Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jeśli masz pytanie , przeszukaj uprzednio wątek i napisz co już wiesz ,
Jeśli wpisujesz info , podaj wszystkie możliwe dane (pamiętaj o nazwie miasta ) :)
Gdzie:
Rodzaj testu:
Zapisy:
Cena:
Kiedy/Czas czekania na wynik:
Spostrzeżenia:

------------- np
Gdzie: Warszawa
Podmiot: Panstwowy Instytut Higieny , Adres: Powsinska 61
Rodzaj testu : PCR-rt
Koszt 350 zl , z *jęz.ang


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 937 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:22 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 2
-- 14 Cze 2021 12:59 --

Ja dzisiaj robiłem test antygenowy na parkingu START Okęcie wynik od ręki w języku angielskim. Wszystko szybko i sprawnie - bez wcześniejszych zapisów.

Wiem, że robią też PCRy

-- 14 Cze 2021 13:22 --

przemekafc napisał(a):
Ja dzisiaj robiłem test antygenowy na START Parking Okęcie wynik od ręki w języku angielskim. Wszystko szybko i sprawnie - bez wcześniejszych zapisów.

Wiem, że robią też PCRy


sorry, teraz zauważyłem formułę postów - a nie mogę edytować ;/ więc wrzucam poniżej poprawnie

Gdzie: START parking Okęcie
Rodzaj testu: antygenowy
Zapisy: bez zapisu
Cena: 140zł
Kiedy/Czas czekania na wynik: 10 min
Spostrzeżenia: szybko i sprawnie
https://covid19okecie.bookero.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#562 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:23 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
Gdzie: Sucha Beskidzka
Rodzaj testu: Antygenowy
Zapisy: Nie
Cena: 60 zł :mrgreen:
Kiedy/Czas czekania na wynik: test wykonuje się w godziniach 11-13, wyniki 16-18 (niestety trzeba odebrać je osobiście).
My wykonaliśmy test o 11:30, SMS z pacjent.gov.pl - o wyniku testu przyszedł 13:50.
Spostrzeżenia: https://www.zozsuchabeskidzka.pl/badani ... m-zespole/


Ostatnio edytowany przez farciarz, 14 Cze 2021 14:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie robiłem jeszcze nigdy testu antygenowego, więc możliwe, że moja propozycja jest niewykonalna (nie wiem, co jest podawane w wynikach), ale spróbuję :)

Z uwagi na to, że niektóre kraje (np. Portugalia) oczekują, by test antygenowy był zgodny z wymaganiami UE (https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf), może byłoby celowym dodanie jeszcze jednej informacji, gdy ktoś opisuje swój test, tj.: "producent testu" albo "nazwa testu"?

Może być tak, że jakiś test jest bardzo tani, ale nie jest wymieniony w wykazie UE, a wtedy może być lipa (chyba że w praktyce nikt tego nie weryfikuje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@tropikey: pytanie czy test który nie znajduje się na liście którą pokazałeś w ogóle może być dopuszczony do obrotu w EU...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tego nie wiem, ale w jakimś celu chyba tą listę zrobili. Gdyby była zasada, że do celów "trangranicznych" może być stosowany każdy test dopuszczony do sprzedaży w UE, to dlaczego tego tak nie napisali, tylko wykombinowali taki wykaz? No, chyba że chodziło o wykazanie się nakładem pracy :D

W każdym razie, nie naciskam. Ot, taka luźna propozycja. W ostateczności, można też samemu dojść do tego, jakiego testu używa dane laboratorium :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 14 Cze 2021 18:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tak, teoretycznie wydaje się, że jest to lista wymagalna, ale...
Nikt nawet nie spojrzał za bardzo na test w ALC, a co dopiero jakiej marki? Nawet nazwy nie było, choć akurat był to akceptowany Panbio Abbott...

Bu...del jest Panie, bu.del! Wolna amerykanka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 14 Cze 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Może ktoś przerabiał temat i jest w stanie mi pomoc.
Mam lot z WAW w poniedziałek o 7:00. Potrzebuje test antygenowy nie starszy niż 24h.
U mnie w mieście (Kielce) nie robią testów w niedziele, choć w ciagu tygodnia to nawet te testy są za darmo dla mieszkańców. Czy ja gdzieś na lotnisku lub w okolicy Okęcia zrobię test w okolicy 5 rano z wynikiem max do 6?
Z tego co znalazłem to nikt tak wcześniej nie robi, a nie uśmiecha mi się jeszcze dodatkowo płacić za nocleg w Warszawie dzień wcześniej, aby moc zrobić test w wymaganym terminie i jeszcze na niego czekać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 14 Cze 2021 21:33 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Masz 2 punkty czynne 24h:
https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/testy-covid-19.html

Punkt testowania COVID-19 (MSWiA) - Centrum Konferencyjne Lotniska Chopina
Lokalizacja: punkt znajduje się obok wyjścia (zewnętrznego) ze stacji kolejki, przy wejściu na taras widokowy.
Aby do niego dotrzeć należy zejść na poziom przylotów (dolny) i kierować się na lewo (patrząc w stronę lotniska), wzdłuż fasady terminala.

• przeznaczenie: punkt ogólnodostępny
• czynny: 24/7
• rodzaj testu: Test antygenowy i PCR
• czas oczekiwania: około 20 minut (test antygenowy) i 24h (test PCR)
• wynik medyczny: wydany w formie papierowej w języku angielskim
• koszt: 200 PLN (test antygenowy) i 520 (test PCR)


Punkt testowania COVID-19 na parkingu P3 (Centrum Medyczne Damiana), poziom przylotów naprzeciw wyjścia ze stacji kolejki SKM.
• przeznaczenie: punkt ogólnodostępny
• czynny: 24/7
• rodzaj testu: Test antygenowy
• czas oczekiwania: około 20 minut
• wynik medyczny: wydawany w języku polskim i angielskim
• koszt: 200 PLN (płatność tylko kartą)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#569 PostWysłany: 15 Cze 2021 18:13 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 4
-- 15 Cze 2021 18:09 --

W niektórych państwa oczekują tylko testów antygenowych marki Abbott. Chyba tak to się pisze. Wtedy trzeba szukać w laboratoriach z akredytacją, gdzie jest ta wyższa jakość a nie testy chińskie. Te abbott są chyba polecane przez WHO


tropikey napisał(a):
Nie robiłem jeszcze nigdy testu antygenowego, więc możliwe, że moja propozycja jest niewykonalna (nie wiem, co jest podawane w wynikach), ale spróbuję :)

Z uwagi na to, że niektóre kraje (np. Portugalia) oczekują, by test antygenowy był zgodny z wymaganiami UE (https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf), może byłoby celowym dodanie jeszcze jednej informacji, gdy ktoś opisuje swój test, tj.: "producent testu" albo "nazwa testu"?

Może być tak, że jakiś test jest bardzo tani, ale nie jest wymieniony w wykazie UE, a wtedy może być lipa (chyba że w praktyce nikt tego nie weryfikuje).


-- 15 Cze 2021 18:13 --

Ale drogo w porównaniu z tym w IGS przy ulicy KOR 32 w Warszawie a też rzut beretem obok lotniska. Tam ceny PCR z rabatem IGS35 za 235/PCR i 100/antygen i to w cenie tłumaczenie j. angielski i mają tego abotta

Tulio napisał(a):
Masz 2 punkty czynne 24h:
https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/testy-covid-19.html

Punkt testowania COVID-19 (MSWiA) - Centrum Konferencyjne Lotniska Chopina
Lokalizacja: punkt znajduje się obok wyjścia (zewnętrznego) ze stacji kolejki, przy wejściu na taras widokowy.
Aby do niego dotrzeć należy zejść na poziom przylotów (dolny) i kierować się na lewo (patrząc w stronę lotniska), wzdłuż fasady terminala.

• przeznaczenie: punkt ogólnodostępny
• czynny: 24/7
• rodzaj testu: Test antygenowy i PCR
• czas oczekiwania: około 20 minut (test antygenowy) i 24h (test PCR)
• wynik medyczny: wydany w formie papierowej w języku angielskim
• koszt: 200 PLN (test antygenowy) i 520 (test PCR)


Punkt testowania COVID-19 na parkingu P3 (Centrum Medyczne Damiana), poziom przylotów naprzeciw wyjścia ze stacji kolejki SKM.
• przeznaczenie: punkt ogólnodostępny
• czynny: 24/7
• rodzaj testu: Test antygenowy
• czas oczekiwania: około 20 minut
• wynik medyczny: wydawany w języku polskim i angielskim
• koszt: 200 PLN (płatność tylko kartą)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#570 PostWysłany: 15 Cze 2021 19:03 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Pytanie było nie gdzie taniej, a gdzie wcześnie rano można test zrobić. IGS dopiero od ósmej ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 16 Cze 2021 08:04 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
podróżKa napisał(a):
-- 15 Cze 2021 18:09 --

W niektórych państwa oczekują tylko testów antygenowych marki Abbott.


W których krajach takie wąskie ograniczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 16 Cze 2021 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Gdzie: Tychy - parking przy Auchan (aleja Bielska)
Podmiot: GynCentrum
Rodzaj testu: PCR
Zapisy: Przez internet (przelew online)
Cena: 249 PLN (z kodem rabatowym "lato2021!")
Kiedy/Czas czekania na wynik: wymaz pobrany o godzinie 18.30, wynik następnego dnia o 07.00 (rano!)
Spostrzeżenia: najtańsze PCR test z wynikiem po angielsku w Polsce południowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#573 PostWysłany: 17 Cze 2021 18:18 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
ten test z Centrum Badań DNA za 100 zł do Portugali jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 18 Cze 2021 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@Zeus
Wiesz może czy ten test z d-lab (PCR) jest okej dla lotu do Grecji?
Czy tam nie ma wymagań do tego który konkretnie to ma być test?

Robiłem go wczoraj po południu w Katowicach. Dziś po 12 był już wynik.
Po zalogowaniu się (przysyłają smsem: link, hasło, login) pobiera się pdf i jest dokument po polsku i angielsku.
Jest na nim kod QR który... odsyła do strony d-lab z cennikiem :D. Ale wygląda profesjonalniej ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 18 Cze 2021 14:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Robił ktoś antygenowy w Krakowie na Barskiej? Cena 99 zł zachęcająca, ale opinie w sieci średnie... że ogromne kolejki i idzie strasznie wolno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:17 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
lukasz666 napisał(a):
ten test z Centrum Badań DNA za 100 zł do Portugali jest ok?


nikt nie znał odpowiedzi lub nie miał ochoty jej udzielić, więc ja się podzielę nabytą wiedzą - może się komuś przyda - robią Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test - więc do Portugalii jest ok;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 18 Cze 2021 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Pod PKiN w Wawie są dwa punkty. Med-extreme robi antygenowy za 70 zł, także po angielsku. Wynik na mailu po 15 minutach :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#578 PostWysłany: 18 Cze 2021 19:47 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
To jest świetna wiadomość, kto da taniej :)

Test który używa Med-Extreme tp najwyraźniej 'NNADAL COVID -19 Ag Test", również znajduje się na euro-liście.

Pytanie które zadaję w kółko, ale muszę je zadać:
Czy na certyfikacie który dostajemy jest adres i telefon do punktu wystawiającego certyfikat, oraz czy jest podana marka użytego testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 19 Cze 2021 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
Mar77 napisał(a):
Robił ktoś antygenowy w Krakowie na Barskiej? Cena 99 zł zachęcająca, ale opinie w sieci średnie... że ogromne kolejki i idzie strasznie wolno.


niestety rewelacyjna cena robi swoje.
koleżanka robiła niedawno i czekała na wynik antygena zamiast 15minut aż 2,5h
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#580 PostWysłany: 19 Cze 2021 12:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Ostatecznie zrobiłem tutaj: https://zkaretki.pl/

Mają dwa punkty: w Krakowie na parkingu przy Forum i w Wieliczce na parkingu Solnego Miasta. Cena z wynikiem po polsku - 100 zł, po angielsku - 150 zł. Pojechałem do Wieliczki licząc na mniejszą kolejkę i faktycznie, przede mną tylko kilka osób, ale strasznie ślimacze tempo, zeszło prawie 2h do otrzymania wyniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 937 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 47  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group