Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
W zeszłym roku w trakcie przerwy międzysemestralnej byłem w Tallinie i Rydze, w Polsce było 0, tam -10, dlatego w tym roku myślałem o nieco cieplejszych kierunkach :roll:
Mój wybór padł na Słowenię. Wcześniej myślałem też, że możnaby zrobić jakiś mini-euro trip z Interrailem, ale ostatecznie nie zdecydowałem się na ten pomysł, bo musiałbym zdać wszystko w pierwszym terminie, hehe, a na Politechnikach jak wiadomo różnie to bywa i to niekoniecznie z winy studentów.

Pierwotnym planem było 8 dni : 16.02 - 23.02 i trasa Gdańsk - Bergamo - Mediolan - Wenecja - Triest - Koper - Lublana - Bled - Budapeszt - Kraków - Gdańsk
Ostatecznie jednak zdecydowałem (liśmy) się na krótszą trasę po sesji poprawkowej 18.02 - 21.02.
Klepnąłem bilety na loty dla 4 osób.
  • FR Gdańsk - Bergamo 13:30 - 15:35 | 18.02
  • W6 Bergamo - Gdańsk 16:35 - 18:40 | 21.02


Teraz pozostało już tylko ułożyć plan. Jako, że w Bergamo lądowaliśmy popołudniu, to zdecydowałem, że pojedziemy po prostu do Mediolanu i zobaczymy ciekawsze miejsca, jako, że Mediolan sam w sobie specjalnie ciekawy nie jest.Moim marzeniem było jezioro Como, więc co najmniej jeden dzień musieliśmy na to poświęcić, a we wtorek 21.02 zostawiliśmy sobie Bergamo, żeby być blisko do lotniska. Zostawał więc jeden wolny dzień na zwiedzenie czegoś (19.02 albo 20.02 <- zależy kiedy do Como polecimy).Pod uwagę brałem różne możliwości, między innymi Florencja, Turyn, Bolonia, czy Wenecja.
Najtańszą opcją okazał się nocny Flixbus z Mediolanu do Wenecji i powrót popołudniu Trenitalią do Mediolanu.

Ostateczny plan wyglądał tak :
  • FR Gdańsk - Bergamo 13:30 - 15:35 | 18.02
  • FlixBus Mediolan - Wenecja (Mestre) 0:15 - 5:30 | 20.02
  • Trenitalia Wenecja S. Lucia - Milano Centrale 16:20 - 18:55 | 20.02
  • W6 Bergamo - Gdańsk 17:05 - 19:10 | 21.02


Wizzair na chyba 4 tygodnie przed odlotem przesunął godzinę odlotu o 30 minut do tyłu, z 16:35 na 17:05.
Nic tylko przygotowywać się do wyjazdu :D
Będzie dużo zdjęć

16.02 z naszej 4-óki, która miała lecieć robi się już tylko 3-ka, ponieważ Natalia ma w poniedziałek dopyt z matmy. Mimo wszystko lepiej chyba mieć szansę zdać i stracić te 300PLN, niż od razu mieć warunek i płacić prawie 3 razy tyle :(
Noclegów odwołać już nie mogę, bilety wszystkie non-refundable, jedyne co to jej rezerwację z Flixa odwołuję i dostaję zwrot w postaci vouchera na następne podróże, kto wie może się przydać :)

18.02, wstaję koło 9 rano, pogoda niezbyt ciekawa, może śniegu już nie ma, ale za oknem 0, a i niebo zachmurzone

Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok z mojego balkonu
Relacja1.jpg
Relacja1.jpg [ 413.08 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


O godzinie 11:15 z Wrzeszcz PKP mamy autobus 110, który zawiezie nas bezpośrednio na lotnisko, cena biletu normalnego - 3.20, ulgowy - 1.60

Rano, jeszcze przed wyjściem sprawdziłem na flightradarze co nas będzie wiozło, jest to oczywiście Boeing 737-8AS Ryanair'a o rejestracji EI-FIJ, według danych, pojazd ma prawie 2 lata, we wnętrzu wyglądał na nieco bardziej wysłużony jednak :/

Na lontnisku jesteśmy przed 12, idziemy do kontroli bagażowej, a tam kolejka na dobre 15 minut, gdybyśmy przyszli ze 3 minuty później to stalibyśmy pół godziny, bo ze 3 wycieczki po nas się zwaliły :o

Pod gatem jesteśmy jakoś 12:25, sprawdzam na flightradarze, że nasza bestia niedługo będzie lądować
Załącznik:
Komentarz do pliku: Ryanair
Relacja2.jpg
Relacja2.jpg [ 614.55 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Kontroli bagażu nie było, boarding w miarę sprawny, jakoś o 13:20 wszyscy siedzieli już na pokładzie.

Load factor wyniósł prawie 89%, podano inforamcję, że leci 167 osób. Całkiem sporo, ale można było się tego spodziewać, jako, że to sobota i lot na południe :lol:

Z Gdańska wylecieliśmy o czasie, nad Polską stosunkowo dużo chmur i nie było prawie nic widać, ale im bardziej na południe tym bardziej chmury się rozrzedzały, a nam pozostało cieszyć się widokiem szczytów alpejskich z góry :)

Załącznik:
Komentarz do pliku: Alpy
Relacja3.jpg
Relacja3.jpg [ 836.56 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Alpy
Relacja4.jpg
Relacja4.jpg [ 858.76 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Alpy
Relacja5.jpg
Relacja5.jpg [ 886.52 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Alpy
Relacja6.jpg
Relacja6.jpg [ 814.56 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Alpy
Relacja7.jpg
Relacja7.jpg [ 717.57 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Alpy
Relacja8.jpg
Relacja8.jpg [ 617.55 KiB | Obejrzany 2062 razy ]


Na lotnisku w Bergamo wylądowaliśmy około 15:00, Flightradar podaje, że 15:09, jednak wydaje mi się, że mogło być kilka minut szybciej. Do terminala zabrały nas autobusy, a nas przywitało słońce i bezchmurne niebo, oraz temperatura 14 stopni celcjusza 8-)

Dalsza część relacji popołudniu :mrgreen:
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group