Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2461 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:10 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Wracał do Polski już ktoś i przedstawił wynik z immuner?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#2462 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:59 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 36
Jak teraz wygląda sytuacja z testami w WAW przed kontrolą graniczną z poza schengen? Wiem, że miesiąc temu było nieciekawie. Ciągle jest problem z ogromnymi kolejkami? Będę miał przesiadkę 3h i zastanawiam się czy to wystarczająco czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2463 PostWysłany: 21 Sty 2022 14:15 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Od 27 stycznia mają być darmowe testy antygenowe w aptekach. Ciekawe czy to się jakoś połączy z testami po powrocie, a może tego nie przedłużą?
W prezentacji z konferencji było określenie, że wynik tego darmowego testu będzie wpisywany do Ewidencji wjazdu do Polski, ale nie wiem czy to oznacza, że testy po powrocie z zagranicy będą darmowe(?) czy to tylko jakaś mylna dla mnie nazwa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2464 PostWysłany: 21 Sty 2022 14:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Myślisz ze te wszystkie punkty Szumowskiego pozwolą sobie zabrać dochód ?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2465 PostWysłany: 21 Sty 2022 14:45 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przez jakiś czas mieli zabrany. Może teraz ktoś inny jest w kolejce do "państwowych" pieniędzy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2466 PostWysłany: 21 Sty 2022 15:42 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
krotsza-kwarantanna-i-darmowe-testy-w-aptekach
lista-zmian

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5783648
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2467 PostWysłany: 22 Sty 2022 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
spejson911 napisał(a):
Wracał do Polski już ktoś i przedstawił wynik z immuner?
Właśnie wróciłem spoza Schengen na WAW okazując negatywny wynik z immunera ( dla pewności wydrukowałem). Przeszło bez problemu - miły SG zerknął tylko, że jest negatyw i puścił nas inną drogą niż resztę samolotu ( praktycznie bez kolejki). Nie chciał ani kasetki ani fotek , ale to może kwestia osoby sprawdzającej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2468 PostWysłany: 22 Sty 2022 14:53 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 36
wyniki immuner.de aka Dransay.com
Czy wynik testu immunera (pdf) jest po polsku czy po niemiecku?
Albo może po angielsku jak wypełnia się in English?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2469 PostWysłany: 22 Sty 2022 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
W jakim formacie podaliście numer tel w Immuner żeby dostać wydruk? Ja wcześniej generowałem i było ok, a teraz nie tylko nie przychodzi, ale ludzie mnie na PW pytają w jakim formacie podać ten nieszczęsny numer żeby kod przyszedł :)

0048<numer>, +48<numer> albo <numer> nie działa
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2470 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
Ja podałem 00(numer) ale nic nie przyszło i nie mogłem pograć przez link z maila.

Dopiero jak założyłem tam konto to mogłem ściągnąć z tej strony. Po zalogowaniu dostaje się dostęp do panelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rabus lubi ten post.
 
      
#2471 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:39 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 36
Z tego co widziałem w formularzu jest komentarz aby podawać bez kodu kraju - czyli 9 cyfr, i sami doklejają +48 na bazie kraju wybranego poniżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2472 PostWysłany: 22 Sty 2022 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
lillymy napisał(a):
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że w przypadku przylotu z UK na polskiej granicy jako potwierdzenie negatywnego testu przechodzi zaświadczenie na zarejestrowany na stronie NHS test lateral flow? (dla zaszczepionych, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie)


Wczoraj wróciłem do WAW bez żadnego problemu na wydanym przez CertiFly certyfikacie na Day 2 Lateral Flow Test. Test odebrany z apteki, wykonany w hotelu, skan ładuje się na apkę CertiFly, zaświadczenie w pdf na maila wchodzi w ciągu kilku minut. Nawet nie rejestrowałem się na NHS.

W przypadku odbioru testu np. w aptece radzę sprawdzić je od razu, bo zdarzają się niekompletne.
Góra
 Profil Relacje PM off
lillymy lubi ten post.
lillymy uważa post za pomocny.
 
      
#2473 PostWysłany: 22 Sty 2022 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Kuba71 napisał(a):
Ja podałem 00(numer) ale nic nie przyszło i nie mogłem pograć przez link z maila.

Dopiero jak założyłem tam konto to mogłem ściągnąć z tej strony. Po zalogowaniu dostaje się dostęp do panelu.


Dzięki! Może jakiś osobny wątek o tym immuner zrobie z info co i jak żebyśmy tu nie spamowali?
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#2474 PostWysłany: 22 Sty 2022 18:05 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 220
Kilometry: 267 045
niebieski
najlepiej jakby w ogóle nikt o tym nie pisał;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2475 PostWysłany: 22 Sty 2022 20:09 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2476 PostWysłany: 22 Sty 2022 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
awo667 napisał(a):
wyniki immuner.de aka Dransay.com
Czy wynik testu immunera (pdf) jest po polsku czy po niemiecku?
Albo może po angielsku jak wypełnia się in English?


Wynik jest po niemiecku ale jest wydruk z tumaczeniami, jak w załączniku

Image

heide_berg napisał(a):
najlepiej jakby w ogóle nikt o tym nie pisał;


Dobra dobra, gdybym kilka stron temu o tym nie wspomniał nikt na tym forum by o tym nie wiedział, a gdybym chciał, żeby metoda była tylko dla wąskiej grupy osób to bym się tylko wśród znajomych podzielił.
Tranzyt jest mega często nadużywany a nikt z nim nic nie zrobił.

Test jest zgodny z polskim prawem, a jego unieważnienie wymagało by sporej zmiany w ustawie (wymogu tego, by lekarz był obecny przy teście)

Przy rejestracji można wybrać tylko niemieckie kraje (austria niemcy itp), i to wtedy jest na teście - zaś próba wygenerowania testu z zarejestrowanego konta podając polske koćzy się adresem z dopiskiem "undefined". Będę podbijać do nich bezpośrednio i dopytywać, a jak już ogarne co trzeba zrobić żeby "zadziałało" to jak ostatnio - podziele sie :)
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
awo667 uważa post za pomocny.
 
      
#2477 PostWysłany: 24 Sty 2022 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
-- 23 Sty 2022 23:09 --

yendras napisał(a):
lillymy napisał(a):
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że w przypadku przylotu z UK na polskiej granicy jako potwierdzenie negatywnego testu przechodzi zaświadczenie na zarejestrowany na stronie NHS test lateral flow? (dla zaszczepionych, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie)


Wczoraj wróciłem do WAW bez żadnego problemu na wydanym przez CertiFly certyfikacie na Day 2 Lateral Flow Test. Test odebrany z apteki, wykonany w hotelu, skan ładuje się na apkę CertiFly, zaświadczenie w pdf na maila wchodzi w ciągu kilku minut. Nawet nie rejestrowałem się na NHS.

W przypadku odbioru testu np. w aptece radzę sprawdzić je od razu, bo zdarzają się niekompletne.


Dzięki i potwierdzam metodę, dzisiaj bez problemów zadziałała na powrocie do PL ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2478 PostWysłany: 24 Sty 2022 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 26
Kilometry: 49 494
Będę wracać z Gwatemali z przesiadką w Panamie i Amsterdamie, zaczynam tę podróż wcześniej niż na 24h przed dotarciem do Polski, więc bez sensu robić test przed pierwszym boardingiem. Niby na Schipholu można zrobić test, ale śpiewają 60 euro za antygenowy :roll: Czy ma sens kupienie self-testu w Polsce, wożenie go ze sobą po świecie i zrobienie na Schipholu? I wtedy też do kompletu zrobić ten certyfikat z Immunera (to darmowe?)?

EDIT: Czy nie muszę w ogóle robić testu przed, bo mogę po powrocie? Ląduję na Wałęsie. Ktoś się orientuje, jak to wygląda? Wpuszczają do Polski na słowo honoru, że się wykona test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2479 PostWysłany: 24 Sty 2022 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2231
złoty
Death napisał(a):
Czy nie muszę w ogóle robić testu przed, bo mogę po powrocie? Ląduję na Wałęsie. Ktoś się orientuje, jak to wygląda? Wpuszczają do Polski na słowo honoru, że się wykona test?

Wysztkie odpowiedzi znajdziesz tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2480 PostWysłany: 24 Sty 2022 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1255
srebrny
Jeśli wracając z USA, potrzebuję testu, bo mam przesiadkę w Szwecji/Danii, które go wymagają, a po 2 w Polsce chcę się zwolnić z kwarantanny, to czy może być test, który jest wykonywany zdalnie i nie wystawia osobnego certyfikatu, tylko wprowadza dane do IKP? Bo robi się wtedy na IKP osobny certyfikat negatywnego testu, ale czy nikt się nie przyczepi w USA/Danii/Szwecji, że lecę z USA, a kraj wykonania testu na certyfikacie, to Polska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group