Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2022 01:37 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Cześć,

Już w sobotę płyniemy na nasz pierwszy rejs wycieczkowcem, a że czasy po/pomiędzy pandemiczne to mam nadzieję, że pare osób zainteresuje się jak to obecnie wygląda :) Tytuł spowodowany niestety prognozami pogody - dzisiaj i jutro w Polsce po 34 stopnie (w Norwegii nie wiele chłodniej), a już w przyszłym tygodniu prognoza wygląda tak:

Image

Obawiamy się, więc o widoki i właśnie skończyliśmy przepakowywanie walizek z ciuchów letnich na zimowe - ale chyba jakoś to będzie.

Trasa rejsu standardowa dla tego kierunku - już kilka relacji na forum było, ale wszystkie w normalnych czasach. Teraz już wiem, że w ciągu całego zaokrętowania w terminalu obowiązują maseczki, dodatkowo musieliśmy zrobić testy na max. 48 godzin przed zaokrętowaniem, pomimo pełnego zaszczepienia. Ciekawe co dalej :)

Image

Rejs zarezerwowaliśmy w 2019 roku i mieliśmy płynąć w 2020, więc już 2 lata później ruszamy :) Teraz spać, a od rana w auto i w stronę Kilonii.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image


Ostatnio edytowany przez krzysiekk86, 25 Lip 2022 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 01 Lip 2022 08:24 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Fajna trasa, udanego rejsowania .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2022 09:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Fajna trasa, niecierpliwie czekam na ciąg dalszy.
Kilka lat temu miałem okazję zaliczyć fiordy - m.in. Flaam i Geiranger (relacja na forum). Jeśli nie korzystacie ze statkowych wycieczek, we Flaam zarezerwujcie sobie pociąg przez internet bo na miejscu może z tym być różnie.

A tak w ogóle to upały były wtedy niemiłosierne - chociaż był to maj. Dopóki nie odwiedziłem Islandii, Norwegia była dla mnie numerem jeden jeśli chodzi o piękne krajobrazy i przyrodę. Absolutna czołówka i mam nadzieję, że wyjazd się Wam uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2022 09:38 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
greg2014 napisał(a):
Jeśli nie korzystacie ze statkowych wycieczek, we Flaam zarezerwujcie sobie pociąg przez internet bo na miejscu może z tym być różnie.


Bilety na Flamsbana już dawno kupione :) We Flaam byłem od strony lądu jakieś 15 lat temu i jak tylko zobaczyłem plan rejsu, wiedziałem, że chcę powtórzyć przejazd pociągiem, bo był super :) Mam nadzieję, że pogoda pozwoli na oglądanie widoków, bo niestety prognozy nie są zbyt obiecujące.

My za moment wsiadamy w samochód. Następny wpis już z Kilonii :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2022 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Szkoda że nie będziesz dzisiaj w Kopenhadze - jest start Tour de France na ulicach miasta. Chociaż, wieczorem to pewnie już tylko resztki atrakcji by pozostały...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lip 2022 15:56 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
-- 02 Lip 2022 15:55 --

Wczoraj bez większych sensacji dojechaliśmy do Kilonii, gdzie zaliczyliśmy krótki spacer. Nie wiele rzeczy jest do zobaczenie ale miasteczko samo w sobie całkiem urocze:

Image
Image

Nocleg mieliśmy w nowo otwartym Ibis Styles - parę słów napiszę o nim w odpowiednim wątku:

Image

Od rana przywitała nas piękna pogoda, więc jeszcze raz szybko spacer po mieście i okolicach portów, gdzie przybiło już kilka statków:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

A w oddali po raz pierwszy zobaczyliśmy nasz statek:
Image
Image

Później szbyki transfer do portu, ogarnięcie zarezerwowanego wcześniej parkingu na terenie portu, szybki spacer do terminala, w którym miały obowiązywać maseczki, ale podejście do tego jest dość luźne. I w końcu widok z bliska na MSC Grandiose:

Image
Image

W trakcie oczekiwania na kabinę trochę zwiedziliśmy statek, ogarnęliśmy upgrade do wyższego pakietu drinków i załatwiliśmy wspólną kolację ze znajomymi. MSC uznało też mój status match do Golda, ale póki co nie zauważyłem żadnych korzyści oprócz złotej karty.

Image
Image
Image
Image
Image

Na teraz to tyle, Niedługo szkolenie bezpieczeństwa i może skorzystamy z chwili na basenach skoro jeszcze pogoda na to pozwala :)
Postaram się napisać pare słów jutro z Kopenhagi :)

-- 02 Lip 2022 15:56 --

abelincoln napisał(a):
Szkoda że nie będziesz dzisiaj w Kopenhadze - jest start Tour de France na ulicach miasta. Chociaż, wieczorem to pewnie już tylko resztki atrakcji by pozostały...


Tak, niestety zorientowaliśmy się przed wczoraj, że miniemy się z wyścigiem o jeden dzień. Za to pogoda jutro ma byc super :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2022 17:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jedną z atrakcji do zobaczenia w Kilonii jest wejście do Kanału Kilońskiego. Praktycznie nad śluzami jest punkt widokowy - jeśli będziecie mieli czas na powrocie mogę spokojnie polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lip 2022 19:35 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nie ma co sprawdzać pogody w Norwegii na tydzień przed. Wiem coś o tym, bo sama płynęłam w maju, w tamtym kierunku ;)
Oby pogoda była dla Ciebie bardziej łaskawa. Czekam na kolejne porty :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2022 19:19 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Wczoraj zaliczyliśmy piękny zachód słońca:

Image

A po północy tradycyjne przejście pod mostem Storebaeltsbroen, które musze przyznać wygląda dość imponująco:

Image
Image

Wrażenie jest takie, że statek się nie zmieści, ale pewnie w rzeczywistości jest tam pewnie sporo zapasu. Od rana pogoda w Kopenhadze była całkiem przyjemna - do zwiedzania rewelacyjna. Udało się zrobić naprawde długi spacer z początkiem przy rzeźbie Syrenki (transfer Shuttlebusem organizowanym przez MSC).

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dotarliśmy też do Torvehallerne - targ ze świeżymi owocami morza, serami, wyrobami mięsnymi - po wizytach na takich rynkach w Barcelonie i Lizbonie, staramy się nie odpuszczać takich atrakcji :) Oczywiście nie obyło się bez piwka i kilku przekąsek :)

Image
Image
Image
Image
Image

Z koleji z wieży widokowej w Christianborg Slot mieliśmy okazję zobaczyć, wielkość naszego statku oraz mostu Oresund.

Image
Image

Jutro dzień na morzu, więc jeśli tylko ogarnę dodawanie zdjęć z telefonu przez statkowe WiFi, postaram sie coś ciekawego wrzucić :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2022 18:21 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Wczorajszy dzień na morzu nie przyniósł zbyt wielu wrażeń. Jakoś udaje nam się omijać wszystkie statkowe atrakcje, więc nie bardzo było o czym pisać :) Ale jako, że jesteśmy już tutaj 3 dzień mam pewne przemyślenia i wnioski.

Sam statek od środka wygląda imponująco i nie spodziewałem się takiego przepychu na głównych pokładach:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Jestem zaskoczony ilością obsługi w restauracjach - wrażenie jest takie, że obsługi jest więcej niż gości.
Z kolei jeśli chodzi o jakość jedzenia to jestem trochę rozczarowany - wybór jest bardzo duży i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Nie mówię tu o konkretnych rzeczach, ale spodziewałem się, że będę się zachwycał wszystkim, czego spróbuje, a to jest po prostu ok. Tak samo z jakimiś specjalnymi soczkami i napojami...

Dzisiaj natomiast odhaczyliśmy pierwszy Fiord i spacer. Pogoda zgodnie z prognoza jest niespecjalna, ale na szczęście chmury były na tyle wysoko, że troszkę widoczków mieliśmy :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Za niecałe 3 godziny ruszamy dalej i jutro zwiedzamy Alesund.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2022 02:16 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Niestety, nie udało się dokończyć relacji LIVE. Coś mi się powiesiło z internetem z lądu, a statkowy działał tylko na telefonie, z którego nie ogarniałem dodawania zdjęć :(
Przepraszam i uzupełniam brakujące dwa porty z mojego pierwszego rejsu.

Kolejny dzień spędziliśmy w Ålesund. Temperatura była teoretycznie trochę wyższa niż w Geiranger dzień wcześniej, ale mżawka i wiejący wiatr sprawiał wrażenie zdecydowanie innej pory roku :) Samo miasteczko natomiast bardzo przyjemne na spacer:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Weszliśmy też na punkt widokowy, skąd po raz kolejny mogliśmy zobaczyć MSC Grandiose górującą nad miastem. Widok na wszystkie wysepki i kanały robi super wrażenie. Aż szkoda, że nie dane nam było zobaczyć wszystkiego w lepszą pogodę ze słońcem.

Image
Image
Image

Wieczorem udało się też odwiedzić teatr, na którym odbywał się Rock Show, a grupa animatorów śpiewała wybrane kawałki z historii rocka. W sumie nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, ale nam nie przypadło to do gustu. Rozumiem jednak, że oprawa wizualna i sam występ może się podobać.

Image
Image

Kolejny dzień to postój w miejscowości Flam. Ciekawostka o samej miejscowości jest taka, że żyje tu ok 450 osób, natomiast za sprawą wielu atrakcji odwiedza je rocznie ok 450 000 turystów. Ja osobiście we Flam byłem jakieś 15 lat temu i to co mnie pozytywnie zaskoczyło to fakt, że wygląda dokładnie tak samo jak je wtedy zapamiętałem.

Image
Image

Znajduje się tutaj też darmowe muzeum jednej z głównych atrakcji czyli Flam Railway Museum - muzeum kolei Flamsbana - jednej z najstromszych tradycyjnych kolei na świecie. Oprócz zabytkowych drezyn i innych pojazdów szynowych znajdziemy tam też makiety dworca i modele obecnej kolejki.

Image
Image
Image
Image
Image

Na koniec została już tylko przejażdżka samą Flamsbaną z Flam (2 m n.p.m.) do Myrdal (866 m n.p.m.) oddalonego o trochę ponad 20km. Trasa kolei przebiega licznymi tunelami, a z okien można podziwiać kilka imponujących wodospadów. Przy jednym z nich, pomiędzy tunelami została zbudowana specjalna platforma dla turystów, a postój urozmaica muzyka z pokazem legendy.

Image
Image
Image
Image
Image

Tak skończyła się wycieczka w ostatnim porcie. Został nam jeszcze jeden dzień na morzu, niestety zimniejszy niż pierwszy, więc udało się tylko przez moment posiedzieć przy rufowym basenie na słońcu. W strefie dla dzieci znalazłem kilka fajnych budowli z LEGO, co jako fana tej duńskiej marki bardzo mnie ucieszyło:

Image
Image

Przybicie do nabrzeża w Kilonii nastąpiło punktualnie, a ponieważ spieszyliśmy się na wesele to już o 9.10 siedzieliśmy w samochodzie i ruszaliśmy w ponad ośmiusetkilometrową podróż do domu.

Na koniec kilka słów podsumowania po naszym pierwszym razie na wycieczkowcu :)
- bardzo pozytywnie zaskoczyła nas kabina - fakt faktem, że mieliśmy dość przestronną opcję z balkonem, ale naprawdę spodziewałem się większej ciasnoty.
- nie skorzystaliśmy z dużej części animacji i zajęć na statku, ale to co widziałem chodząc po statku i na np. imprezach wieczornych na głównym pokładzie akurat nie zachęcało mnie do udziału - natomiast wiem, że kilka rzeczy chciałbym zobaczyć, żeby wyrobić sobie własne zdanie.
- jak już pisałem trochę rozczarowany byłem poziomem jedzenia - wybór był bardzo w porządku i niektóre rzeczy pyszne, ale chyba spodziewałem się więcej. Z drugiej strony trafienie w gusta każdego z 4000 pasażerów jest niemożliwe :)
- sama forma rejsu i odwiedzania co dziennie innych miejsc jest wg mnie rewelacyjna. Trochę nas bolało ograniczenie czasowe i brak spontaniczności w zwiedzaniu (trzeba wrócić na konkretną godzinę), ale taki urok tej formy wypoczynku :)
- załatwiłem sobie upgrade do GOLD w MSC Voyagers Club, ale w mojej opinii nie dało to nic - dostaliśmy zaproszenie na drinka z kapitanem, które odbywało się na głównym pokładzie, a członkowie klubu od pozostałych byli oddzieleni tylko taśmą - samo zaś prosecco i tak wliczało się w pakiet z napojami :) Przysługiwała mi też godzina w Thermal SPA, ale o dziwo tylko mi, a nie dwóm osobom z kabiny - co ciekawe dla drugiej osoby nie można było dokupić godziny tylko cały dzień za 70 EUR. były też oczywiście jakieś zniżki na zdjęcia itd, ale z tego też nie skorzystałem. W opisie statusu miała też być jakaś wstawka do kabiny i upominek, ale tego brakło. Tak więc jeśli ktoś by pytał czy warto starać się o status w MSC, to wg mnie nie warto.

Póki co, nie myślę o kolejnym rejsie, ale coś czuję, że jeszcze kiedyś na jakimś się pojawimy...
Dzięki serdeczne za uwagę!
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2022 08:51 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Super! Moj rejs ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@krzysiekk86 Ile Ci wyszedł parking w Kilonii?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:28 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
@Raphael - tak jak wspomniałem, tego samego dnia, którego schodziliśmy ze statku mieliśmy wesele, więc zależało mi na jak najszybszym zejściu ze statku, więc zarezerwowałem parking przez MSC na terenie terminala - 10 minut spacerem ze statku z bagażami - koszt 119 EUR / rejs.

Dostępny też był jakiś Parken & Meer z darmowym Shuttle Busem za 109 EUR / rejs

Wydawało mi się, że to drogo, ale za jedną noc (dobę), którą spaliśmy w centrum, na pierwszym lepszym parkingu przy centrum handlowym zapłaciłem 17 EUR, więc chyba po prostu takie są ceny.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Lip 2022 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
A możesz jeszcze koszty rejsu podsumować, po za samą ceną rejsu, chodzi mi o koszty dodatkowe szczególnie te konieczne, napiwki, napoje na pokładzie itd ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2022 22:07 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
@kostek966, ciężko będzie to tak dokładnie policzyć ponieważ rejs rezerwowaliśmy w promocji MSC All at Sea, w której mieliśmy:
- pakiet drinków Easy
- internet na dwa urządzenia
- voucher na 50 EUR do wydania na statku
Dodatkowo mieliśmy jeszcze voucher na 200 EUR z racji odwołania rajsu w poprzednich latach.

Na statku dodatkowo zapłaciliśmy za:
- rozszerzenie pakietu drinków do Easy Plus (12 EUR / os / dzień + 15% podatku)
- napiwki (10 EUR / os / dzień)
- transfer w Kopenhadze (13 EUR / os)
- automatycznie ściągnęli nam 1 EUR / os na MSC Foundation z zastrzeżeniem, że możemy z tego zrezygnować.

W sumie wyszło 361 EUR, z czego 250 EUR pokryły Vouchery.

Poza statkiem wydaliśmy relatywnie mało. Najdroższa była Flamsbana - ok 400 PLN / os. Poza tym tylko raz spróbowaliśmy norweskiego piwa + przekąski i piwo na targu w Kopenhadze i jakieś drobne pamiątki.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group