Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Sie 2018 13:56 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
wypowiem się, bo ostatnio szukałem w innym temacie czegoś takiego i nie było jednoznacznej odpowiedzi. Główny minus w tych ubezpieczeniach to to, że obowiązują one tylko na początku podróży i nie zapewniają żadnej ochrony w przypadku spóźnienia na przesiadkę gdzieś w środku/ przy powrocie. Dodatkowo w tym Twoim OWU jest zapis, że pokrywają koszt lotu najkrótszą trasą - jeżeli bezpośredni lot będzie za tydzień, a w międzyczasie jest kilka lotów z przesiadką, to ich już ubezpieczenie nie obejmuje (?)
Ja szukając tego typu ubezpieczenia, skończyłem na kupnie dodatkowego taniego lotu z Madrytu do Warszawy na następny dzień, akurat był lot w dobrej cenie, więc stwierdziłem, że te 80zł za "ubezpieczenie" to dobra cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#62 PostWysłany: 17 Sie 2018 14:09 

Rejestracja: 17 Sie 2018
Posty: 2
no wlasnie zgadzam sie z Toba. Nie wyglada to dobrze i mysle, ze moga bardzo kombinowac przy ew wyplacie. Ja chyba zdecyduje sie przyleciec dzien wczesniej do Warszawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 20 Sie 2019 08:55 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
w związku ze strajkiem Ryanair podbijam pytanie - czy jest jakieś ubezpiczenie, które zapewni środki na kupno nowego biletu z powodu odwołania lotu? niestety niczego takiego nie znalazłam, ale nie znam też wszystkich firm ubezpieczeniowych :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Paź 2019 01:42 

Rejestracja: 28 Lut 2012
Posty: 3
Również szukam podobnego ubezpieczenia.
W momencie opóźnienia/ odwołania pierwszego lotu, nie zdążam na kolejny. Bilet na kolejny lot zmuszony jestem kupić nowy w wyższej cenie.
Czy są takie ubezpieczenia na rynku które pokrywają różnicę w cenach za nowy bilet bądź dają jakaś rekompensatę za odwołany/opóźniony lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Paź 2019 05:38 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@marianmm19

Powiem z wlasnego doswiadczenia - raz bylem pewien, ze mam takie ubezpieczenie - lot laczony na osobnych biletach i transfer w Kijowie. Zapas 2:40h, ale niestety lot z TelAvivu opoznil sie ponad 2 godziny i ze wzgledu na procedury na Borispolu zostalem "udupiony" do kolejnych lotow - hotel + lot za ponad 1700zl na nastepny dzien. Dostalem papier z UIA, ze nie moja wina etc., ale Warta uznala, ze "nie wykazano checi adaptacji do nadzwyczajnych warunkow" i odmowiono mi czegokolwiek. Wiec, ze jestem uparciuch to sprawa od 4 miesiecy czeka na przydzial sygnatur w sadzie w Warszawie - ale na moje okolo 100 podrozy t 1 przypadek gdzie chcialem skorzystac z ubezpieczenia - rachunek dla kazdego inny ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 26 Lut 2020 15:33 

Rejestracja: 26 Lut 2020
Posty: 1
Pozwolę sobie odświeżyć temat, w kontekście lotów do Japonii.Czy ubezpieczenia tego typu (w szczególności ubezpieczenia od PZU) obejmują sytuację, w której przewoźnik przestaje realizować trasę bezterminowo z powodu epidemii w kraju docelowym? Dzwoniłem z tym na infolinię i konsultant stwierdził, że nie, ale nie brzmiał pewnie, a ja chciałbym mieć pewność.Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 12 Kwi 2020 14:17 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Jestem w podobnej sytuacji jak ty. UIA w ostatniej chwili odwołał mi lot, bez podania przyczyny. Posiadam ubezpieczenie ale nic z tego. Zgłosiłem sprawę do firmy aby mi pomogli ale nic z tego. Firma tak tu reklamowana ale to gówniana firma. Skontaktowałem się z UIA i oni mi powiedzieli, że mi kasę zwróca. I tu się dopiero schody zaczęły :D Bilety kupowałem mając konto w banku A, a zwrotu chciałem na konto w banku B. Nie mam już konta w banku A - po prostu już banku nie ma. Wycofał się z Polski. I UIA pieniadze zwróci na nowe konto bankowe pod warunkiem jak bedzie miało dokumenty potwierdzone notarialnie. Musiałem papiery z banku załatwiac. Po angielsku, bo tylko tak uznają. Potwierdzone notarialnie. Koszt dokumentów bankowych + notariusz - 400PLN, bilety lotnicze - 200PLN. Na dziś dałem sobie spokój. Liczę, że może dostanę jakis voucher od UIA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Lip 2020 15:07 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
ktoś wie jakie ubezpieczanie kupić aby na pewno obejmowało pomoc w przypadku anulowania/odwołania lotu? boję się, że z dnia na dzień odwołają loty powrotne z kraju do którego lecę i chce mieć pewność, że jakieś ubezpieczenie obejmie taki problem ktoś coś poleci sprawdzonego? Nie tylko samo opóźnienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 31 Mar 2021 11:20 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 18
Ryanair - czy ktoś umiałby doradzić, jakie ubezpieczenie teraz warto wykupić na wypadek rezygnacji z lotu? Restrykcje wokół-Covidowe są pierwszym powodem, ale przecież mogą być inne. Chciałbym kupić teraz dwa bilety do Portugalii na wrzesień, ale cholera wie co wtedy będzie. Hotele i samochód to sobie wynajmę w ostatniej chwili, tłoku w tym roku nie będzie. Ale może być np. obowiązkowa kwarantanna po powrocie lub inne podobne regulacje, które by nam mogły uniemożliwić lot. Zasadniczo, w Ryan-ie nie ma możliwości zwrócić bilet i jeszcze dostać za to pieniądze w powrotem - patrzyłem na ich ubezpieczenie, ale wydaje mi się, że takiej opcji też tam nie ma (mają wysoką sumę ubezpieczenia na wypadek pomocy medycznej, ale w kwestii zwrotu za bilet przy rezygnacji z mojej strony milczą). Umiałby ktoś doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 31 Mar 2021 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
Jak bilet jest za 200zl to nie bawil bym sie w ubezpiecznia a po prostu zaryzykowal kupno. Jak anuluja to dostaniesz voucher i bedziesz mogl sobie przesunac, jak bedziesz chcial odpuscic wycieczke bo bedzie cie czekac kwarantanna po powrocie - to ciezko z ubezpieczeniem moze byc, bo znalezc takie co odda ci kase za "niedogodnosc" tez bedzie ciezko a jak juz to pewnie i wysokie.
Ja bym po prostu poczekal do sierpnia z kupnem - wszystko sie tak czesto teraz zmienia ze ciezko przewidziec cokolwiek. Ale jak bilety sa tanie to mozesz probowac.. a jak cena w sierpniu podskoczy do 1000zl to pojedz w tym roku w Bieszczady 8-) i kup na maj :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group