Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 31 Gru 2019 02:52 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Zostal aresztowany i dostal 5lat.
Panika jest po prostu glupia
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#742 PostWysłany: 15 Lut 2020 08:41 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Andi napisał(a):
herki99 napisał(a):
Mam bilet powrotny HNL-LAX-FRA-MXP. Ostatni odcinek operowany przez Lufthansę. Chcę opuścić ostatni odcinek podróży, bo jest on dla mnie bez sensu. Czy jeśli wykupię sobie osobno bilet na lot FRA-WAW, LOTem lub Lufthasą, który pokrywa się czasowo z odcinkiem FRA-MXP, to czy Lufthansa może mi anulować bilety, bo stwierdzą że coś kombinuję? Podróż tylko z podręcznym, więc kwestia bagażu mnie nie interesuje.

I jak się zakończyła ta sytuacja?
Mam podobny przypadek, otóż rezygnuje z ostatniego odcinka wykonywanego przez LH, zamiast tego dokupiłem LO który leci godzinę później (bez literówek i zmian w mailu itp.), nie wiem czego się spodziewać.

To jak, było to aresztowanie? ;)

Ciekawi mnie jak to jest z pokrywaniem sie czasowo biletów z tej samej liniii albo sojuszu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 15 Lut 2020 13:32 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Czytałem, ze LH potrafi takie sytuacje wychwytywać i utrudniać życie takim podróżnym.
Nie wiem, czy to pojedyncze przypadki, czy częste, ale mają miejsce.

Dla spokoju w podróży, proponowałbym zakup biletu dodatkowego w innej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#744 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
myca007 napisał(a):
Andi napisał(a):
herki99 napisał(a):
Mam bilet powrotny HNL-LAX-FRA-MXP. Ostatni odcinek operowany przez Lufthansę. Chcę opuścić ostatni odcinek podróży, bo jest on dla mnie bez sensu. Czy jeśli wykupię sobie osobno bilet na lot FRA-WAW, LOTem lub Lufthasą, który pokrywa się czasowo z odcinkiem FRA-MXP, to czy Lufthansa może mi anulować bilety, bo stwierdzą że coś kombinuję? Podróż tylko z podręcznym, więc kwestia bagażu mnie nie interesuje.

I jak się zakończyła ta sytuacja?
Mam podobny przypadek, otóż rezygnuje z ostatniego odcinka wykonywanego przez LH, zamiast tego dokupiłem LO który leci godzinę później (bez literówek i zmian w mailu itp.), nie wiem czego się spodziewać.

To jak, było to aresztowanie? ;)

Ciekawi mnie jak to jest z pokrywaniem sie czasowo biletów z tej samej liniii albo sojuszu.

W końcu nie robiłem żadnego wałka i poleciałem tak jak miałem wystawione bilety, więc nie pomogę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Zrób "literówke" na bilecie FRA-WAW i zamiast Jan Kowalski nazwij sie Kowalski Jan i tyle..
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#746 PostWysłany: 24 Maj 2020 18:32 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
Zaczynam się powoli rozglądać za Floryda w przyszłym roku i widzę , że LOT wystawił ciekawe ceny z Budapesztu. Chcemy lecieć z dwójka dzieci i stąd moje pytanie. Dałoby się zrobić tak żebym sam pojechał do BUD nadał bagaże odebrał karty pokładowe a żona z dziećmi wsiadają w WAW ,tymbardziej że LOT do MIA jest następnego dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 24 Maj 2020 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Nie dałoby rady.
Ich bilety przepadną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 24 Maj 2020 18:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie da się - po opuszczeniu pierwszego odcinka kolejne segmenty zostaną anulowane. Ponadto nie można nadać bagażu za kogoś, a jeśli wskutek niedopatrzenia by do tego doszło, to musiałby on zostać wyładowany gdyby właściciel nie pojawił się na pokładzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 24 Maj 2020 21:45 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
EHh czyli mój niecny plan odpada :) Ale gdybym wziął dwa bagaże na siebie zostałoby tylko zeskanowanie kart na bramce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 24 Maj 2020 21:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ponownie, nie przejdzie.

Lepiej spędzić z rodzinką wieczór w Budapeszcie i rano lecieć do US
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 24 Maj 2020 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Nie kombinuj.
Nie przejdzie.
A Wy sobie polecicie co najwyżej autobusem 175 z Okęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 25 Maj 2020 08:00 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
Czyli zmieniamy plan 8-) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 08 Paź 2020 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
gonsior napisał(a):
Lecę w dwie strony Berlin - Paryż - Kanton - Sydney [...]
Czy jest możliwe nadanie w Sydney bagażu rejestrowego do Paryża?


PRG-VIE-BKK-AKL-CHC
CHC-SYD-BKK-VIE-PRG

Przy powrocie z NZ ładnie poprosiłem o nadanie bagażu z CHC do VIE.
No problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 30 Lis 2020 12:55 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
To ja zapytam o taką hipotetyczną sytuację. Poniżej zamieszczam plan lotu z Mediolanu do Tokio z przesiadką w Warszawie. Taryfa zakłada możliwość nadania walizki. Wiezienie walizki do Mediolanu będzie kosztowne, dlatego wymyśliłem dwa sposoby na obejście. Pytanie czy którykolwiek można zrealizować?

1. NO-SHOW na pierwszym odcinku. Zastanawiam się czy nie pomyliłem Włoch z Hiszpanią, ale chyba w którymś z tych krajów można opuścić odcinek po kontakcie z linią lotniczą. Pytanie gdzie LOT wystawia bilet? Czy jeśli nie we Włoszech, to kupienie u włoskiego pośrednika załatwi sprawę?

2. Nadanie walizki w Warszawie ze względu na nocną przerwę. Pytanie czy pozwolą mi nadać w Mediolanie bagaż tylko do Warszawy? Wydaje mi się, że ze względu na nocowanie powinno być to ułatwione. Trzeba założyć, że będzie to maksymalnie duża kabinówka. A może nadanie nawet małego plecaczka lub nienadawanie niczego wystarczy? Czy w systemie jest zaznaczane nienadanie walizki, która uniemożliwiłaby nadanie jej później?

Wiem, że pozostaje kwestia powrotu i ewentualnych problemów z pośrednikiem, ale to już inny temat.

Załączniki:
tokio.jpg
tokio.jpg [ 108.48 KiB | Obejrzany 4918 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:10 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Jeżeli nie nadasz bagażu na pierwszym odcinku, a masz nockę to spokojnie możesz nadać bagaż jedynie na drugi odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#756 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Z walizka nie bedzie problemu. Pytanie czy OTA ogarnie sprawę z LO w wystarczajacym czasie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#757 PostWysłany: 30 Lis 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Jeżeli kupisz bilet u włoskiego pośrednika, polecam Expedia.it, to po kontakcie z LOT powinieneś móc opuścić pierwszy odcinek.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Trochę inna sprawa
#758 PostWysłany: 03 Gru 2020 04:28 

Rejestracja: 03 Gru 2020
Posty: 1
Wybieram się na Zanzibar KLM bilet dużo taniej kupiłem WAW AMS DAR AMS WAW, niz WAW AMS ZNZ AMS WAW. Z DAR do Zanzibar kupię prom lub Precisius Airlines,Samolot z AMS DO DAR ma lądowanie w ZNZ czy mogę wysiąść w ZNZ I nadać tam bagaż I nie będzie problemu z powrotem z DAR AMS WAW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 03 Gru 2020 04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Podchodzi to pod No Show, zatem odpowiedź brzmi: nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#760 PostWysłany: 16 Gru 2020 21:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@Garmond

Podrążę trochę temat i dopytam dlaczego nie można? Zastanawiam się, czy mogę zrobić podobny myk i wysiąść na międzylądowaniu na ZNZ w locie Ethiopianem do Kilimandżaro, powrót też z Kilimandżaro. Bagażu rejestrowanego nie mam, więc nie ma czego nadawać.

Co tu się może nie udać? Ktoś będzie liczył pasażerów i na ZNZ doliczy się, że jednego brakuje? Albo tanzańscy pogranicznicy sprawdzą bilety na przylocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group