Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spirit Airlines
#1 PostWysłany: 02 Lut 2012 18:53 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Hej,

znalazlem na forum tylko temat o klubie dajacym znizki w tych liniach, ale nie widzialem zadnych opinii. Otoz oferuja oni bilety w smiesznych cenach i zastanawia mnie, za co doliczają sobie dodatkowo. Bagaz podreczny jest w cenie? Moglby ktos sie podzielic wrazeniami z podrozowania tymi liniami? Jest to cos w stylu Wizz'a lub Ryanair'a ?


Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#2 PostWysłany: 03 Lut 2012 11:38 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Witam,

leciałem nimi 4 razy i polecam. Choć ceny podane na głównej stronie mają się nijak do tego co widzimy na ostatniej podając numer karty. :-) Generalnie chargują za wszystko, również za bagaż podręczny większy niż mały plecaczek. Choć chyba nie zwracają wielkiej uwagi do rozmiaru/wagi tego płatnego bagażu podręcznego, bo widziałem że ludzie do samolotu pakowali niezłych rozmiarów "podręczne".
Jednak bardzo często, pomimo wszystkich opłat, jest to nadal najtańsza opcja w porównaniu z tradycyjnymi przewoźnikami. Dodatkowo czasami robią promocję typu 0.01USD za lot, czyli mniej więcej jak nasz FR. Im wcześniej zrobisz rezerwację tym będzie taniej. Często pojawiają się na głównej stronie promocje typu -30, -50% OFF za cenę biletu (ale nie opłat).
Czytałem wiele negatywnych opinii o tej linii na amerykańskich forach ale zdecydowanie się z nimi nie zgadzam. Jeżeli ktoś nie umie czytać, że carry-on, checked itd. są płatne i dowiaduje się dopiero o tym przy check-in gdzie kasują go jak za zboże to już tylko i wyłącznie jego wina. Nie wiem czy pełna ale lista dodatkowych opłat znajduje się pod adresem: http://www.spirit.com/OptionalFees.aspx#
Nie korzystałem z klubu $9 Fare Club, więc się nie wypowiem.

Do pozytywnych kwestii mogę jeszcze dodać, że raz z powodu kolejki na immigration spóźniliśmy się na connecting flight, linia bez najmniejszych problemów przebukowała nas na kolejny lot za 2 godziny. Innym razem, z powodów złych warunków atmosferycznych, nie złapalibyśmy dalszego połączenia na Florydzie (lecieliśmy NYC - Ft. Lauderdale - Panama City). W związku z tym zdecydowaliśmy się, że zamiast do Panamy polecimy do Kostaryki - również bez najmniejszych problemów zostały nam wystawione nowe bilety! Podejrzewam, że taki numer nie byłby możliwy w Europie nawet u tradycyjnych przewoźników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#3 PostWysłany: 03 Lut 2012 18:58 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Dzięki za szczegółową odp :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#4 PostWysłany: 03 Sie 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Właśnie kupiłem lot spirit. Zastanawiam się, czy plecak 32 litry, nie wypełniony po brzegi przejdzie bez wykupywania carry-on? Czy w ogóle plecak przejdzie czy rzeczywiście tylko "torebka"?
Innymi słowy czy mają takie restrykcje jak Wizz czy bardziej radykalne przy wpuszczaniu na pokład?
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#5 PostWysłany: 03 Sie 2017 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Lecialem z nimi raz z NYC do Miami (FLL).
Standardowa torba 60 litrow (taka ryanairowa z decathlonu - materialowa).
Kiedy przed boardingiem zaczalem zakladac bluzę na drugą koszulkę - przechodząca stewka powiedziała "It's ok, your luggage fits, you don't have to do it, unless you are cold".
Kwiecien 2016.
Taryfa oczywiscie najtansza z '1 przedmiotem osobistym'
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#6 PostWysłany: 23 Lis 2017 22:15 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Ze swojej strony dorzucę aby się nie sugerować bardzo słabymi ratingami amerykańskich pasażerów. Owszem standard to nie jest Lufa czy Swiss, ale jeżeli Franca/Landryna jest dla Was do zaakceptowania to ze SPIRIT-em również będzie w porządku. Dużym minusem jest 28 cali miejsca na nogi (o około 5.5 cm mniej niz w europejskich LCC) oraz autobusowy (mocno sfatygowany) wygląd siedzeń. Na duzy plus - PIT - LAX - PIT (główne lotniska!) za 87.8 $ na 54 dni przed lotem za prawie 7000 km. Staff pokładowy na poziomie LOT-u, nie zaobserwowałem polowania na "over-sized hand luggage" czy druk kart pokładowych na lotnisku.
Wszelkie negatywne oceny Spirita wzięły się moim zdaniem z przyzwyczajenia Amerykanów do klasy United czy American Eagle...
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#7 PostWysłany: 24 Lis 2017 11:29 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
lecialem nie dawno 2 x spiritem jedna trasa dluzsza przez noc i jedna krotka i bylo calkiem OK.
Nikt sie nie czepial o bagaz (akurat mielismy wykupione tez duże bagaże) ale nie widziałem żeby kogokolwiek sprawdzali.

Karty przychodzą na maila lub można wydrukować PDF. Te z maila są bez kodu kreskowego więc darmowo drukują karty przy check-in. (mozna chyba tez w "kiosku" ale i tak szlismy oddac walizki).

Standard foteli jak na zdjęciu - LCC jak w Europie - nie zauważyłem jakos mniejszej ilosci miejsca.

Załączniki:
spirit.jpg
spirit.jpg [ 95.74 KiB | Obejrzany 6376 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spirit Airlines
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Dzis promo -33% z kodem 33PCT

Załączniki:
spirit.JPG
spirit.JPG [ 157.09 KiB | Obejrzany 4212 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group