Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 11 Paź 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Loty: 127
Kilometry: 238 246
Punkty statusowe: 33
srebrny
tasma napisał(a):
marcin14 napisał(a):
Mam Orange od dwoch lat. Nie moge udostepnic netu z komorki na laptopa, tak zeby z internetu orange korzystac na kompie. Wczesniej mialem tmobile i nie bylo z tym problemu. Gdzies na necie wyczytalem ze orange blokuja takie cos, po to zeby np trzeba bylo kupic drugi abo z netem.

Ostatnio jak sprawdzałem to tethering był funkcjonalnością telefonu, a nie karty sim. Chyba że masz kartę SIM w tym nowym standardzie z wifi i słuchawką prysznicową to wtedy mogą zablokować ;)

Z tego co pamiętam wystarczy po prostu zadzwonić do Orange żeby uaktywnili usługę TT i śmiga. Tak samo jak niektóre numery nie mają LTE na dzień dobry i też trzeba dzwonić i prosić o uruchomienie.

#242 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:38 

Punkty statusowe: 69
złoty
@szymonpoznan1
O LTE decyduje operator. Fakt. Ale co do tetheringu to jeszcze raz powtarzam, że to funkcjonalność telefonu. Nie można go włączyć/wyłączyć na poziomie sieci.
Od strony technicznej wygląda to tak. Słuchawka łączy się z internetem (i to zapewnia sieć komórkowa), ale o tym czy to połączenie wykorzystuje sama, czy też przez wifi współdzieli z innymi urządzeniami decyduje tylko i wyłącznie oprogramowanie słuchawki. Z punktu widzenia operatora pakiet danych "wykorzystany" przez słuchawkę, od pakietu puszczonego w tetheringu nie różni się niczym.
Jedyna możliwość jaką sobie wyobraża, to taka kiedy operator mógłby kontrolować tethering poprzez funkcje zaszytą w oprogramowaniu telefonu, czyli mogło by to dotyczyć wyłącznie telefonów z tzw. softem brandowanym (na których po włączeniu pojawia się logo operatora). Nie bardzo jednak rozumiem po co miałby to robić bo IMO nie ma to żadnego sensu. Albo się abonent trzyma w limicie danych jaki dostał albo nie, a jak zużyje te dane to jego sprawa.

#243 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:44 
Awatar użytkownika

Loty: 127
Kilometry: 238 246
Punkty statusowe: 33
srebrny
Ja tam z branzy IT nie jestem ale wiem ze kiedys dzwonic o to musialem i nagle zadzialalo :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#244 PostWysłany: 11 Paź 2017 20:42 

Punkty statusowe: 4
Potwierdzam, w moim przypadku (służbowy T-mobile) trzeba było zadzwonić do BOK i poprosić o odblokowanie usługi Hot Spot.
W menu aparatu była opcja On/Off ale przed interwencją u operatora nie można było jej załączyć.
 Profil Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 11 Paź 2017 23:26 

Punkty statusowe: 50
srebrny
@tasma nie masz racji. W USA wielu operatorów blokuje tę funkcjonalność i trzeba dodatkowo płacić aby zadziałała.

Sam mam kartę z Three UK w taryfie http://www.three.co.uk/feel-at-home gdzie w szczegółach jest napisane "You can't use your phone as a personal hotspot (tethering) while you're abroad." i potwierdzam że nie działa, przy próbie otwarcia strony w przeglądarce na laptopie pojawia się info że usługa tetheringu jest niedostępna.

#246 PostWysłany: 12 Paź 2017 11:05 

Punkty statusowe: 6
Oferta wygląda rzeczywiście interesująco, czy możecie mi jednak wskazać na stronie plusha informację o "pierwsze doładowanie na ich stronie plus 40% kwoty doładowania", bo nie mogę tego znaleźć ?
 Profil Relacje PM off
julk1 uważa post za pomocny.

#247 PostWysłany: 12 Paź 2017 22:14 

Loty: 2
Kilometry: 2 660
Punkty statusowe: 12
niebieski
Dobrze, że uciekłem od Plusa. Ciekawe tylko czy jego śladem pójdą inni operatorzy?
http://innpoland.pl/137967,radosc-nie-t ... swego?fbnt
 Profil Relacje PM off  

#248 PostWysłany: 12 Paź 2017 23:13 

Punkty statusowe: 7
Roswell69 napisał(a):
Oferta wygląda rzeczywiście interesująco, czy możecie mi jednak wskazać na stronie plusha informację o "pierwsze doładowanie na ich stronie plus 40% kwoty doładowania", bo nie mogę tego znaleźć ?

tutaj:

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1399
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#249 PostWysłany: 13 Paź 2017 11:23 

Punkty statusowe: 6
Tylko ciekawe czy jest tutaj ten bonus 30zł przy doładowaniu za 150zł ? bo na podanych stronach nie ma o nim wzmianki
 Profil Relacje PM off  

#250 PostWysłany: 13 Paź 2017 11:42 

Loty: 96
Kilometry: 206 593
Punkty statusowe: 28
niebieski
https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... 3774e163e2
Roswell69 lubi ten post.
Roswell69 uważa post za pomocny.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: greg0, Rockriderr oraz 4 gości