy Polski bez nadęcia, prężenia muskułów, ludzkiej po prostu i dla wszystkich. A to także oznacza, że w okresie ostatniego trzydziestolecia nie było polityka, który miał wpływ na kraj choćby porównywalny z Jarosławem Kaczyńskim. Może po części dlatego, że on miał wiernych żołnierzy, a Tusk tylko Schetynów, (kiedy jeszcze poważnie bawił się w politykę krajową). Prawda, PO też rządziła przez dwie kadencje, jednak te rządy bez pomysłu, bez jakiegokolwiek wizji rozwoju kraju, doprowadziły głównie do wyboru Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej i oddania przez niego sterów partii w ręce, jak się okazało mało sprawnego, politruka.

Jak pisała Swietłana Aleksiejewicz na wschodzie dla rządu dusz potrzebna jest idea. Najlepiej zrozumiała i prosta. U nas wyraźnie też. I na dodatek potrzebne jest zdefiniowanie i obrzydzenie wroga lub najlepiej licznych wrogów. Dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych przynosi lepsze rezultaty niż dzielenie na zaradnych i ofermy. Bo w końcu kto chce być ofermą. Silna władza, mogąca wszystko wyrażająca troskę o obywateli też okazała się bardziej atrakcyjna niż władza słaba, mówiąca "obywatelu, radź sobie sam."

Kaczyński uczynił rzecz wydawać by się mogło niemożliwą. Nie będąc istotnym graczem w czasach przed transformacją, teraz łączy w sobie postaci wielkich wrogów międzywojnia Piłsudskiego i Dmowskiego - bardzo aktywnych przed odzyskaniem niepodległości. Jeśli jednak już wróciłem do tamtych czasów, to pragnę zauważyć, że tamtej wolnej Polski - niemiłej i nieciekawej mieliśmy 31 lat. Tej mamy już 30. Strach się bać.

Ale miało być nie o tym. Będzie pozytywnie, choć to Słowacja nie Czechy. Nieważne jak wygląda rzeczywistość - zawsze uśmiech czyni ją bardziej atrakcyjną.


Image

A w ogóle to Słowacja jest warta rozważenia jako miejsce ewentualnej ucieczki od rzeczywistości, bowiem tutaj mają byty na sprzedaż (tak to te bez okien, ale za to z uśmiechem)

Image

A opuszczając kręgi kultury słowiańskiej warto przypomnieć zachodnią klasykę (którą mi przy innej okazji przypomniano, za co jestem ogromnie wdzięczny). Bo np. Chyba będziemy mieli drugiego, lecz pierwszego prawdziwego, Adriana w wielkiej polityce.



Ostatnio edytowany przez pabien 14 Paź 2019 12:28, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 14 Paź 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Stasiek_T napisał(a):
@pabien a sprawdziłeś, co dokładnie oznaczają te reklamowane jako nowość "produkty z konopi" ? ;)


Nie spodziewaj się niczego odlotowego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 14 Paź 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Godzina powrotu ze świata bytów na sprzedaż nieuchronnie się zbliża. Tym samym kończy się ta nietypowa relacja wyborczo-slowacko-muzyczna.

Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi się ją pisało, a gdybym się trochę postarał może nawet wyszłoby z niej coś zgrabnego.

Nie wiem jak się czytało, ale to, z całym szacunkiem dla czytających, sprawa wtórna.

Nie wiem czy będzie jakieś post scriptum. Kolejna relacja mam nadzieję za miesiąc, z Kosowa.

Chyba, że za 2 tygodnie napiszę coś z Krakowa, ale tam poza odwiedzeniem domu pewnego inżyniera z Nowej Huty, mam plany, które do relacji specjalnie nie pasują.

A propos Krakowa, ciekawe, czy wróg latania dostał się do sejmu? Pracował solidnie. Edit2: dostał się.

Edit: jakieś zdjęcie powinno znaleźć się na koniec. Niech to będzie Polonicum i trochę Italianicum, w końcu tutejszy premier to Peter Pellegrini.Image

Edit3: zapomniałem, że jakaś muzyka powinna pojawić się na koniec

Ta będzie dlatego, że lubię i nie będzie to Kino.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Paź 2019 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jednak będzie przynajmniej jedno post scriptum. Na zdjęciu obsługa handlingowa w KSC na swoim pojeździe. Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group