Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Sty 2017 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Naprawdę zawsze jedziesz dzień wcześniej spać w okolicach lotniska?


Jesli sytuacja tego wymaga to tak, ale staram sie kupic tak bilety, zeby tego uniknac. Jak wyżej napisano, analizuje koszt dodatkowych elementow i czasami rezygnuje z taniego biletu, bo po doliczeniu dodatkowych kosztow nie jest juz tak tanio.

Pisalam juz w watku o wpadkach, ze prawie sie spoznilam na lot z lotniska 15min od domu ze wzgledu na wypadek, a wyjechalam odpowiednio wcześnie. Ale ja mam ubezpieczenie, ktore obejmuje takie przypadki, podobne do Axy. Takze w razie czego od razu bym do nich dzwonila pytac sie czy placa zwrot kosztow czy za nowy bilet.

Ostatnio lecialam z Pyrzowic i ze wzgledu na zapowiadane opady śniegu pojechalam dzien wcześniej, zamiast w nocy prosto na lot.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 15 Sty 2017 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
boots napisał(a):
@‌monroe
Cytuj:
2-3 godzinny korek w Niemczech bez śnieżycy na autostradzie jest raczej spowodowany wypadkiem i jest to coś nadzwyczajnego

Mam wrażenie, że niezbyt często jeździsz niemieckimi autostradami. Wypadek i korek to prawie codzienność.

Podobnie jak nawigacja z bieżącymi informacjami i sugestiami jak wypadek czy korek objechać. W obie strony nie należy popadać w paranoje. A zamieć śnieżna w Niemczech była zapowiadana ze dwa dni wcześniej, wiatr nawet jakieś imię miał. Zima to jednak trzeba na takie rzeczy brać poprawki. Jak dobrze sypie to wcale nie trzeba korka żeby czas przejazdy wydłużył się dwu czy więcej krotnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Sty 2017 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):

Ostatnio lecialam z Pyrzowic i ze wzgledu na zapowiadane opady śniegu pojechalam dzien wcześniej, zamiast w nocy prosto na lot.


I tak należy robić. Większość sytuacji po prostu da sie przewidzieć i zaplanować
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 15 Sty 2017 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Dzięki temu wątkowi dowiedziałem się, że należy:
- wyjeżdżać jak najszybciej się da - tylko czy 1 dzień zapasu na pewno wystarczy ?
- kupować najlepsze (najdroższe) taryfy
- kupować najlepsze (najdroższe) ubezpieczenia
Ja bym dodał jeszcze od siebie:
- nie korzystać z błędów taryfowych i podejrzanych promocji (mogą w każdej chwili anulować)

Załączniki:
wujek_dobra_rada.jpg
wujek_dobra_rada.jpg [ 42.06 KiB | Obejrzany 1520 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 15 Sty 2017 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kazdy robi jak uwaza, w koncu to on/ona ponosi ryzyko.

Moze byc tani error fare, ale jak sa beznadziejne godziny lotow czy dolotow, to gra moze nie byc warta świeczki.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2017 01:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
A co to za idiotyczne rozdzielenie wątku???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Sty 2017 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Gadu-777 napisał(a):
A jakbym mial jechac z okolic bielska na balice lub pyrzowice na jakis dlugodystansowy lot to nie wybieralbym sie na nie 4h przed odlotem mimo ze w zasadzie calosc mozna dwupasmowka odbyc.


Nie popadajmy w paranoję. Z Bielska do Pyrzowic albo Balic można w normalnych warunkach spokojnie dojechać w 1,5h i to jadąc zgodnie z przepisami. Korki w Pszczynie czy Czechowicach można spokojnie objechać nadrabiając kilkanaście minut. Równie dobrze 5 km przed Pyrzowicami na ekspresówce możesz utknąć na kilka godzin, jak to zdarzyło się kilka tygodni temu po śmiertelnym wypadku, i nie ma tutaj wielkiej różnicy czy będziesz miał zapas 30 min czy 2h.

Gadu-777 napisał(a):
Jakiej pomocy mozna szukac w takim przypadku ?
Wpadla w pulapke rezerwacji najtanszej taryfy to konsekwencje sa znane tym co czytaja opis tego co kupili.


Przepraszam ale nie rozumiem co znaczy "wpaść w pułapkę rezerwacji najtańszej taryfy". Co ma taryfa wspólnego z korkiem na autostradzie? ;)

Tak jak wspomniałem, autor poprzedniego wątku nie napisał skąd wyjechał do TXL i jaki miał zapas czasu a niektórzy psy wieszają jakby to oni siedzieli w tym samochodzie i mieli wszystkie dane na temat tej sytuacji. Niesamowite jakie zdolności mają niektórzy ;)

@‌boots‌
Nasi zachodni sąsiedzi to nie USA - zdarzyło mi się jechać przez Niemcy autostradami i nigdy jeszcze nie stałem ze względu na duży ruch drogowy. Oczywiście nie mam na myśli robót drogowych czy wypadku.

@‌maczala1‌
Piękne podsumowanie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Sty 2017 02:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
monroe napisał(a):

@‌boots‌
Nasi zachodni sąsiedzi to nie USA - zdarzyło mi się jechać przez Niemcy autostradami i nigdy jeszcze nie stałem ze względu na duży ruch drogowy. Oczywiście nie mam na myśli robót drogowych czy wypadku.



To widać, że zbyt często nie podróżujesz niemieckimi autostradami albo masz niesamowity fart.
Ja odbyłem około 200 lotów i jeszcze nigdy nie odwołali mi lotu z powodu warunków atmosferycznych. Czy powinienem wysuwać twierdzenie, że to się praktycznie nie zdarza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Sty 2017 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Widać, że nie przeczytałeś dokładnie tego co miałem na myśli we wcześniejszych postach. Nie będę się powtarzał bo to nie wątek o niemieckich autostradach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Sty 2017 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A mnie sie zdarzało planować podróż autostradami dzień wcześniej, zeby uniknąć oczywistego zatwardzenia które na tych autostradach w pewnych warunkach występuje.

Cała dyskusja sprowadza sie to odpowiedniego planowania. Które i tak może zawieść w najmniej spodziewanym momencie.

Kojarzy mi sie taka akcja z ostatnich wakacji. Miałem wylot po 6 rano z Gdańska. Wcześniej jak o 5tej nie ma co być na miejscu, bo salonik zamknięty ;-) Autem mam 2h spokojnej jazdy, w nocy w zasadzie można urwać jeszcze z pół godziny bez specjalnego spinania się. Lato, ładna pogoda, zero zagrożeń. Wiec wyjazd ok 2:45 wydaje się być wielkim zapasem. Weź i zgadnij ze akurat połowa armii będzie się przemieszczać ze sprzętem na ćwiczenia (Anakonda czy inne jakieś), i trzeba jechać za konwojem hummerów i ciężarówek 50km/h przez kilkadziesiąt km, dopóki się nie dotrze do autostrady. I nie bardzo jest to jak objechać, bo trzeba praktycznie pół trasy robić jakimiś wioskami. Ostatecznie dało się nadrobić na autostradzie, ale do lounge wpadłem juz tylko zabrać kanapkę, pod gate dotarłem kilka minut przed boardingiem. Niechby się cokolwiek jeszcze wydarzyło to byłaby wtopa.

Tak naprawdę każdy niby jest świadomy ale uczy się dopiero na swoich błędach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Sty 2017 10:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Niektórzy mylą spóżnienie się na lot ze spóżnieniem się na wyżerkę darmową przed lotem. Współczuję :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2017 10:52 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Ale mają ludzie dobrze-3 km do lotniska/ 20 min jazdy/i takie podobne :) ...A ja mam do najbliższego 100 km, ale słaba siatka połaczeń, a do drugiego 200 km. I korzystam tylko z kom. publicznej. Więc od wyjścia z domu do samolotu często 4 do 6,7 przesiadek ;) .Nie zdarzyło się spóźnienie, choć raz było o krok, z mojej winy. Nie dotyczy tematu, ale tak dla osłody/refleksji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2017 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
jacek96 napisał(a):
Niektórzy mylą spóżnienie się na lot ze spóżnieniem się na wyżerkę darmową przed lotem. Współczuję :mrgreen:

Niektórzy nie potrafią czytać z poczuciem humoru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 16 Sty 2017 02:33 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Po takim stresie z dojazdem na pewno był nie tylko głodny, więc w zasadzie dziwne, że tylko za kanapkę złapał. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 18 Sty 2017 17:37 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 59
Rozwiewając wszelkie wątpliwości:

- lot był ok. 22 - 3 osoby z 6 musiały rano zjawić się jeszcze w pracy we Wrocławiu,
- nie, nie żałuję że nie wyjechaliśmy dodatkowe 2 h wcześniej ponieważ wtedy najprawdopodobniej uczestniczylibyśmy w tym karambolu (powtórże raz jeszcze - 14 aut w tym 5 tirów i 9 osobówek) i nieszczęście byłoby dużo większe niż stracone 2k
- niestety póki co nie ma bezpośrednich lotów Wrocław-> Sajgon ;] Odległość z Wrocławia do Berlina, Pragi czy Warszawy jest podobna więc zawsze te lotniska wchodzą w gre
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Sty 2017 18:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Cytuj:
nie, nie żałuję że nie wyjechaliśmy dodatkowe 2 h wcześniej ponieważ wtedy najprawdopodobniej uczestniczylibyśmy w tym karambolu

Mogliście wyjechać 3 godziny wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Sty 2017 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To ja się powtórzę. Jeśli ten karambol był 2h wcześniej to każda w miarę inteligentna nawigacja powinna to pokazać i zaproponować objazd. Jestem również przekonany, że podawali informacje o tym zdarzeniu w radio. Gdzie jak gdzie, ale akurat w Niemczech funkcje TA działają bardzo sprawnie od lat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Sty 2017 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przy tak powaznym wypadku, pewnie zamkneli autostrade i wszyscy probowali ja objechac. A z tymi nawigacjami to tez nie ma lekko. Przy mojej ostatniej wpadce z Gatwick nawigacja pokazywala ladna zielona kreske (info brane z Google Traffic), a ja jechalam 1 mile 30 minut. Owszem, w druga strone bylo wszystko czerwone, ale to teoretycznie mnie nie interesowalo, bo jechalam w przeciwnym kierunku. TA textowe tez nie mialo zadnych informacji o korku.

Podobala mi sie Twoja historia z przemarszem (przejazdem) wojsk.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 18 Sty 2017 20:07 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 816
Kilometry: 1 221 060
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
. Ale ja mam ubezpieczenie, ktore obejmuje takie przypadki, podobne do Axy. Takze w razie czego od razu bym do nich dzwonila pytac sie czy placa zwrot kosztow czy za nowy bilet.

Masz ubezpieczenie od spóźnienia się na lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Sty 2017 20:34 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Tu już była mowa na temat takich ubezpieczeń.

spoznilam-sie-na-lot-pomocy,15,105936&p=871626&hilit=axa#p871626

@‌Aga_podrozniczka‌, przypuszczam że twoje ubezpieczenie też nie jest polskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group