Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Wrz 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Apocalipse napisał(a):
Nie. Chyba, że do tego czasu zniosą opłaty wizowe.


4 dniowa wiza za darmo. Czyli warto wyjsc na miasto jednak ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#62 PostWysłany: 27 Wrz 2016 16:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Gaszpar napisał(a):
SUPER NEWS!
Sporo się zmienia przy stopach w Katarze na plus!
http://marhaba.qa/new-transit-rules-mak ... ar-easier/


Pytanie, czy będzie to tylko dla pasażerów QA, czy dla każdego, kto jest przejazdem i mieści się w tych 4 dniach?
Ja mam lot Cebu z Filipin i po jednym dniu odlatuję Pegasusem do Europy. Chętnie bym się załapał na bezpłatną wizę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Cze 2017 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Czy w nocy (po 23:30) w Doha są otwarte jakieś kawiarnie z fajką wodną, albo jakieś knajpy z jedzeniem? Nie chcemy siedzieć na lotnisku wracając z Bangkoku i korzystając z darmowych wiz przy locie QR chcieliśmy wyjść na miasto. Ktoś, coś?

EDIT: Poprawiłem, z rozpędu napisałem ;)


Ostatnio edytowany przez Ryglu 28 Cze 2017 13:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Cze 2017 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Ja chyba gdzieś się pogubiłem...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Cze 2017 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Kod którego szukasz masz w tytule wątku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Cze 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
@Ryglu sporo jest knajpek otwartych po zmroku. Rok temu też tak spędzaliśmy czas podczas przerwy między lotem z Bangkoku / a tym do Warszawy. Na lotnisku jest piekielnie zimno. Jakoś do 1-2 w nocy byliśmy na mieście w starej części. To fajna opcja na spędzenie wolnego czasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 19 Kwi 2022 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Ponoć usługa noclegu podczas stopoveru jest zawieszona przez QR. Czy ktoś wie kiedy ma powrócić? I jak aktualnie z opcją ewentualnego wyjścia na miasto przy 16h przerwie? Z tego co widzę, w Katarze nadal testy ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:21 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Też jestem ciekaw, bo jeszcze wydłużyli mi czas przesiadki. Toż to jakaś masakra kiblować 21h na tym lotnisku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 16 Wrz 2022 03:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Przecież nikt Ci nie każe kiblować na lotnisku - zorganizuj sobie sensownie te 21 h w mieście na własną rękę, jeśli nie ma możliwości wygodniejszej zmiany biletu na krótszą przesiadkę dzień wcześniej czy później.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 16 Wrz 2022 08:00 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
https://www.discoverqatar.qa/stopover-booking

Z linku wynika, że Qatar stopover funkcjonuje z zastrzeżeniem, że w okresie 25.10-31.12 jest niedostępny z powodu mistrzostw piłkarskich.
A zagospodarowanie 21 godz. na zwiedzanie gdy się nie ma noclegu, a za sobą długi i męczący lot (a kolejny też długawy) do tego pora doby taka, że nasz organizm preferuje bierny wypoczynek, nie dla każdego będzie dobrym pomysłem. Ale jeśli ktoś po 10 godzinach podróży lubi chodzić po mieście przez kilkanaście godzin, to jak najbardziej może znaleźć coś dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Wrz 2022 18:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@Przemm; oczywiście, można oszczędzać na samym sobie, albo zabukować sobie hotel na dzień (day stay) czy noc, skoro przewoźnik go nie oferuje w danej konfiguracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Wrz 2022 20:51 

Rejestracja: 27 Maj 2012
Posty: 6
Nieciekawa informacja dla osób z dłuższym stopoverem w Doha :|

Cytuj:
Qatar pauses visit visas during FIFA World Cup 2022


https://www.traveldailymedia.com/qatar-pauses-visit-visas-during-fifa-world-cup-2022/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 10 Paź 2022 16:23 

Rejestracja: 10 Paź 2022
Posty: 0
Loty: 17
Kilometry: 34 011
Lecę niedługo do Bangkoku. Powrót mam zaplanowany na 16.11.2022r. Stopover 21h. Wszystko zaplanowane, żeby pozwiedzać miasto, a oni wymyślają karty wjazdowe dla turystów jedynie na bilecie meczowym. Czy ktoś ma pomysły jak można to ominąć? Jeśli komuś udałoby się wyjść poza lotnisko bez karty proszę o informację na forum :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:39 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Będę miał w lutym przesiadkę w Doha z 20h czekania...

Rozważam zabookowanie hotelu z Discover Qatar, ale zastanawia mnie kilka rzeczy.

Czy długo trzeba czekać na wyjście z lotniska?
Czy wracając na lotnisko mogą być też jakieś czasochłonne utrudnienia? 2h przed odlotem wystarczy czy to za mało?
Czy jest jakiś tani transport z/na lotnisko w godzinach nocnych/wczesno rannych?

Może ktoś miał podobne dylematy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 03 Lut 2023 13:04 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
1. NIE
2. NIE 2a. Tego niekt nie przewidzi
3. TAK

PS: Wszystkie te informacje sa na forum albo śmiało można wyguglować. Ale odpowiedzi Ci udzieliłem na pytania.
PS2: Odpowiedz do pkt 3 jest banalna - taksówki jeżdzą 24h na dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 03 Lut 2023 14:13 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Oprócz taksówek masz jeszcze Uber, który w Dosze działa naprawdę dobrze, nawet właśnie o bardzo wczesnych godzinach. Na lotnisku masz darmowe Wifi, w hotelach zazwyczaj też.
Natomiast podstawowy transport to metro. Od 6 rano zazwyczaj działa, ale w piątek startuje już zdecydowanie później.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 03 Lut 2023 15:25 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Emejcz napisał(a):

Może ktoś miał podobne dylematy?


Analogiczną sytuację miałem krótko przed pandemią czyli w szczycie przewozów lotniczych. Przylot do Dohy i z całego samolotu do kontroli paszportowej idą 4 osoby, w tym nas dwoje. Kolejek żadnych.
Powrót nazajutrz: podobnie, pusto do kontroli paszportowej, niewiele osób do bezpieczeństwa.

Najpierw mnie to zdziwiło ale z drugiej strony po zastanowieniu się nie powinno, bo jest to lotnisko, gdzie przewija się mnóstwo osób w tranzycie ale jako cel podróży wybiera je mniejszość.
Bagaż był nadany do końca ( w końcu to tylko długi tranzyt), karty pokładowe na całą drogę mieliśmy, więc poszło sprawnie.
Oczywiście, nie wiem, jak to wygląda teraz, ale pasażerów jest raczej mniej niż na przełomie stycznia i lutego 2020. zatem kolejki i spiętrzenia by były w przypadku znacznie szczuplejszej obsady pracowników lotniska, ale nie było takich doniesień (w przeciwieństwie do niektórych lotnisk europejskich).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group