Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:32 
Awatar użytkownika

Cześć!
W 2021 dostałem skierowanie do alergologa w trakcie kwalifikacji, a sam lekarz odradził mi szczepienia na COVID (udokumentowana historia czterech zapaleń mięśnia sercowego i dwa udokumentowane wstrząsy anafilaktyczne, w tym jedno poszczepienne). Lecę do USA za półtorej miesiąca i uświadomiłem sobie, że dokumentacja z 2021 może być już za stara dla linii lotniczych żeby uznać wyjątek medyczny, a poza tym - nie wiem w jakiej formie tego wymagają i jak bardzo to weryfikują.

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie albo mógłby mnie pokierować do kogoś, kto ma? Dodatkowo niefortunnie lekarz ktory mi to wystawił i ewentualnie mógłby zrobić to ponownie w tym roku jest niedostępny aż do terminu wylotu - czy trochę się już atmosfera rozluźniła czy nadal raczej lekarze każdego namawiaja do szczepień, nawet jeśli ma taką historię jak ja?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:43 

srebrny
https://www.cdc.gov/quarantine/order-sa ... tions.html

Szczegóły dokumentu musisz ustalić z linią lotniczą.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#3 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:48 
Awatar użytkownika

boots napisał(a):
https://www.cdc.gov/quarantine/order-safe-travel/technical-instructions.html

Szczegóły dokumentu musisz ustalić z linią lotniczą.

Znam teorie, problem jest w tym, że z tego wynika, że przy zapaleniach mięśnia i wstrząsach jest to precaution i alergolog decyduje - jak pisałem do LOTu to też mnie tu odesłali do tej strony bez żadnych szczegółów.

Przydałaby się też informacja czy na bramkach w USA sprawdzają czy tylko linie lotnicze a w USA tylko paszport.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:59 

srebrny
No to przeczytaj uważnie ponownie:
Cytuj:
Medical Contraindication to COVID-19 Vaccination
Airlines or airline operators must confirm that any Covered Individual claiming this exception has a signed letter from a licensed physician documenting a medical contraindication to receiving a COVID-19 vaccine. Airlines must review the letter (paper or digital copy) for the following essential elements:

Must be signed and dated on official letterhead that contains the name, address, and phone number of the licensed physician who signed the letter.
Must clearly state that the passenger has a contraindication to receiving a COVID-19 vaccine. The name of the COVID-19 vaccine product and the medical condition must both be listed.
Medical contraindications to COVID-19 vaccination include immediate or severe allergic reaction (e.g., anaphylaxis) after a previous dose or known allergy to a component of a COVID-19 vaccine.
Objections to vaccination based on religious or moral convictions do not qualify for an exception under the Presidential Proclamation and CDC’s Amended Order.
Must have sufficient personally identifiable information (full name plus at least one other identifier such as date of birth or passport number) to confirm that the person referenced in the letter matches with the passenger’s passport or other travel documents.
Airlines and aircraft operators must determine when translation of documentation of medical contraindication is necessary for their review.

Airlines and aircraft operators may, at their discretion, require medical consultation by a third party for persons requesting an exception based on a medical contraindication to receiving a COVID-19 vaccine.

Airlines or aircraft operators must also confirm that the passenger has provided a Covered Individual Attestation.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 14 Maj 2022 02:14 
Awatar użytkownika

Loty: 535
Kilometry: 620 022
platynowy
@maris a po co w zasadzie to piszesz?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości