Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lip 2020 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Pandemia niestety zniweczyła zaplanowaną na początku roku rozbudowaną podróż po Azji. :(
Nadeszła druga połowa czerwca, samoloty zaczęły latać, kraje stopniowo, choć z ograniczeniami, otwierać, a LOT niespodziewanie wrzucił nową, wakacyjną siatkę połączeń w low costowych cenach. Początkowo wydawało mi się, że nie są to kierunki dla mnie atrakcyjne, ale kiedy zobaczyłem połączenie KRK-JTR w cenie biletu PKP Katowice-Warszawa i pasujący termin, to z braku laku długo się nie zastanawiałem i zakupiłem „LOTnawakacje”.
Santoryn był wyspą, którą zawsze miałem w planie odwiedzić, ale jak już będę na emeryturze i nie będę miał siły na moje szalone, dalekie eskapady. ;) Po cichu liczę na to, że lecąc zaledwie 6 dni po otwarciu granic turyści nie zdążą jeszcze napłynąć w takich ilościach z jakich znana jest wyspa w szczycie sezonu i będzie to okazja do jej zwiedzenia, jaka może się już nie powtórzyć. ;)
Pozostaje nadzieja, że loty nie okażą się ściemą balansującego na krawędzi bankructwa przewoźnika i dojdą do skutku.

W międzyczasie sprawdziłem warunki wjazdu do Grecji. Wszystko miało być bez problemu i bez kwarantanny, tymczasem z początkiem lipca okazało się, że dość duży odsetek turystów jest testowany i objęcie kwarantanną stało się realną groźbą. Na dodatek specjalny kod, o który musi zawnioskować każdy przyjezdzający do Grecji wskazywał, że prawdopodobnie zostałem do testu wytypowany.
Dla własnego komfortu, tuż przed wylotem, zrobiłem sobie tani test na przeciwciała, który choć nie daje pewności to potwierdził, że prawdopodobniej nie muszę obawiać się zatrzymania w santoryńskim izolatorium.

W planie 7 dniowej wycieczki jest Santoryn oraz Ios, na który mam zamiar dostać się promem firmy Zante. Noclegi zabukowane. Pozostaje mieć nadzieję, że SARS-CoV-2 nie pokrzyżuje kolejnej wycieczki.

Jak zwykle liczę na to, że przynajmniej część relacji uda się napisać LIVE, co może być ciekawe ze względu na pandemiczną sytuację. ?

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 11 Lip 2020 07:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 05 Lip 2020 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ubiegłeś mnie częściowo z pomysłem na tytuł relacji (bo też się przymierzam ;) ), ale wybaczam :D. Powodzenia i oby LO nie kombinował przy Twoim locie.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2020 11:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Powodzenia ja za chwilę już wracam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2020 11:39 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
@brzemia ale też napisz jak u Ciebie wszystko wygląda
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2020 13:58 

Myślę ze koronawakacje dojdą do skutku bo jak na razie LOT wywiązuje się z zaplanowanych tras oprócz tych trzech lotnisk co wyleciały z rozkładu. I kto by wcześniej pomyślał że na Cyklady bedą bezpośrednie loty. Na Santorini / Santoryn/ jakoś mi nigdy nie pasował bo to nijako żenska nazwa/byłem kilkakrotnie. Auto na tydzień brać troche na wyrost ,bo wyspę objechać mozna w kilka godzin ale tak naprawdę 2 dni wystarcza. Na prom i tak auta nie weżmiesz, a jesli, to bilet będzie słono kosztował. Wszedzie na wyspach najpopularniejsze są papaki /skutery/którymi dojedziesz do każdej dziury. W porcie Athinios też się wycwanili i pobierają haracze parkingowe. Na Ios warto wybrać się w sobotę i trafić na wesele w samej Chorze,oraz podziwiać z góry zachody. Warte odwiedzin są jeszcze pobliskie Folegandros i w drugą stronę Amorgos.
Jednak aby objechać te wysepki najlepiej zaplanować "ring" z plecakiem promami z wyspy na wyspę i na każdej wynająć skuter.
Powodzenia
Góra
 PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2020 14:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja mam tak. Ale nie chce zasmiecac relacji. Akropol na RodosImage
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2020 14:17 

Jak pusto na tej plaży.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2020 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@andrzejdz Dziękuję za podpowiedzi! :)
Z racji, że koronawakacje są niejako efektem ubocznym wymyślonym na szybko, nie są one logistycznie tak dobrze zaplanowane jak to mam w zwyczaju. Auto zwykle wypożyczam z wygodnictwa. Przy takiej cenie i podziale na 3 osoby nie miałbym nawet chęci zastanawiania się nad tym, czym się bedę przemieszczał, nie wspominając o tym, że skuter nie jest tak bezpieczny i nie chroni przed słońcem. ;) Poza tym i tak nie wysiędzę w jednym miejscu, więc nawet jeśli objadę wyspę, to będę szukał innych zakamarków dnia następnego. ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 11 Lip 2020 08:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lip 2020 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Zjawiam się w terminalu w Krakowie. Generalnie widać, że wracamy do życia ale nie da się nie zauważyć, że ludzi jest mało.
Na wejściu mierzenie temperatury ciała - przykładamy do skanera nadgarstek.
Kontrola bezpieczeństwa bez kolejek.
Następnie wizyta w saloniku. Jest kilka/kilkanaście osób. Nie ma samoobsługi. Zamawiamy według karty i czekamy na obsłużenie. Każdy stolik dezynfekowany po każdym gościu dezynfekowany a podłoga naokoło odkurzona.
Boarding minimalnie opóźniony, samolot odlatuje w zasadzie o czasie.
Nie sposób opisać mojej radości w momencie kiedy samolot wzniósł się w powietrze. Wreszcie można latać. Tego mi było trzeba. Myślę, że każdy uzależniony zna to uczucie ??
Serwis w postaci wody i grześka/orzeszków. Personel pokładowy prosi o niezdejmowanie masek.
Embraer 195 bardzo wygodny. Fajne, miękkie siedzenia i dużo miejsca na nogi.

Samolot wypełniony na oko w 80%. Sporo ludzi wziętych na test. Nie ma opcji, że 150 testów dziennie. Na pewno dużo, dużo więcej. Potwierdza się, że testowane jedynki, ale nie ma reguły, że np. ludzie ze śląskiego.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 11 Lip 2020 08:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Lip 2020 21:41 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
ach, zazdroszczę- tego startowania/lądowania
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Lip 2020 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Dzień 2. Relacja nadal LIVE ?

Pierwszym punktem wycieczki jest Imerovigli. Na ulicach widać życie ale generalnie pustki.
Kieruję się w stronę skały Skaros i dalej do kościółka na klifie.

Image

Image

Image

Po przejściu nieco męczącej trasy (sporo schodków do pokonania) jadę przez Mesarię na punkt widokowy Przy Santo Wines. W restauracji zajęte dwa, trzy stoliki i ponownie widoczne ogromne pustki.

Image

Image

Image

Zaraz za skrzyżowanie z drogą do portu jest również bardzo fajny punkt widokowy.

Image

Następnie przejazd do Pyrgos i krótki spacer i wjazd na najwyższy szczyt wyspy.

Image

Image

Image

Kolejny punkt wycieczki to plaża Kambia:

Image

Image

Na obiad wybieram knajpę The Dolphins koło wejścia na czerwoną plażę. Jedzenie jest bardzo smaczne a ceny przystępne.

Image

Image

Image

Wieczorem wybieram się do Firy. Miasto żyje ale tłumów brak.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2020 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Jako że to koronawakacje to z kronikarskiego obowiązku:
Lecieliśmy w trójkę. Minęły już 24h i nie ma żadnej informacji w sprawie testu. Podczas pobierania nie dostaliśmy żadnej instrukcji dalszego postępowania. Wymaz i do widzenia.
Ludzie generalnie masek nie noszą. Jedynie obsługa lokali nosi maski i rękawiczki. W Lidlu (z polskiego przyzwyczajenia) mieliśmy maski i czuliśmy się jak kosmici.
Jednakże wszędzie są środki do dezynfekcji rąk i widać, że zagrożenie traktowane jest poważnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2020 08:45 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@benedetti co to są te Twoje "jedynki" do testowania? osoby z 1 foteli czy jak ?

powiedz jeszcze test był z krwi? czy wkładali Ci patyk przez nos do gardla?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@Grzes830324
Do testów wyznaczone są osoby z cyfrą 1 na początku kodu z PLF. Ktoś wspominał, że miał jedynkę i nie miał testu, ale jednak zdecydowana większość relacji w tym moja potwierdza testowanie jedynek.
Test jest robiony poprzez wymaz z gardła. Podchodzisz do stolika, dają fiolkę z bagietką, wpisują na niej dane, idziesz na krzesełko, sam wymaz trwa kilka sekund.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:21 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@benedetti merci :)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Bardzo mnie cieszy to co piszesz o liczbie osób :) Daj znać jeszcze jak z tłumami na zachodzie słońca w Oia i czy nadal trzeba kilka h wcześniej przyjść dla dobrej miejscówki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@Washington Ze względu na to co widziałem w Firze nie podejrzewam tłumów w Oia. Dziś tam będę i zdam relację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Lip 2020 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Dzień 3.

Okolice serpentyn przy Ancient Terra. Dziś bardzo mocno wieje na Santorynie.

Image

Santorini Brewing Company niestety zamknięte ze względu na Covid.

Następnie prawie pusta plaża Yalos.

Image

Image

Image

Teraz widzę, jak bardzo ilość ludzi wpływa na krajobraz.
Santoryn wydaje się być jaką wysepką na uboczu a nie jedną z topowych wakacyjnych destynacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Lip 2020 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Nie wiem czy dzisiaj zdążę dziś coś więcej wrzucić, więc krótka relacja z Oia.
Ok. godz. 18:00 pusto. Zaparkowałem bez problemu pod samym głównym placem. Ludzi bardzo mało. W miejscu skąd jest robiony ten słynny pocztówkowy kadr jakieś pojedyncze osoby. Można było na spokojnie porobić zdjęcia we wszystkich możliwych pozach. ;)
Z czasem, im bliżej do zachodu słońca ludzi zaczęło przybywać i tuż przed zachodem na zamku było już tłoczno na tyle, że mając w głowie, że jednak mamy epidemię dość szybko z tamtąd czmychnąłem. To jak mało jest turystów najlepiej pokazuje ilość zamkniętych restauracji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Lip 2020 14:06 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
i gdzie te zdjęcia z zachodu słońca?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group