Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:17 

Rejestracja: 25 Paź 2015
Posty: 6
Hej,

zakupiłem bilet czarterowy przez biuro podróży TUI, co dzień dostaję komunikaty, by zarezerwować miejsca jeszcze za dodatkową opłatą, by siedzieć z rodziną, oczywiście znam tą praktykę z tanich linii lotniczych i z odpraw online, ale w tym wypadku odprawę mam obowiązkowo na lotnisku i lecę czarterem Ryanair Sun, dostaję do tych maili plan zarezerwowanych miejsc w samolocie i na 4 dni przed odlotem 3/4 miejsc jest pustych, w związku z tym mam pytanie:
- jaka jest szansa, że nie zarezerwując tych miejsc na lotnisku, w przypadku, gdy będzie to możliwe, dostanę miejsca obok rodziny, zamiast losowych jak w przypadku tanich linii lotniczych?

Czy jest to możliwe, czy tak samo losują na lotnisku jak robi to system online? To mój pierwszy lot czarterami, więc proszę o wyrozumiałość, staram się nie dać naciągnąć i nie zrobić w balona, bo jakoś podejrzewam, że wykupienie miejsc z tak dużą ilością dostępnych miejsc na dzień dzisiejszy mijałoby się z celem, z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
A to full czarter czy po prostu część samolotu wykupiona przez biuro podróży?
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2019 20:30 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Prawdopodobnie (o ile będą wolne miejsca obok siebie, a pewnie tak) przy odprawie bagażowej poprosisz Panią o miejsca obok siebie i je dostaniesz :)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2019 00:27 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Na czarterach 95% pasażerów siedzi ze swoimi towarzyszami podróży, niezależnie od tego, czy mieli wcześniej rezerwację miejsc, czy nie. Te pozostałe 5% to osoby, które będą ostatnie przy check-inie i będą "łatać dziury", oczywiście zakładając, że samolot będzie pełny.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2019 01:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pytanie czy te 3/4 miejsc pustych, to miejsca w ogole nie kupione, czy tylko wolne w tym momencie do oplacenia i zarezerwowania (bilet wykupiony nie blokuje miejsca, tylko miejsce niewykupione zostaje przydzielone w momencie zrobienia odprawy)

przy odprawie na lotnisku niczego nie losuja, tylko przydzielaja miejsca w miare dostepnosci/zyczen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2019 05:46 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
W Ryanair Sun, nie rozdzielają pasażerów z jednej rezerwacji (czyli NIE jest tak jak w klasycznym Ryanair).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2019 06:28 

TYLKO na trasach czarterowych oznaczonych jako RR....

I tylko dlatego że jest to decyzja biur podróży na zlecenie ktorych lata
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group