Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2011 11:25 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 62
Zbanowany
Siemanko, nie orientujecie się czy są jakieś specjalne przepisy zwiazane z przewozem aparatów fotograficznych w bagażu podręcznym. W kwietniu jak lecieliśmy 4 lotami, to chyba w dwóch albo trzech mieliśmy perypetie związane własnie z tym. Raz celnik pytał jaki mamy aparat i czy z obiektywem, jak mu pokazałem swojego złoma to się tylko uśmiechnął, ale później widziałem jak innemu dali wybór wyrzuca statyw i obiektyw do kosza, albo nie leci, to mnie w ogóle zdołowało, bo teraz mam troche lepszy obiektyw w aparacie i sie boję że mnie spotka coś podobnego, a rat do spłacania jest jeszcze sporo:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 16 Sty 2011 11:42 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Jak wyrzuca obiektyw, chyba jakieś żarty. Jeśli aparat wraz z całym osprzętem mieści się w bagażu to wszystko ok. Co najwyżej celnik może poprosić o zaprezentowanie, że aparat działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2011 13:01 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
CHyba chodziło o to że statyw nie był w podręcznym :?: :?:
wtedy raczej mowa o dopłacie za nie-podręczny - jeśli jest czas na to.
Partizan , podaj więcej informacji , gdzie, kto, itp.
Celnik - czy strażnik przy kontroli bezpeczeństwa?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2011 13:33 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Znajomy zawsze swój sprzęt zabiera do podręcznego wart kilkanaście tysięcy, 5 obiektywów, filtry i body. Nigdy nie robili problemu bo wiedzą co się dzieje z bagażem rejestrowanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2011 16:13 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 62
Zbanowany
było to na pewno w Mediolan Bergamo i chyba w Gdansku(? przyznam że na bani byłem, w Gdańsku padły chyba pytania na temat aparatu) ale jednak przy kontroli bezpieczeństwa a nie celnej, autentycznie widziałem jak gość wyrzuca rzeczone przedmioty do kosza, pierwszy raz coś takiego widziałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2011 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
statyw tak, moga sie czepiac, na forum o tym bylo kilka razy
aparat - absolutnie nie. Na moje kilkadziesiat lotów w zyciu nigdy mnie nawet o aparat nie pytali i nie kazali nawet wyciagac z plecaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2011 13:23 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
O aparat raz usłyszałem pytanie, ale bardziej w kontekście prześwietlania bagażu, tak jak ma to miejsce z laptopami. Ale było to ze 4 lata temu. Do aparatu i obiektywów nikt się nie czepia natomiast do statywu mi się przyczepili i musiałem nadać rejestrowany :( i po 35€ a w drugą stronę wysłałem paczkę ze statywem do siebie. Od tej pory nie latam ze statywem w podręcznym, czyli praktycznie rzecz biorąc nie latam ze statywem ;) Statywy to: Manfrotto bodajże 140 i jakiś Silk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lut 2011 16:50 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 62
Zbanowany
dobra, zaliczyłem właśnie 4 lotniska: Wrocław, Luton, Las Palmas, Liverpool, nigdzie nie było problemów z aparatem

z ciekawostek, na brytyjskich lotniskach bardzo rygorystyczne kontrole włącznie oczywiście ze zdejmowaniem butów
w Las Palmas stała juz maszyna na której stawiało sie stopę i but był skanowany bez zdejmowania go z nogi:) buty typu trampki czy adidasy nie sprawdzane w ogole

w Liverpool mielismy dwie godziny na przesiadkę i udało nam się bo trafilismy na mały ruch w danej chwili, ale mogło być nieciekawie bo to ruchliwe lotnisko, ale za 4 funty mozna kupic PASS, dzieki ktoremu idziemy bez kolejki gdyby kogos to interesowalo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Kwi 2011 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Ostatnie loty koniec marca i początek kwietnia, WSZYSTKIE ze statywem w podręcznym:
LCJ-BGY
BGY-BCN
BCN-BGY
BGY-LCJ
LCJ-BGY
BGY-LCJ

Bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2012 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
Witam, :)

wiecie może jak wyglada sprawa z przewozem statywu w easy jet z berlina schonefeld? Chodzi oczywiście o bagaż podręczny ( lot na sardynię).
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lut 2012 23:48 

Rejestracja: 19 Kwi 2011
Posty: 7
To bardziej kwestia kontroli bezpieczeństwa niż linii. Ja musiałem swój we WRO wyrzucić, mimo, że mieścił się w bagażu i miał po złożeniu 44cm. Było to przeszło 3 lata temu. A kupiłem dość tanio właśnie na test. Pokrowiec teraz chroni obiektyw. Od tego czasu nie biorę ze sobą już statywu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lut 2012 00:21 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 15
Zgodnie z przepisami statywy w podręcznym generalnie są dozwolone, choć z zastrzeżeniem, że nie mogą mieć ostrych zakończeń, a służby kontroli bezpieczeństwa zawsze mają prawo do indywidualnej oceny; co do akcesoriów aparatów fotograficznych (w tym obiektywów) nie ma ograniczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lut 2012 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
dzięki za odpowiedzi! :)

kurcze jestem w kropce teraz, bo niby można,ale jest ryzyko...a zależałoby mi na statywie bardzo.
czy rozebranie statywu na części pierwsze i owinięcie go w jakieś folie, papiery zwiększyłoby szanse chociaz do 99,9% :) ? ( albo wręcz przeciwnie zmniejszyło)

Albo czy jest jakaś opcja by napisac do biura loniska berlin schonefeld, by wydali opinię,albo coś zasugerowali i w razie czego mieć taka wiadomośći jako podkładkę podczas kontroli? czy to zbyt głupi pomysł :?:


P.S. A moze ktoś wie czy w auchan sprzedaja takie rzeczy :D Może bym juz na Sardynii w Olbi kupiła jakiś tani, w razie czego by został na wyspie.
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lut 2012 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Nic się nie martw, nigdy ja, ani nikt kogo znam nie mieli żadnego problemu z aparatami... Jedyne co, to Chińczyk na w Pekinie oglądał na nim zdjęcia :) (czy na pewno nie jestem szpiegiem ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2012 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
tyle, że ja o STATYWIE do aparatu pisałam ;)
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Lut 2012 23:44 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 113
Sam widziałem statywy w wolnocłowym na lotnisku KEF. Niczym nie różnią się od tych kupionych przed odprawą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Gru 2012 02:09 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 6
STATYW:
Wróciliśmy własnie z pierwszej "taniej " wycieczki RYANAIRem do Brukseli i z powrotem. Również obawiałem się o statyw i możliwośc jego wniesienia do samolotu. Wziąłem więc taki, z którym mógłbym się rozstać bez większego żalu. Statyw HAMA 55cm umieściłem w plecaku NIKE AirMax BA4597 (ten większy). Nie miałem żadnego problemu z jego wniesieniem na pokład. Widziałem również kolegę, który wnosił statyw podobnych rozmiarów przyczepiony do plecaka. Nie miał go w pokrowcu. Po prostu był przyczepiony wzdłuż plecaka i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:29 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
a jak aparat będzie się pętał, przewieszony przez ramię gdzieś w okolicach pleców, to mogą kazać go wrzucić do bagażu (Wizz)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Sty 2017 00:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli nie masz wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład, to teoretycznie mogą kazać tak zrobić. Przy czym rozumiem, że mówimy o aparacie z wymiennymi obiektywami, bo pozostałe to nawet w kieszeni kurtki od biedy upchniesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Sty 2017 00:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌Gollum‌ Jak źle trafisz to teoretycznie mogą,ale osobiście zawsze kładę aparat oddzielnie do skrzynki i jeszcze nigdy nie kazali umieścić go w bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group