Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Maj 2012 22:12 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
BUD-WAW (WIZZ) : autobus (maj)
GDA-WAW (LOT) : autobus (marzec)
WAW-MMX (WIZZ) : autobus (marzec)


Cytuj:
Co do pierwszenstwa na poklad - jak najbardziej jest ono respektowane, osoby z pierwszeństwem są odgrodzone taśmą od reszty i wypuszczane pierwsze, gdy już wejdą wychodzi reszta.

Dokładnie jak kolega napisał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 24 Maj 2012 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
ostatni miesiąc - dwa razy autobus (wizzair)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Maj 2012 10:33 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Cytuj:
Dokładnie jak kolega napisał


Koleżanka :)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Gru 2022 18:00 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 15
Dzień Dobry,
Ktoś zorientowany z forumowiczów może wie czy PLL LOT i krajówki z Krakowa na Okęcie bazuja na rękawie czy autrobusie / po wylądowaniu w Warszawie ? Z tego co widze sa to Embraer ERJ-190 lub EMBRAER 175 / Embraer 170/175 .
Pytam w kontekście potencjalnej krótkiej przesiadki, rękawem powinno być szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Gru 2022 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Nie ma reguły, może być jedno albo drugie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 05 Gru 2022 18:27 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 15
OK to może jeszcze odwrocę pytanie: jak czasowo wygląda uśredniając czas fizycznego pojawienia na lotnisku po wylądowaniu (przesiadka na Okęcie/ połączenie transferowe). Od wylądowania na Okęciu w odlotach rękawem celuję intuicyjnie w 15 minut a autokarem znacznie dłużej? PLL LOT jak cos.


dzieki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Gru 2022 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Ale wiesz, że to nie ma żadnego znaczenia bo jak kupisz bilet z taką krótką przesiadką to i tak jest ona gwarantowana i linia ma obowiązek dostarczyć Cię do celu Twojej podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Gru 2022 18:39 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 15
Jasna Sprawa. Zdaje sopbie sprawe, że 45 minut przesiadki (Kraków -> Warszawa -> Berlin) to juz odpowiedzialność linii która mi sprzedała bilet, ale ostatnie na czym mi zależy (biorąc pod uwage cel wyjazdu i koniecznośc obecności na czas) to oczekiwania w hotelu na lot kolejnego dnia stąd analizuje różne opcje. Mam nadzieje, że te 45 minut wystraczy, krajówki lubią się jednak spóźniać i po 20 minut...
Chyba, że okęcie oferuje asystę priorytetowego dotarcia pod gate tranferowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Gru 2022 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Rozkładowe 45 minut przesiadki bardzo często się zwiększa bo krajówki latają przeważnie 10-30 minut krócej niż zaplanowano.
Jeśli jednak będziesz o czasie albo nawet później to autobus rzeczywiście wszystko przedłuża ale na luzie wszystko do zrobienia. Tak realnie wystarczy, że będziesz przy gejcie 15 minut przed lotem do Berlina. W praktyce LOT jest gotów poczekać 10-20 minut na pasażerów transferowych. W przypadku większego opóźnienia dostaniesz od personelu pokładowego informacje czy masz w ogóle po co się spieszyć czy od razu uderzać do transfer desku.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Gru 2022 20:50 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Dodam od siebie, że randomowość rękawa jest potężna. Nawet jeśli masz lot LOTem na porannym biznesowym kierunku typu Frankfurt/Monachium może się zdażyć, że Twój samolot owszem stoi przy rękawie, ale wylądował przy rękawie non-schengen. I wiozą Cię pod ten rękaw non-schengen autobusem... A w takim Monachium już normalnie rękaw, gdzie niby LOT płaci "obcym".

No i wisienka na torcie, tak przy okazji mi się przypomniało - we Franfurcie są ze 3 gejty bez security, w stylu amerykańskich. Lądujesz na przesiadce i zdziwko, trzeba odstać swoje na security, a przecież sprzedają bilety Lufthansy z przesiadką po 45 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Gru 2022 16:53 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 15
Jasna sprawa, rozumiem i dziekuje. Sprawdziłem temat w ostatnie dni i ta krajówka z krakowa lubi się spóźniać i w momencie kiedy jest spóźniony to od lądowania na okeciu do zamknięcia gatu na kolejny lot jest około 15 minut..To niewiele prawda? Nawet z bagażem podręcznym i w ramach samego schengen, ale idąc dalej: Lot Wawa-Berlin wylatuje zawsze opóźniony, więc może Oni jednak czekają faktycznie te kolejne 15 minut jeżeli Im się wyświetla, że z Krakowa ktoś ma bilet na ten drugi rejs (?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Gru 2022 18:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Jeśli to niewielkie spóźnienie, to czekają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Gru 2022 21:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7920
HON fly4free
@martinjas: ale te rozważania tak czy owak są dość teoretyczne, bo ilość zmiennych jest tak duża, że nie przewidzisz sytuacji w konkretnym układzie. W WAW zdarzało mi się już i biec do następnej bramki mimo godzinnej przesiadki z powodu splotu opóźnień i okoliczności operacyjnych, jak i "wynudzić się" w poczekalni biznesowej przy przesiadce 30 min, bo przylot z KRK przed czasem, rękaw prawie pod Polonezem, pierwszy wyszedłem z samolotu, a boarding następnego lotu opóźniony o 20 min. Zdarzały mi się także transfery busami bezpośrednio pod drugi samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Gru 2022 22:36 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 15
ok, dziekuję zatem i pozostaje mi czekać. Nie jestem gobtrotterem, ale zakładam, że skoro odprawiam się na obydwa loty on-line to Okęcie już wie w systemie, że pasażer leci z KRakowa na ten wlasnie kolejny tranferowy, konkretny lot i w Ich rękach mój i rodziny los.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Gru 2022 23:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Spokojnie, wie. Piloci nawet mogą dostać listę ile osób na co będzie się przesiadać z numerami bramek, żeby załoga co czasem się zdarza mogła odczytać jeszcze w samolocie z którego Gate będzie odlot do Berlina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group