Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat wydzielony na potrzeby voucherów / kuponów zwrotu oferowanych przez Ryanair przy anulowaniu lotów z powodu COVID-19.

Warunki korzystania (za stroną internetową Ryanair, stan na 10 czerwca 2020 r.):
- Kupony podróżne są wydawane przez Groupę Ryanair, Ryanair Dublin Office, Airside Business Park, Swords, Irlandia (zwanej dalej „Ryanair”).
- Niniejsze warunki użytkowania dotyczą korzystania z kuponów podróżnych Ryanair. Obowiązują ogólne warunki przewozu Ryanair.
- Kupony podróżne są ważne przez 12 miesięcy od daty wydania i można je wykorzystać w tym czasie na naszej stronie. Ważność Kuponów podróżnych nie może zostać przedłużona.
- Vouchery podróżne można zamienić na gotówkę po upływie ich 12-miesięcznego okresu ważności.
- Kupony podróżne można wykorzystać tylko w walucie ich emisji.
- Kupony podróżne mogą być wykorzystane wyłącznie przez odbiorcę kuponu.
- Jeśli łączna cena lotu przekracza wartość Vouchera podróżnego użytego do opłacenia rezerwacji, różnicę w cenie można zapłacić kartą kredytową / debetową lub PayPal.
- Jeśli nie wykorzystasz całego salda kuponu jednocześnie, możesz użyć kodu kuponu do przyszłych transakcji.
- Kupony podróżne można wykorzystać jako opłatę za przelot, miejsca siedzące, torby priorytetowe, bagaż rejestrowany, szybka ścieżka, sprzęt dziecięcy, sprzęt muzyczny, sprzęt sportowy, ubezpieczenie podróżne i związane podatki, opłaty i prowizje (ale nie za wynajem samochodu, transfery lub rezerwacje hotelowe).
- Zmiana nazwiska pasażera jest niedozwolona, ​​jeśli rezerwacja została opłacona z użyciem kuponu podróżnego.
- Kuponów podróżnych nie można przekazywać osobom trzecim.
- Ryanair zastrzega sobie prawo do wycofania lub zmiany niniejszych warunków użytkowania według własnego uznania. Ryanair powiadomi klientów o wszelkich zmianach na piśmie.

Dedykowana strona z informacjami, instrukcją i FAQ: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... pon-zwrotu

Od grudnia 2021 r. zwroty za anulowane loty dokonywane są na portfel na koncie myRyanair. Z poziomu portfela można wykorzystać środki na nowe rezerwacje lub zlecić ich wypłatę.
Warunki użytkowania usługi Portfel Ryanair można sprawdzić pod tym linkiem https://help.ryanair.com/hc/pl/articles/4409289325841


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Sie 2020 10:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
I mam ciekawa sytuację... Rezerwacja zrobiona za pomocą vouchera z dopłatą. Nowy lot znów był anulowany i po monitach na chacie dostałem dziś maila, że przywrócono voucher, którym była opłacona ta rezerwacja... Ale kwoty dopłaty brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 15 Sie 2020 10:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Ten sam czat Ci poda wartość i termin ważności vouchera

Możesz też zrobić jakąś bardzo drogą symulację np Teneryfę z Krakowa dla 2 osób w przyszłym roku....
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Sie 2020 11:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Już jestem po drugim chacie.... Kwotę dodatkową mogą zwrócić osobnym voucher'em lub na kartę. Poprosiłem o zwrot. Zobaczymy ile im to zajmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Lut 2021 10:17 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić. Odwołano mi dwa loty Ryanair , nie chciałem pieniędzy tylko wziąłem kupony.I kupiłem znowu bilety za jeden kupon ale mi zostało tam kilkadziesiąt zł. Chcę kupić następny bilet i wykorzystać drugi kupon oraz pozostałości z pierwszego .Jak to zrobić? Przy zakupie jest miejsce na wpisanie tylko jednego kuponu.Może mi ktoś poradzi.Oczywiście można go wykorzystać przy zakupie następnego biletu ale w tym roku nie planuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Lut 2021 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
jak wpiszesz pierwszy kupon, to potem można wpisać kolejny. Nie da rady wpisać obydwu naraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtek62 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2021 11:07 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Dzięki za radę,spróbuję .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Lis 2021 23:36 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Oświećcie mnie proszę , bo odpadłam na 2 lata z lotami i z forum F4F. I teraz jak się zbliża wreszcie nasz weekend w Wenecji i loty Ryanair’em rozchorowaliśmy się przez COVID. Czy istnieje jakaś możliwość odwołania naszego lotu i odzyskania choćby w formie vouchera kasy ? Czy to tak działa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Lis 2021 23:57 

Bilety zakupione do 30września br. możesz zamienić na inne loty w innych datach do 31 grudnia. Te kupione od 1 pażdziernika podlegają jedynie 48 godzinnej zmianie od zakupu. Zresztą na infolinii możesz dużo więcej ,wiec warto spróbować zadzwonić i zależy na kogo się trafi można dużo ugrać. Darmowy tel 22 152 20 00
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Lis 2021 00:18 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
@andrzejdz dzięki serdeczne za info. Bilety kupowałam 19.10 ,więc pewnie kicha ze zwrotem. Będę próbować z tą infolinią jeszcze ,ale naprawdę da się tam w ogóle dodzwonić ? Do 25.11 mamy jeszcze trochę czasu,może jako zaszczepionym uda nam się do tego czasu wygrzebać z choróbska …
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Lis 2021 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Cześć,
czy ktoś przerabiał temat zmiany nazwiska na voucherze? żona dostała z pracy voucher do raynaira ale na panieńskie nazwisko... I teraz info czy próbie wykorzystania, że osoba z vouchera musi być jako pasażer.
Chyba, że dokupić bilet w 1 stronę dla niej na nazwisko panieńskie i po prostu przepadnie ten 1 bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Lis 2021 12:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Proponuję najpierw spróbować na bezpłatnym czacie i opisać sytuację - może coś poradzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 26 Lis 2021 12:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Mr.Highlife napisał(a):
...żona dostała z pracy voucher do raynaira ale na panieńskie nazwisko... I teraz info czy próbie wykorzystania, że osoba z vouchera musi być jako pasażer.
Chyba, że dokupić bilet w 1 stronę dla niej na nazwisko panieńskie ....

Jakoś to nielogiczne ;) Z reguły w liniach lotniczych można bezpłatnie zmienić na bilecie nazwisko panieńskie po przesłaniu aktu małżeństwa. Możesz zadać im na czacie pytanie czy się da i ew. jak to załatwić w takim przypadku jak wasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Lis 2021 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
No dostała prezent na nazwisko panieńskie - więc teoretycznie voucher jest bezużyteczny - napisane chyba jasno :) tak czy inaczej, nie mogę się dogadać na czacie z botem - bo mi wypisuje caly czas dokąd podróżuję itp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Lis 2021 13:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Mr.Highlife napisał(a):
Cześć,
czy ktoś przerabiał temat zmiany nazwiska na voucherze? żona dostała z pracy voucher do raynaira ale na panieńskie nazwisko... I teraz info czy próbie wykorzystania, że osoba z vouchera musi być jako pasażer.
Chyba, że dokupić bilet w 1 stronę dla niej na nazwisko panieńskie i po prostu przepadnie ten 1 bilet.


Jeżeli nie załatwi tego z pracodawcą to jak już napisałeś "prezent ma bezużyteczny"

Szkoda klawiatury, pracodawca w tej sprawie zapewne kontaktował się z np. działem sprzedaży Ryanair i po ponownym kontakcie ten sam pracodawca po chwili sprawę wyprostuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Lis 2021 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Sprawa załatwiona w kilka minut - wystarczył akt :) dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Lis 2021 13:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Czyli co, na czacie mogą podmienić nazwisko na voucherze czy na już wykonanej rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lis 2021 14:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mr.Highlife napisał(a):
Sprawa załatwiona w kilka minut - wystarczył akt :) dzięki za pomoc!

Ja bym "aktu" żony im nie przesłał :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 01 Gru 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
dg72 napisał(a):
Czyli co, na czacie mogą podmienić nazwisko na voucherze czy na już wykonanej rezerwacji?

na voucherze.

@Kashpir
Dopiero po napisaniu przeczytałem na głos i wiedziałem, że ktoś zareaguje :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Gru 2021 13:23 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Złożyłem 25.12 wniosek o zwrot środków za dwa odwołane loty, napisano, że pieniądze dojdą do mnie w ciągu 24 godzin na oryginalną formę płatności (w moim przypadku PayPal). Kiedy warto upominać się o niedostarczoną kasę? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Gru 2021 13:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jak najszybciej - pisz na czacie. Niestety konsultanci twierdzą, że teraz na każdą rezerwację "do zwrotu" życzą sobie dodatkowej weryfikacji online. Ja mam taką z potwierdzeniem z 1 grudnia, że przyjęte to wypłaty i też nagle każą robić weryfikację - z tym, że nikt żadnej wiadomości nie przysyła, dowiedziałem się podczas interwencji na czacie. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
potylika uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group