Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2016 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Relacja Torrevieja/Walencja 29-8-16/08-09-16

Pomysł na podróż.

W Hiszpanii byłem już kilkakrotnie, przeważnie 1-2 razy w roku. W tej podróży postanowiłem odwiedzić wybrzeże Costa Blanca. Z racji dobrej komunikacji mogłem sobie poskładać loty z Gdańska. Wylot z Gdańska przez Skavstę do Alicante, powrót z Walencji przez Kolonię. Ktoś pomyśli sobie po co loty kombinowane? Dla mnie był ważny aspekt finansowy (lot bezpośredni do i z ALC kosztowałby mnie ok. 400-500zł/os), lot z przesiadkami kosztował mnie ok. 200zł/os. Drugą zaletą było to że mogłem zwiedzić Walencję.

Zakwaterowanie i wybór opcji.

Miejsce na nocleg wybrałem w miejscowości Torrevieja. Najtaniej jest pojechać w 4 osobowej grupie, gdyż można sobie znaleźć apartamenty prywatne za ok. 350/400eur za tydz. z basenem. Osobiście jechałem tylko z żoną więc skupiłem się na małym apartamencie z basenem.
Szukając noclegu przeglądałem popularne strony typu booking.com, venere.com, tri vago.com i inne multiserwisy. Szybko okazało się że dla 2 osób są ceny sporo wyższe. Skorzystałem więc z innej opcji i szukałem apartamentu na hiszpańskich stronach typu Rentalia.es, spain-holiday.com. Przypadkowo trafiłem na stronę Zariko.es, to biuro nieruchomości w Torrevieja. Mają ok. 90 apartementów na wynajem. Znalazłem nocleg w 2 os. apartamencie w centrum Torrevieja z basenem za 292eur + 50eur sprzątanie (8 noclegów). Apartament w pełni wyposażony i komfortowy.

Czym się poruszać?

Najlepszą opcją przy 4 os jest wynajem auta. Ceny są ok. 175e/tydz.z full ubezpieczeniem. Przy 2 osobach niezbyt opłacało mi się brać auto. Wybrałem więc komunikację autobusową + wynajem rowerów na 7 dni. Ma to swoje plusy i minusy. Do plusów należy zaliczyć fakt że rowerem wszędzie dojadę i nie ma problemu z ‘trzeźwością’ kierowcy ;), minus to mały zasięg roweru.Wypożyczyliśmy je u pośrednika EasyAdds bo było najtaniej. Zapłaciliśmy po 36eur/6 dni za 1 rower. Pozostałe wypożyczalnie miały ceny dużo wyższe dochodzące do 12-15e za 1 rower/dzień. Rowery w słabym stanie technicznym ale dało się jeździć. Jak ktoś będzie chciał ambitniej korzystać z roweru to lepiej dopłacić i poszukać innej wypożyczalni.

Z lotniska jechaliśmy przewoźnikiem http://www.autocarescostazul.com/. Trasa bezpośrednia ok. 50min, koszt 6,92eur/os., bilety u kierowcy, odjazd przy wyjściu z terminala. Informacyjnie dodam że widziałem jeszcze 2 inne przystanki na lotnisku ALC , jeden Alsy(Murcia/Cartagena) i jeden miejski autobusu C-6 do centrum Alicante.

Co robić w Torrevieja?

Celem mojego wyjazdu był głównie aktywny wypoczynek czyli poruszanie się rowerem po okolicznych plażach + leżing i smażing ;)

Torrevieja to niewielkie miasteczko ciągnące się wzdłuż wybrzeża na odcinku ok. 15 km. Razem z przylegającymi La mata i z drugiej strony Punta Prima. Z racji że miałem nocleg w strefie centrum to odległości były ok. 6-12 km. Jest to typowo nadmorska miejscowość z kilkoma plażami, promenadą , barami, restauracjami . Punktem wyróżniającym to miasto od innych są 2 jeziora w bliskiej odległości od centrum. Słone różowe jezioro Torrevieja(kolor zawdzięcza występowaniem alg) i drugie słodkie La mata.
Z pierwszego z nich wydobywa się sól a drugie to park narodowy (strefa ekologiczna). Dla lubiących shopping miasto oferuje 2 centra handlowe Habaneras i La Zenia. Odwiedziliśmy Primark w La Zenia.
Również taka ciekawostka, jest fajna Bodega z winem blisko centrum Habaneras
Załącznik:
casa del vino II.png
casa del vino II.png [ 262.59 KiB | Obejrzany 2599 razy ]

Zakupiliśmy tam bardzo dobre wino białe półwytrawne za 1,4eur za litr ;)
Adres: Centro Comercial Mercadona Torreta, Avda miguel de unamuno, s/n, 03184 Torrevieja, Alicante, Hiszpania
Plaże.. plaże.. plaże ;)
Tutaj wkleję parę zdjęć z plaż z moja subiektywna oceną.
Zaczynając od tych najładniejszych na krańcach miasta.
Plaża w Pinomar (Del Camp / Les Ortigues) moja nr 1.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Pinomar
IMG_3554.JPG
IMG_3554.JPG [ 428.66 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: pinomar2
IMG_3557.JPG
IMG_3557.JPG [ 465.52 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Mało zatłoczona, spore fale , woda czyściutka, w około wydmy. Idealne miejsce do odpoczynku.
Plaża w La mata
Załącznik:
Komentarz do pliku: Deptak La mata
IMG_3548.JPG
IMG_3548.JPG [ 427.14 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Ludzi więcej niż w Pinomar ale też średnio zatłoczona , fajny deptak ciągnący się wzdłuż wybrzeża aż do Torrevieja.
I z drugiej strony miasta
Plaża w La Zenia
Załącznik:
Komentarz do pliku: la zenia
IMG_3631.JPG
IMG_3631.JPG [ 469.96 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: La zenia2
IMG_3627.JPG
IMG_3627.JPG [ 394.55 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Idealna zatoczka , bez fal , czysta woda, dobra do pływania i odpoczynku z dziećmi.
Przylądek Cabo Roig
coś dla lubiących snoreling
Załącznik:
Komentarz do pliku: Cabo roig
IMG_3628.JPG
IMG_3628.JPG [ 449.14 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Przylądek Cabo Roig, umocnione nabrzeże
Załącznik:
Komentarz do pliku: Cabo roig
IMG_3635.JPG
IMG_3635.JPG [ 368.88 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Pozostałe plaże to głównie miejskie w Torrevieja
-Los Del Cura
-Del Acequion
-Naufragos
-Los Locos
Zatłoczone, średni komfort.
W czasie pobytu zrobiliśmy sobie wycieczkę na wspomniane wcześniej jeziora.
Słone Torrevieja
Załącznik:
Komentarz do pliku: dojazd przez trzciny ;)
IMG_3568.JPG
IMG_3568.JPG [ 618.71 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: jezioro słone Torrevieja
IMG_3570.JPG
IMG_3570.JPG [ 424.7 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Jezioro Torrevieja
IMG_3573.JPG
IMG_3573.JPG [ 375.93 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: jezioro Torrevieja
IMG_3578.JPG
IMG_3578.JPG [ 439.71 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: jezioro Torrevieja
IMG_3580.JPG
IMG_3580.JPG [ 368.62 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Park La mata
Załącznik:
Komentarz do pliku: jezioro La mata
IMG_3600.JPG
IMG_3600.JPG [ 458.38 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: jezioro La mata
IMG_3583.JPG
IMG_3583.JPG [ 439.58 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Co ciekawe można było z bliska zobaczyć Flemingi.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Flemingi
IMG_3586.JPG
IMG_3586.JPG [ 456.39 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Kiedy nadszedł czas ruszyliśmy do Walencji
Torrevieja nie ma bezpośredniego połaczenia z Walencją , konieczna była przesiadka w Alicante.
Czas przesiadki spędziliśmy na spacerze do portu.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Alicante
IMG_3653.JPG
IMG_3653.JPG [ 435.31 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Alicante wzgorze Santa Barbara
IMG_3654.JPG
IMG_3654.JPG [ 354.59 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Bilet na busa do Alicante Costaazul’em 4,5e/os. Z Alicante mieliśmy busa Alsy bilet kupiony miesiąc wcześniej za jedyne 6e/os. Z ciekawości sprawdziłem w automacie ile kosztuje bilet kupiony przed samym odjazdem w automacie, 23euro/os.
Walencja
Dynamiczne miasto które najlepiej zobaczyć z perspektywy roweru lub przemieszczać się metrem. Mieliśmy 1,5 dnia na zobaczenie miasta, więc wypożyczyliśmy sobie rowery na 1 dzień za 7e/os/rower.
Ścisłe centrum miasta można obejść spacerkiem w 2-3h, jednak już do portu, plaże czy niesamowitych ogrodów Turii lepiej wykorzystać rower.
Ogrody Turii powstały po powodzi w 1957r. i poźniejszej zmianie koryta rzeki , teraz omija centrum miasta.
Miasto stworzyło tam pełną infrastrukturą dla ludzi aktywnych , biegaczy, rowerzystów, czy po prostu chcących odpoczynku wśród zieleni.
Plaża Les Arenes mimo to że w centrum miasta to bardzo szeroka , z pełną infrastrukturą typu prysznice, mało zatłoczona. Idealna do odpoczynku.
Kilka zdjęć z Walencji
Załącznik:
Komentarz do pliku: Arena walki byków
IMG_3660.JPG
IMG_3660.JPG [ 354.58 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Targ miejski
IMG_3671.JPG
IMG_3671.JPG [ 438.97 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: katedra Santa Caterina
IMG_3693.JPG
IMG_3693.JPG [ 423.6 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Ogrody Turii
IMG_3703.JPG
IMG_3703.JPG [ 506.08 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Ogrody Turii
IMG_3705.JPG
IMG_3705.JPG [ 553.03 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

coś dla dzieci
Plac zabaw 'Leżący' Guliwer zbudowany w 1992r.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Guliwer
IMG_3738.JPG
IMG_3738.JPG [ 384.51 KiB | Obejrzany 2635 razy ]


Miasto Sztuki i nauki

Miasto Sztuki i Nauki w Walencji rozciąga się na miejscu dawnego koryta rzeki Turia, na długości prawie dwóch kilometrów. Tworzy je sześć ogromnych elementów: Hemisfèric (kino IMAX, w którym można oglądać projekcje cyfrowe), Umbracle (otoczony ogrodami piękny punkt widokowy), Muzeum Nauki im. Księcia Filipa (oferujące mnóstwo zajęć interaktywnych), Oceanogràfic (największe akwarium w Europie, z ponad 500 gatunkami morskimi), Pałac Sztuki im. Królowej Zofii (poświęcony operze) oraz Agora (obszar wielofunkcyjny, gdzie organizuje się koncerty i liczne zajęcia).
Załącznik:
IMG_3714.JPG
IMG_3714.JPG [ 340.21 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
IMG_3717.JPG
IMG_3717.JPG [ 377.23 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
IMG_3719.JPG
IMG_3719.JPG [ 353.13 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
IMG_3734.JPG
IMG_3734.JPG [ 317.95 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Plaża Les Arenes
Załącznik:
IMG_3728.JPG
IMG_3728.JPG [ 351.67 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Załącznik:
IMG_3730.JPG
IMG_3730.JPG [ 246.22 KiB | Obejrzany 2635 razy ]

Do Polski wróciliśmy lotem Ryanairem do Koloni i potem Wizzairem do Gdańska. Lotnisko CGN ma opcję transferu więc nie ma potrzeby powtórnej kontroli bezpieczeństwa.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group