Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Paź 2019 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Niedawno spotkałem się z aplikacją Too Good Too Go, której głównym celem jest ograniczenie ilości marnowanego jedzenia przez restauracje, hotele, sklepy.

Różne obiekty uczestniczące w programie codziennie wystawiają nowe oferty, z których można skorzystać w określonych godzinach, po wcześniejszym zakupie oferty. Większość oferowanych dań i produktów można zakupić za 1/3 oryginalnej ceny. Według opisu zawartego na stronie nie można dokładnie przewidzieć, co w danym dniu konkretny obiekt oferuje, a wszystko zależy od tego, co zostanie.
W aplikacji znajduje się mapka, dzięki którym łatwo można zlokalizować punkty wraz z informacją, czy w danym dniu dostępne są jeszcze oferty, i jeśli tak, to ile ich zostało.

W Polsce dostępność punktów jest na razie ograniczona do największych miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław. Za granicą natomiast dostępność ofert jest znacznie większa, szczególnie w dużych miastach. W zasadzie w dowolnej porze dnia można znaleźć restauracje lub hotele, które oferują dania).

Warto czytać opis tego, jakie danie dany obiekt oferuje, aby na przykład nie kupić kilku kilogramów surowych warzyw do własnoręcznego przygotowania ;).
Opisy są najczęściej w języku kraju, w którym działa aplikacja (screen opisu + Google Translator wystarczają do przetłumaczenia).
Poza tym niektóre hotele i restauracje wymagają własnego pojemnika, do którego zapakują danie.

Osobiście nie korzystałem jeszcze z aplikacji, jeśli ktoś korzystał może podzielić się doświadczeniami, ew. wrzucić zdjęcia tego, co dostał ;)

Opis programu:
https://toogoodtogo.pl/pl

Aplikacja do pobrania:
Google Play
App Store

Załączniki:
Too_good_to_go2.jpg
Too_good_to_go2.jpg [ 108.24 KiB | Obejrzany 23147 razy ]
Too_good_to_go.jpg
Too_good_to_go.jpg [ 129.57 KiB | Obejrzany 23147 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 10 Paź 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Korzystam z tej apki w Kopenhadze od 2-3 lat i już kilka razy ją polecałem w tamtejszym wątku "gdzie zjeść". Jest tanio i można znaleźć miejsca które naprawdę warto odwiedzić np. od długiego czasu tylko w taki sposób zaopatruję się w pieczywo - ale też są miejsca, w których zupełnie nie warto kupować (kiedyś mi się zdarzyło dostać dwa wyschnięte croissanty)...
Kilka miesięcy temu chciałem z tej apki skorzystać w Warszawie, ale przez weekend nie udało mi się trafić na żadną aktywną ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Paź 2019 15:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
w Krakowie np to kompletnie niewiele się pojawia
a też chętnie bym skorzystał :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Paź 2019 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
W Polsce ilość ofert można policzyć na palcach jednej, czasami obu rąk. Ale w Europie zachodniej i północnej jest kilkaset ofert.
Np. dziś wieczorem jest oferta kanapek w sklepie 7Eleven w Sandefjord za 30 NOK oraz coś w sklepie Point na lotnisku w Torp za 39 NOK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Paź 2019 18:37 

Rejestracja: 19 Gru 2014
Posty: 10
na podobnej zasadzie działa aplikacji FOODSI , ostatnio widziałam jej reklame w poznanskiej kawiarni. Jeszcze nie wyprobowałam, na razie tylko zainstalowałam. W Poznaniu i Katowicach jest całkiem spory wybór, dużo większy niż w toogoodtogo (w Poznaniu jest tam jeden sklep zero-waste i jedna knajpa), widziałam, że rzeczywiście codziennie przynajmniej 2-3 knajpy mają dostepne posiłki (przynajmniej wtedy kiedy sprawdzałam). Minusem jest na pewno to, że nie ma dużo wege miejsc, wiec jesli ktos nie jada to mu zostaja tylko kawiarnie i ciasta:) Pewnie prędzej czy pozniej te apki się połączą.


Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Paź 2019 11:05, edytowano w sumie 1 raz
ciach referal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2019 18:09 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
Ja w Gdańsku korzystałem z WypiekAna i powiem tak, za ta cenę nie warto (chciałem wypróbować coś najbliżej mnie). Dostałem ok 330 gram słodkości miernej jakości i sadze ze za 2-3zl więcej kupię to o każdej porze w każdej piekarni. Wyglądało to bardziej na ofertę do spróbowania niż to co się nie sprzedało, wiec zero założeń aplikacji.
Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2019 07:18 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Ja korzystałem będąc dobę w Paryżu i tam mogę ocenić bardzo pozytywnie. 2 razy zakupiłem paczki wieczorem w sieciówkowych kawiarnio-piekarniach (raz to był Brioche Doree, drugiego nie pamiętam) po 3,99 euro paczka. W Brioche Doree otrzymałem sporej wielkości kanapkę (szynka, sałata etc.), tartę czekoladową i croissanta, za które "normalnie" zapłaciłbym jakieś 12 euro, a w drugim miejscu kanapkę-bagietkę, jakieś ciastko i coś tam jeszcze, również o wartości kilkunastu euro. Wszystko jeszcze świeże i smaczne. Następnego dnia rano za 3 euro kupiłem paczkę z hotelu przy Luwrze, która okazała się workiem regalików (15-20 sztuk) i innych słodkich bułeczek ewidentnie ze śniadania hotelowego. Poprzedni dzień i pozytywne zaskoczenie po pierwszym kontakcie z apką postawiło wysoko poprzeczkę, więc trochę się rozczarowałem, ale na pewno nie mogłem narzekać na ilość, bo jako taka "dogryzka" starczył ten worek 3 osobom do wieczora.
W Poznaniu, w którym żyję nie testowałem jeszcze, bo nie ma za dużo miejscówek, za to w Paryżu właśnie miejsce co krok. Ogólnie polecam bardzo, ale sam będę korzystał raczej jako tania alternatywa żywienia się w droższych krajach zachodniej czy północnej Europy, niż na co dzień w Polsce.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
krystian85 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2020 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Too Good To Go startuje w Trójmieście:
https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wia ... 85532.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lut 2020 11:00 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 23
Loty: 60
Kilometry: 85 827
Korzystam z tgtg od listopada – rewelacja. Oczywiście, czasem dobre czasem złe te knajpy bywają.
Są knajpy co cieszą gości z tgtg znakomitymi rozmiarami posiłku, są też ci co zwyczajnie próbują się podczepić pod pociąg "internet apka fajnie mieć może więcej sprzedam tym eko-hipsterom".
Więc bywa różnie, ale przeważnie – bdb.
W Wawie to eldorado, wiele knajp, fajny wybór, super ceny też do tego.
_________________
mimimi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lut 2020 16:49 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
skrzat napisał(a):
Too Good To Go startuje w Trójmieście:
https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wia ... 85532.html

Startowała we wrześniu :) już w październiku korzystałem ale szału nie było. Zobaczymy jak będzie teraz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2020 18:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hej, obecnie ktos korzystal z was z aplikacji w warszawie ? jest sens tego uzywac ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lut 2020 18:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jest,restauracyjne jedzenie w niezłych cenach czasem też muffinki z takiej słynnej drogiej piekarni
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Lut 2020 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
ja kilka razy przetestowalem i odinstalowalem bo jakosc jedzenia byla marna, a ilosciowo rowniez bez szalu. w skandynawii dziala to znacznie lepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lut 2020 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
W Gdańsku wśród partnerów jest Ibis i Mercure. Ciekawe co dają :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lut 2020 23:25 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
@skrzat jeśli będziesz coś wiedział to pisz, ja na chwile obecną nie jestem zadowolony z pierwszego zakupu w tej aplikacji i uważam to za ściemę marketingową. Jak będę gdzieś za granicą to wypróbuje tamtejszych standardów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lut 2020 00:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Śniadanie w Sandefjord daje radę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2020 22:56 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Czy macie jakieś powiadomienia ustawione, ze jak wjeżdża jedzenie to dostajecie od razu info, czy trzeba po prostu na bieżąco sprawdzać apke ręcznie ?

Bo ciagle mi cos znika sprzed nosa :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Mar 2020 10:06 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja skorzystałem jeden raz póki co na jedzenie z North Fisha. Za 10 zł w mojej ocenie ok zestaw. Kawał ryby, ryż z czymś tam i butelka napoju. Niedługo przetestuję Amrita (kebaby) oraz śniadanie z Novotela.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2020 20:56 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Próbowałem używać tej apki w Gdańsku, ale już odinstalowałem.


95% pokazywanych okazji jest już wykupiona, mimo że sprawdzałem stronkę co parę-paręnaście minut. Maksymalnie miałem dostępne 2-3 naraz, w miasteczkach/kompletnych peryferiach kilkanaście km ode mnie.

Po długim polowaniu i kolejnych próbach, z jednej "okazji" w piekarni udało mi się skorzystać - w paczce same wczorajsze pączki.

Może miałem po prostu pecha. Ale raczej do tej aplikacji nie wrócę. Nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Cze 2020 13:37 

Rejestracja: 19 Gru 2014
Posty: 10
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Poznaniu toogoodtogo się niezle rozkreciło, odebrałam już kilkanaście paczek i jak na razie, sie nie zawiodłam ani razu- brałam paczki glownie ze starbucksa i drozszych piekarni. Foodsi natomiast coraz mniej okazji i niestety przynajmniej u mnie na telefonie aplikacja się zupełnie posypała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group