Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Paź 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌krasnal‌
Na pewno z menu wybrałem jeden z wielu rodzajów cevapi, ale nie wiem czy faktycznie dostałem co zamówiłem. Na kuchni mało się znam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 26 Paź 2016 20:21 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
scomin napisał(a):
W drodze powrotnej przesiadałem się na lotnisku w Dortmundzie. Z tym, że samolot ustawia się tyłem do terminala już się spotykałem, ale rękawy zainstalowane na poziomie płyty postojowej widziałem po raz pierwszy)


No właśnie. Jedyny raz w swoim życiu widziałem samolot stojący tyłem do terminala właśnie w DTM. Wiecie skąd taki zwyczaj tam?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Paź 2016 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Kiedyś już pojawiło się takie pytanie na forum, ale konkretna odpowiedź nie padła...
https://www.fly4free.pl/forum/lotniska-gdzie-samoloty-stoja-tylem-do-budynku-lotniska,18,68242
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Paź 2016 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
scomin napisał(a):
@‌krasnal‌
Na pewno z menu wybrałem jeden z wielu rodzajów cevapi, ale nie wiem czy faktycznie dostałem co zamówiłem. Na kuchni mało się znam :)

Wiele ćevapi w życiu zjadłem, ale w takim kształcie to jeszcze nie widziałem... No chyba, że samo mięcho zdążyłeś już zjeść albo nadal kryje się w środku.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌krasnal‌
Mięso oczywiście w środku było. Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie gdzie już kończyłem, ale widać mięcho wyciągnięte :)
Załącznik:
IMG_20141117_120735.jpg
IMG_20141117_120735.jpg [ 184.57 KiB | Obejrzany 5028 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Paź 2016 18:36 

Świetna relacja. Fajne fotki!


OT: Wróciłem z Sarejewa tydzień temu i wciąż jestem podekscytowany:) Polecam odwiedzenie targu Marakale (blisko Baščaršija), gdzie serbski pocisk moździerzowy zabił 68 osób i 100 ranił. To był symboliczny początek wojny, miejsce jest zachowane w bardzo realistyczny sposób, a targ dalej funkcjonuje.

A do samolotu książkę-reportaż wojenny i podróż śladami książki:
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/w-oblezeniu
Autorka, reportażystka amerykańska, mieszkała w czasie wojny z Bośniakami na jednej ulicy - Logavinej (blisko ścisłego centrum). Fajnie się zwiedza ulicę - choć specjalnie się ona nie wyróżnia urodą - bo w książce jest mapka i lista nazwisk. Przez przypadek spotkałem jednego z bohaterów reportażu i można było zamienić parę słów przez studenta-tłumacza. Poruszające spotkanie, kiedy wyliczała: ten żyje, ten nie, moja córka miała roztrzaskany piszczel od kuli itp., itd.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 13 Lis 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To jedna z moich ulubionych książek. Podczas mojej wizyty w Sarajewie również wybrałem się śladami jej bohaterów. Co prawda, żadnego z nich nie spotkałem, ale podstawie mapki w książce dało się zidentyfikować ich domy.

Załączniki:
aIMG_2344.jpg
aIMG_2344.jpg [ 210.75 KiB | Obejrzany 4882 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 14 Lis 2016 18:15 

@ scomin
Dzięki za ciekawą relację. A wszystkim pozostałym za wiele wnoszące posty. Dużo mi pomogły.
Jesteśmy w Sarajewie od wczoraj i....miasto nas powaliło. Naprawdę nie spodziewałem się aż takiego natłoku wrażeń. Widoki, historia, która się tutaj działa, tygiel narodów i religii. Niesamowite. Np zobaczyć, wrêcz dotknąć miejsca zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda od czego zaczęła się 1 wojna światowa. Albo miejsce na targu , gdzie serbski pocisk zabił blisko 70 osób, podczas 3 letniego oblężenia miasta. Pamiętam , że czytałem o tym w gazetach w latach 90- tych. A teraz , po tylu latach mogę zobaczyć to miejsce na żywo. Szok !!
O jedzeniu, piciu i urodzie Bośniaczek, nawet nie wspominam.
Wszystko cudne.
Aż sam siê dziwię, że dopiero teraz tutaj dotarłem. :roll:
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 14 Lis 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌jacakatowice‌ idź na piwo do Sarajewskiej Pivary, o ile jeszcze tam nie byłeś. O ile sam nie przepadam za klimatem hal piwnych, o tyle piwo mają tam wyśmienite. A jak interesujesz się historią, koniecznie malutkie muzeum Aliji Izetbegovicia.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 14 Lis 2016 18:33 

@ krasnal
A Ty myślisz, że gdze ja teraz siedzę ??? :lol:
Właśnie w tej Pivnicy GD w browarze Sarajevo. :mrgreen:
Wczoraj też tu clubbingowaliśmy wieczorkiem. Wprawdzie nie jest tu najtaniej, ale warto. Piwo i żarełko pyszne. A nocleg mamy ledwo 100 m od tej piwarni. Fajnie zrobiona w środku. Miło się tu siedzi. Wygodne kanapy. Można wrêcz leżeć, a ja lubię wygodę. :twisted:
Piwo po 3,5 BAM. W innych knajpach po 2. Ale tu jest fajnie ....
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Lip 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
możecie podać namiar na tą knajpę? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group