Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Kwi 2021 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@eskie z pozytywnym igg Islandia wpuszczała
ale do Polski na tym nie wrócisz żeby być zwolnionym z kwarantanny. Poza tym status ozdrowieńca w Polsce to 6 miesięcy od momentu udokumentowanego przechorowania (izolacja, PCR) a z tego co pamiętam to Ty dawno dawno temu miałeś to gówno.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#62 PostWysłany: 08 Kwi 2021 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@gruby_inversia a możesz proszę podać jakieś źródło informacji, abym na bieżąco śledził jakieś ewentualne zmiany.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 08 Kwi 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
ale co chcesz wiedzieć? Mało jest krajów, które wpuszczają na igg
Jeśli interesuje Cię Islandia to tu masz do poczytania viewtopic.php?p=1420932#p1420932

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
to co ważne dla ozdrowieńców:
2. Obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2 i 18, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej:
19) przez osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia
wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

9) pkt 19 – są obowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej objęcie izolacją, izolacją w warunkach
domowych albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 08 Kwi 2021 13:55 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@eskie
Bylo na jakiejs konferencji prasowej (najlepsze zrodlo teraz)
...
Nie da sie, jako glowny powod podano, ze nie da sie okreslic czasu przejscia infekcji (nieoficjalnie).
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Kwi 2021 16:06, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Kwi 2021 15:53 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
eskie napisał(a):
Przechorowałem covid, tak jak cała moja rodzina, poza systemem. Nie było izolacji, szpitala, testów PRC czy jakichkolwiek innych, potwierdzających zakażenie


Czemu nie było?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Kwi 2021 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1. Ja chorowałem pod koniec lutego 2020, dzwoniłem do Sanepidu z informacją, że wróciłem z Jordanii i chyba mam covida. Stwierdzili, że Jordania nie jest na liście krajów zagrożonych i mam nie blokować linii telefonicznej. Rodzina przeszła covida ze mną. Badania IgG mialem chyba w maju i wynik wysoki.

2. Jakoś na jesieni 2020 znowu źle się czuliśmy i rodzina zrobiła badania IgG - wyszły bardzo wysokie wyniki.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Kwi 2021 06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Możesz to sobie wsadzić do klasera ze znaczkami na pamiatkę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 12 Kwi 2021 11:52 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Czołem,
Rozporządzenie mówi o zwolnieniu z kwarantanny osób, które zakończyły izolację nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.
W moim przypadku koniec izolacji wg dokumentu z IKP miał miejsce 04.12.2020 a planuję wracać z zagranicy do Polski 05.06.2020. Czy dobrze mi się wydaję, że w tej sytuacji jeszcze załapię się na zwolnienie z kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 12 Kwi 2021 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
To nie jest do wydawania się, to jest czysta matematyka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 12 Kwi 2021 14:02 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Niemożliwe, naprawdę?

Pojęcie miesiąca jest pojęciem nieprecyzyjnym, może to być 30 dni a może być 31 dni - przy 6 miesiącach to już robi różnicę 6 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 12 Kwi 2021 14:14 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Termin 6 miesięcy upływa 4 czerwca 2021 r. a zatem źle Ci się wydaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
No patrz pan o dziwo tak samo mi wyszło czyli chyba jednak nie aż takie nieprecyzyjne to pojęcie miesiąca :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 12 Kwi 2021 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Z ciekawości wykonałem test na przeciwciała około 4 miesiące po zakończonej izolacji. Poziom przeciwciał niezmiennie wysoki.

Przeciwciała anty-SARS CoV-2 22.20 U/ml
IgM/IgG(total) (S) ilościowo
Wartość referencyjna: Interpretacja wyniku:
ujemny: <0.8
dodatni: >= 0.8
metoda ECLIA, analizator Cobas pro.

Test z krwi robiony w Inviccie w Gdańsku - CH Madison. Koszt 150zł.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 13 Maj 2021 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy ktoś wie, testował może wyjazd z jakimś dokumentem traktującym o tym, ze jest się ozdrowieńcem?
Jaki to dokument?
Czy wystarczy wydruk z IKP (przetłumaczony) że test na Covid kiedyś tam był pozytywny?
Czy potrzebny kolejny - negatywny test do tego?
Mało informacji a raczej brak co jest takim dokumentem, jak ma być skonstruowany, co zawierać.


Dzięki za przeniesieni i jednoczesne wskazanie tematu.
@cypel czy testowałeś te kwity ze szpitala?
Dowiadywałam się i mogę dostać zaświadczenie lekarskie z potwierdzeniem hospitalizacji. No bo przecie z epikryzą nie będę jeździć :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 13 Maj 2021 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@gosiagosia nie testowałem bo na Islandię nie pojechałem. Wróciłem we wtorek z Albanii i miałem papier po polsku, że byłem hospitalizowany i nie minęło 6 miesięcy na wypadek kontroli straży granicznej przy powrocie z lotniska z Berlina do Polski ale nie było żadnych kontroli.
Moim zdaniem żeby uniknąć kwarantanny przy powrocie do Polski wystarczy to co na IKP, że była izolacja.

Natomiast żeby to wykorzystać przy wyjeździe z Polski do jakiegoś kraju to szukałbym czego konkretny kraj wymaga na ich stronach.
Islandia np. podała jak ma wyglądać zaświadczenie i co ma uwzględniać. Innych krajów nie sprawdzałem bo mnie nie interesowały.

Jako ciekawostka, żona zrobiła sobie po 5 miesiącach z kawałkiem (po przechorowaniu covida) test na IGG ilościowy i przeciwciał brak, zero, null :(
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 13 Maj 2021 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@gosiagosia Pewnie co kraj to obyczaj - w takiej Danii potwierdzeniem przebytej choroby jest tylko pozytywny wynik testu PCR starszy niż 14 (ale nie starszy niż 180 dni). Nie wiem co IKP produkuje jako potwierdzenie, ale może nie być wystarczające...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 13 Maj 2021 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
od 17 maja skracaja czas "karencji" dla ozdrowiencow do 30 dni wiec nie bedzie juz problemu tego problemu. Ci, ktorzy chorowali w ostatniej fali beda mogli sie zatem zaszczepic. W takiej sytuacji raczej nie warto zawracac sobie glowy zaswiadczeniami i papierami, ktore moga byc roznie interpretowane tylko po prostu pojsc po tego czipa dla swietego spokoju...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 14 Maj 2021 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie zdążę się zaszczepić niestety. Szczepienia po 30 dniach wchodzą 17 maja a czas do drugiej szczepionki to 35 dni. Lecę 12 czerwca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Maj 2021 19:18 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jest J&J
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:15 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Na IKP pojawiły się certyfikaty dla ozdrowieńców i zaszczepionych. Kod QR, PDF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: monus oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group